Zaloguj się do konta

Ciasto na ryby (własny przepis).

utworzono: 2014/02/12 17:07
SVT

Ja chciałem wszystkich kolegów, łowiących na spławik (odległosciówkę). Prosić o własnoręcznie przygotowane"ciasto" na ryby. Mile widziane przepisy, na jakie gatunków ryb przygotowane. Zdające egzamin na dalekich wyrzutach. Najpewniejsze na Lina.
PS: Kupne odpadają, kupowałem i nie zdawały egzaminu (na dzikiej wodzie). A wiem że Lina jest tam bardzo dużo, widziałem w terminie tarła, przejeżdżając.Zaraz po tarle, złowiłem w 2013r. 5szt. Ale czuję niedosyt.
[2014-02-12 17:07]

patryk-kociemba

witaj,
choć ja nie stosuję ciast, to mój dziadek( dla mnie mentor w sztuce lowienia) używał na lina czy karasia ciasta z grysiku z cukrem waniliowym.
Przepis jest prosty :
go rondelka wlewasz ok 25 ml wody i po chwili jak sie zacznie gotować dodajesz grysik, dajesz go tyle by wchłonął wode i nie było ciapy, mieszasz na gazie przez ok 10sek, po czym zdejmusze z gazu i ugniatasz ciasto dodając cukier waniliowy.
Pamiętać trzeba tylko, że przy dodawaniu cukru ciasto będzie mokrzejsze więc trzeba będzie regulować później twardość przez dodanie grysiku.
Mama nadzieje że jakoś pomogłem.
pozdrawiam
[2014-02-12 17:49]

Romuald55

Dodam,że takie ciasto można barwić oraz dodawać różne aromaty.Ja cukru nie dodaję.Na lina dodaję mielony kminek i kolendrę.
[2014-02-12 18:05]

SVT

Dodam,że takie ciasto można barwić oraz dodawać różne aromaty.Ja cukru nie dodaję.Na lina dodaję mielony kminek i kolendrę.

Kolędra ma być ziarnista jak ta?

Kminek też w ziarkach, suszony tak? [2014-02-12 18:15]

patryk-kociemba

co do kminku czy kolendry można kupić w ziarnach, zmielić i oddzielić od łupin i takie dodać do ciasta, można także kupić już mielone i od razu mieszać.

[2014-02-12 18:28]

Romuald55

Nie trzeba oddzielać z łupin.W wielu sklepach zielarskich można kupić już zmielone.Jeśli nie ma takich to mielą się dobrze w młynku do kawy.

[2014-02-12 18:49]

SVT

Dziękuje wam koledzy.
No to trzeba zakupić nasienie i po woli przygotowywać do zejścia lodu. Jeszcze może jakieś inne rady, nowe ciasta? [2014-02-12 18:58]

Lujski

a jezeli chcesz zeby ciasto sie nie rozpadalo, albo zeby male rybki Ci z haczyka go nie sciagaly to podczaas robienia dodajesz troszke rozpuszczonej w wodzie zelatyny(trzeba peksperymentowac samemu ile ci tego str\arcza)  - po wyrobieniu ciasta robisz sobie kulki - troche wieksze niz na 10cm plotki :) i z tym na ryby - zrobione kulki z ciasta mozesz smialo zalac olejem z czosnkiem, miodem, wodą z puszki kukurydzy, albo innym specyfikiem- to dopiero rybku lubia ...
[2014-02-12 19:12]

Bernard51

Przy gotowaniu trzeba-należało by dodać troszkę oleju bo łatwiej potem ciasto wyrobić, przynajmniej ja tak praktykuję.
[2014-02-13 05:35]

Ciasto z chleba i ziemniaka,ciasto z chleba i przyprawy kuchenne ,ciasto z chleba i olejek do ciast np waniliowy, konsystencja ciasta będzie zależeć od ciebie ile dasz wody, na te mieszanki ciast z powodzeniem łapałem liny a z kupnych to dragona w proszku lin-karaś +chleb. [2014-02-13 08:26]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia