Ciekawe odcinki Odry w okregu ZG.

/ 67 odpowiedzi / 8 zdjęć
Esox_lucius1988

moze i tak, niekiedy jakies zabladza;p ale wiesz, ta troc ktora złapał ten chlopak, to był czysty przypadek, jesli czytałes ten artykuł to sam wiesz ze znalezienie troci w lubuskiej odrze graniczy z cudem;P (2012/02/13 12:59)

Lucasix

wierzyć zawsze warto, przykład ? Przez 7 lat spinningowania nie złapałem szczupaka ponad 1 kg :P A teraz swym okazem mogę się pochwalić na zdjęciu :D Nawet nie wierzyłem, że jeszcze coś takiego mi się przytrafi :P

Niby taka odnośna od troci, ale zawsze miałem wrażenie, że największe okazy szczupaków łowione są na łowiskach komercyjnych, a nie w naturalnych ciekach :P  (2012/02/14 13:25)

Esox_lucius1988

No nie wiem czy to az tak do konca prawda;)bodajze w listopadzie albo grudniu zeszłego roku znajomy mojego dobrego kumpla po kiju złowił 8kilogramowego szczupłego i to wszystko w poblizu portu w cigacicach;) czyli nie jest reguła ze koniecznie trzeba zawsze szukac odludnych miejsc;) poprostu procz umiejetnosci i wiedzy liczy sie takze szczescie;)
powiem ci ze przez ten krotki okres mojego wedkowania a jest to zaledwie 1,5 roku razem z przerwa zimowa złowiłem bodajze raz szczupaka ktory miał niecały 1kg, a cos powyzej to ni hu hu;Pza to kumpel od ktorego zaraziłem sie wedkarstwem pochodzi z klenicy, choc teraz mieszka w sulechowie i dla niego nie problem złowic 1kg rybke jaka jest szczupak. W dosc krotkim jak dla mnie czasie czyli ok miesiaca za kazda wyprawa na rybki zloawia szczupaki w granicach 1,5-3kg. Koles zna dobrze te miejsca w ktorych łowi i to duzy plus. (2012/02/14 18:18)

verano1

witam!Widze że mineło troche czasu od ostatnio dodanego postu, a nikt nie polecił odcinka odry w okolicach Laskowa przy moście kolejowym. Byłem tam w zeszłym sezonie parokrotnie i zawsze z nienagannymi efektami. Na spining sporo okoni, z gruntu leszcz, kleń, a w nocy kumpel nawet suma wyrwał :) (2012/03/03 11:27)

goryl25

witam!Widze że mineło troche czasu od ostatnio dodanego postu, a nikt nie polecił odcinka odry w okolicach Laskowa przy moście kolejowym. Byłem tam w zeszłym sezonie parokrotnie i zawsze z nienagannymi efektami. Na spining sporo okoni, z gruntu leszcz, kleń, a w nocy kumpel nawet suma wyrwał :)

Witaj ! Powiedz mi czy na tym odcinku jest dużo ludzi ?? czy pusto jest ?? są dobre główki do połowu białej ryby na feedera ?? bo z mapy spodobał mi się ten odcinek :) masz może jakieś foty z tego odcinka ?? fajnie by było jakbyś wstawił :) (2012/03/03 15:13)

verano1

Witam.
Zdjęć nie posiadam. Jak ryby biorą to i główki dobre hehe, a co do obecności ludzi to zawsze ktoś sie znajdzie, ale oblegane to miejsce za bardzo nie jest. pozdrawiam  (2012/03/05 18:29)

pako250884

A jak z głębokością na tym odcinku odry ? Oczywiście przy normalnym stanie. (2012/03/10 20:58)

DOBRY76

witam jak zjechac z tej drogi na sulechów jak to opisane na mapce , w oklolice STOŻNE , zaznaczyłem to na mapie na żółto. tam do samego mostu są barierki i nie ma jak zjechać w prawo przed mostem, a jadąc przez wielobłota tez sięnie da bo w pewnym momencie odra dochodzi do wału , wałem też nie bardzo chyba  że lasem ale ganiać się z leśniczym,proszę o info od kogoś z tych stron. (2012/03/27 13:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wsw

Ciekawy odcinek odry jest w Laskach tam gdzie kończy się stara odra.Między Laskami a mostem kolejowym za Czerwieńskiem. (2012/03/27 13:59)

michal0210

Ciekawy odcinek odry jest w Laskach tam gdzie kończy się stara odra.Między Laskami a mostem kolejowym za Czerwieńskiem.

Jaki dojazd jest na Odrę?  Jest możliwość wjechania samochodem pod główkę ?  (2012/03/27 16:15)

DOBRY76

witam jak zjechac z tej drogi na sulechów jak to opisane na mapce , w oklolice STOŻNE , zaznaczyłem to na mapie na żółto. tam do samego mostu są barierki i nie ma jak zjechać w prawo przed mostem, a jadąc przez wielobłota tez sięnie da bo w pewnym momencie odra dochodzi do wału , wałem też nie bardzo chyba  że lasem ale ganiać się z leśniczym,proszę o info od kogoś z tych stron.

ponowię pytanie i proszę o info. dziś dotarłem do wielobłot. piękna okolica, tylko wiało mocno i woda jeszcze wysoka ale główki już są widoczne. ładny krap, i płoć . woda zimna jak lód,ale miejsc dużo ciekawych i głeboko, choć nie wszędzie da się jeszcze dotrzeć. (2012/03/27 18:45)

DOBRY76

Ciekawy odcinek odry jest w Laskach tam gdzie kończy się stara odra.Między Laskami a mostem kolejowym za Czerwieńskiem.
 @ wsw -to może wrzuć mapkę , może tam dotrę też (2012/03/27 18:48)

DOBRY76

@ wsw-dorzucę ci mapkę to zaznacz  gdzie proponujesz łowić (2012/03/27 19:05)

wsw

Jaki dojazd jest na Odrę?  Jest możliwość wjechania samochodem pod główkę ? 

Dojazd jest pod same główki.Z Zielonej jedziesz przez Przylep,Płoty,Czerwieńsk,Nietków  do Lasek niecałe 20 km.W Laskach skręcamy obok krzyża w prawo i cały czas prosto aż do wału i jesteśmy w miejscu gdzie łączy się  stara odra z nową,lub skręcić jakieś 100m przed krzyżem też w prawo i potem cały czas prosto to dojedziemy do miejsca gdzie kończy się stara odra.Z stamtąd 3 minuty z buta mamy Odrę.Ogólnie w tym rejonie rzeki są ogromne główki,oczywiście jak jest normalny poziom wody. Nie wiem jak dodaje się mapki.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      (2012/03/27 21:48)

xxx1974

Jaki dojazd jest na Odrę?  Jest możliwość wjechania samochodem pod główkę ? 

Dojazd jest pod same główki.Z Zielonej jedziesz przez Przylep,Płoty,Czerwieńsk,Nietków  do Lasek niecałe 20 km.W Laskach skręcamy obok krzyża w prawo i cały czas prosto aż do wału i jesteśmy w miejscu gdzie łączy się  stara odra z nową,lub skręcić jakieś 100m przed krzyżem też w prawo i potem cały czas prosto to dojedziemy do miejsca gdzie kończy się stara odra.Z stamtąd 3 minuty z buta mamy Odrę.Ogólnie w tym rejonie rzeki są ogromne główki,oczywiście jak jest normalny poziom wody. Nie wiem jak dodaje się mapki.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Kiedyś ,jakieś jakieś 15-20 lat temu to fajne rybki się tam łapało :) (2012/03/28 00:29)

DOBRY76

@wsw- dzięki kolego , twój opis jest szczegółowy i bez mapy dam radę. poczekam aż sie trochę ociepli i woda opadnie i przyjadę tam na rybki,będę jechał od żar więc w świdnicy jest zjazd na leśniów i dalej już pewnie dam radę. a czy to miejsce w sezonie jest oblegane. bo w mojej okolicy  mam na myśli gubin, jest jak za komuny w sklepach, pełno ludzi i zeszły rok był stosunkowo słaby. ale nie dziwię się . biorą wszystko. jak można zjeść tyle ryb codziennie. jak mam ochotę to wezmę 1 lub 2 leszcze i już.ale to chyba polska mentalność (2012/03/28 14:01)

DOBRY76

@wsw- jeśli chodzi o mapki to znajdż mapkę w google ,rejon który cie interesuje , potem wciśnij przycisk PrintScreen w klawiaturze, otwórz paint i tam to wklej i obrób .nastepnie zapisz gdzieś i gotowe . możesz wklejać na forum. (2012/03/28 20:22)

michal0210

W Gubinie to jedynie Łomy i "betonówka"  jedynie tam jest dobry dojazd samochodem. Ale znaleźć główkę wolną to trzeba mieć duże szczęście, a znaleźć "dobrą główkę" to już graniczy z cudem!   (2012/03/28 21:42)

DOBRY76

i tu się z tobą michal zgodzę. tam dostać się do wody to prawie jak w afryce,  nie wiem jak się ma sytuacja za łomami bo tam raczej się nie zapędzam (2012/03/29 09:45)

michal0210

Na Łomach również bardzo dużo ludzi, dojazd może i nawet jest lepszy niż na betonówkę. W zeszłym roku wybrałem się na Pomorsko przed promem skręciłem w prawo i chyba 4 albo 5 główka i ładnego jazia wyciągnełem ok. 2 kg.  (2012/03/29 18:40)

DOBRY76

pomorsko to nie wiem gdzie to, może połęcko. ja głównie na ujściu łowiłem. maj , czerwiec ok leszcze , krąpie ,płocie. leszcze niektóre ponad 2 kg. a latem bardzo słabo. w tym roku planuję w okolice cigacic, stożne, wielobłota. to jest przy trasie zielona -sulechów. a w lipcu tam na suma. byłem na wielobłotach w tym roku , piękna okolica. (2012/03/29 21:42)

DOBRY76

w tym roku tam planuję wypady, mam nadzieję że będą skuteczne (2012/03/29 21:52)

michal0210

W Pomorsku jest prom. Jak jedziesz od strony Zielonej Góry na Wysokie cały czas prosto.  A na ujście jak dojechać jest jakiś dobry dojazd?  (2012/03/29 22:06)

michal0210

W Pomorsku jest prom. Jak jedziesz od strony Zielonej Góry na Wysokie cały czas prosto.  A na ujście jak dojechać jest jakiś dobry dojazd?  (2012/03/29 22:06)