Zaloguj się do konta

Chodzi tylko o kasę z reklam.

utworzono: 2012/12/18 16:02
Banita

To, że redakcji wędkuje chodzi o wpływy z reklam, jakich pełno na tym portalu było wiadomo od dawna, ale że ludzi udzielających się na www.wedkuje.pl ma w D…E to przekonałem się niedawno. Żeby się o tym przekonać postanowiłem ich sprawdzić zmieniłem jeden ze starych wpisów i zaraz tego dnia otrzymałem od redakcji maila:

Dziękujemy za aktywność w portalu i zamieszczenie materiału, który właśnie pojawił się na głównej stronie portalu. Gratulujemy udanego blogowania i zachęcamy do dalszej aktywności w naszej wędkarskiej społeczności. Redakcja przyznała Ci 5-tkę, czyli maksymalną, możliwą ilość punktów bonusowych.

Wiadomość dotyczy wpisu: Łódka wędkarska z kabiną.

Z pozdrowieniami:
Zespół portalu www.wedkuje.pl

Wysłano dnia 2012-12-18 10:23:16 za pomocą Społecznościowego Portalu Wędkarskiego www.wedkuje.pl

Ten wpis to stary wpis umieszczony w połowie maja tego roku zmieniłem tylko tytuł i napisałam krótki powtarzający się tekst. Wniosek nikt tego nie czyta i nikt nie czyta maili wysyłanych do redakcji, po prostu nikogo z nich nie obchodzimy liczy się tylko kasa z reklam.  

Oto ten tekst:

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,lodka-wedkarska-z-kabina,48286

[2012-12-18 16:02]

Takie teksty kolego są wysyłane przez redakcję wędkuje.pl z automatu :)))
[2012-12-18 16:10]

Jędrula

Takie teksty kolego są wysyłane przez redakcję wędkuje.pl z automatu :)))

Dokładnie , serwer wysyła automatycznie . Nikt tego nie kontroluje .

[2012-12-18 16:16]

Banita

A co powiecie panowie na pisma wysyłane do redakcji, oczywiście też odpowiada automat (bo tania i więcej kasy  zostaje z reklam) lub po prostu nawet on nie odpowiada.

[2012-12-18 16:34]

jacenty75

Komercha, komercha i jeszcze raz komercha - samo życie ale my uczestnicząc znaczy będąc aktywnymi na tym portalu świadomie do tego sie przyczyniamy.

P.S. Twoje artykuły na temat łodzi są przydatne dla wielu z nas chociaż kiedyś tam mieliśmy rozbieżne opinie nt. pewnej łódki:)

Pozdrawiam,

[2012-12-18 17:28]

MASTINO

No jest to portal prywatny i ktoś na nim zarabia na chleb, a niekoniecznie i nie zawsze przejmuje się maszyną, która i tak się toczy do przodu........... Jest jakiś tam nadzór, są moderatorzy społeczni i tak to działa. A kwestie merytoryczne to już inna bajka.  [2012-12-18 17:50]

Diablo

Ja kiedyś za sprawą moderatora, który uważa się za najmądrzejszego człowieka, dostałem bana. Był to ban tylko na forum. W swoich wpisach na blogu, a miałem ich chyba 6, pozmieniałem treść. Wpisałem słowa "dostałem bana" i skopiowałem je 50 razy ( liczba znaków musi być). Też dostałem podziękowania za aktywność
[2012-12-18 18:33]

ryukon1975

Myślę kolego Banita że przesadzasz.
Tez kilka razy coś napisałem,gdzie było albo nie było mało ważne.
Ważne że jest na moim blogu kto szuka wpisów w danym temacie znajdzie a na Nagrodę Nobla z literatury jednak nie liczę.:)

[2012-12-18 18:46]

Banita

Myślę kolego Banita że przesadzasz.
Tez kilka razy coś napisałem,gdzie było albo nie było mało ważne.
Ważne że jest na moim blogu kto szuka wpisów w danym temacie znajdzie a na Nagrodę Nobla z literatury jednak nie liczę.:)

Uważam, że przydałoby się, chociaż minimum zainteresowania ludźmi, którzy robią kasę właścicielom portali, (bo mają ich kilka). Kilka krotnie próbowałem założyć grupę poświęcona łodziom i za każdym razem próby pozostały bez odpowiedzi a na korespondencję zawsze odpowiada automat.

Jeśli ktoś nie wie ludzie tworzący takie portale to informatycy, lub osoby niezwiązane w tym przypadku z wędkarstwem, zakładają je po to by robić pieniądze na reklamie a my jesteśmy zwykłymi naiwniakami i pomagamy im tą kasę zarabiać całkowicie za darmo.

Może wszystko byłoby w porządku gdyby właściciele takich portali traktowali nas poważnie a nie, jako darmową siłę roboczą.  

[2012-12-18 18:59]

ryukon1975

Próbuj dalej.
Jak zakladałem grupę to też pierwszy mój pomysł został odrzucony ale drugi przeszedł.

Teraz masz możliwość założyć klub pomyśl tylko coś nad ciekawą nazwą zwiazaną z wędkarstwem i łodziami i powodzenia życzę.
[2012-12-18 19:07]

Jędrula

Kolego @Banita , widać , że Ty strasznie czujesz się skrzywdzony a na dodatek próbujesz walczyć z wiatrakami , nie mam pojęcia dlaczego ?

Jeżeli uważasz , że Twoje żale i protesty coś zmienia to się mylisz .

Właściciele naszego portalu '' Grupa Hoblo '' mają pod swoimi skrzydłami jeszcze siedem portali a do tego śmiem wątpić aby w ich zespolę był jakiś wędkarz ? Mało tego , myślę , że admini mają tam taki miszmasz , że mało ich obchodzi czy wpisy na blogach/ i innych są merytoryczne czy nie , grunt , że są bo maja tam być , po to właśnie aby mogły nad nimi / wpisami przemykać reklamy . Przywyknij do tego jak chcesz być na tym portalu . Proponuję wyluzować i przyzwyczaić się do tutejszych zwyczajów oraz wejść w kontakt z modami aby w Twojej działalności nie było niespodzianek .

[2012-12-18 19:38]

Banita

„Jędrula” myślę, że masz rację, trzeba dać sobie spokój i pomyśleć jak ta sytuacje wykorzystać do własnych celów.  

[2012-12-19 15:43]

Jędrula

„Jędrula” myślę, że masz rację, trzeba dać sobie spokój i pomyśleć jak ta sytuacje wykorzystać do własnych celów.  

Dokładnie Kolego . Zajmij się blogiem , opowiadaniami i dzieleniem się swoją widzą z potrzebującymi . Reszta musi iść swoim tokiem na tym forum .

Pozdrawiam serdecznie .

[2012-12-19 15:52]

Jack14

A jaki to cel?

[2012-12-19 16:36]

ryukon1975

A jaki to cel?

Korzyści finansowe.:)
[2012-12-19 16:43]

Banita

A jaki to cel?

Korzyści finansowe.:)

Przydałyby się!!!

[2012-12-19 20:32]

Jack14

A to dobre :-))))))

Pozdrawiam.

[2012-12-21 16:32]

baloonstyle

Kolego @Banita , widać , że Ty strasznie czujesz się skrzywdzony a na dodatek próbujesz walczyć z wiatrakami , nie mam pojęcia dlaczego ?

Jeżeli uważasz , że Twoje żale i protesty coś zmienia to się mylisz .

Właściciele naszego portalu '' Grupa Hoblo '' mają pod swoimi skrzydłami jeszcze siedem portali a do tego śmiem wątpić aby w ich zespolę był jakiś wędkarz ? Mało tego , myślę , że admini mają tam taki miszmasz , że mało ich obchodzi czy wpisy na blogach/ i innych są merytoryczne czy nie , grunt , że są bo maja tam być , po to właśnie aby mogły nad nimi / wpisami przemykać reklamy . Przywyknij do tego jak chcesz być na tym portalu . Proponuję wyluzować i przyzwyczaić się do tutejszych zwyczajów oraz wejść w kontakt z modami aby w Twojej działalności nie było niespodzianek .

Hmmm co do braku wędkarzy w ich zespole. To na pewno są i to podobni zapaleńcy do Nas. Poznałem jednego osobiście, i wśród właścicieli jest też wędkarz i właściciel łodzi która bardzo się przyczynia do rozwoju wędkarstwa morskiego. Bardzo fajni ludzi.

Prawda jest taka, że  tu liczy się tylko pozycjonowanie strony z treści Naszych blogów. Samo życie na forum idzie swoim torem. Z pozycjonowania są lepsze reklamy i lepsze warunki reklamowe. to proste.

Sam prowadzę własny regionalny portal ale idzie on trochę w inną stronę bo nie mamy żadnych reklam i nie planujemy mieć. Wszystko utrzymujemy z własnych pieniędzy i nic nie oczekujemy w zamian. liczy sie zamiłowanie do wędkarstwa i chęć dzielenia się wiedzą.

To są uroki portali ogólnopolskich, wszędzie w takich miejscach są reklamy.

Na regionalnych portalach tego nie ma :)

Pozdrawiam :)

[2012-12-21 17:58]

tonyrebeliant1

Hmmmm . Kiedy czytam niektore wpisy,zal mi du..e sciska. Ludzie! Co Wam przeszkadza,ze ktos zarabia pieniadze. Zauwazcie,ze swiat jest tak skonstruowany,ze nie da sie zyc bez nich (pieniedzy). Kazdy ma jakis sposob na zarabianie ich i chwala mu za to.Jesli oczywiscie jest to uczciwy sposob. My decydujemy gdzie sie logujemy,co czytamy i co piszemy.Portal ma wziecie bo jest dobry,jest pare ktore umarly smiercia naturalna, z prostej przyczyny.Bo nas tam nie ma!
P.s. Oswiadczam,ze nie znam wlascicieli portalu,rodzin wlascicieli portalu,ani tez znajomych wlascicieli portalu (uprzedzajac zarzuty tych ktorzy wietrza tu spisek dymajacy na kase Wedkarska Brac) [2012-12-21 18:14]

Jack14

"I brawo Jasiu"

Teraz wszystko jasne podobnie jak w filmie .......

Pozdrawiam.

[2012-12-21 18:17]

baloonstyle

Hmmmm . Kiedy czytam niektore wpisy,zal mi du..e sciska. Ludzie! Co Wam przeszkadza,ze ktos zarabia pieniadze. Zauwazcie,ze swiat jest tak skonstruowany,ze nie da sie zyc bez nich (pieniedzy). Kazdy ma jakis sposob na zarabianie ich i chwala mu za to.Jesli oczywiscie jest to uczciwy sposob. My decydujemy gdzie sie logujemy,co czytamy i co piszemy.Portal ma wziecie bo jest dobry,jest pare ktore umarly smiercia naturalna, z prostej przyczyny.Bo nas tam nie ma!
P.s. Oswiadczam,ze nie znam wlascicieli portalu,rodzin wlascicieli portalu,ani tez znajomych wlascicieli portalu (uprzedzajac zarzuty tych ktorzy wietrza tu spisek dymajacy na kase Wedkarska Brac)

Hehehe no jasne mi tez nie przeszkadza ze robią kasę na portalu. Ważne że ja nie płacę za logowanie się :))))
Dobrze napisane :) Nikt na żadnym portalu nikogo nie trzyma, to my decydujemy gdzie przesiadujemy :))

[2012-12-21 18:28]

covent

P.s. Oswiadczam,ze nie znam wlascicieli portalu,rodzin wlascicieli portalu,ani tez znajomych wlascicieli portalu (uprzedzajac zarzuty tych ktorzy wietrza tu spisek dymajacy na kase Wedkarska Brac)

Hehehe no jasne mi tez nie przeszkadza ze robią kasę na portalu. Ważne że ja nie płacę za logowanie się :))))
Dobrze napisane :) Nikt na żadnym portalu nikogo nie trzyma, to my decydujemy gdzie przesiadujemy :))

Płacisz- VIP nie jest darmowy.

[2012-12-21 18:41]

tonyrebeliant1

Ale tez jest dobrowolny :-)))

[2012-12-21 18:43]

ZanderHunter

W 100% się zgadzam z wypowiedzią kolegi...:) nikt nikogo nie zmusza do zaglądania na ten portal...jak komuś sie nie podoba to po co ciągle do niego wraca i tu zagląda?...:)

Pozdrawiam.
[2012-12-21 18:45]

baloonstyle

Ale tez jest dobrowolny :-)))

Mam jakiegoś VIP-a ale okrojonego i nic za niego nie płace. Nawet nie wiem o co w tym chodzi :)
A jak jest płatne to jest dobrowolne :))

[2012-12-21 18:46]

ryukon1975

Jestem tu trzy lata i znam zasady,nic mnie nie dziwi.

W PZW jestem prawie 30 i nie wiem nic.
Przeczytałem przed chwilą artykuł na stronie swojego Okręgu o "dorybianiu rzek ginącymi gatunkami". I k... nic z niego nie rozumie.
[2012-12-21 19:04]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia