Zaloguj się do konta

Ciekawa ale nielegalna przynęta?

utworzono: 2012/11/04 17:39

Witam,

Przeszukałem ostatnio dość mocno forum wędkarskie. Trafiłem na ciekawy artykuł co do taniej przynęty na okonia. Trafiłem na taki patent. Zmontowałem sobie kilka sztuk w domu    i powiem wam że złowiłem na to cos kilka okoni i nawet mały klenik się trafił. Łowiłem na płytkiej  rzece jaką jest Bzura.

 Z tego co czytam to niszczenie pieniądza jest niby nielegalne więc  zaraz  czytam teksty   typu , zawinie policja z nad wody;-) itp. Wiem że   prawo jest do przestrzegania ale nie do przesady.  Według mnie 20g ołowiu to gorsze świństwo w wodzie niż 3 grosze.

Konto autora już usunięta chyba sie przestraszył ;-)




Oryginalny opis

Prosta przynęta na okonia Do taniej i skutecznej przynęty potrzebne nam będą następne elementy: -monety, mogą to być stare monety z okresu PRL lub aktualne nominały 1gr 2gr 5gr itp. -kółka łącznikowe -agrafki i krętliki -kotwiczki Narzędzia: - wiertarka - mały pilnik - wiertło do metalu 1,5-3mm Na brzegach monety po przeciwnych stronach w linii prostej wiercimy otworki i wygładzamy je pilnikiem. Następnie za pomocą małego pilniczka wygładzamy krawędzie wiercenia. Możemy dowolnie sterować długością i masą przynęty poprzez dokładanie lub odejmowanie różnych monet. Dodatkowo możemy malować monety na wiele sposobów. Przynęta fajnie wężykuje. Jeśli jako pierwszą moneta będzie najcięższą to przynęta fajnie i szybko nurkuje do dna. Odległość od kolejnych monet regulujemy dowolną ilością kółeczek łącznikowych. Zapraszam do wypróbowania 

[2012-11-04 17:39]

halski021

Pomysł ciekawy:) ps.otworki po wiertle wygładza się większym wiertłem lepiej niż pilniczkiem,myślałem,że każdy to wie.
[2012-11-04 17:50]

Draq

Tak właściwie to żadna rewelacja. Pojedyncza moneta w żaden sposób nie pracuje bo stawia równoległy opór, a z kilku różnych monet nie próbowałem.
[2012-11-04 18:07]

Romuald55

Można z kolorowej blachy wyciąć takie krążki i użyć zamiast monet.Tylko trochę więcej roboty . [2012-11-04 18:07]

Iras1975

Kolego, jak znasz się na origami to spróbuj z banknotu 200 złotowego zrobić slidera.

Podobno strasznie duże szczupaki na tego typu przynęty można połowić.

Połamania.:)

[2012-11-04 18:17]

Kolejny znawca co spininguje tylko przynetami powyżej 20 zł 


Kolego, jak znasz się na origami to spróbuj z banknotu 200 złotowego zrobić slidera.

Podobno strasznie duże szczupaki na tego typu przynęty można połowić.

Połamania.:)



[2012-11-04 18:21]

Iras1975

Chłopcze drogi, jak ja klepałem blaszki ze skuwek bambusowych, to ciebie jeszcze w planach nie było.:) A większość przynęt po dzień dzisiejszy wykonuję sam. [2012-11-04 18:41]

jakubnob

akurat to prawda w tym temacie sa fotki kilku  kogutow pana irka ^^
[2012-11-04 19:39]

adasko23

he..} zatkalo irasa!
[2012-11-06 22:14]

Zionbel

he..} zatkalo irasa!

Czytaj dalej mistrzu bo nikogo tutaj nie zatkało, a napewno nie Irka.
Ciut pomyślunku i bedzie ci lepiej :)
ZionBell [2012-11-07 08:18]

Imatyta

Witam,

Przeszukałem ostatnio dość mocno forum wędkarskie. Trafiłem na ciekawy artykuł co do taniej przynęty na okonia. Trafiłem na taki patent. Zmontowałem sobie kilka sztuk w domu    i powiem wam że złowiłem na to cos kilka okoni i nawet mały klenik się trafił. Łowiłem na płytkiej  rzece jaką jest Bzura.

 Z tego co czytam to niszczenie pieniądza jest niby nielegalne więc  zaraz  czytam teksty   typu , zawinie policja z nad wody;-) itp. Wiem że   prawo jest do przestrzegania ale nie do przesady.  Według mnie 20g ołowiu to gorsze świństwo w wodzie niż 3 grosze.

Konto autora już usunięta chyba sie przestraszył ;-)




Oryginalny opis

Prosta przynęta na okonia Do taniej i skutecznej przynęty potrzebne nam będą następne elementy: -monety, mogą to być stare monety z okresu PRL lub aktualne nominały 1gr 2gr 5gr itp. -kółka łącznikowe -agrafki i krętliki -kotwiczki Narzędzia: - wiertarka - mały pilnik - wiertło do metalu 1,5-3mm Na brzegach monety po przeciwnych stronach w linii prostej wiercimy otworki i wygładzamy je pilnikiem. Następnie za pomocą małego pilniczka wygładzamy krawędzie wiercenia. Możemy dowolnie sterować długością i masą przynęty poprzez dokładanie lub odejmowanie różnych monet. Dodatkowo możemy malować monety na wiele sposobów. Przynęta fajnie wężykuje. Jeśli jako pierwszą moneta będzie najcięższą to przynęta fajnie i szybko nurkuje do dna. Odległość od kolejnych monet regulujemy dowolną ilością kółeczek łącznikowych. Zapraszam do wypróbowania 



Hmmm ciekawy pomysł. Zawsze mam mnóstwo miedziaków z którymi nie wiem co zrobić. Zrobię kilka takich i się zobaczy. [2012-11-07 08:43]

Próbował ktoś z Was okonia na to złowic?  [2013-02-05 17:36]

Fora

i poszło - dwa okonki  kilka słabych pobić. ale chodzi fajnie w prawdzie nie ja testowałem ale wiarygodny kolega. Zawsze po rybach w pobliskim sklepie możesz zapłacić za browarka takim cudeńkiem. - żarcik
[2013-02-05 19:16]

MASTINO

Owszem, niszczenie środków płatniczych (art.115  § 9.kk) NBP nie jest zgodne z prawem, ale nie popadajmy w paranoje, obawiając sie zawinięcia z łowiska przez policję :) Owszem, jeżeli zaczniesz takie przynęty szeroko reklamować, do tego podpierając się zdjęciami tak jak tu, to ktoś może zacząć burczeć i narobić Ci smrodku. [2013-02-05 20:22]

brt3

Niedługo zaczną wycofywać drobny bilon więc raczej nie będzie problemu. I nie przesadzajcie z tą nielegalnością bo są rzeczy o wiele bardziej "lewackie" :) Ciekawe co by kontroler na to powiedział?  Ale u nas to oni wyginęli jak dinozaury...  [2013-02-07 12:48]