chleb przynęta na leszcza

/ 6 odpowiedzi
otóż słyszałem że leszcze można łowić z gruntu z koszyczkiem na chleb z żywicą i do zanęty  uniwersalnej bogusława bruda dodaję trochę pszenicy i surowej wymoczonej kukurydzy czy dobrze robię?
sezam

chleb to dobra przynęta, jednak łatwo ją mniejsze ryby ściągają z haczyka. Dlatego warto mieć w zapasie jakiś plan B (robaki,kukurydza). A zanęta jak dla mnie może być ale bez kukurydzy. Surowa szybko nasyci ryby. Lepiej dodać jakiegoś zapachu (piernik, cynamon) (2012/08/24 14:01)

zibipilkarz

Ja na twoim miejscu na hak dawałbym z 2 ziarna kukurydzy i np. pinkę albo białego żeby uniemożliwic spadanie kukurydzy z haka (2012/08/24 14:13)

CZzesio

otóż słyszałem że leszcze można łowić z gruntu z koszyczkiem na chleb z żywicą i do zanęty  uniwersalnej bogusława bruda dodaję trochę pszenicy i surowej wymoczonej kukurydzy czy dobrze robię?

Cześć :) Jakoś mi nie pasują te dwa składniki do siebie :chleb i żywica ...(pamiętaj, kolega Taty czasem może żartować ;)  ) .Jest tyle dobrych przynęt np. makaron gwiazdki można przyprawić na kilka sposobów -czosnkiem  -wanilią  -miodem -piernikiem -truskawką ...ryż preparowany (dmuchany) , białe , pinka , czerwone ...

p.s. wiesz jak się łatwo łapie zające ?

Bierzesz duży płaski kamień i opakowanie mielonego pieprzu Kamis ...idziesz na łąkę , kładziesz kamień w miejscu osłoniętym od wiatru  za krzaczkiem , w dużej trawie i sypiesz na niego pół torebki pieprzu ... odchodzisz na 100...200 metrów chowasz się w trawie i obserwujesz . Po pewnym czasie na pewno pojawi sie zając i zaciekawiony pokica do kamienia ,powącha ....pieprz spowoduje że zakręci mu się w nosie i zając kichnie ,walnie się głową o kamień i straci przytomność ...wtedy wyskakujesz z kryjówki podbiegasz i zając jest Twój  ;)))) 

Ten niezawodny sposób łapania zajęcy ,opowiedział mój kolega mojemu synowi ....

Taaaaaaaaakiego leszcza życzę :)) (2012/08/24 14:24)

Gieniusz

Spróbuj ugotować makaron np. gwiazdki z czosnkiem. Uważaj aby nie rozgotować makaronu, musi być al dente aby nie spadał z haka. Leszcze lubią ten zapach i chętnie biorą .
Połamania życzę. (2012/08/24 14:54)

89krzysztof

Spróbuj ugotować makaron np. gwiazdki z czosnkiem. Uważaj aby nie rozgotować makaronu, musi być al dente aby nie spadał z haka. Leszcze lubią ten zapach i chętnie biorą .
Połamania życzę.

2minuty gotowania makaronu, od czasu do czasu mieszając i makaron będzie w sam raz. Na leszcza możesz też próbować kukurydzy.  (2012/08/24 15:09)

Bernard51

A o jaka żywice chodzi z tym chlebem (epoxydową) aby sie haka lepiej czymal??
Mlodzież ma pomysla?? (2012/08/24 15:51)