Chrab±szcz jako przynęta

/ 11 odpowiedzi
witam czy kto¶ z was łowi na chrabki podobno s± bardzo skuteczne próbowałem kilka razy ale bez owocnie czy mógłby się kto¶ pojęty wypowiedzieć? 
mrszupin

Ja łowię klenie i jazie na imitacje chrab±szczów. S± bardzo atrakcyjn± przynęt± dla ww. ryb. (2014/05/02 15:18)

kaban

Łowiłem klenie na chrab±szcze (pasikoniki i ¶wierszcze też) ponad dwadzie¶cia lat temu i wyniki miałem dobre. Problem w tym ,że chrab±szczy było wtedy mnóstwo a teraz to już prawie gatunek gin±cy. (2014/05/02 19:23)

elarek1

żartujesz? U mnie na wsi jest ich w **** tylko nie wiem jak na nie łowić jak zakładać jaki zestaw i gdzie próbować .  (2014/05/02 20:18)

Bernard51

Nie łowiłem też już dawno na chrab±szcze czy koniki jak Grzesiek pisze, ale na długim kiju teraz użył bym "bolonki" 5-6 m i jako zestaw żyłka i haczyk nr 4-6 i jak kiedy¶ wkładał bym w nurt i pozwolił bym spływać swobodnie. (2014/05/02 21:00)

mariusztrojnar

ja tez mam na chrabole fajne efekty , łowie zestawem spławikowym , wedzisko matchowe dł 4,5m spławik ok 2g haczyk nr4 i ołów podci±gnięty pod sam spławik , odległosc haczyka od spławika około 2 metry .bierze -bolen klen jaz (2014/05/03 13:56)

barsliw

Je¶li masz kontakt wzrokowy to fajnie się łapie na konika polnego puszczonego luzem na cienkiej żyłce. Żadnego finezyjnego sprzętu nie trzeba. Je¶li nie masz za duzo krzaków to w miarę długi kij, hyc za krzak i rozkoszować się widokiem kleni wychodz±cych do przynęty spod nawisów. (2014/05/03 18:58)

kiko117

Je¶li chodzi o chrab±szcza to łowił bym nim tak samo jak konikiem polnym czyli kula wodna można kupić w sklepie wędkarski opisywałem j± kiedy¶ na swoim blogu, a w tym roku zaopatrzyłem się w imitacje tego owada i potraktuję go jak sucha mucha (2014/05/06 09:37)

elarek1

kilka razy widziałem jak małe białe ćmy latały nisko wody a jak jaka¶ spadła to odrazu j± co¶ chaps ale czy na konika to tylko jazie, klenie,bolenie, czy jakie¶ inne rybie tez mog± się skusić jaka¶ buło ryba? (2014/05/06 11:34)

elarek1

biało ryba* (2014/05/06 11:35)

zabawka78

Również stosuję podobn± metodę jak Mariusz, tylko celem moich polowań jest głównie boleń na ukleję, jednakże nie stosuję ołowiu, odległo¶ć między przynęt± a spławikiem ok. 2-3m, dobór długo¶ci wędziska w zależno¶ci od linii brzegowej. Łowie głównie na rzekach nizinnych. Metoda bardzo dobrze sprawdza się w okresie tarła ukleji.   Natomiast w tym roku postanowiłem eksperymentować z innymi przynętami sztucznymi jak sucha mucha, czy żywymi jak chrab±szcze majowe. Na chrab±szcze jeszcze nie próbowałem, na such± muchę wyłowiłem wzdręgę i klenia, niestety nie był pokaĽnych rozmiarów. (2014/05/08 10:53)