Choroba płoci?

/ 13 odpowiedzi
Witam wszystkich zakładam posta z myślą iż ktoś mi odpowie na pytanie dotyczące płoci.Po dzisiejszym wypadzie na jezioro doznałem lekkiego szoku praktycznie 100% płoci a było ich sporo każda z nich miała na ciele w różnych miejscach łuski ogon pysk przżroczycte zgrubienia twarde w dotyku ,niestety nie zrobiłem zdjęć czy to może być choroba???


Roxola


Nie, to jest wysypka tarłowa :) (2013/05/03 19:42)

luzy


Nic się nie martw to normalne. Jest to wysypka tarłowa. (2013/05/03 19:43)

cocaine


ostra byla co 5 rybka wiem jak wysypka tarlowa wyglada :))) coś podobnego do pleśniawki ale to nie jest pleśniawka dość grube grudki miejscami jak paznokieć (2013/05/03 19:50)

u?ytkownik146092


ostra byla co 5 rybka wiem jak wysypka tarlowa wyglada :))) coś podobnego do pleśniawki ale to nie jest pleśniawka dość grube grudki miejscami jak paznokieć

Też to widziałem oprócz wysypki tarłowej zgrubienia tak jak by rybę bezbarwnym klejem pokropił twarde w dotyku .Nie robiłem foto bo to gówno tak straszne wyglądało że ryby odpinałem z dala szczypcami -tylko na płoci to było. (2013/05/03 20:23)

cocaine


Na skórze i płetwach chorych ryb powstają galaretowato-mleczne wykwity w postaci opryszczki koloru białawego lub różowawego. Początkowo pojedyncze, ograniczone najczęściej wokół pyska, z czasem rozszerzające się i rozchodzące się na dużej powierzchni skóry.

Cząstki wirusa są kształtu okrągłego lub owalnego. Zgrubienia osiągają wielkość do 1 cm, a gdy występują obok siebie łączą się w większe guzy. W początkowym stadium wykwity te są miękkie, z czasem twardnieją i przypominają rozlane krople zastygłej parafiny. W zaawansowanym stanie choroby następuje odwapnienie szkieletu (ciało ryby staje się wiotkie). Zmiany na skórze mogą samoczynnie zanikać u ryb przetrzymywanych w zbiornikach z silnym strumieniem przepływu wody. Jednakże po pewnym czasie objawy powracają.

Kurcze szukałem w necie i coś takiego znalazłem "ospa karpi" wszystko w 100 % się zgadza tyle tylko że to choroba karpi a nie płoci... i znowu lipa ale objawy takie same.

(2013/05/03 20:55)

u?ytkownik146092


http://naturschutz.ch/news/klage-fur-die-rettung-des-doubs/39033

coś podobnego do tego lipka ale bardziej przeźroczyste były plamy na tych płociach . (2013/05/03 21:04)

cocaine


No właśnie coś takiego na 32 płocie z Czorsztynu tylko 2 były czyste reszta z takimi właśnie paskudnymi wykwitami...to na pewno nic z tarłem wspólnego niema :)))) (2013/05/03 21:12)

u?ytkownik146092


Dokładnie ja też na kilkanaście tylko trzy zdrowe z wysypką tarłową .Reszta z podobnym syfem wzdręgi i okonie zdrowe . Jak przechodziło stado płoci pod brzegiem na 30-40 sztuk ryb 5-7 miało takie plamy zwłaszcza większe osobniki 25-30cm. (2013/05/03 21:26)

JOPEK1971


Witam wszystkich zakładam posta z myślą iż ktoś mi odpowie na pytanie dotyczące płoci.Po dzisiejszym wypadzie na jezioro doznałem lekkiego szoku praktycznie 100% płoci a było ich sporo każda z nich miała na ciele w różnych miejscach łuski ogon pysk przżroczycte zgrubienia twarde w dotyku ,niestety nie zrobiłem zdjęć czy to może być choroba???

Opis wskazuje na wrzodzienicę.



(2013/05/03 22:18)

Sniper64


Cześć..Cocaina... najlepiej jak masz możliwość to zrób następnym razem foto ..będzie łatwiej zdefiniować co to takiego..  (2013/05/03 22:33)

cocaine


No właśnie zawaliłem z tymi fotkami ale Jopek1971 mnie wyręczył identyczne dziadostwo miały rybki o których mowa niektóre po kilka wykwitów a inne więcej, teraz pytanie czy to dziadostwo minie z czasem czy rybki skazane są z tym pływać??? (2013/05/04 05:23)

JOPEK1971


No właśnie zawaliłem z tymi fotkami ale Jopek1971 mnie wyręczył identyczne dziadostwo miały rybki o których mowa niektóre po kilka wykwitów a inne więcej, teraz pytanie czy to dziadostwo minie z czasem czy rybki skazane są z tym pływać???


Najlepiej zrób kilka fotek i zgłoś to gdzie trzeba,bo ryby bez interwencji weterynaryjnej nie wyzdrowieją. (2013/05/04 09:59)