Chile: Uciekło 690 tys trujących ryb

/ 13 odpowiedzi
Ciekawe na czyje stoły miały trafić te naszprycowane chemią mutanty

http://biznes.interia.pl/galerie/kasa-kasa/chile-wielka-ucieczka-lososi-ktorym-podawano-grozne/zdjecie/duze,1803417,1,497
Jakub Woś


Dzięki za wrzucenie linku. Cztery razy próbowałem ale wedkuje mnie blędem straszyło to odpuściłem (2018/07/20 10:49)

barrakuda81


Teraz wiem dlaczego wypuszczam profilaktycznie wszystkie ryby:-) Ładnym gównem nas karmią.Zresztą teraz mamy takie czasy że strach jeść cokolwiek... (2018/07/20 13:52)

Kabi


Witam !
Tak się składa , że obecnie pracuje już 5 lat w tej firmie (akurat nie w Chile), są to szczepionki podawane łososiom (na etapie narybku) by były odporniejsze na pasożyty zewnętrzne. W zasadzie 99% łososi kupionych w sklepie pochodzi z różnych hodowli gdzie są szczepione. Szczepionki a w nich podawane antybiotyki może i są szkoliwe dla zdrowia człowieka , ale tylko w pewnym okresie po podaniu. Dorosłe ryby nadają się do konsumpcji , jednakże mając codzienny dostęp do łososia nie jadam go częściej niż raz w miesiącu ;) (2018/12/13 13:59)

fishark


Teraz wiem dlaczego wypuszczam profilaktycznie wszystkie ryby:-) Ładnym gównem nas karmią.Zresztą teraz mamy takie czasy że strach jeść cokolwiek.

Jedna nacja wędkarzy tzw. "No Kill'owców" wypuszcza złowione ryby w Polskiej wodzie, a jak ma chęć na rybkę to sobie kupuje jakiegoś hodowlanego łososia czy Pangę naszpikowaną pestycydami i inna chemią.

Natomiast druga nacja tzw "miesiaże" biorą wszystkie złowione ryby po to aby je zjeść, a na rybkę w markecie czy w rybnym nawet nie spojrzy, bo po co jak ma całą zamrażarkę ryb.

W Polskich rzekach też jest mnóstwo chemii i nawozów spływającychj z łąk, oczywiście nie we wszystkich regionach. Polskie dzikie ryby też chyba do najzdrowszych nie należą. Czasami biorę sobie jakąś rybkę do zjedzenia. Dla mnie nie ma lepszej ryby od sandacza.

Jak myślicie kto jest mniej naszpikowany rybną chemią taki "mięsiaż" lubiący rybki z polskich rzek, czy "no kill" który też lubi rybki ale hodowlane kupne już uśmiercone? (2018/12/13 17:53)

Jakub Woś


Witam !
Tak się składa , że obecnie pracuje już 5 lat w tej firmie (akurat nie w Chile), są to szczepionki podawane łososiom (na etapie narybku) by były odporniejsze na pasożyty zewnętrzne. W zasadzie 99% łososi kupionych w sklepie pochodzi z różnych hodowli gdzie są szczepione. Szczepionki a w nich podawane antybiotyki może i są szkoliwe dla zdrowia człowieka , ale tylko w pewnym okresie po podaniu. Dorosłe ryby nadają się do konsumpcji , jednakże mając codzienny dostęp do łososia nie jadam go częściej niż raz w miesiącu ;)

Niepokoi mnie słowo "nadają" w zdaniu: "Dorosłe ryby nadają się do konsumpcji" :) (2018/12/14 12:27)

z@mela


w [Czile ] uciekło tyle dziwnych ryb a w moim okręgu do 50 hektarowej zaporówki wpuszczono znowu 2 tony szkodliwych karpi oraz 500kg niszczycielskich amurów :/ nie ma jak z tym procederem walczyc bo panuje "władza głupich" czyli większości :/ (2018/12/15 16:36)

Kabi


Te ,,nadają" a to dlatego , że w podświadomości nadal siedzi , że ,,te'' oto ryby dawniej były szpikowane antybiotykami. Jednakże jest tyle odpowiednich ,,organów'' władzy typu sanepid i te inne labolatoria , które badają ryby pod wględem przydatności do spożycia. (2018/12/19 21:15)

Kabi


w [Czile ] uciekło tyle dziwnych ryb a w moim okręgu do 50 hektarowej zaporówki wpuszczono znowu 2 tony szkodliwych karpi oraz 500kg niszczycielskich amurów :/ nie ma jak z tym procederem walczyc bo panuje "władza głupich" czyli większości :/
No niestety , karp jest rybą szybkorosnącą i silną sportowo , a zatem dla ,,bezmózgowców'' odpowiednią do zarybień. H... że przyczynia się do eutrofizacji wód , h.. że tym samym wypiera powoli rodzime gatunki. Najważniejsze , że wędkarze kartę opłacają i składki płacą bo można nałowić się ryb (świeżo wpuszczonych karpi).
(2018/12/19 21:19)

51Marek


A kurczak smakuje? Wieprzowina? Wołowina? To co? Marchewka z całą tablicą Mendelejewa? Pomidory spod folii? Może powietrzem samym żyć? Ewentualnie szklanka wody na sniadanie, 2 szklanki na obiad i szklanka na kolacje? (2018/12/27 11:43)

jacfar


powietrze zatrute, vide raporty smogowe, że o chemtrails nie wspomnę przez szacunek dla myślących :D, woda to samo - pokaż mi jedne wodociągi, które rzetelnie informują o stanie wody pitnej, a tym bardziej o zawartości fluoru w tej wodzie; szach i mat :D odnosząc się do shitnewsa, i tak ktoś zeżre te syntetyki, bo blondynka w reklamie mówiła, że łosoś to panaceum od głowy bolenia itd ........... szczęśliwcom pozostaje srebrny bałtycki, zwłaszcza w postaci tatara :) (2019/01/01 18:23)

Jakub Woś


powietrze zatrute, vide raporty smogowe, że o chemtrails nie wspomnę przez szacunek dla myślących :D, woda to samo - pokaż mi jedne wodociągi, które rzetelnie informują o stanie wody pitnej, a tym bardziej o zawartości fluoru w tej wodzie; szach i mat :D odnosząc się do shitnewsa, i tak ktoś zeżre te syntetyki, bo blondynka w reklamie mówiła, że łosoś to panaceum od głowy bolenia itd ........... szczęśliwcom pozostaje srebrny bałtycki, zwłaszcza w postaci tatara :)

Miałem się odnieść do tej wypowiedzi ale nie potrafię. Bez ładu i składu, bez sensu. Szachy maty, shit newsy. Ani wielkiej litery ani kropki. Widocznie jeszcze coś z Sylwestra zostało. (2019/01/02 10:33)