Zaloguj się do konta

CHORE KARASIE W OCZKU POMOCY

utworzono: 2009/04/14 22:29
wojtekkr

Może ktoś wie co to za świństwo.Na moim blogu są zrobione zdjęcia wszystkie karasie w oczku mają białe plamy na górnej części pomocy,doradzcie coś [2009-04-14 22:29]

Witaj! Zajrzałem na bloga, ale jeszcze nie ma zdjęć, poczekam aż je wrzucisz, wtedy będę mógł powiedzieć więcej. Na razie mogę podpowiedzieć, ze białe plamy, szczególnie z kłaczkami podobnymi do waty-to najczęściej pleśniawka lub glonogrzybica. Pierwsza leczy się dość prosto (nadmanganian potasu, trypaflawina itp.), z drugą jest więcej kłopotu, ale też można sobie poradzić. Przede wszystkim powinieneś odłowić jedną z chorych rybek i w stanie żywym dostarczyć do weterynarza lub dobrego sklepu akwarystycznego-tam uzyskasz pomoc i środki lecznicze wraz z instrukcją stosowania. [2009-04-14 22:46]

wojtekkr

Sorki kolego ale ja zdjęcia mam w swojej galeri ale tylko ja je widze niewiem dlaczego [2009-04-14 22:59]

Figaro

Kolego , idź do sklepu który prowadzi sprzedaż wszystkich klamotów do oczek wodnych i popros o preparat odgrzybiający. Wlewa się to do oczka i problem z głowy. Miałem to samo, to były pleśniawki i plamy na skórze. Są to choroby związane z grzybicą. Dezynfekując wodę równocześnie niszczysz środowisko do rozwoju bakterii. Pozdrawiam [2009-04-15 08:35]

Moje oczko nigdy nie zamarza bo jast natleniane i ruch wody nie pozwala mu zamarznąć w całości .Ale kiedyś miałem podobny problem,dla tego w końcu zimy dodaje do wody środek na pleśniawkę. Od kilku lat mam spokój.
Życze sukcesów w chodowli i pozdrawiam. [2009-04-15 09:18]

z całą pewnością pleśniawka. Kupisz jak piszą. Często po zimie takie jaja mają miejsce. [2009-04-15 12:54]

Mam akwarium gdybym chodowal karasie w akwariumie i bym cos takiego zauważyl to bym od razu bez zastrzezen wiedział ze to ospa rybia ,ale karaś to ryba stawowa a nie akwariowa ,jesli inni nic nie poradzą w sklepie zoologicznym znajdziesz odpowiedź [2009-04-15 21:49]

limakryba

To pewnie pleśniawka [2009-04-16 08:26]

konrad_leo

99% pleśniawka. Troszkę po kieszeni może pociągnąć odkażanie specjalnymi środkami. Skocz do apteki i kup nadmanganian potasu. Ma podobne działanie co wiele środków odkarzających ale jest znacznie tańszy. Najlepiej odłow 1 rybkę i zaaplikuj jej jednodniową kompiel coby sprawdzić czy pomaga. Efekt powinien być już po 1 dniu widoczny. Rybka ożyje i zaczną znikać plamki. Jeśli pomoże to zaaplikuj dopiero do oczka. POZDRO i powodzenia w walce z chorobą. [2009-04-16 11:10]