Chleb jako przynęta i zanęta - Opinie

/ 6 odpowiedzi

  • konto usunięte

          Witam szanownych kolegów wędkarzy!

Jakie są wasze opinie na temat wykorzystywania chleba...?
Słyszałem różne wersje. Jedni mówią, że zakwasza wodę a inni, że to świetna zanęta.
Co o tym sądzicie???
FranceCola


Czesc

Ja urzywam chleba jako przynęty i jako zanęty podczas łowienia karasi w jednym  z leśnych jeziorek. Jest to skuteczna przynęta i zanęta, poniewarz zwabia tak samo, jak zanęty z sklepu i daje taki sam efekt. Pozdrawiam

FranceCola

(2011/07/29 18:15)

obcy91


Coca-FranceCola pisz proszę ortograficznie.

Kiedyś łowiłem na chlebowe "bombki" karpie, które w letnie upalne wieczory pływały tuż przy powierzchni.
Taka kulka chlebowa tonęła bardzo powoli. (2011/07/29 18:21)

norbert04


sam uzywam chleba jako zanety(na karasia) i dobrze zwabia on ryby. a co do tego czy zakwasza wode to ja tez bym chciał sie dowiedziec wiec czekamy na odpowiedzi
(2011/07/29 18:39)

marcin4321


nie wiem. wujek w stawie rzuca im chleb co dzien i zawsze widac i słychac jak "cmokaja"
i tam tez równiez na to biora. a ja na chleb lowie karpie, biora dobrze, ostatnio złowilem na chleb lina 32 cm i kilo wagi, także biora w miare (2011/07/29 18:49)

czerwcowy0520


Chleb owszem jest skuteczny, ale tylko w ciepłe miesiące, aczkolwiek i od tej reguły są wyjątki. Najskuteczniejszy jest przede wszystkim tam gdzie jest duża presja wędkarska ( z racji że większość "wędkarzy" zamiast kupić normalną zanętę woli oszczędniej chlebkiem), oraz gdzie ludziska przyłażą karmić ptactwo-w takich akwenach ryba się przyzwyczaja do chleba i bywa że jest to jedyna skuteczna w danym momencie przynęta, jak i zanęta. Całkiem niezłe wyniki głównie jeśli chodzi o leszcze, jazie i płocie, ma nęcenie normalną zanętę ukierunkowaną składnikami pod konkretny gatunek i potem miąższ z chleba na hak. (2011/07/29 19:21)

u?ytkownik32263


nie wiem. wujek w stawie rzuca im chleb co dzien i zawsze widac i słychac jak "cmokaja"
i tam tez równiez na to biora. a ja na chleb lowie karpie, biora dobrze, ostatnio złowilem na chleb lina 32 cm i kilo wagi, także biora w miare

Kolego nie bądź śmieszny. Linek 32 cm i kilo?! Sorki ale nie kłam bo już w życiu trochę linów złapałem i aby on miał kilo to MUSI MIEĆ MIN 40 CM a nie 32.
Co do chleba jako przynęty i zanęty jest on czasem rewelacyjny ale musi być używany w niewielkiej ilości bo faktycznie zakwasza wodę. Po prostu szybko się rozkłada wytwarzając siarkowodór H2S który jest bardzo trujący dla ryb i nie tylko. (2011/07/29 19:48)