Zaloguj się do konta

Chciłbym zarejstrować ponton w Olsztynie

utworzono: 2012/03/05 16:05
16daniel1

Chciałbym zarejstrować ponton  w Olsztynie gdzie I KIEDY moge sie udać,ile bedzie kosztowała rejestracja czy mogę zarejstować przed kupnem pontonu czy trzeba jakiś dokument o kupnie bo zamierzam sobie kupić prosze was o pomoc bo niechciałbym bładzić po mieście !!! [2012-03-05 16:05]

Halny

Starostwa z zakresu ustawy o rybactwie śródlądowym zajmują się miedzy innymi:

1. Rejestracja sprzętu pływającego służącego do połowu ryb.

2. Wydawanie kart wędkarskich oraz kart łowiectwa podwodnego.

Dlatego powinineś udać się do starostwa, wypełnić wniosek (który dostaniesz i wypełnisz na miejscu) i  zrobic opłatę (około 17zł). Wszystko trwa około 15 min. Potem możesz juz opisać ponton zgodnie z wytycznymy(wysokość liter, miejsce opisu itp), które uzyskasz po otrzymaniu tzw dowodu/karty rejestracyjnej środka pływającego. Kupić pontonik możesz sobie później.

W starostwie zajmuje sie tym wydział Środowiska (u mnie).

PS. temat juz gdzies był omawiany na forum

[2012-03-05 16:43]

Karpik1974

tak oki kolego Halny zarejestrować ponton przed tylko ze trzeba podać jaki sie posiada ponton nazwe ilosć  osób i jest napedzany silnik czy wiosła czy to i to  no i z czego jest ten ponton , bo ja w kaliszu musiałem sie wyspowiadać z tego a co mi wiadomo to rejestracja jest taka sama w każdym   powiecie albo gminie wiec ja bym wźiął na wstrzymanie pozdrawiam  [2012-03-05 19:41]