Chodowanie dużych ryb w stawie

/ 7 odpowiedzi
Witam.
Mam taki stawek w którym wiem że jest sporo większych ryb ale za Chiny ludowe nie można jej złapać. Kilka dni zanęcałem kukurydzą i nic to nie dało. raptem kilka krąpików. Wiem ze jest tam i karp i szczupaki ale w żaden sposób nie idzie ich złowić. Rzucałem nawet na grunt z kulką proteinową i nic się nie działo. a jak próbowałem szczupaka to również cienko ,bo siedzi on w miejscu gdzie praktycznie nie ma do niego dojścia. Może podpowiecie jakieś metody zeby poprawić rezultaty?
Pozdrawiam Maniek8711

Artur z Ketrzyna


Możesz tylko podejrzewać, że jest. Bo może wydra się do nich dobrała, i wcale nie muszą być ślady.
No chyba że ją widzisz, i widzisz gdzie żeruje.
To tam powinieneś się na nią zastawić.
Szczupaka spróbuj na żywca.
Co do karpi to nie pomogę, wiem że kuku wcale nie najlepsza, czasami ziemniak czy kluska przynoszą lepsze rezultaty.
(2015/09/08 18:35)

Piotr 100574


Witam.
Mam taki stawek w którym wiem że jest sporo większych ryb ale za Chiny ludowe nie można jej złapać. Kilka dni zanęcałem kukurydzą i nic to nie dało. raptem kilka krąpików. Wiem ze jest tam i karp i szczupaki ale w żaden sposób nie idzie ich złowić. Rzucałem nawet na grunt z kulką proteinową i nic się nie działo. a jak próbowałem szczupaka to również cienko ,bo siedzi on w miejscu gdzie praktycznie nie ma do niego dojścia. Może podpowiecie jakieś metody zeby poprawić rezultaty?
Pozdrawiam Maniek8711






w nocy spróbuj
(2015/09/08 20:11)

zabadnb2


Jeśli chcesz złapać dużego karpia to nęć jak na dużego karpia przystało, parę dni dużymi kulkami i potem zastosuj duże kulki to wyeliminuje drobnice i przyzwyczai ryby do danej przynęty, na początku możesz zastosować ziarna żeby ściągnąć ryby w łowisko. potem wyselekcjonuj ryby odpowiednią zanętą i przynętą. Bądź konsekwentny.


Jeśli chodzi o szczupaka to przede wszystkim żywiec, spróbuj  wyczyścić kawałek łowiska z roślinności jeśli łowisko nie jest dostępne i wstaw żywca, duży szczupak w szczególności w stawie jest rybą terytorialną , nawet jak trochę zmienisz mu florę powinien odwiedzić swoje miejscówki.

Staw to najłatwiejsze łowisko.
Pozdrawiam i życzę wytrwałosci. 


  (2015/09/08 23:18)

ogtw


Jeżeli na jedną dużą rybę przypada 100 małych, to teoretycznie co setna ryba będzie duża, ale to tylko teoria, w praktyce duże ryby są powolne i zanim podpłyną do przynęty, to już jej niema, dlatego trzeba dawać duże przynęty, takie, których małe rybki nie oskubią. (2015/09/09 15:44)

zbynio 33


Witam w temacie. Kolego zakładający wątek wystarczy poczytać sobie o karpiach i już będziesz wiedział co i jak. Było tego na forum mnogo... Co do szczupaka to mamy tu specjalistów od nęcenia tej ryby i na pewno Ci podpowiedzą jak zanęcić skutecznie szczupaka. Pozdrawiam i połamania ...:). (2015/09/10 10:18)

u?ytkownik130601


Jak są duże ryby to wystarczy być,we właściwym miejscu we wlasciwaym czasie ;) (2015/09/10 20:02)

michalpawlowski


Hej. 


Więc jeżeli miałbym ci pomóc to ważne są podstawowe informacje o zbiorniku na którym łapiesz bo staw mało mi akurat mówi. jak duży jest staw, jakie dno, głębokość, roślinność itp. Może to mieć znaczący wpływ na żerowanie ryb. 


Ze swojego doświadczenia na różnych stawach zawsze istotną informacją było czy ktoś tam dokarmia ryby - i czy duże ryby np. karpie : zbierają chleb z powierzchni wody. Wtedy starałem się właśnie w ten sposób podać skórkę od chleba. Mówię tu akurat o stawach prywatnych gdzie często ktoś rzuca chleb rybom. 


A to jest staw prywatny czy po prostu większa kałuża PZW czy ktoś tam łapie - bo może ryby są nęcone już w określonym miejscu.


W podsumowaniu - Napisz coś więcej o swoim łowisku to łatwiej będzie dobrać odpowiednią strategię połowu. 


Pozdrawiam (2015/09/14 17:39)