Ciasto na karpia

/ 5 odpowiedzi
Witam, w tym poście chciałbym się dowiedzieć od Was przepis na dobre ciasto na Karpia :)

Karpie na moim łowisku są przekarmione, duża roślinność, roślinność jest około 10 metrów od brzegu (lilie) i one w tym siedzą.

Poda mi ktoś dobry przepis na ciasto dla karpia? zwabi go i w ogóle ;]
-Feeder

a probowales na skorke od chleba plywajaca po wierzchu? (2010/09/25 21:52)

Lakey

A tak właściwie to jak? na żyłkę haczyk i na haczyk skórka chleba? jak ja mam tam dorzucić? (2010/09/26 10:16)

kolocarp

witam - sprubój na małego gotowanego kartofelka  karp za kartofla to by życie oddał ale musisz trochę też kartofelkami zanęcic ciasto ja robiłem z grysiku ---brałem garnuszek wlewałem wody czekałem az się zagotuje następnie powoli wsypywałem grysik ciągle mieszając zawartośc w garnuszku robiła sie coraz bardziej twarda potem ciasto studziłem dodając barwnika lub jakiegoś zapachu połamania kija-pozdro. (2010/09/26 11:04)

Lakey

Dzięki, na pewno to wykorzystam :)

Ma ktoś jeszcze jakieś sposoby? (2010/09/27 17:46)

Mikesz71

To ciasto grysikowe o którym pisał colocarp jest dobre ja robię tak że pół szklanki wody i pół szklanki grysiku wodę zagotowujesz i wsypujesz troszkę barwnika i zapachu i wsypujesz powoli grysik mieszając studzisz i urabiasz kulę ciasta jakby było troszkę wolne to dodasz troszkę mąki i gotowe. A jeszcze żeby się nie kleiło do rąk to przy urabianiu troszkę oleju na ręce i wyrobisz fajne i szybkie w przygotowaniu. (2010/09/28 08:52)