Chcecie zmian w PZW...?

/ 310 odpowiedzi / 4 zdjęć
pawelz


Jak zauważyliście, moje wypowiedzi dotyczą przede wszystkim prawnych sposobów rozwiązywania problemów na szczeblu kół i okręgu, w zgodzie z dzisiejszym stanem prawnym, jednak koledzy idą dalej i proponują zmienić zapisy w Statucie, Ordynacji Wyborczej (to popieram), a skrajne propozycje proponują wyjść na ulicę albo rozwiązać PZW.
Zgadzam się z propozycją Pawła, który sugeruje płatne etaty dla czołówki PZW, to może być aspekt mobilizacyjny do konkretnego działania. Tylko weryfikacja po 5 latach mnie trochę przeraża, myślę, że w tym czasie można sporo spartolić. Pięcioletni biznes-plan powinien mieć coroczną weryfikację. I w dalszym ciągu nie mam pomysłu na "klucz" do wyboru i kto ma o tym decydować ?
W dzisiejszych czasach trudno znaleźć "jeleni" mojego pokroju, tak bezinteresownie oddanych swojej pasji. Jeśli będą to płatne etaty, to może i młodzież się obudzi i zechce działać. Nic Pawle nie wspomniałeś o pilnowaniu naszego majątku, jak to widzisz ? Pewnie na podobnych zasadach. Tylko teraz zsumujmy i aż boję się napisać o ile wzrosną opłaty na profesjonalnie zarządzanych  i pilnowanych wodach. Czy sama obietnica, że ryb będzie więcej, wystarczy do przekonania wędkarzy ?


Ja jestem za cienki, aby pisac teraz o konkretach. Wydaje mi sie, ze mozna i to zalatwic.

A co do wzrostu oplat. Na pewno wzrosna, ale nie koniecznie jakos bardzo.
1) Masa pieniedzy jest wg mnie marnowana.
2) Sa zasoby kompletnie niewykorzystane, ktorymi nikomu nie chce sie zajac. A moze tak na wodach "pustyniach" gdzie i tak nikt nie lowi potworzyc OS ktore przynosilyby dochody. Dzieki czemu bylaby kasa na dofinansowywanie innych lowisk, dzieki czemu skladki wcale nie musialyby poszybowac w gore tak bardzo.
Mozna by tak mnozyc, ale to powinien zrobic dobry manager, ktory bralby wlasnie za to kase.
PZW musi nauczyc sie, ze zyjemy w czasach, trzeba umiec zarabiac. Chetnych do placenia sporych pieniedzy za lowienie w naszym kraju nie brakuje. Czemu tego nie wykorzystac po to zeby znalezc dodatkowe pieniadze na lepsze gospodarowanie wodami ogolnodostepnymi. (2012/11/29 10:08)

Romuald55


Z całym szacunkiem do Ciebie Kolego pawełz,nie orientujesz się jak działają władze w PZW.Otóż,zarząd okręgu jest władzą wybierana spośród członków PZW.Zarząd ustala kierunki działalności okręgu.Nie są to pracownicy etatowi i nie otrzymują wynagrodzenia.W każdej chwili każdy z nich może być odwołany w każdej chwili przez Zarząd lub władze Koła do którego dana osoba należy.Oczywiście w razie nie wykonywania swoich obowiązków.Władzą wykonawczą jest Biuro Okręgu.Są to pracownicy etatowi;dyrektor,księgowość,ichtiolog itd.Oni podlegają ogólnym przepisom prawa pracy i ponoszą odpowiedzialność służbowa i karna za swoją pracę.Takie same zasady są w ZG PZW.W Kołach tylko skarbnik otrzymuje wynagrodzenie. (2012/11/29 10:23)

JKarp


Cześć" Jest nad tym kontrola wewnętrzna (ZG, sąd rewizyjny), jak i zewnętrzna ustalona podczas rejestracji w sądzie... I jak ktoś ma problem z tym to zgłasza go do tych organów, a one rozwiązują spór."
CześćNo wszystko ładnie pięknie. I ta zewnętrzna kontrola pozwoliła na to, żeby jakaś księgowa rąbnęła masę kasy ;-)O wewnętrznej nawet nie wspomnę...Spór jest czym innym a kontrola czym innym.
A tak poza tym nie słyszałem aby ktokolwiek lub jakakolwiek instytucja zewnętrzna miała uprawnienia do kontroli PZW. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.
Czytając Artur Twój wpis doszedłem do wniosku, że aby ruszyć cokolwiek i doprowadzić do zmian są dwie opcje:1. Kasa na kampanię wyborczą- tylko skąd ? PZW nie jest partią i nie może przeznaczyć pieniędzy na prowadzenie kampanii a jeśli nawet to jak Kowalski otrzyma kasę to i Nowak też powinien ją dostać. Tylko dlaczego Nowak miałby otrzymać kasę skoro np mi jego poglądy nie pasują a jego program działania jest pozbawiony sensu? 2. Te całe PZW potrzebne jest jak śnieg w lipcu... 
Mam takie nieodparte wrażenie, że komuś na górze zależy na tym, żeby dół był skłócony ponieważ brak jest merytorycznej i zgodnej dyskusji o zmianach na lepsze. Skłócony dół nigdy nie dojdzie do konsensusu więc nie przedstawi ani swoich kandydatów, ani propozycji zmian.Dlaczego w tej dyskusji nie zabierze głosu ktoś z Okręgu ( jakiegokolwiek ), ktoś kto ma aspiracje i chęci kandydować,  lub z ZG? Przecież mógłby się wypromować za darmo :-)Nie jest to dziwne?JK (2012/11/29 10:42)

pawelz


Z całym szacunkiem do Ciebie Kolego pawełz,nie orientujesz się jak działają władze w PZW.Otóż,zarząd okręgu jest władzą wybierana spośród członków PZW.Zarząd ustala kierunki działalności okręgu.Nie są to pracownicy etatowi i nie otrzymują wynagrodzenia.W każdej chwili każdy z nich może być odwołany w każdej chwili przez Zarząd lub władze Koła do którego dana osoba należy.Oczywiście w razie nie wykonywania swoich obowiązków.Władzą wykonawczą jest Biuro Okręgu.Są to pracownicy etatowi;dyrektor,księgowość,ichtiolog itd.Oni podlegają ogólnym przepisom prawa pracy i ponoszą odpowiedzialność służbowa i karna za swoją pracę.Takie same zasady są w ZG PZW.W Kołach tylko skarbnik otrzymuje wynagrodzenie.


Nie zrozumielismy sie.
Ja nie pisalem jak jest.
Ja pisalem jakbym chcial aby bylo.
Wlasnie taka struktura jaka jest obecnie, opisana przez Ciebie, jest wg mnie przyczyna wszystkich nieszczesc. (2012/11/29 10:50)

bartex84


Najmądrzejsze słowa jakie padły w tym temacie to przytoczenie przez Zibi,ego statutu PZW.CZŁONKOSTWO JEST DOBROWOLNE.
Kto krzyczy i narzeka? Ano ten dla kogo złowione ryby są dochodem lub choćby rekompensatą za składki.Ja lubię czasem zjeść świeżą rybę.W końcu je łowię.Ale nie zjem 15 kg białej ryby złowionej w wypadzie na ryby więc wracają do wody.A tak się zdarza niejednokrotnie.Oczywiście nie za każdym razem ale się zdarza.Teraz zapytam...są ryby czy ich nie ma w wodach na których gospodarują Okręgi PZW.Ja twierdzę że są! Dowodem na to są zawody na których łowi się kilkadziesiąt co najmniej kilogramów ryb.

Dowodem są na to dwa trzy okonie łowione przez zawodników ze spinningowej czołówki. (2012/12/02 14:06)

JOPEK1971


Najmądrzejsze słowa jakie padły w tym temacie to przytoczenie przez Zibi,ego statutu PZW.CZŁONKOSTWO JEST DOBROWOLNE.
Kto krzyczy i narzeka? Ano ten dla kogo złowione ryby są dochodem lub choćby rekompensatą za składki.Ja lubię czasem zjeść świeżą rybę.W końcu je łowię.Ale nie zjem 15 kg białej ryby złowionej w wypadzie na ryby więc wracają do wody.A tak się zdarza niejednokrotnie.Oczywiście nie za każdym razem ale się zdarza.Teraz zapytam...są ryby czy ich nie ma w wodach na których gospodarują Okręgi PZW.Ja twierdzę że są! Dowodem na to są zawody na których łowi się kilkadziesiąt co najmniej kilogramów ryb.

A jakie to są ryby!?!Głównie skarlały białoryb,a zawody spinningowe wygrywa się ledwo wymiarowymi okonkami i wzdręgami.Widziałem fotografie z zawodów z roku 65-tego,łowiono 2-3kg leszcze,brzany,grube jazie i klenie,teraz łowi się ukleje.:-)))
(2012/12/02 15:27)

Artur z Ketrzyna


Cześć" Jest nad tym kontrola wewnętrzna (ZG, sąd rewizyjny), jak i zewnętrzna ustalona podczas rejestracji w sądzie... I jak ktoś ma problem z tym to zgłasza go do tych organów, a one rozwiązują spór."
CześćNo wszystko ładnie pięknie. I ta zewnętrzna kontrola pozwoliła na to, żeby jakaś księgowa rąbnęła masę kasy ;-)O wewnętrznej nawet nie wspomnę...Spór jest czym innym a kontrola czym innym.
A tak poza tym nie słyszałem aby ktokolwiek lub jakakolwiek instytucja zewnętrzna miała uprawnienia do kontroli PZW. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.
Czytając Artur Twój wpis doszedłem do wniosku, że aby ruszyć cokolwiek i doprowadzić do zmian są dwie opcje:1. Kasa na kampanię wyborczą- tylko skąd ? PZW nie jest partią i nie może przeznaczyć pieniędzy na prowadzenie kampanii a jeśli nawet to jak Kowalski otrzyma kasę to i Nowak też powinien ją dostać. Tylko dlaczego Nowak miałby otrzymać kasę skoro np mi jego poglądy nie pasują a jego program działania jest pozbawiony sensu? 2. Te całe PZW potrzebne jest jak śnieg w lipcu... 
Mam takie nieodparte wrażenie, że komuś na górze zależy na tym, żeby dół był skłócony ponieważ brak jest merytorycznej i zgodnej dyskusji o zmianach na lepsze. Skłócony dół nigdy nie dojdzie do konsensusu więc nie przedstawi ani swoich kandydatów, ani propozycji zmian.Dlaczego w tej dyskusji nie zabierze głosu ktoś z Okręgu ( jakiegokolwiek ), ktoś kto ma aspiracje i chęci kandydować,  lub z ZG? Przecież mógłby się wypromować za darmo :-)Nie jest to dziwne?JK

Co do kontroli zewnętrznej. To jak stowarzyszenie jest rejestrowane. Otrzymuje organ który może go kontrolować w razie stwierdzenia że działa nie zgodnie ze statutem lub zwykłe regulaminem.
Dla stowarzyszeń zwykłych jest to starosta powiatowy właściwy ze względu na siedzibę. Np moje jest zwykłe i zarejestrowane u starosty Kętrzyńskiego. I tam jest człowiek który naszą działalność nadzoruje. To znaczy musimy dostarczać kopie uchwał i innych dokumentacji związanych z naszą działalnością. Sprawdzają czy są zgodne z prawem i naszym regulaminem. W razie jakiś podejrzeń, wątpliwości, mają prawo nas wezwać w celu wyjaśnienia sprawy. I jeśli stwierdzą że działamy nie zgodnie z naszym regulaminem, łamiemy prawo. To mogą nas rozwiązać...
Co do stowarzyszenia pożytku. Tu jest właściwy burmistrz Miasta i on ma prawo kontroli naszej działalności. A jak uzna że działamy nie zgodnie ze statutem czy łamiemy prawo. Składa wniosek do sądu o rozwiązanie naszego stowarzyszenia.

Dodatkowo są takie organy jak prokuratura. Która prowadzi postępowanie wyjaśniające co do wniosku zainteresowanego. Po zakończeniu takiego postępowania. Decydują czy postępowanie umorzyć czy skierować do sądu.

By zewnętrzny organ skontrolował, misi dostać zawiadomienie o podejrzeniu jakiegoś matactwa, łamania przepisów itd. Oni nie siedzą w strukturze danej organizacji.
Nie rozumiem tu twojej aluzji co do tej księgowej. Bo nikt nie wie o jakiejś defraudacji do puki się jej nie ujawni... I co innego jest wywiązywanie się organizacji ze swoich założeń płynących np.; statutu. A co innego jest działanie jakiejś osoby na szkodę danej organizacji...


Co do wzmianki o wyborach to ja tylko ustosunkowałem się do propozycji kolegi...(przeczytaj uważniej...). Bo dla mnie jest to coś co nic nie zmieni, oprócz potrzeby podniesienia składki członkowskiej.
Organizacja, związek czy stowarzyszenie. Opierają się na pracy nieodpłatnej członków danej organizacji (za to korzystają z majątku tej organizacji, i winni o nie dbać). A ustawa reguluje które stanowiska/funkcje muszą być pełnione przez osoby wykwalifikowane i odpłatnie.
Przeczytaj post kolegi Romuald55, #568946. Tam po krótce jest wszystko co i jak działa.

(2012/12/03 01:36)

JKarp



Co do kontroli zewnętrznej. To jak stowarzyszenie jest rejestrowane. Otrzymuje organ który może go kontrolować w razie stwierdzenia że działa nie zgodnie ze statutem lub zwykłe regulaminem.
Dla stowarzyszeń zwykłych jest to starosta powiatowy właściwy ze względu na siedzibę. Np moje jest zwykłe i zarejestrowane u starosty Kętrzyńskiego. I tam jest człowiek który naszą działalność nadzoruje. To znaczy musimy dostarczać kopie uchwał i innych dokumentacji związanych z naszą działalnością. Sprawdzają czy są zgodne z prawem i naszym regulaminem. W razie jakiś podejrzeń, wątpliwości, mają prawo nas wezwać w celu wyjaśnienia sprawy. I jeśli stwierdzą że działamy nie zgodnie z naszym regulaminem, łamiemy prawo. To mogą nas rozwiązać...
Co do stowarzyszenia pożytku. Tu jest właściwy burmistrz Miasta i on ma prawo kontroli naszej działalności. A jak uzna że działamy nie zgodnie ze statutem czy łamiemy prawo. Składa wniosek do sądu o rozwiązanie naszego stowarzyszenia.

Dodatkowo są takie organy jak prokuratura. Która prowadzi postępowanie wyjaśniające co do wniosku zainteresowanego. Po zakończeniu takiego postępowania. Decydują czy postępowanie umorzyć czy skierować do sądu.

By zewnętrzny organ skontrolował, misi dostać zawiadomienie o podejrzeniu jakiegoś matactwa, łamania przepisów itd. Oni nie siedzą w strukturze danej organizacji.
Nie rozumiem tu twojej aluzji co do tej księgowej. Bo nikt nie wie o jakiejś defraudacji do puki się jej nie ujawni... I co innego jest wywiązywanie się organizacji ze swoich założeń płynących np.; statutu. A co innego jest działanie jakiejś osoby na szkodę danej organizacji...


Co do wzmianki o wyborach to ja tylko ustosunkowałem się do propozycji kolegi...(przeczytaj uważniej...). Bo dla mnie jest to coś co nic nie zmieni, oprócz potrzeby podniesienia składki członkowskiej.
Organizacja, związek czy stowarzyszenie. Opierają się na pracy nieodpłatnej członków danej organizacji (za to korzystają z majątku tej organizacji, i winni o nie dbać). A ustawa reguluje które stanowiska/funkcje muszą być pełnione przez osoby wykwalifikowane i odpłatnie.
Przeczytaj post kolegi Romuald55, #568946. Tam po krótce jest wszystko co i jak działa.

Cześć
Artur my ty gadamy o PZW :-)Dlatego zapytałem kto lub jaka instytucja zewnętrzna może kontrolować PZW ?Aluzja do księgowej - jak ktoś może wyprowadzić jednorazowo tyle kasy? Dlaczego jednorazowo - bo tylko tak można rąbnąć tyle kasy bez wzbudzania podejrzeń. Po prostu nie wyobrażam sobie żeby ktoś ciągnął kasę z konta PZW a żadna komisja czy jeszcze co innego nie zwrócili na to uwagi. Chyba, że te kontrole to czysta fikcja jak cała działalność PZW ;-)(Z WYŁĄCZENIEM KOLEŻANEK I KOLEGÓW ODDANYCH CAŁYM SERCEM DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ PZW - ALE TO CHYBA MAŁY PROCENT ).
Jedyne stanowisko płatne do którego trzeba mieć kwalifikacje to ichtiolog :-)


A ja z uporem maniaka zacytuję:" Mam takie nieodparte wrażenie, że komuś na górze zależy na tym, żeby dół był skłócony ponieważ brak jest merytorycznej i zgodnej dyskusji o zmianach na lepsze. Skłócony dół nigdy nie dojdzie do konsensusu więc nie przedstawi ani swoich kandydatów, ani propozycji zmian.
Dlaczego w tej dyskusji nie zabierze głosu ktoś z Okręgu ( jakiegokolwiek ), ktoś kto ma aspiracje i chęci kandydować,  lub z ZG? Przecież mógłby się wypromować za darmo :-)
Nie jest to dziwne?"
I co - nie ma chętnych do zabrania głosu?
JK (2012/12/03 08:09)

Artur z Ketrzyna


"Jedyne stanowisko płatne do którego trzeba mieć kwalifikacje to ichtiolog :-)"
Od jakiegoś czasu jest też księgowy...


Co do defraudacji, to ją wykryto. Toczy się dochodzenie, i wyciągną konsekwencje. I to jest ważne. Reszty nie komentuję bo nie znam szczegółów...

Mam takie nieodparte wrażenie, że komuś na górze zależy na tym, żeby dół był skłócony ponieważ brak jest merytorycznej i zgodnej dyskusji o zmianach na lepsze. Skłócony dół nigdy nie dojdzie do konsensusu więc nie przedstawi ani swoich kandydatów, ani propozycji zmian.
Dlaczego w tej dyskusji nie zabierze głosu ktoś z Okręgu ( jakiegokolwiek ), ktoś kto ma aspiracje i chęci kandydować,  lub z ZG? Przecież mógłby się wypromować za darmo :-)
Nie jest to dziwne?"
Czy im zależy, nie wiem. Wiem że niektórzy na dole (zwykli członkowie) toczą pianę bez powodu. Bo by zrozumieć, by dążyć by było lepiej. Trzeba coś robić "Chodzić na zebrania i dyskutować, składać wnioski, przekonywać innych."
Dlaczego nikt z okręgu tu się nie udziela. Bo to nie ten portal. I rozmowa z kimś co tylko narzeka, a wniosku mu złożyć się nie che. To tak jak by mówić do ściany...
Wnisek przechodzi na walnym zebraniu. A delegat go przedstawia w okręgu. Procedura, uchwała. Innej drogi nie ma!

(2012/12/03 10:27)

JKarp


"Jedyne stanowisko płatne do którego trzeba mieć kwalifikacje to ichtiolog :-)"
Od jakiegoś czasu jest też księgowy...


Co do defraudacji, to ją wykryto. Toczy się dochodzenie, i wyciągną konsekwencje. I to jest ważne. Reszty nie komentuję bo nie znam szczegółów...

Mam takie nieodparte wrażenie, że komuś na górze zależy na tym, żeby dół był skłócony ponieważ brak jest merytorycznej i zgodnej dyskusji o zmianach na lepsze. Skłócony dół nigdy nie dojdzie do konsensusu więc nie przedstawi ani swoich kandydatów, ani propozycji zmian.
Dlaczego w tej dyskusji nie zabierze głosu ktoś z Okręgu ( jakiegokolwiek ), ktoś kto ma aspiracje i chęci kandydować,  lub z ZG? Przecież mógłby się wypromować za darmo :-)
Nie jest to dziwne?"
Czy im zależy, nie wiem. Wiem że niektórzy na dole (zwykli członkowie) toczą pianę bez powodu. Bo by zrozumieć, by dążyć by było lepiej. Trzeba coś robić "Chodzić na zebrania i dyskutować, składać wnioski, przekonywać innych."
Dlaczego nikt z okręgu tu się nie udziela. Bo to nie ten portal. I rozmowa z kimś co tylko narzeka, a wniosku mu złożyć się nie che. To tak jak by mówić do ściany...
Wnisek przechodzi na walnym zebraniu. A delegat go przedstawia w okręgu. Procedura, uchwała. Innej drogi nie ma!

CześćArtur - chodzi o to, kiedy wykryto a nie że w ogóle wykryto ? Mi z konta Żona wypłaci 50 zł a ja tylko zajrzę to już wiem. A ona rąbnęła taką kasę he he i co - nikt nie zauważył aż nie było pieniędzy na opłaty:-((((( Nie Artur - to jest ten portal i ten temat. Dotyczy dokładnie " Chcecie zmian w PZW ..." tylko tzw " elyta " ma w d.. wędkarzy. Kilkukrotnie miałem okazję rozmawiać z tzw " elytą " - dano mi do zrozumienia, że jestem za cienki bolek do zadawania pytań i do dyskusji. Artur z uporem maniaka piszesz: " "Chodzić na zebrania i dyskutować, składać wnioski, przekonywać innych."" - chodzę na zebrania, dyskutuję, z wnioskiem gorzej bo z tego co mi wiadomo rybacy na ZZ byli, są i będą ( a wniosków i zapytań poszło dużo ), przekonywać do kogo lub czego?Delegat na w okręgu musi mieć poparcie, żeby mógł cokolwiek zdziałać.Popatrz tu:http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/29/cms/szablony/8627/pliki/uchwala_nr_142_z_dnia_06112012r.pdf
Pewne wydawałoby się logiczne wnioski nie przeszły a niektóre znowu przeszły...Pozostawię to bez komentarza...JK (2012/12/03 11:18)

Iras1975


Jakiś czas temu rozmawiałem z naszym prezesem na temat rybaka w Niepruszewie, po tej rozmowie straciłem nadzieję na jakiekolwiek zmiany.

Tak wygląda gospodarka od poniedziałku do piątku:

http://www.youtube.com/watch?v=Z0y29bz5nvU

(2012/12/03 11:54)

JKarp


CześćNa Zegrzu ekipa z Wierzbicy , u Ciebie jakiś rybak, i tak jakby popytał to prawie wszędzie jest jakiś " nie do ruszenia " rybak.Tak chcę zmian a w zasadzie jednej - wykreślić SŁOWO " RYBACKI, RYBACKIE " 
JK (2012/12/03 12:19)

Artur z Ketrzyna


CześćNa Zegrzu ekipa z Wierzbicy , u Ciebie jakiś rybak, i tak jakby popytał to prawie wszędzie jest jakiś " nie do ruszenia " rybak.Tak chcę zmian a w zasadzie jednej - wykreślić SŁOWO " RYBACKI, RYBACKIE " 
JK

Wykreślić słowo rybacki, rybak.
Zbierasz grono wędkarzy i w swojej okolicy wybieracie łowisko. Na walnym zebraniu przepychacie wniosek by na danym akwenie, powstało łowisko specjalne. W regulaminie łowiska uchwalacie zakaz odłowu sieciami i innymi narzędziami do połowu ryb poza wędką. Ustalacie wymiary ochronne i takie tam.
Uchwała idzie do okręgu. A okręg ją aprobuje lub nie. Jeśli nie to do ZG. Jak i to nie przejdzie a większość wędkarzy z waszego powiatu będzie za tym to tą uchwałę możecie przepchnąć przez sąd właściwy... byle by nie koligowała ze statutem PZW i ustawą o racjonalnej gospodarce ryb.
Tak więc nie mówcie mi że na dole nic nie zrobicie. Jest kilka powiatów gdzie PZW przestało istnieć, powstały stowarzyszenia które zrzeszają ludzi którzy dbają o te łowiska. A nie Ci co żyłują na składkę, narybkowi nawet nie przepuszczą bo opłata musi się zwrócić, czasu nawet posprzątać po sobie nie mają.
Zapoznajcie się ze statutem i innymi przepisami, a zobaczycie co możecie zrobić a co nie. Na co możecie przeznaczyć dane fundusze z danej składki, o jakie dofinansowanie od okręgu możecie się starać. Tylko się zgrajcie. Oj tu tomy dokumentów do przeczytania... (2012/12/03 20:02)

JKarp


CześćArtur ja Ci powiem, że już chcieliśmy :-((((( to zrobili odłów kontrolny bo dowiedzieli się, że są w tej wodzie piękne karpie, liny, karasie, szczupaki i nawet sandacze. I tyle zwojowaliśmy...Teraz na trzy doby raz zdarza się branie albo i nie a trzy brania były na noc...lub więcej.Chyba skończę dyskusję w tym temacie - my sobie ponarzekamy a życie i tak pokaże swoje. Jednego rybaka nie da się usunąć a my chcemy PZW zmienić ... szkoda słów.JK (2012/12/03 20:35)

klubus007


"Jedyne stanowisko płatne do którego trzeba mieć kwalifikacje to ichtiolog :-)"
Od jakiegoś czasu jest też księgowy...


Co do defraudacji, to ją wykryto. Toczy się dochodzenie, i wyciągną konsekwencje. I to jest ważne. Reszty nie komentuję bo nie znam szczegółów...

Mam takie nieodparte wrażenie, że komuś na górze zależy na tym, żeby dół był skłócony ponieważ brak jest merytorycznej i zgodnej dyskusji o zmianach na lepsze. Skłócony dół nigdy nie dojdzie do konsensusu więc nie przedstawi ani swoich kandydatów, ani propozycji zmian.
Dlaczego w tej dyskusji nie zabierze głosu ktoś z Okręgu ( jakiegokolwiek ), ktoś kto ma aspiracje i chęci kandydować,  lub z ZG? Przecież mógłby się wypromować za darmo :-)
Nie jest to dziwne?"
Czy im zależy, nie wiem. Wiem że niektórzy na dole (zwykli członkowie) toczą pianę bez powodu. Bo by zrozumieć, by dążyć by było lepiej. Trzeba coś robić "Chodzić na zebrania i dyskutować, składać wnioski, przekonywać innych."
Dlaczego nikt z okręgu tu się nie udziela. Bo to nie ten portal. I rozmowa z kimś co tylko narzeka, a wniosku mu złożyć się nie che. To tak jak by mówić do ściany...
Wnisek przechodzi na walnym zebraniu. A delegat go przedstawia w okręgu. Procedura, uchwała. Innej drogi nie ma!

CześćArtur - chodzi o to, kiedy wykryto a nie że w ogóle wykryto ? Mi z konta Żona wypłaci 50 zł a ja tylko zajrzę to już wiem. A ona rąbnęła taką kasę he he i co - nikt nie zauważył aż nie było pieniędzy na opłaty:-((((( Nie Artur - to jest ten portal i ten temat. Dotyczy dokładnie " Chcecie zmian w PZW ..." tylko tzw " elyta " ma w d.. wędkarzy. Kilkukrotnie miałem okazję rozmawiać z tzw " elytą " - dano mi do zrozumienia, że jestem za cienki bolek do zadawania pytań i do dyskusji. Artur z uporem maniaka piszesz: " "Chodzić na zebrania i dyskutować, składać wnioski, przekonywać innych."" - chodzę na zebrania, dyskutuję, z wnioskiem gorzej bo z tego co mi wiadomo rybacy na ZZ byli, są i będą ( a wniosków i zapytań poszło dużo ), przekonywać do kogo lub czego?Delegat na w okręgu musi mieć poparcie, żeby mógł cokolwiek zdziałać.Popatrz tu:http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/29/cms/szablony/8627/pliki/uchwala_nr_142_z_dnia_06112012r.pdf
Pewne wydawałoby się logiczne wnioski nie przeszły a niektóre znowu przeszły...Pozostawię to bez komentarza...JK

Kolego, to, że nie wykryto szybko wynika z prostej przyczyny - słabej jakości kontrolujących i mizernych zasad kontroli. Uprawniona do kontroli Zarządu Okręgu (a tym samym Biura) jest Okręgowa Komisja Rewizyjna, oraz Główna Komisja Rewizyjna - organy wewnętrzne. W ich skład raczej nie wchodzę biegli rewidenci, księgowi czy ekonomiści, więc łatwo przedstawić im takie dokumenty, żeby wyglądało wszystko cacy. Do kontroli uprawniony jest również szereg organów zewnętrznych - Urząd Skarbowy, ZUS, Prokuratura itd. Ale oni najczęściej działają, na wniosek lub zgłoszenie.  
Wracając do komisji rewizyjnych - częstotliwość kontroli jest na poziomie jednej, w porywach dwu do roku, więc chyba nie ma co dyskutować... (2012/12/04 15:40)

JKarp



Kolego, to, że nie wykryto szybko wynika z prostej przyczyny - słabej jakości kontrolujących i mizernych zasad kontroli. Uprawniona do kontroli Zarządu Okręgu (a tym samym Biura) jest Okręgowa Komisja Rewizyjna, oraz Główna Komisja Rewizyjna - organy wewnętrzne. W ich skład raczej nie wchodzę biegli rewidenci, księgowi czy ekonomiści, więc łatwo przedstawić im takie dokumenty, żeby wyglądało wszystko cacy. Do kontroli uprawniony jest również szereg organów zewnętrznych - Urząd Skarbowy, ZUS, Prokuratura itd. Ale oni najczęściej działają, na wniosek lub zgłoszenie.  
Wracając do komisji rewizyjnych - częstotliwość kontroli jest na poziomie jednej, w porywach dwu do roku, więc chyba nie ma co dyskutować...

Cześć
Nie skomentuje tego ...
Zapytam tylko: kto posyła ludzi bez uprawnień i bez wiedzy do komisji rewizyjnej  i to na takim szczeblu?
JK (2012/12/04 16:04)

Zander51


Bo wszystko jest już w zasadzie fikcją i brak nadziei i wiary w zmiany. Od kilku lat nie piszę sprawozdań z działalności Zarządu Koła i nikt w okręgu nie ma pretensji. Nikt w okręgu nie reaguje na moje wnioski w sprawie zarybień i zarybiają czym chcą, czyli kleniem i sumem. Doszliśmy do dna... (2012/12/04 18:01)

cierpliwy1


CześćNa Zegrzu ekipa z Wierzbicy , u Ciebie jakiś rybak, i tak jakby popytał to prawie wszędzie jest jakiś " nie do ruszenia " rybak.Tak chcę zmian a w zasadzie jednej - wykreślić SŁOWO " RYBACKI, RYBACKIE " 
JK

Wykreślić słowo rybacki, rybak.
Zbierasz grono wędkarzy i w swojej okolicy wybieracie łowisko. Na walnym zebraniu przepychacie wniosek by na danym akwenie, powstało łowisko specjalne. W regulaminie łowiska uchwalacie zakaz odłowu sieciami i innymi narzędziami do połowu ryb poza wędką. Ustalacie wymiary ochronne i takie tam.
Uchwała idzie do okręgu. A okręg ją aprobuje lub nie. Jeśli nie to do ZG. Jak i to nie przejdzie a większość wędkarzy z waszego powiatu będzie za tym to tą uchwałę możecie przepchnąć przez sąd właściwy... byle by nie koligowała ze statutem PZW i ustawą o racjonalnej gospodarce ryb.
Tak więc nie mówcie mi że na dole nic nie zrobicie. Jest kilka powiatów gdzie PZW przestało istnieć, powstały stowarzyszenia które zrzeszają ludzi którzy dbają o te łowiska. A nie Ci co żyłują na składkę, narybkowi nawet nie przepuszczą bo opłata musi się zwrócić, czasu nawet posprzątać po sobie nie mają.
Zapoznajcie się ze statutem i innymi przepisami, a zobaczycie co możecie zrobić a co nie. Na co możecie przeznaczyć dane fundusze z danej składki, o jakie dofinansowanie od okręgu możecie się starać. Tylko się zgrajcie. Oj tu tomy dokumentów do przeczytania...

Artur wybacz ale piszesz jakieś głupstwa.Okręg przystępując do konkursu musi złożyć szereg dokumentów a kluczowym jest OPERATpozytywnie zaopiniowany .Jak wiemy PZW przygotowuje operaty pod względem rybactwa a nie wędkarstwa i jeżeli po konkursie zostaje dany Okręg uprawniony np na 10 lat to klops nic nie może zmienić bo inaczej może stracić obwód a jeżeli jakiś Okręg postąpił tak jak mówisz to ryzykował utratę wody. (2012/12/04 18:45)

ryukon1975


Bo wszystko jest już w zasadzie fikcją i brak nadziei i wiary w zmiany. Od kilku lat nie piszę sprawozdań z działalności Zarządu Koła i nikt w okręgu nie ma pretensji. Nikt w okręgu nie reaguje na moje wnioski w sprawie zarybień i zarybiają czym chcą, czyli kleniem i sumem. Doszliśmy do dna...










Mirku jak muliste to pójdziemy niżej.:)
A że pójdziemy to nie ma wątpliwości bo obecna "góra" ma wśród nas jednak dużo ślepych zwolenników.Zwolenników z których żaden nie napisze tak jak Ty że to jedna wielka fikcja i nie stwierdzi faktów,czyli tego że robi się tyle na ile ma się ochotę czasem po prostu nic a i tak jest dobrze.:) (2012/12/04 19:36)

Zander51


Krzychu, to jest taka sama fikcja jak rządy Platformy. Idziemy na dno po drodze omamiani, że się rozwijamy. Gdzie pieniądze dla samorządów, szpitali ? Ile straciliśmy na drogach ? Mamy niewyobrażalne dotacje z unii i nie możemy ich wykorzystać, bo miasta i samorządy zadłużone po uszy i kasa wraca do unii z powrotem. Rząd i Tusk nic nie robią, poza zawłaszczaniem kolejnych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa i samorządach. I doją budżet. Polska się nie rozwija... (2012/12/04 19:50)

ryukon1975


Niestety Mirku idziemy a niektórzy krzyczą że jest dobrze.
Tak jak ten stary baca który pasie owce na hali pije samogon i śpiewa (a raczej wyje z żalu) żeby wszyscy myśleli że jest szczęśliwy.

Z poziomu Koła PZW tak jak piszesz nie ma żadnego ruchu bo wszędzie świeci się czerwone światło. (2012/12/04 20:03)

cierpliwy1


Jest tu kilkunastu ludzi ,którzy wierzą ,że mogą dokonać zmian w PZW. To nie takie proste koledzy jak wam się wydaje.Poległy tęgie głowy próbując coś zmienić.Patrząc z drugiej strony ,to nie ma szans na zmiany nic nie robiąc.Ja mogę wam powiedzieć że walczyłem jak lew a zginąłem jak mucha.Wielu ludzi pisząc tu robi to pod publikę a tak naprawdę nie są w stanie sprzeciwić się prezesowi na szczeblu koła co ostatnio napisałem ale post natychmiast wykasował właśnie jeden z krzykaczy na forum.W realu siedzi jak myszka pod miotłą ,bo nie daj boże prezio go opieprzy ,albo nie wybiorą go do jakiegoś organu w PZW.  Już kiedyś pisałem ,ale jeszcze raz powtórzę najlepiej zrezygnować z działania w PZW i niech sobie zarządy nie słuchający swoich członków sami działają a zobaczymy jak długo dadzą radę Wielu ludzi pisząc na forum narzeka ,ale i owszem działają w strukturach i  podtrzymują złą gospodarkę .Osobiście zrezygnowałem z działalności w PZW (2012/12/04 20:43)

Zander51


Podjąłem decyzję o wycofaniu się z działalności w PZW 4 lata temu. Moja kandydatura na Zjazd Krajowy została w bezczelny sposób zablokowana. Odmówiłem wtedy przyjęcia funkcji Przewodniczącego Okręgowego Sądu Organizacyjnego i ograniczyłem swoją działalność w kole do minimum. Doprowadzę swoją kadencję do końca i na tym koniec... (2012/12/04 20:57)

cierpliwy1


Cieszę się kolego zander.51
Ja w Okręgu nie działam już 6 lat a w kole 2 i jest mi z tym bardzo dobrze .Dojrzałem do takiej decyzji i życzę wszystkim tego samego  (2012/12/04 21:05)

Zander51


Co nie znaczy, że mój los mają podzielić inni. Trzeba wybrać swoich na Zjazd Krajowy i wypier...leśnych dziadków nie dając im absolutorium. To im zamknie drogę do kandydowania do władz. To samo trzeba zrobić w okręgach i w zabetonowanych kołach. Tylko trzeba pójść na wybory ! (2012/12/04 21:17)