Zaloguj się do konta

Ciasto wędkarskie na zawody

utworzono: 2012/05/27 20:13
kamil11269

Witam.
Za niedługo mam zawody na łowisku z płocią, karasiem, karpiem, ukleją i innymi karpiowatymi. Chciałbym się dowiedzieć jakie przepisy na ciasta stosujecie. Z góry dzięki
[2012-05-27 20:13]

Bomba do wody

Już to było na forum ,ale masz:

Przepis 1.
miąższ chleba (mniej więcej z 4-5 kromek) zmoczyć lekko wodą dodać 1/3 łyżeczki cukru odrobinę aromatu waniliowego następnie rozrobić dodać mąki tak aby ciasto nie lepiło sie do rąk. Na ten przepis
wyjmowałem bardzo duże karasie.

Przepis 2.
Ugotowane i ostudzone ziemniaki ugniatamy z dodatkiem soli i cukru oraz mąki pszennej. Następnie całość gotujemy przez około pół godziny. Ciasto dobre na leszcze, płocie i karpie.

Przepis 3.
Mąkę ziemniaczaną ugnieść z dodatkiem oleju aż do otrzymania jednolitej masy

Przepis 4.
Ugotowane żółtko jaja ugnieść z ziemniakiem i miąższem bułki pszennej i odrobiną mąki

Przepis 5.
2 łyżki stołowe mąki pszennej, 1 łyżka stołowa cukru pudru, 1 łyżka mąki kukurydzianej, 1 żółtko i trochę oleju, szczypta soli. Całość dokładnie ugnieść. Jeżeli ciasto jest za twarde dodać trochę oleju.
[2012-05-27 20:51]

Bomba do wody

Już to było na forum ,ale masz:

Przepis 1.
miąższ chleba (mniej więcej z 4-5 kromek) zmoczyć lekko wodą dodać 1/3 łyżeczki cukru odrobinę aromatu waniliowego następnie rozrobić dodać mąki tak aby ciasto nie lepiło sie do rąk. Na ten przepis
wyjmowałem bardzo duże karasie.

Przepis 2.
Ugotowane i ostudzone ziemniaki ugniatamy z dodatkiem soli i cukru oraz mąki pszennej. Następnie całość gotujemy przez około pół godziny. Ciasto dobre na leszcze, płocie i karpie.

Przepis 3.
Mąkę ziemniaczaną ugnieść z dodatkiem oleju aż do otrzymania jednolitej masy

Przepis 4.
Ugotowane żółtko jaja ugnieść z ziemniakiem i miąższem bułki pszennej i odrobiną mąki

Przepis 5.
2 łyżki stołowe mąki pszennej, 1 łyżka stołowa cukru pudru, 1 łyżka mąki kukurydzianej, 1 żółtko i trochę oleju, szczypta soli. Całość dokładnie ugnieść. Jeżeli ciasto jest za twarde dodać trochę oleju.


Skopiowane z : Jak zrobić ciasto wędkarskie [2012-05-27 20:52]