Ciasto własnej roboty na karpia

• konto usunięte

Wędkarstwo karpioweKarp
Ciasto na karpia jest bardzo proste w przygotowaniu. Skuteczność jest mniej więcej podobna jak w łowieniu na kulki proteinowe. Czasem łowiłem karpie na ciasto składające się tylko z wody i mąki pszennej ( razu pewnego złowiłem na tę przynętę 8 karpi o wadze 2,5 - 6 kg i wszystkie wróciły do wody , bo pomimo ,iż znalazły się niewłaściwym dla siebie miejscu - przestrzegam regulaminu i nie jestem rzeźnikiem ). Ciasto na karpia : bierzemy mąkę pszenną oraz mleko w proszku . Miesza się to z dodatkiem wody - aż do uzyskania sprężystego ciasta o konsystencji gumy. Dodać barwnika spożywczego : czerwonego , zielonego , niebieskiego , żółtego  - jak kto lubi. Aromat nie jest potrzebny . To dobra przynęta na duże i małe karpie a jeśli założy się gulałkę wielkości orzecha laskowego na haczyk nr 6 - można złowić na grunt nawet ponad 40 cm płoć ( złowiłem kiedyś taką - wnet mi wędkę wciągnęła bo miałem wówczas jedynie nieśmiertelną "Daiwę " w rozmiarze 2.18 m.Przynęty tej nie czepiają się małe ryby - o ile używa się słusznego sprzętu.