Chorwacja - wyspa Hvar

/ 3 odpowiedzi

Cześć,

Na początku chciałbym wam przedstawić moją sytuację. Wyjeżdżam na weekend majowy do Chorwacji (wyspa Hvar). Byłem już tam w zeszłym roku, ale jeśli chodzi o wędkarstwo to klapa.

Proszę was abyście nie pisali mi żebym przejrzał inne tematy, ponieważ już to zrobiłem, a nadal czuje niedosyt. Co prawda wyjeżdżam dopiero za 4 miesiące, ale już chcę zacząć przygotowania.

Do dyspozycji mam 4 wędki :

- spining Robinson Xenon cw. 7-20 240 cm

- gruntówke

- spławikówke

- bacika

Byłbym wam wdzięczny gdybyście "przygotowali" mi cały zestawik. DO DYSPOZYCJI MAM RÓWNIEŻ ŁÓDKĘ.

Ps. Nie myślcie, że jestem osobą, która założyła tu konto tylko po to, aby zadać wam pytanie. Należałem długo do innego forum, ale z niego zrezygnowałem i przerzuciłem się tutaj.

Pozdrawiam Michał

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaluza322

Cześć,

Na początku chciałbym wam przedstawić moją sytuację. Wyjeżdżam na weekend majowy do Chorwacji (wyspa Hvar). Byłem już tam w zeszłym roku, ale jeśli chodzi o wędkarstwo to klapa.

Proszę was abyście nie pisali mi żebym przejrzał inne tematy, ponieważ już to zrobiłem, a nadal czuje niedosyt. Co prawda wyjeżdżam dopiero za 4 miesiące, ale już chcę zacząć przygotowania.

Do dyspozycji mam 4 wędki :

- spining Robinson Xenon cw. 7-20 240 cm

- gruntówke

- spławikówke

- bacika

Byłbym wam wdzięczny gdybyście "przygotowali" mi cały zestawik. DO DYSPOZYCJI MAM RÓWNIEŻ ŁÓDKĘ.

Ps. Nie myślcie, że jestem osobą, która założyła tu konto tylko po to, aby zadać wam pytanie. Należałem długo do innego forum, ale z niego zrezygnowałem i przerzuciłem się tutaj.

Zapomniałem napisać dodaje zdjęcie miejsca w którym będę się znajdował.

(2013/01/19 08:41)

kaluza322

kurde panowie i panie slysżalem że to najlepsze forum w całym internecie, a ja tutaj widzę że nie możecie powiedzieć "ciemnemu" jak uzbroić wedke na morze.

Spodziewałem się przynajmniej jednej odpowiedzi

(2013/01/20 16:54)

Thelucevi

WitajZ czystej ciekawosci zalozylem konto aby ci odpowiedziec.Osobiscie juz od 11 lat lowie ryby w Chorwacji , i z doswiadczenia musze Ci powiedziec iz zdecydowanie rozni sie ono od wedkarstwa na Baltyku. Ilosc i roznorodnosc gatunkow jakie wystepuja w Adriatyku to conajmniej 90 gatunkow a w Baltyku nie wiecej niz 10 , i to z duzym zapasem. Aby zlowic cos konkretnego ,przede wszystkim trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i poznac lokalne metody polowu konkretnych gatunkow ryb, nauczyc sie czytac wode oraz dno i okres w ktorym bedziemy lowic ryby. Osobiscie zaplacilem kilka lat jako frycowe i dopiero teraz jestem w stanie w miare skutecznie lowic ryby. Jestem w Chorwacji trzy razy do roku i pozostawilem juz tam swoja lodke. O kazdej porze roku mozemy zlowic zupelnie inne ryby a miejscowki ktore latem sa doskonale jesienia i wiosna zupelnie zawodza.Trudno mi pomoc ci bo nie wiem co chcesz zlowic.Dla przykladu moge ci powiedziec iz ja na wiosne jezdze na male tunczyki ale jest to tak krotki okres ze juz na weekend majowy ich nie bedzie.Osobiscie proponuje ci polowic cos egzotycznego , czyli na przyklad osmiornice, matwy, i ewentualnie kalmary- choc to juz nie najlepszy okres.Jezeli masz pytania co do polowow podaje ci moj e- mail. pawelchilecki@op.pl.PozdrawiamPawelPs.przepraszam za brak polskich liter. (2013/02/27 20:52)