Ciekawe odcinki Odry w okregu ZG.

/ 67 odpowiedzi / 8 zdjęć
witam was. widze ze jestem pierwszy, wiec zapytam was o wasze najciekawsze odcinki Odry w rejonie zielonej góry. co sadzicie o tym rejonie? ktore rejony sa wg was najbardziej ciekawe? moze jakies głebokie zakrety? starorzecza? podzielcie sie swoimi refleksjami.
goryl25


Również czekam na odpowiedzi :) też mnie ciekawią miejscówki na tym odcinku :) (2012/01/16 19:00)

Wasia


Witam
Jako mieszkaniec okolic zielonej góry moge sie przyznac ze zazwyczaj lowie na Odrze w okolicach mioejscowosci Wielobłota kolo Zaboru.
I to by bylo na tyle jezeli chodzi o chwalenie sie bo szczerze powiedziawsze jak by to powiedzial anglik noting szpecjal nie udalo mi sie wyciagnac
Ale jestem mlody i lowie dopiero rok tak wiec jeszcze czas na rekordy (2012/01/16 20:41)

Esox_lucius1988


a czy ktos z Was łowił na takim ostrym zakrecie niedaleko cigacic? widac ten zakret jadac obwodnicą przez most kierunek sulechów - zielona góra, po lewej stronie, lub po prawej jadac z zielonej do sulechowa. dosyc czesto sie przymierzałem by tam zajsc, miejsca moga byc wyjatkowo glebokie. tylko najgorsze jest to ze nie idzie tam przejsc od strony cigacic, no chyba ze na wewnetrzna strone zakretu, ale wtedy bedzie bardzo plytko. najlepiej jechac od górzykowa, wzdłuż gniłej obry, nie widziałem tam tylko zadnych dróg dla samochodów (chyba ze jestem slepy;p) wiec dosyc długi odcinekj trzeba isc z buta. takich ostrych zakretów to szukac z latarka;P miejsce warte odwiedzenia (2012/01/17 19:34)

Lucasix


Przyznam się, że zdarzyło mi się tam połowić przez jakies dwa dni. Idąc w górę rzeki faktycznie są tam zakola (naliczyłem ich 3) i jest tam sporo ciekawych główek do przebadania. ;) Jeśli chodzi o wyniki, to w ciągu dwóch dni zlapałem tam z 5 leszczy, parę płoci i kiełbia. Straciłem za to leszcza (około 2 kg), który wypiął się przy samym podbieraku. Miejsce atrakcyjne zwłaszcza dla spinningistów. Dużo bolenia i szczupaka. 

Ile tyle na ten temat. Może kiedyś wybiorę się tam raz jeszcze... (2012/02/11 15:59)

domino1982


wieloblota,tarnawa,przytoczki ,milsko    (2012/02/11 16:17)

Esox_lucius1988


Przyznam się, że zdarzyło mi się tam połowić przez jakies dwa dni. Idąc w górę rzeki faktycznie są tam zakola (naliczyłem ich 3) i jest tam sporo ciekawych główek do przebadania. ;) Jeśli chodzi o wyniki, to w ciągu dwóch dni zlapałem tam z 5 leszczy, parę płoci i kiełbia. Straciłem za to leszcza (około 2 kg), który wypiął się przy samym podbieraku. Miejsce atrakcyjne zwłaszcza dla spinningistów. Dużo bolenia i szczupaka. 

Ile tyle na ten temat. Może kiedyś wybiorę się tam raz jeszcze...



ostatnio probowałem tam dojsc, chciałem obejrzec miejsce, niestety jakis pies mnie pogonił hehe dobrze ze rower miałem bo dzis by mnie ze szpitala wypisywali;P
lucasix, ktoredy tam zaszłes??? moglbys opisac droge ktora cie tam zaprowadzila?? (2012/02/11 20:29)

Lucasix


Naturalnie, wraz ze znajomym przejechaliśmy samochodem po wale powodziowym po zachodniej części odrzańskiego brzegu. Droga, którą jechaliśmy kończyła się zaraz przy moście nr 2 (nie ten należący do drogi głównej - zresztą ciężko mi określić priorytet, bo to nie moje rejony). Przejazd był elegancki, stała tam tylko rogatka, którą bez problemu można otworzyć. 

BTW w momencie kiedy tam byłem, sporo wędkarzy przesiadywało na główkach.

Co do dojazdu... postaram się niebawem przy pomocy mapy (którą zamieszczę) zlokalizować drogę dojazdowa do opisanego przeze mnie miejsca.  (2012/02/11 20:54)

Esox_lucius1988


chyba wiem o ktora droge ci chodzi, ostatnio gdy tam byłem rogatka była otwarta, droga wylozona betonowymi plytami tak?? nieco dalej sa jakies 2 budynki ogrodzone siatka. wiem wiem ktoredy to jechałes. przy wjezdzie na wał widac bodajze 2 tamy.droga o ktorej piszemy, ta betonowa, mozna nia dojechac do samej odry??
z 2 strony szkoda ze jest dostep samochodowy (2012/02/11 22:22)

Lucasix


tak jest... jadąc, idąc dalej są delikatne zejścia do główek. jest też sporo miejsca na zaparkowanie.

Pzdr (2012/02/11 23:51)

khakiprichi


witam!!!
miałem okazje powędkować przez 2 tygodnie w okolicach Krosna odrzańskiego więc chyba niedaleko ZG, a było to w 2007roku i od tego czasu nie zlowiłem jeszcze tyle kleni co tam i takich wielkich!!!!muszę tam wrócić bo wiem że tylko tam mogę poprawić rekord w kleniu!!!
były łowione również bolenie,szczupaki ładne leszcze jak i sumy!!!!
Super rzeka szkoda że tak daleko  mam!!!
pozdrawiam!!! (2012/02/12 07:04)

MASTINO


Jako strażnik i wędkarz na tych odcinkach Odry, mogę Wam polecić z pełną odpowiedzialnością właśnie Wielobłota, Przytoczki, Stożne i Milsko. Cigacice, Odra na tym zakręcie nie jest atrakcyjna w brania z tego co zauważyłem (mało wędkarzy i brań u tych co są), lepiej jest już za zakrętem w stronę mostu. Ale miejsca biwakowe są tam super nawet na większe grupy wędkarzy na zasiadki kilkudniowe. Pomorsko i Brody coraz gorsze, Krosno zawsze będzie dobre. (2012/02/12 09:27)

Lucasix


Oto mapka dojazdu do miejsca, w którym łowiłem we wrześniu. Mam nadzieję, że jest w miarę czytelna. (2012/02/12 12:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MASTINO


@Lucasix, według mapki, łowiłeś na Stożnym. Ale nie przyznawaj się, że jeździsz tam wałem, bo to kosztuje dwie stówy. Jest zakaz jeżdżenia wałami. W zeszłym sezonie poszło tam właśnie od Policji 27 mandatów "za wał". I trzeba dodać, że zjazd tam jest tylko przed starym mostem w prawo, i wzdłuż asfaltem dojeżdża się do nowego mostu i w prawo. (2012/02/12 12:56)

Lucasix


Zapomniałem dodać jeszcze jednej ważnej informacji :D Są dwie drogi: 

1. jedna po wale (co już jak wiem jest zakazane),
2. pod wałem przeprowadzono ścieżkę i nie ma problemu z przejazdem przez nią.

@Mastino - wezmę sobie do serca co napisałeś ;) (2012/02/12 14:14)

MASTINO


Tak, ta droga przy wale też jest ok i dojedziesz nią aż do jeziorka p. Wróblewskiego (to widoczne z trasy szybkiego ruchu). A od drugiej stony aż do starorzecza w Pomorsku, dojedziesz drogą za promem w prawo w las na początku wsi. Od Wielobłot też tam dojedziesz. (2012/02/12 14:26)

Esox_lucius1988


Lucasix, troszke przerobiłem twoja mapke i chciałbym ci pokazac dokladnie o ktore miejsce mi chodziło, bo to o ktorym ty piszesz jest po wewnetrznej stronie zakretu, mysle ze to troche plytkie miejsce.czerwona linia zaznaczyłem droge ktora sie poruszałemczerwona kropka oznacza poczatek wału, mniej wiecej tak to wygladałoniebieska kropka oznacza 2 budynki i chyba jaka tama tam była, nie do konca zdazyłem zauwazyc bo uciekałem przed psem hehe;dzielona kropka to miejsce do ktorego chciałbym dotrzec, czyli zewnetrzna strona zakretu
jak widac od strony cigacic nie da rady przejsc, chyba ze bym przeplynał gniła obre;p
na poczatku wału oznaczionego czerwona kropka jest mała rogatka i znak zakaz wjazdu;p
zebym mial pewnosc ze tego psa tam nie bedzie to i bym rowerkiem sobie tam smigał. (2012/02/12 18:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Lucasix


Szkoda, że już raczej nie połowię w tych rejonach, to byśmy się ustawili. A tak pozostała mi Odra w zachodniopomorskim. ;) (2012/02/12 18:58)

Esox_lucius1988


no to szkoda, bo szukam dobrego kompana do spinningu:) (2012/02/12 19:04)

Lucasix


Może Mastino się skusi ;) (2012/02/12 20:00)

MASTINO


@ekomelek, te trzy punkty na fioletowo zaznaczone przez @Lucasixa są jednymi z najlepszych odcinków Odry na naszym terenie i należącymi do najgłębszych, Stożne, Wielobłota i Przytoczki są znane z najładniejszych sumów. (2012/02/13 07:45)

Esox_lucius1988


@MASTINO a wiec mysle ze wiekszosc sezonu spedze wlasnie na tych odcinkach, nigdy tam nie byłem, kiedys zrobie sobie tam taka dluzsza przechadzke;) (2012/02/13 10:13)

Lucasix


A mi pozostaje zazdrościć, chociaż i u mnie znajdą się ciekawe odcinki ;) (2012/02/13 11:09)

Esox_lucius1988


@Lucasix szczerze to ja tobie zazdroszcze, zawsze miałem ochote zeby zapolowac na troc, niestety, nie tutaj, ale u ciebie w zachodniopomorskiem masz dostep do tej pieknej rybki;) (2012/02/13 12:37)

Lucasix


Owszem, ale i to za dodatkową opłatą na górskie rzeki lub morze... Ale z drugiej strony troć również niby mozna zlapać w Odrze jak cofka jest, więc i może do Ciebie jakaś podpłynie :D (2012/02/13 12:42)