Chcecie zmian w PZW...?

/ 310 odpowiedzi / 4 zdjęć
JKarp

CześćTo jest o tym jak działa PZW:Uroczystość 50-lecia naszego koła
Jedyne co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu w szczególności komentarzy to poczekać - oni ( " działacze " ) w końcu wymrą a wtedy może coś się zmieni.Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są też prawdziwi Działacze, Społecznicy i przed Wami chylę czoło :-)JK (2012/10/23 18:02)

Zibi60

Przedmówca @lenel słusznie prawi. Czytałem na tym forum wypowiedzi typu:"zgłaszałem wnioski ale mnie nie słuchali". Chcesz być słyszany, zauważony, musisz mieć poparcie minimum kilku osób i wasza grupa ma przekonać do koncepcji większość na sali. Każdy zgłoszony postulat trzeba zakończyć zwrotem: "proszę o przegłosowanie" i dopilnować aby tak się stało. Do technicznych spraw zaliczył bym także głosowanie nad absolutorium dla ustępującego zarządu. Trzeba się do tego przygotować, bo jeśli zarząd nie dostanie absolutorium, to jego członkowie nie mogą startować w dalszych wyborach. Nie wybiera się składu zarządu na zebraniu,(tam się go zatwierdza) to musi być przygotowane i uzgodnione wcześniej, uniknie się przypadkowości. A w ogóle najważniejsza rzecz to perfekcyjna znajomość ordynacji wyborczej i statutu, aby prowadzący nie mógł Wami manipulować. (2012/10/23 18:10)

lenel

Kolego Zibi60 z ust mi to wyjąłeś powtórzę za Tobą, przed zebraniem trzeba przeczytać "Statut PZW
(http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/14423/pliki/statut_pzw.pdf)
 "Regulamin organizacyjny koła PZW"
(http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2584/wiadomosci/28288/pliki/regulamin_organizacyjny_kola_pzw.pdf)

Zaznaczyć sobie interesujące fragmenty w szczególności jak wygląda przebieg zebrania, jak zgłasza się wnioski formalne, jak dokonuje się wyboru władz itp. Wcześniejsze przygotowanie składu zarządu oraz kandydata na prezesa nie jest niczym nagannym. Kandydaci mogą sami prowadzić kampanię wyborczą. Często jest to niezbędne bo inaczej na walnym zebraniu nie byłoby chętnych do kandydowania. Lub trafiłby się jakiś Filip z konopi i co wtedy. Najważniejsze aby zostali wybrani ci którzy uzyskali największą ilość głosów a nie zostali przyniesieni w"teczce".
Powodzenia Koledzy. (2012/10/25 15:38)

Artur z Ketrzyna

U nie w kole, nie ma chętnych do współpracy. Jest grupka która lubi zawody wędkarskie i imprezki integracyjne. Owszem prubowali coś tam zrobić dla naszych łowisk, ale werwy um zabrakło jak i uporu i poparcia... Tak więc, zaczęli działać rutynowo, bo znudziła im się walka z wiatrakami...
Na forum też nie widać nikogo z mego koła. Tak więc jak tu się zgrać. Płacą, wędkują, narzekają i tyle... Owszem, mają chęć zadziałać by poprawić stan rzeczy. Ale na zamiarach się kończy... Bo nie wierzą w sukces...
Dlatego trudno jest coś osiągnąć...
Kiedyś zaproponowałem założenie strony dla naszego koła, gdzie członkowie koła będą mogli zapoznać się z planami i działaniami koła, będą mieli dostęp do informacji o organizowanych zawodach czy posiedzeniach w kole, itd.
Władze się oburzyły że będzie trzeba płacić, no i że3 narażą się okręgowi bo PZW ma swoją platformę i tam powinna być strona koła...
No cóż, założyłem stronkę bezpłatną na wedkuje.pl i udowodniłem że nie trzeba płacić. Poprosiłem by informowali mnie o planach i że jeśli dadzą mi tylko materiał to sam opublikuję. Też problem bo... Tak więc przy tych obecnych władzach nie ma co liczyć nawet na drobne zmiany...
I jak tu można oczekiwać na zmiany. Jak stara gwardia rządzi jak chce, a raczej jak im wygodnie... Można powiedzieć że są w zarządzie by tylko podtrzymać koło...
Jak z kimś zagaduję, to owszem ma pomysła i jest za zmianami. Ale by zebrać się i wstawić na zebranie to szkoda im czasu...
Nic będę śledził, by wywiedzieć się kiedy dokładnie odbędzie się te zebranie i postaram się na nim być. Co wyniknie zobaczymy... (2012/10/26 09:37)

Okonek 49

Aby zmienić PZW trzeba wyeliminować betonowe myślenie starszych i młodych działaczy.
Statut związku nie przystaje do XXI wieku. Z rodzinnymi ogrodami działkowymi  porządek zrobił Trybunał Stany (Nowa ustawa przygotowywana) W PZPN media i ustawa o sporcie wyeliminowano beton z zarządu. Został PZW.
Statutu związek nie dostosował do wymogów ustawy o sporcie,gdyż ustawa ta narzuca na związek sportowy standardy statutowe  nie do przyjęcia przez betonowe myślenie.Miedzy innymi kadencyjność prezesa.
Uważam ,że niedokonanie zmian statutowych to powód nieudzielenia absolutorium dla prezesa ZGPZW. Fakt ten polecam przyszłym delegatom na zjazd.

Pamiętajcie ,że na zebraniach możecie zgłaszać wnioski.  Statutowe też. To jest praca u podstaw. Każdy przegłosowany wniosek musi być skierowany do odpowiedniego organu.
Obecne wybory będą nie pełni spełniające warunki XXI wieku bo to  ZGPZW uchwała ordynację wyborczą.
 Moja zmian statutowych to
-kadencyjność prezesa ZGPZW
-kryteria wyborcze w statucie.
- osobowość prawna dla kół ?

Liczę na rozwiniecie propozycji. (2012/10/31 19:32)

mr Artur

to tak z przymrużeniem oka ;)

następny premier lub prezydent -- powinien łowić ryby
a i posłów i senatorów wybierajmy -- wędkarzy (2012/10/31 20:31)

cierpliwy1

Panowie, wybory są dla działaczy a wędkarz nic z tego nie ma .Jak wszyscy widzimy ,od lat nic się nie zmienia a raczej jest coraz gorzej.Jak zbliżają sie wybory,rusza agitacja ,fora ożywają i toczą dyskusje.Stary Kowalski robił to 15 lat temu ,ale dorósł jego syn i wydaje mu się ,że teraz na pewno  coś uda się zmienić.Ordynacja,statut i ustawa o rybactwie śródlądowym jest zła,a nie wspomnę już źle zorganizowanym PZW.Nie warto się emocjonować ,ponieważ to nic nie da. (2012/10/31 20:38)

cierpliwy1

Panowie, wybory są dla działaczy a wędkarz nic z tego nie ma .Jak wszyscy widzimy ,od lat nic się nie zmienia a raczej jest coraz gorzej.Jak zbliżają sie wybory,rusza agitacja ,fora ożywają i toczą dyskusje.Stary Kowalski robił to 15 lat temu ,ale dorósł jego syn i wydaje mu się ,że teraz na pewno  coś uda się zmienić.Ordynacja,statut i ustawa o rybactwie śródlądowym jest zła,a nie wspomnę już źle zorganizowanym PZW.Nie warto się emocjonować ,ponieważ to nic nie da. (2012/10/31 20:38)

lynx

Witam serdecznie ja opowiem moją sytuację. Ciężko jest zmienić wszystko, ale małymi kroczkami można dojść do celu. W tym roku wstąpiłem do Koła jako członek kapitanatu sportowego. Powiedziałem ludziom że trzeba zorganizować więcej zawodów niż trzy w ciągu roku. Udało mi się zorganizować siedem plus GPX KOŁA. Kiedy powiedziałem że może poszukamy sponsorów to mnie wyśmiali, a mi udało się załatwić 17 sponsorów na łączną kwotę 7 tys. zł.  na każdych zawodach były nagrody. Są też sytuację kiedy byłem odrzucany kiedy chciałem zarybić nasze stawy i dostałem kategoryczne nie od zarządu. Mimo wszystko dalej walczę i w tym roku będe startował w wyborach na prezesa. Pamiętajcie, że każdy z was może zmienić sytuację w kołach, że to wy odpowiadacie za swoje Koła i za to kto sprawuje w nich władze. To wy możecie je zmienić nie wszystko od razu można zmienić ale konsekwencja, praca, dążenie do celu i cierpliwość to są podstawy do naprawy i poprawy PZW. Nie można tylko narzekać trzeba działać dajcie dojść do władzy młodym bo to w nich nadzieja, bo oni chcą pracować i mają fajne pomysły i nowe perspektywy na przyszłość. Sam mam 26 lat i próbuję coś zmienić ale sam tego nie zrobie, w grupie siła.  

Popieram Cie Pablo. Ja jestem duuużo starszy i dlatego już nie chce mi sie być w zarządzie ale mogę sluzyć radą i namawiam młodych i energicznych wedkarzy, którzy chca cos zmienic.
Uważam, że poparcie dla nich do duża zachęta dla młodych. Nawet mam wyniki bo wiele lat temu niektórzy chcieli odejść z koła a po rozmowach zostali i za moją porada weszli do zarządu a jeden został straznikiem na etacie i ma koles pracę. Od wielu lat obecny prezes jak i poprzedni stosowali zasade elastycznej wymiany w zarzadzie i teraz wedkarze to widza i nie słychac już - to gowno da i tak bedzie po staremu. Dzieki temu koło bardzo się rozrosło bo z innych kół zaczęli odchodzić do nas i to nie podobało sie innym ale wedkarze z naszego kola chwalą się teraz, że nasze jest najlepsze.
Na zebrania chodzę zawsze bo własnie wtedy można coś zmienić. Nawet na zebrania zarządu zawsze mnie zapraszaja i tez chodzę aby się nie nudzić.
Dużo narzekają ale jak coś trzeba zmienić to od razu gadka - to i tak nic nie da.
Da. Wierzcie mi, że da.
Z mojego koła jestem zadowolony a w zarzadzie nie ma dziadków.Dziadki pomagają znaleźć sponsora, zorganizować zawody itp. i rostrzygac problemy. (2012/10/31 20:55)

lynx

Jedyne co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu w szczególności komentarzy to poczekać - oni ( " działacze " ) w końcu wymrą a wtedy może coś się zmieni.Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są też prawdziwi Działacze, Społecznicy i przed Wami chylę czoło :-)JK

JKarp - jestes nierób itylko czekasz aż inni za Ciebie załatwią problemy.
Rusz się troche i nie narzekaj. (2012/10/31 20:57)

Iras1975

Chcecie zmian w PZW...?

Nie chcemy zmian w PZW, nie chcemy PZW. Jasne? Zróbmy test/próbę na ok 50 lat bez PZW....

Nasze potomstwo zrobi podsumowanie i wyciągnie wnioski. Proszę zgorzkniałych pesymistów, by nie pisali, że będzie jeszcze gorzej itd... Darujcie sobie.

Pozdrawiam ludzi z "wywietrzonymi" mózgami.;)

(2012/10/31 21:11)

Mayhem190d

PZW, co to jest PZW? (2012/10/31 22:00)

Iras1975

PZW, co to jest PZW?

Rano poczytasz. Dobranoc.:) (2012/10/31 22:05)

JKarp

Jedyne co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu w szczególności komentarzy to poczekać - oni ( " działacze " ) w końcu wymrą a wtedy może coś się zmieni.Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są też prawdziwi Działacze, Społecznicy i przed Wami chylę czoło :-)JK

JKarp - jestes nierób itylko czekasz aż inni za Ciebie załatwią problemy.
Rusz się troche i nie narzekaj.

CześćNieroba to sobie poszukaj w domu przy obiedzie.Nie znasz mnie - to jak masz pisać głupoty to lepiej poczytaj sobie jakąś bajkę o super działaczach PZW, KTÓRZY NIE ZNAJĄ NAWET RAPR I INNYCH USTAW.A może tam ktoś napisał nieprawdę lub kłamał?Jedynie rozpierducha medialna w stylu jak z PZPN może cokolwiek zmienić. Ale rozpierduchy nie będzie bo wędkarstwo nie jest naszym narodowym sportem a sukcesy zawodników śledzą tylko ich znajomi i rodziny jak zamrażarka robi się pusta. A to zdanie z Twojego posta:" Ja jestem duuużo starszy i dlatego już nie chce mi sie być w zarządzie ale mogę sluzyć radą i namawiam młodych i energicznych wedkarzy, którzy chca cos zmienic."
Tobie się nie chce ale jako pożal się Boże mentor dla innych tak. Na dokładkę innych wyzywasz od leni - dobre i takie nasze polskie ...Tak jest najwygodniej - za nic odpowiedzialności jak by była lipa ale sukces sobie przypisać. Znam ja takich " działaczy ".JK (2012/11/01 08:27)

MASTINO

Reasumując: Najlepiej siąść na 4-ech literach w domu przed komputerem, wejść na forum wędkarskie i narzekać, narzekać narzekać, narzekać....... Potem pojechać na ryby, siąść na tych samych literach i narzekać, narzekać, narzekać, narzekać....... A następnie dla odmiany spotkać się z kolegami przy wódeczce, piwku, grillu, w kolejce do zrobienia opłat PZW i narzekać, narzekać, narzekać, narzekać..... Przecież wszystko zrobi się samo, nie? Pozdrawiam tych wytrwałych z nabiałem, u których chęć zmian, poprawy na lepsze, nie kończy się TYLKO na marudzeniu i narzekaniu.   (2012/11/01 08:46)

JKarp

Reasumując: Najlepiej siąść na 4-ech literach w domu przed komputerem, wejść na forum wędkarskie i narzekać, narzekać narzekać, narzekać....... Potem pojechać na ryby, siąść na tych samych literach i narzekać, narzekać, narzekać, narzekać....... A następnie dla odmiany spotkać się z kolegami przy wódeczce, piwku, grillu, w kolejce do zrobienia opłat PZW i narzekać, narzekać, narzekać, narzekać..... Przecież wszystko zrobi się samo, nie? Pozdrawiam tych wytrwałych z nabiałem, u których chęć zmian, poprawy na lepsze, nie kończy się TYLKO na marudzeniu i narzekaniu.  

CześćNie wiedziałem, że prowadzisz publiczną spowiedź ;-))))))))
A Ty co zmieniłeś lub masz zamiar zmienić?Tylko nie pisz dyrdymałów - ja mówię prawdę. Mam w d... to całe PZW a płacę tylko z czystej kalkulacji.Dopóki takie sytuacje jak zalinkowałem mają miejsce dopóty będę czekał aż ci super " działacze " sami się wykruszą. Zwróć uwagę, że to tylko my na dole mamy pomysły, jakieś przemyślenia i chęci a  " góra trwa na stanowiskach " od czasu do czasu objawiając swoją działalność jakimś super pomysłem ;-) np rejestrem połowów wykorzystując brak wiedzy wędkarzy. Bo rejestr nie służy jako dokument do zapisywania rybek ale ma ważniejsze zadanie. Bez tego papierka PZW nie doczekało by się dofinansowania z UNII bo to jest najważniejszy wymóg przy dofinansowaniu.A o tym mało kto wie - gdzieś czytałem o tym wymogu ale w tej chwili nie mogę tego odszukać.JK (2012/11/01 09:05)

ryukon1975

Kto następny? PZW?
Dawać,ma to głowę?
(po co czekać:)) (2012/11/01 09:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MASTINO

CześćNie wiedziałem, że prowadzisz publiczną spowiedź ;-))))))))
A Ty co zmieniłeś lub masz zamiar zmienić?Tylko nie pisz dyrdymałów - ja mówię prawdę. Mam w d... to całe PZW a płacę tylko z czystej kalkulacji.Dopóki takie sytuacje jak zalinkowałem mają miejsce dopóty będę czekał aż ci super " działacze " sami się wykruszą. Zwróć uwagę, że to tylko my na dole mamy pomysły, jakieś przemyślenia i chęci a  " góra trwa na stanowiskach " od czasu do czasu objawiając swoją działalność jakimś super pomysłem ;-) np rejestrem połowów wykorzystując brak wiedzy wędkarzy. Bo rejestr nie służy jako dokument do zapisywania rybek ale ma ważniejsze zadanie. Bez tego papierka PZW nie doczekało by się dofinansowania z UNII bo to jest najważniejszy wymóg przy dofinansowaniu.A o tym mało kto wie - gdzieś czytałem o tym wymogu ale w tej chwili nie mogę tego odszukać.JK

Ja? Nic nic przecież. Na 4-ech literach siedzę i narzekam..... Pomysły, przemyślenia i chęci to Ty masz i na tym kończysz. Właśnie o tym pisałem powyżej. Co mam Ci wyliczać do czego się przyczyniam, staram i osiągam dla siebie i innych wędkarzy? To się nie doczekasz, bo nie mam w zwyczaju trąbić o tym co mi się udaje osiągnąć na tej płaszczyźnie. Ci co mnie znają tu osobiście, wiedzą czy mam sobie coś do zawdzięczenia i spełnione sumienie wobec wędkarstwa, ryb, naszych łowisk, czy nie. Muli mnie to, do czego ktoś wymyślił Rejestr czy wizy, czy bilety, czy inne papierki. Mam je mieć i wypełniać, to je mam i wypełniam, nic mi nie ubędzie. A jak komuś to jest potrzebne, a ja na tym nie tracę, to niech se to ma. (2012/11/01 09:25)

MASTINO

Ja nie jestem w PZW dla "działaczy" na stołkach. Ja jestem dla siebie, bo tak mi łatwiej łowić ryby, bo to uwielbiam, no i nie mam innej alternatywy chcąc wędkować. Byłaby organizacja z tyloma łowiskami i rybami w nich, Rejestrami, Zezwoleniami, Wizami, Biletami, zdawaniem próbek moczu czy wymogiem chodzenia na łowisku TYLKO w białych gumowcach,  która nazywałaby się SKO, SRU, DUP, ŚŚŚ, JEP czy jakkolwiek, to bym się do niej "zapisał" z braku innych. A póki co, dla wędkarstwa robię co mogę i jak mogę pozytywnego, ALE COŚ ROBIĘ, nie stricte dla PZW!   (2012/11/01 09:37)

Iras1975

:) A na jakie zmiany wogóle liczycie, co? Jesteście naiwni jak małe dzieci, jedyne co się zmieni to tylko ś..... przy korycie, przykładem jest "Warszawka" - ile by reszta kraju nie wypracowała, to i tak wszystko wchłonie jak czarna dziura i ciągle będzie mało.

Podobnie jest w PZW, kiedyś była jedna składka na cały kraj, teraz płaci się za okręgi, a wkrótce może będą licencje osobne na każdą wodę. Przyjemnie się ładuje kasiorkę do kieszeni. Wystarczy za część wsypać do wód trochę karpia dla wędkarskich "jamochłonów" i jest ok, od wiosny mają zajęcie bijąc się o ochłapy, a ci na górze liczą tylko kasiorkę. Trzeba przyznać, że mają "mądre flaki".:)

PZW zagarnęło tyle atrakcyjnych(niegdyś) wód, że jestem jego członkiem z przymusu, zniknie PZW, przestaniemy na niego narzekać.

(2012/11/01 10:17)

JKarp

Ja? Nic nic przecież. Na 4-ech literach siedzę i narzekam..... Pomysły, przemyślenia i chęci to Ty masz i na tym kończysz. Właśnie o tym pisałem powyżej. Co mam Ci wyliczać do czego się przyczyniam, staram i osiągam dla siebie i innych wędkarzy? To się nie doczekasz, bo nie mam w zwyczaju trąbić o tym co mi się udaje osiągnąć na tej płaszczyźnie. Ci co mnie znają tu osobiście, wiedzą czy mam sobie coś do zawdzięczenia i spełnione sumienie wobec wędkarstwa, ryb, naszych łowisk, czy nie. Muli mnie to, do czego ktoś wymyślił Rejestr czy wizy, czy bilety, czy inne papierki. Mam je mieć i wypełniać, to je mam i wypełniam, nic mi nie ubędzie. A jak komuś to jest potrzebne, a ja na tym nie tracę, to niech se to ma.

Cześć@MaciekTu chodzi o zmiany w PZW  a nie kto, czym i jak się przyczynia do czegoś.Chodzi o tę całą górę "pseudo działaczy", o wiele durnych zapisów prawnych, o to, że PZW jako stowarzyszenie dla wędkarzy ma zapis o " racjonalnej gospodarce RYBACKIEJ ".Po co te składki i dla kogo te zarybienia? Odpowiedz sobie ;-)Po co te odłowy kontrolne i jak są prowadzone?Dlaczego obcokrajowiec nie musi zdawać żadnego egzaminu, który nota bene " działacze " wmawiają, że tylko PZW ma do tego prawo wciskając do pytań zagadnienia dotyczące PZW?Czy ktoś wie gdzie można odszukać dane z rejestrów czy to jest super tajna informacja?Dlaczego żaden " działacz " będący na płatnym etacie nie pofatyguje się jako oskarżyciel posiłkowy w sprawach o kłusownictwo polegające na pozyskiwaniu dużych ilości ryb siatkami lub wędkami?To powinno podlegać zmianom ale dopóki " działacze " mają władzę i zamieniają się tylko stołkami długo nic się nie zmieni a jedynie " szaraczkowie " pogadają sobie na forum co należy zmienić.Już zapytałem kilka lat temu " działacza " z okręgu po jaki ch... na Zalewie urzęduje brygada rybacka i czy ktoś wie ile ryb ona wyławia.Pierwsza część odpowiedzi polegała mniej więcej tak: pan się nie zna !!!!Druga jeszcze lepsza: przez rok około 80kg leszczy i 20kg sandaczy !!!Na pytanie " po co trzymać nierentowną brygadę bo przecież trzeba im płacić " usłyszałem : pan się nie zna !!!!Już zmieniłem PZW  i mam na razie dość ;-)))Jest to mówiąc poetycko " śmiech przez łzy ".JK

(2012/11/01 10:20)

MASTINO

Ale NIESTETY tych "działaczy" ktoś wybrał? Tak? Kto? Sami sie wybrali?  Nie, wybraliśmy ich MY, wędkarze. Do kogo więc mieć pretensje? Do nas samych, do wędkarzy. Stąd moja taka a nie inna odpowiedź. Sami sobie nasr...śmy we własnie gniazdo wsadzając im pod tyłki te stołki, to sami musimy iść na zebrania i ich z tego gniazda wysadzić, ale WSPÓLNIE to tylko zrobimy na zebraniach kół tego stowarzyszenia, a nie na forum. Któryś nam nie pasuje i mamy na to namacalne dowody, to "wyciągamy" prawą nogę, mańkuci lewą i sruuuuuuu takiemu z buta i za drzwi. Przecież te krzyki tutaj nic nie dadzą, oprócz coraz ostrzejszej wymiany zdań. Na zebraniach wnioski, głosowanko, wotum nieufności, kop i tak do skutku, do ostatniego egzemparza. Ale jak się tylko narzeka pod nosem, no to sorry Gregory. Kiedyś w jakimś kiblu widziałem nabazgrane na ścianie- "W kupie siła, więc kupą mości panowie...." i to nie w kwestii rzucania tym czymś.  (2012/11/01 10:37)

JKarp

CześćNadmieniam, że na zebranie pójdę i jeszcze raz o kilka spraw zapytam zgłaszając wnioski formalne.JK (2012/11/01 10:45)

Jędrula

Ale NIESTETY tych "działaczy" ktoś wybrał? Tak? Kto? Sami sie wybrali?  Nie, wybraliśmy ich MY, wędkarze. Do kogo więc mieć pretensje? Do nas samych, do wędkarzy. Stąd moja taka a nie inna odpowiedź. Sami sobie nasr...śmy we własnie gniazdo wsadzając im pod tyłki te stołki, to sami musimy iść na zebrania i ich z tego gniazda wysadzić, ale WSPÓLNIE to tylko zrobimy na zebraniach kół tego stowarzyszenia, a nie na forum. Któryś nam nie pasuje i mamy na to namacalne dowody, to "wyciągamy" prawą nogę, mańkuci lewą i sruuuuuuu takiemu z buta i za drzwi. Przecież te krzyki tutaj nic nie dadzą, oprócz coraz ostrzejszej wymiany zdań. Na zebraniach wnioski, głosowanko, wotum nieufności, kop i tak do skutku, do ostatniego egzemparza. Ale jak się tylko narzeka pod nosem, no to sorry Gregory. Kiedyś w jakimś kiblu widziałem nabazgrane na ścianie- "W kupie siła, więc kupą mości panowie...." i to nie w kwestii rzucania tym czymś. 

Tak a propos nerwowej atmosfery i ''kupy'' w tym temacie , nerwy szkodzą zdrowiu i to wszyscy wiemy , najbardziej jednak nerwy szkodzą naszej skórze . Dlatego polecam do smarowania cery kupę , gdzieś wyczytałem , że nie ma jak to maseczka na twarzy z własnej kupy .

A może taką maseczkę trzeba polecić '' betonowym '' działaczom z PZW ?

(2012/11/01 10:51)

MASTINO

CześćNadmieniam, że na zebranie pójdę i jeszcze raz o kilka spraw zapytam zgłaszając wnioski formalne.JK

I o to kurna chodzi! A zbierz na zebraniu kilku-kilkunastu z takim samym zdaniem jak Twoje, to efekt wtedy będzie. A jak oni Was drzwiami, to Wy oknem, aż do skutku.  (2012/11/01 11:14)