Zaloguj się do konta

Chore ryby !

utworzono: 2011/04/21 21:36
arturfirlit

Chciałbym poinformować szanownych kolegów , że od pewnego czasu zauważyłem w moim okregu , na kilku łowiskach dość dużą ilość chorych ryb.Objawia się to apatycznością , białymi plamami na całym ciele(osobnik wygląda jakby miał trąd) oraz zdychaniem.Zauważyłem też że takowych osobników przybywa....Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co to może być???Ja sam po przeszukaniu netu dalej niewiele wiem-aczkolwiek jest to bardzo niepokojące.


[2011-04-21 21:36]

Chciałbym poinformować szanownych kolegów , że od pewnego czasu zauważyłem w moim okregu , na kilku łowiskach dość dużą ilość chorych ryb.Objawia się to apatycznością , białymi plamami na całym ciele(osobnik wygląda jakby miał trąd) oraz zdychaniem.Zauważyłem też że takowych osobników przybywa....Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co to może być???Ja sam po przeszukaniu netu dalej niewiele wiem-aczkolwiek jest to bardzo niepokojące.




Spokojnie, wiele gatunków jest teraz wyczerpanych tarłem. Dojdą do siebie pomału.




[2011-04-21 21:40]

krzychu64

http://forum.wedkuje.pl/post/biala-wysypka-na-karpiach/268515/0#269060 [2011-04-21 21:42]

kargul

Chciałbym poinformować szanownych kolegów , że od pewnego czasu zauważyłem w moim okregu , na kilku łowiskach dość dużą ilość chorych ryb.Objawia się to apatycznością , białymi plamami na całym ciele(osobnik wygląda jakby miał trąd) oraz zdychaniem.Zauważyłem też że takowych osobników przybywa....Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co to może być???Ja sam po przeszukaniu netu dalej niewiele wiem-aczkolwiek jest to bardzo niepokojące.




Spokojnie, wiele gatunków jest teraz wyczerpanych tarłem. Dojdą do siebie pomału.






moze tez byc tak ze to plesniawka odpukac bo jak tak to masakra na CAlY STAAW [2011-04-21 21:47]

arturfirlit

Czytałem już o tych pleśniawkach ospach itp.i jestem conajmniej zaniepokojony, ponieważ jest to pierwszy sezon w kturym coś takiego zaobserwowałem i dotyczy to tylko większych osobników a nie małych i słabszych-te są narazie ok.Miejmy nadzieję że jest tak jak mówi kolega powyżej :"jest to tylko wina osłabienia" bo jest tej ryby naprawdę dużo ok 1/20... [2011-04-21 22:10]

Samotnik

    W każdym okręgu jest ichtiolog / powinien być /  myślę że warto poinformować  okręg .   Chora ryba to jest naprawde problem z racji nie możności oddzielenia  chorych od zdrowych . Oby  ta choroba okazała sie niegrożna .           Pozdrawiam . [2011-04-23 10:49]

martino 1971

u nas na stawach to się zdarzało ale wsypujemy nadmanganian potasu inaczej gencjana zaraz pomaga tylko jest to drogie kilo kosztuje chyba teraz 40 -50 zł. najlepiej wsypać w miejscu gdzie stawy zasila rzeka jak u nas. naprawdę po tym jest już ok. ilość zależy od wielkości akwenu my wsypujemy jednorazowo 7,8 kg. na staw a jest dość duży. jak boisko piłkarskie.
[2011-04-23 13:14]