Cięcie butelki

/ 21 odpowiedzi / 3 zdjęć
Cześć chłopaki mam pytanie i prosze o porade -znacie jakieś sposoby by rozciąć butelke tak by była przecięta jak na załączonym zdjęciu ???

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik28954


są takie noże diamentowe do cięcia szkła tylko nie wiem w jakich sklepach nie znam ich cen też myślę że takim nożem dałbys rade. a jeśli mogę zapytac po co Ci rozcięta butelka szklana  ? :P (2010/12/15 12:03)

Lopez


To ja poproszę o dolną część !!!!! Bo widzę, że Ciebie interesuje górna !! (2010/12/15 12:04)

robcio2535


Tak mnie interesuje górna część  a właściwie moją zone bo jest troche twórcza i z tej górnej części chce zrobić jakieś świeczniki hmmm
O diamentowych nożykach wiem ale słyszałem ze można owijając sznurek nasączony płynem palnym i podpalony to powoduje ze ładnie peknie ale sam nie wiem i musze sprubować a chce wiedzieć czy ktoś z was wie o czymś podobnym :-) (2010/12/15 12:08)

withanight88


Robcio zapytaj zony czy nie może być to tzw tulipan ? bo problem sam sie rozwiąże , jak dobrze uderzysz to podstawka będzie ładna :))) (2010/12/15 12:28)

kch65


za czasów studenckich robiliśmy szklanki z butelek. Potrzebny jest sznurek z tworzywa sztucznego którym owija sie butelkę w miejscu gdzie ma być przecięta. Trzeba przez jakiś czas pociągać sznurek za końce (dość mocno) a butelka wtedy rozgrzewa się w pocieranym miejscu. gdy się już rozgraeje szybko wkłada się ją do zimnej wody w której powinna pęknąć w rozgrzanym miejscu. Wymaga to pewnej wprawy i nie należy się zrażać niepowodzeniem za pierwszym razem bo jak powiedziałem wcześniej w ten sposób robiliśmy całe komplety szklanek. ostre krawędzie wystarszy potem przetrzeć papierem ściernym. (2010/12/15 12:31)

Bromar


  Cześć Robci i pozostali  Koledzy.
Musisz obwiązać sznurkiem butelkę w dwóch miejscach na wysokości na jakiej chcesz odciąć w odstępie takim jak grubość sznurka, następnie jednoktotnie owijasz sznurek wokół butelki i trzymając za końce przeciągasz w obie strony, sznurek powinien rozgrzać butelkę i po (niestety kilku minutach) takim rozgrzaniu butelkę wkładasz do zimnej wody.
Powinna pęknąć w miejscu nagrzania, pamiętam ten sposób z jakiś zajęć praktycznych chyba jeszcze ze szkoły podstawowej.

  Tylko najpierw wypij zawartość butelki abyś miał zapał do pracy :)) (2010/12/15 12:35)

Lopez


za czasów studenckich robiliśmy szklanki z butelek.

Wymaga to pewnej wprawy i nie należy się zrażać niepowodzeniem za pierwszym razem bo jak powiedziałem wcześniej w ten sposób robiliśmy całe komplety szklanek.

 

Do kol. KCH65

Sorki za zdania wyrwane z kontekstu, ale mam nadzieję, że materiału Ci nie brakowało !!

(2010/12/15 13:00)

u?ytkownik59965


Ja zamiast pocierać to nawijałem kawałek sztucznego sznurka po czym go podpalałem. Sznurek fajnie i szybko się palił (topił) wydzielając dużo ciepła. Wtedy wystarczy włożyć do zimnej wody albo lekko uderzyć butelką o twarde podłoże i powinna pęknąć w miejscu nawiniętego sznurka. (2010/12/15 13:11)

jacenty75


za czasów studenckich robiliśmy szklanki z butelek. Potrzebny jest sznurek z tworzywa sztucznego którym owija sie butelkę w miejscu gdzie ma być przecięta. Trzeba przez jakiś czas pociągać sznurek za końce (dość mocno) a butelka wtedy rozgrzewa się w pocieranym miejscu. gdy się już rozgraeje szybko wkłada się ją do zimnej wody w której powinna pęknąć w rozgrzanym miejscu. Wymaga to pewnej wprawy i nie należy się zrażać niepowodzeniem za pierwszym razem bo jak powiedziałem wcześniej w ten sposób robiliśmy całe komplety szklanek. ostre krawędzie wystarszy potem przetrzeć papierem ściernym.


Witam,

Dokładnie tego samego uczyli mnie/nas na zajęciach praktyczno technicznych (ZPT) w szkole podstawowej. Każdy z chłopaków (dziewczyny na zpt-ach zajmowały się czym innym) musiał z butelki za pomacą sznurka wykonać szklankę i lejek aby zaliczyć zajęcia.

P.S. ale to były czasy........

(2010/12/15 13:19)

Bromar


  Widzę, że nie tylko mnie dobrze utkwiły w pamięci zajęcia z cięcia butelek, i zastosowanie tak ciętych :)) (2010/12/15 13:35)

u?ytkownik59965


A kto zna zastosowanie tak ciętej butelki? Musi być powszechnie stosowane gdyż często spotykam takie "narzędzia". (2010/12/15 13:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kazik-kz2


A kto zna zastosowanie tak ciętej butelki? Musi być powszechnie stosowane gdyż często spotykam takie "narzędzia".


Taka butelka, jest bardzo często używana, przez milośników kwiatków, o wdziecznej nazwie tulipan:) (2010/12/15 14:06)

u?ytkownik59965


To Ci miłośnicy często biwakują nad brzegami wód. Tam zostawiają swoje przedmioty namiętnie. (2010/12/15 19:28)

robcio2535


No widze ze chłopaki nie próżnowali za swoich czasów :-) hehe Każdy coś tam ma za uszkami :-) Ale dzięki wszystkim za porady jutro sobie sprawdze te metody i zobaczymy jak mnie to pójdzie hehehe :-)
Łukaszu tulipan to nie bardzo bo musi być w miare równe a ty Marku nie żartuj no bo kto by wylał zawartość tylko dla butelki ? Oj nie wiem czy by sie ktoś taki znalazł :-) (2010/12/15 23:27)

kazik-kz2


Świeczniki piękne (2010/12/16 20:15)

u?ytkownik24522


Znam sposób ale na to aby dno odpadało............. (2010/12/16 20:53)

robcio2535


No mnie też sie nawet podobają :-)
Mirek jeśli myślimy o tym samym sposobie to szkoda zawartości :-( (2010/12/16 22:08)

u?ytkownik24522


No mnie też sie nawet podobają :-)
Mirek jeśli myślimy o tym samym sposobie to szkoda zawartości :-(


Chyba nie to samo...........a sposób jest bardzo prosty , do pustej butelki po wódce nalewasz tyle samo wody , czyli 0,5 litra, zakrecasz , lewą ręką trzymasz za szyjkę skierowaną ku górze a prawą uderzasz nasadą dłoni troszeczkę mocniej w nakrętkę z góry i po wszystkim .......dno odpada.......... (2010/12/17 08:35)

dziobak


fajne te swieczniki... :)  a uciac butelke jest latwo: koleczkiem do szkla robisz ryse gdzie chcesz uciac i obracajac podgrzej nad swieczka- peknie zawsze tam gdzie chcesz...(jak nie peka to po rozgrzaniu dotknij mokrym palcem ryse) (2010/12/17 11:27)