Ci nasi kopacze..

/ 56 odpowiedzi / 2 zdjęć
...............

Jak myślicie , to będzie koniec Fornalika ?
Boniek przed tym dzisiejszym meczem mówił że nie przewiduje porażki.
rusikus


pilka nozna w Polsce nie ma szans juz od dluzszego czasu... (2013/06/07 22:32)

przemo1980


"Piłka jest okrągła, a bramki są dwie "
Tylko co z tego jak nasi kopacze nie biorą sobie tego do serca.... (2013/06/07 22:34)

przemo1980


Mecz z Mołdawia i granie jednym napastnikiem!
To z kim ta reprezentacja ma grać, żeby trener postawił na dwóch napastników ?
Tak było za Smudy i tak jest teraz (nie chcę sięgać pamięcią dalej wstecz) , nic sie nie zmienia ... (2013/06/07 22:53)

mateuszwos


Mecz z Mołdawia i granie jednym napastnikiem!
To z kim ta reprezentacja ma grać, żeby trener postawił na dwóch napastników ?
Tak było za Smudy i tak jest teraz (nie chcę sięgać pamięcią dalej wstecz) , nic sie nie zmienia ...

Ilość napastników nie ma nic do rzeczy. W Barcy też grają jednym napastnikiem. Mam nadzieję, że zmienią trenera. Im wcześniej tym lepiej.
(2013/06/07 23:27)

przemo1980


Mecz z Mołdawia i granie jednym napastnikiem!
To z kim ta reprezentacja ma grać, żeby trener postawił na dwóch napastników ?
Tak było za Smudy i tak jest teraz (nie chcę sięgać pamięcią dalej wstecz) , nic sie nie zmienia ...

Ilość napastników nie ma nic do rzeczy. W Barcy też graja jednym napastnikiem. Mam nadzieję że Zmienia trenera. Im Wcześniej tym lepiej.

z tym się nie zgodzę, no i to porównanie do Barcelony to już całkiem nie na miejscu :)
Sama zmian trenera , co ona zmieni ? Może tyle że Obraniak wyrazi chęć powrotu :)
(2013/06/07 23:31)

mateuszwos


Polska ma bardzo wartościowych piłkarzy. 3 finalistów ligi mistrzów, Salamon - z Milanu, Zieliński z Udinese, Bramkarze wysokiej klasy od lat, Krychowiak z ligi Francuskiej, Mierzejewski z Tureckiej i wielu innych potrafiących grać w piłkę zawodników. Sam Lewy jest więcej warty niż cała jedenastka z Mołdawii. Ale brak jest motywacji pozafinansowej, brak ducha gry, brak pomysłu na grę. Za to wszystko odpowiada Trener. Tymczasem Fornalik nie odpowiada za nic. Zero charyzmy, zerowy autorytet, zero jaj. Tyle w temacie. (2013/06/07 23:42)

89krzysztof


Beenhakker - trener znany w Europie, wcześniej prowadził znane zespoły, m.in. Real... Z Polską reprezentacją nie ugrał nic.
Smuda - Lech pod jego wodzą grał bardzo dobrze, szczególnie w Pucharze UEFA, w Europie również znany, choć nie tak jak Leo.
Fornalik - Ruch za jego czasów grał również bardzo dobrze, zresztą wybór na selekcjonera nie wziął się z niczego.

Nie daje do myślenia ? Trenerzy może nie najwyższa światowa półka, ale tacy którzy pojęcie mają. Mimo to reprezentacja gra słabo. Może problem nie leży w szkoleniowcach, tylko gdzieś głębiej. Np w głowach zawodników ? Może coś nie tak z motywacją ? Skoro żaden trener nie daje rady, to coś jest nie tak... (2013/06/08 01:04)

Bernard51


Z rzemieślnika trudno zrobić artystę-co nie znaczy że artysta nie może być dobrym rzemieślnikiem. A trenerzy najmniej są tu winni. (2013/06/08 06:01)

Jakub Woś


Mieliśmy dużo okazji, widać było mobilizację zespołu. Druga połowa nie była tak dobra, choć chcieliśmy grać tak samo. Nie powinniśmy zremisować tego spotkania - mówił Fornalik.

Mobilizację zespołu ??? chyba zespołu mołdawskiego. (2013/06/08 06:33)

Jakub Woś


Uważam że Beenhaker miał słabszych zawodników a zrobił z nimi dużo więcej niż inni trenerzy w ostatnich latach. Pierwszy w historii awans do ME. W fazie grupowej ME mieliśmy  bardzo mocne zespoły. Niemcy, Chorwacja i jak to zwykle bywa faworyzowany gospodarz. (2013/06/08 06:37)

mateuszwos


Z rzemieślnika trudno zrobić artystę-co nie znaczy że artysta nie może być dobrym rzemieślnikiem. A trenerzy najmniej są tu winni.

Z całym szacunkiem Bernard51 a w ogóle się z Tobą nie zgadzam. Piłkarzy mamy bardzo dobrych tylko nie mamy wodza. Fornalik to ich kolega a oni potrzebują szefa. Uważasz że Boruc, Piszczek, Szczęsny, Błaszczykowski, Zieliński, Lewandowski, Boenisch, Obraniak To słabi piłkarze? Ci piłkarze z powodzeniem mogą grać w finałach Euro czy na mundialu. Brakuje jedynie człowieka który im pokaże drogę. (2013/06/08 11:19)

zbynio5o


Nad reprezentacją pracuje sztab innych ludzi którzy po analizach gry przeciwnika, opracowują taktyke na dany mecz. Myśle że oni również są odpowiedzialni za to "widowisko".

Poza tym wciąż muszą szukać z sukcesem nowych piłkarzy, tylko skąd ich brać patrząc na naszą ekstra klase ?  :)   Myśle że chłopaki z zagranicy złapali Boga za nogi i boją sie o swoje nuzionki bo to jest ich chleb. Co zrobić ? Trudno  jednoznacznie powiedzieć.

(2013/06/08 12:07)

mateusz196


...............

Jak myślicie , to będzie koniec Fornalika ?
Boniek przed tym dzisiejszym meczem mówił że nie przewiduje porażki.

Zawsze łatwiej wymienić trenera niż jedenastu zawodników;) (2013/06/08 16:01)

tinca


Witam.Wrzucę swoje trzy groszę.Według mnie to Panom którzy grają w klubach zagranicznych w głowach się przewraca od kasy.I starają się grać tam dobrze żeby kaski nie stracić.A tu przyjedzie odwalić pańszczyznę,nie przemęczyć się i nie nabawic się kontuzji.Brak zgrania tej zbieraniny i całkowity brak ducha walki. (2013/06/08 16:53)

Norbert Stolarczyk


Mateusz litości! Piłkarzy mamy dobrych? A jak oceniasz poziom ligowy w naszym kraju? Przecież (i tu być może ktoś się zgodzi) mecze trzecich klas gimnazjum serwują taki poziom. Jaka liga taka reprezentacja.
Zmiana kolejnego wodza nic tu nie da, niemożliwym jest aby tylu trenerów co było do tej pory nie mogło nic zrobić.
To jest kwestia złego nastawienia i cieniastwa naszych zdezelowanych piłkarzy. Kurcze.. szlag mnie trafia, od wczoraj nie mogę dojść do siebie...
Zauważ Mateusz oraz koledzy biorący udział w tym wątku, że ci ludzie (piłkarze) grają za Twoje, moje, za Nasze pieniądze, które PZP otrzymuje z budżetu Państwa. Chyba wystarczy aby o tych... czegoś wymagać? A już na pewno, ponad wszelką wątpliwość upoważnia nas do ostrej krytyki.
Pierdziele już więcej nie oglądam polskiej reprezentacji.

Na zakończenie. Oglądaliście mecz składu drugiego, gdzie grali z Rumunią? to powinna być podstawowa jedenastka, zapewne poradzili by sobie znacznie lepiej. 

A teraz słucham w telewizji niczym Déjà vu, musimy to przeanalizować, teraz nie wiemy czemu tak wyszło przecież byliśmy faworytem,. Teraz trzeba zapomnieć o tym co było i pomyśleć nad kolejnym meczem...

Otóż teraz już nie ma nad czym myśleć panowie piłkarze z Bożej łaski...
(2013/06/08 21:49)

mateuszwos


Mateusz litości! Piłkarzy mamy dobrych? A jak oceniasz poziom ligowy w naszym kraju? Przecież (i tu być może ktoś się zgodzi) mecze trzecich klas gimnazjum serwują taki poziom. Jaka liga taka reprezentacja.
Zmiana kolejnego wodza nic tu nie da, niemożliwym jest aby tylu trenerów co było do tej pory nie mogło nic zrobić.
To jest kwestia złego nastawienia i cieniastwa naszych zdezelowanych piłkarzy. Kurcze.. szlag mnie trafia, od wczoraj nie mogę dojść do siebie...
Zauważ Mateusz oraz koledzy biorący udział w tym wątku, że ci ludzie (piłkarze) grają za Twoje, moje, za Nasze pieniądze, które PZP otrzymuje z budżetu Państwa. Chyba wystarczy aby o tych... czegoś wymagać? A już na pewno, ponad wszelką wątpliwość upoważnia nas do ostrej krytyki.
Pierdziele już więcej nie oglądam polskiej reprezentacji.

Na zakończenie. Oglądaliście mecz składu drugiego, gdzie grali z Rumunią? to powinna być podstawowa jedenastka, zapewne poradzili by sobie znacznie lepiej. 

A teraz słucham w telewizji niczym Déjà vu, musimy to przeanalizować, teraz nie wiemy czemu tak wyszło przecież byliśmy faworytem,. Teraz trzeba zapomnieć o tym co było i pomyśleć nad kolejnym meczem...

Otóż teraz już nie ma nad czym myśleć panowie piłkarze z Bożej łaski...

hm... Czy mi się wydaje czy 3 naszych piłkarzy grało w finale ligi mistrzów? Kurde oprócz Niemców to chyba jedyny taki kraj. Będę obstawał przy swoim. Piłkarzy mamy dobrych tylko nie ma kto ich zmobilizować i poukładać do gry. Po prostu brakuje trenera. Co osiągnął Fornalik aby był autorytetem dla Lewego? Odpowiedz mi na to pytanie i zaczniemy dyskutować dalej. (2013/06/09 02:09)

Zander51


Panowie. Prawda o grach zespołowych jest tylko jedna. Ten zespół ma sukcesy, który ma rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia ! Od czasów Deyny tylko Brzęczek miał przebłyski niezlej klasy i Juskowiak strzelał bramki i srebrny medal na Igrzyskach był. Po nim nie było rozgrywającego i gwiazdy nie grały, bo nie miały z czego. Taka prawda. Dopóki nie wychowamy lidera w drugiej linii, to nie będzie strzelał Lewandowski i nie będzie sukcesów. Ja bym postawił na Sebastiana Milę... (2013/06/09 08:37)

Bernard51


Z rzemieślnika trudno zrobić artystę-co nie znaczy że artysta nie może być dobrym rzemieślnikiem. A trenerzy najmniej są tu winni.

Z całym szacunkiem Bernard51 a w ogóle się z Tobą nie zgadzam. Piłkarzy mamy bardzo dobrych tylko nie mamy wodza.

Takie jest nasze prawo kibiców ze mamy odmienne zdania i "swoje".
Skoro tak twierdzisz to wymień przynajmniej 10 zawodników którzy by predysponowali do gry w Reprezentacji Polski z naszej ekstraklasy i byli w zainteresowaniu trenerów lig europejskich.
Z całym szacunkiem do Sebastiana Mili bo już nie jest młodzieniaszkiem a jednak jest postacią w lidze wyróżniającą się,czyli jaki mamy poziom ekstraklasy i jakich mamy zawodników grających w niej?/ (2013/06/09 09:36)

Qoorchuck


Zamiast się spinać popatrzcie na żużlowców :) Najsilniejsza liga świata, najlepsza drużyna, najlepsza para ! (2013/06/09 09:42)

Boolek


Żadna zmiana trenera nic nie daje gdyby był jeden na 3 lata albo 4 to może coś by zrobili a tak jak ma coś chłop z kimś zrobić w pół roku, ciągle inni zawodnicy powinien być trenowany jeden główny skład i tyle a nie ciągle ktoś inny (2013/06/09 10:31)

mateuszwos


Z rzemieślnika trudno zrobić artystę-co nie znaczy że artysta nie może być dobrym rzemieślnikiem. A trenerzy najmniej są tu winni.

Z całym szacunkiem Bernard51 a w ogóle się z Tobą nie zgadzam. Piłkarzy mamy bardzo dobrych tylko nie mamy wodza.

Takie jest nasze prawo kibiców ze mamy odmienne zdania i "swoje".
Skoro tak twierdzisz to wymień przynajmniej 10 zawodników którzy by predysponowali do gry w Reprezentacji Polski z naszej ekstraklasy i byli w zainteresowaniu trenerów lig europejskich.
Z całym szacunkiem do Sebastiana Mili bo już nie jest młodzieniaszkiem a jednak jest postacią w lidze wyróżniającą się,czyli jaki mamy poziom ekstraklasy i jakich mamy zawodników grających w niej?/

Nie wiem czy my teraz rozmawiamy o naszej lidze czy reprezentacji. Niemal wszyscy wartościowi młodzi chłopcy są w mig zabierani do klubów zagranicznych. Dlatego mamy słaba ligę. Ale reprezentacja to inna bajka. Przecież nie musi się opierać na zawodnikach grających w rodzimej lidze. Na szczęście tak nie jest. Bereszyński w polskiej lidze pogra jeszcze sezon i pójdzie do Bundesligi, Stępiński Pewnie też a ich koledzy o jeszcze większym talencie już dawno tam są. (2013/06/10 18:37)

Bernard51



Nie wiem czy my teraz rozmawiamy o naszej lidze czy reprezentacji. Niemal wszyscy wartościowi młodzi chłopcy są w mig zabierani do klubów zagranicznych. Dlatego mamy słaba ligę. Ale reprezentacja to inna bajka. Przecież nie musi się opierać na zawodnikach grających w rodzimej lidze. Na szczęście tak nie jest. Bereszyński w polskiej lidze pogra jeszcze sezon i pójdzie do Bundesligi, Stępiński Pewnie też a ich koledzy o jeszcze większym talencie już dawno tam są.

I tu się z tobą zgodzę skoro są utalentowani to swoje umiejętności powinni podnosić w zachodnich klubach! A kasa którą wypominają naszym reprezentantom za mecz nie jest taka duża w porównaniu za mecz ligowy przykładowo w Bundeslidze, niektórzy mają 3x tyle, nie mówiąc o Angielskiej,Hiszpańskiej , Włoskiej,nawet w Francuskiej i Holenderskiej.


(2013/06/10 18:52)

mateuszwos



Nie wiem czy my teraz rozmawiamy o naszej lidze czy reprezentacji. Niemal wszyscy wartościowi młodzi chłopcy są w mig zabierani do klubów zagranicznych. Dlatego mamy słaba ligę. Ale reprezentacja to inna bajka. Przecież nie musi się opierać na zawodnikach grających w rodzimej lidze. Na szczęście tak nie jest. Bereszyński w polskiej lidze pogra jeszcze sezon i pójdzie do Bundesligi, Stępiński Pewnie też a ich koledzy o jeszcze większym talencie już dawno tam są.

I tu się z tobą zgodzę skoro są utalentowani to swoje umiejętności powinni podnosić w zachodnich klubach! A kasa którą wypominają naszym reprezentantom za mecz nie jest taka duża w porównaniu za mecz ligowy przykładowo w Bundeslidze, niektórzy mają 3x tyle, nie mówiąc o Angielskiej,Hiszpańskiej , Włoskiej,nawet w Francuskiej i Holenderskiej.


A no widzisz i teraz mądrze prawisz. Dlatego w reprezentacji na stanowisku selekcjonera musi pojawić się ktoś kto umie mobilizować, ktoś kto ma autorytet i ktoś kto zna metody motywacji pozafinansowej. A takim kimś bez wątpienia nie jest Waldemar Fornalik. Nasi reprezentanci pracują w większości z wielkimi profesjonalistami w swoich klubach ot chociażby w Borussii z Jurgenem Kloppem. A kim jest Fornalik? (2013/06/10 21:36)