Choroby - karp, amur, tołpyga, jesiotr.

/ 5 odpowiedzi
Witam
Posiadam staw przydomowy, przepływowy wielkość 100m na 20m, głębokość około 2m.
Mam w nim ok.800 sztuk karpia ok.1kg, kilkadziesiąt tołpygi,amura,jesiotra podobnej wielkości.
Ostatnimi czasy wyławiam śnięte ryby. Jako pierwsze zdychały jesiotry, teraz tołpygi i zdarzają się karpie. Ryby są regularnie karmione zbożami i paszami-granulatami dla karpii. Wyłowione śnięte ryby mają przebarwienia na wysokości brzucha do ogona, łuska jest nastroszona. Płetwa odbytowa poszarpana i przebarwiona. Więcej zdjęć mogę wysłać na maila. Może ktoś podpowie co może być przyczyną. Zdjęcia w załączniku.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ziomo10

Ja także jestem akwarysta I troche interesuje sie rybami. Jest to możliwe że twoje rybki choróją ale można z tym oczywiście walczyć. Na początek radze ci żebyś się wybrał do jakiegoś sklepu akwarystycznego lub na giełde I popytał. Jeżeli ryby te są przeznaczone do spożycia musisz raczej zrezygnować z środków które pomagają rybie w walce z chorobami ponieważ są one dość toksyczne. Jeżeli dalej będą występować takie objawy postaraj skontaktować się z jakimś weterynarzem lub hodowcą. Taki hodowca to naprzykład właściciel stawu hodowlanego itp.

Chciałbym dodatkowo żebyś mi przesłał zdjęcia na maila (jakubson125@gmail.com).

Powodzenia!

(2013/08/05 22:53)

zarowka

surowymi paszami się nie karmi,ryby od tego chorują-nie trawią surowych ziaren..i nie za mały zbiornik na taką populacje?? (2013/08/05 23:06)

jacek placekkk

moim skromnym zdaniem to masz też przerybiony staw za dużo ryb na taki staw teraz ze względu na upały ryby zaczynają zdychać ile masz wszystkich ryb ? (2013/08/05 23:15)

mateuszwos

Pewnie się duszą bo zdychają dokładnie wg wymagań tlenowych. Jesiotry nie lubią ścisku. Podczas gdy karp poradzi sobie w wodzie o zawartości tlenu oscylującej w granicach 30%- 40% o tyle jesiotr będzie potrzebował przynajmniej 60% a młode jesiotry nawet 70% tlenu. (2013/08/06 00:15)