Chcecie zmian w PZW...?

/ 310 odpowiedzi / 4 zdjęć
JKarp

CześćZbyszku my chcemy zmian, my chcemy żeby do władz od stopnia koła do zarządu dostali się ludzie z pomysłem, z werwą, zadrą i zacięciem. Ludzie światli, wykształceni, " nie bojący się komputerów " i co z tego wynika - ano nic. Ten Pan ( bo jakoś Kolegą to nazwać nie mogę ) osadzony na stołku 23 lata temu w dalszym ciągu działa jak go kiedyś nauczono czyli chce centralnie zarządzać z Warszawy podległymi sobie okręgami. Nadal chyba jest w latach pięćdziesiątych kiedy to powstające PZW na wzór ówczesnego PZPR było przewodnią siłą wędkarzy pozbawiając koła możliwości decydowania o swoich wodach, okręgom zarządzania podległym sobie kołom. Najwyższy czas obudzić Delegatów - nie pozwólcie na to, żeby przez następne lata nas wędkarzy traktowano jak zło konieczne, jak piąte koło u wozu...Nie pozwólcie, żeby nadal priorytetem pozostawała gospodarka rybacka.JK (2012/12/17 09:36)

lynx

Masz trochę racji , ale PZW to związek i obowiązują prawa jak wszystkie związki , i tylko my członkowie możemy coś w tym temacie zrobić . Żaden Rząd , czy obce instytucje tego za nas nie zrobią .

Wody PZW to nie tylko kilka sztucznych zbiorników , ale również wszystkie rzeki i niektóre jeziora w naszym kraju .

Tak rzeki i jeziora za które władze państwa zrzuciły odpowiedzialność na fikcyjnie działający PZW.
I maja czyste sumienie.:)
Rząd zrobi bo wcześniej czy później ci którzy dotują ten nasz bajzel czyli UE wymusi to na nim i będziemy mieli wody jak w Szwecji .

Heefe
Obawiam się, że do metody szwedzkiej to nam bardzo daleko. U nas zawsze znajdzie sie jakiś specjalista i zechce zrobić biznes. Znajac kierunek w jakim idziemy to chyba nie jest on ,,szwedzki". (2012/12/17 14:51)

Artur z Ketrzyna

Powiem tak.Ten co nie idzie na walne zebranie. Sam podpisuje się pod tym co dzieje się w jego kole jak i całym PZW (popiera dotychczasową pracę zarządów...).
I za to że Ci młodzi nie chodzą na takie zebrania, odpowiadają Ci starsi. Bo tego ich nauczyli (takiego podejścia do sprawy). (2012/12/18 16:38)

JKarp

CześćNo i mamy winnych takiego a nie innego stanu rzeczy ;-)A może jest tak, że Ci Starsi już nie raz i nie dwa chcieli i próbowali coś zmienić ale każdy wniosek był odrzucany, wyśmiany lub w ogóle wnioskodawca został skazany w nagrodę na banicję... JK (2012/12/18 17:06)

Artur z Ketrzyna

CześćNo i mamy winnych takiego a nie innego stanu rzeczy ;-)A może jest tak, że Ci Starsi już nie raz i nie dwa chcieli i próbowali coś zmienić ale każdy wniosek był odrzucany, wyśmiany lub w ogóle wnioskodawca został skazany w nagrodę na banicję... JK

Wniosek przechodzi większością głosów. I jak nie ma tych co chcieli by zmian (ten wniosek był by na rękę). To ten wniosek skazany jest na odrzucenie.
No ja na zebraniu byłem sam, co miałem wioski. Broniłem ich jak lew, i zostały odrzucone...
Bo dla tych co byli, jest dobrze jak jest. I zmian się boją, no zadziałać też nie chcą.

Koledzy, Koleżanki. Naprawdę warto pójść na takie zebranie. Choć by po to by się Wam oczy otworzyły... (2012/12/18 17:41)

lynx

CześćNo i mamy winnych takiego a nie innego stanu rzeczy ;-)A może jest tak, że Ci Starsi już nie raz i nie dwa chcieli i próbowali coś zmienić ale każdy wniosek był odrzucany, wyśmiany lub w ogóle wnioskodawca został skazany w nagrodę na banicję... JK

Wniosek przechodzi większością głosów. I jak nie ma tych co chcieli by zmian (ten wniosek był by na rękę). To ten wniosek skazany jest na odrzucenie.
No ja na zebraniu byłem sam, co miałem wioski. Broniłem ich jak lew, i zostały odrzucone...
Bo dla tych co byli, jest dobrze jak jest. I zmian się boją, no zadziałać też nie chcą.

Koledzy, Koleżanki. Naprawdę warto pójść na takie zebranie. Choć by po to by się Wam oczy otworzyły...

Przyłączam się do tego apelu bo inaczej zostanie tak jak było.
Jest taka prawda zyciowa, że jezeli chcesz zmian to rób cos. Jak nic nie będziesz robił to jest pewne, że one nie nastąpią (2012/12/18 23:06)

NKWD997

Macie Chłopaki stuprocentową racie pójdę na zebranie walczmy o swoje...  (2012/12/19 00:56)

lenel

Pójść na zebranie trzeba koniecznie. Jeżeli uważacie że zarząd nic nie robi to trzeba koniecznie zmobilizować innych wędkarzy z koła po pierwsze żeby poszli na zebranie po drugie żeby chcieli głosować we wspólnej sprawie po trzecie żeby chcieli kandydować i robić coś dla wspólnoty wędkarskiej. (2012/12/26 20:50)

lynx

Pójść na zebranie trzeba koniecznie. Jeżeli uważacie że zarząd nic nie robi to trzeba koniecznie zmobilizować innych wędkarzy z koła po pierwsze żeby poszli na zebranie po drugie żeby chcieli głosować we wspólnej sprawie po trzecie żeby chcieli kandydować i robić coś dla wspólnoty wędkarskiej.

Lenel.
Wydaje mi się, że to nie jest proces na jeden miesiąc. Nad tym trzeba pracować trochę dłużej a do tego jest potrzebny kontakt z wędkarzami nie sporadycznie, przed wyborami zwłaszcza aby młodych zachęcić do brania udziału w życiu koła. (2012/12/27 13:19)

Artur z Ketrzyna

Pójść na zebranie trzeba koniecznie. Jeżeli uważacie że zarząd nic nie robi to trzeba koniecznie zmobilizować innych wędkarzy z koła po pierwsze żeby poszli na zebranie po drugie żeby chcieli głosować we wspólnej sprawie po trzecie żeby chcieli kandydować i robić coś dla wspólnoty wędkarskiej.

Lenel.
Wydaje mi się, że to nie jest proces na jeden miesiąc. Nad tym trzeba pracować trochę dłużej a do tego jest potrzebny kontakt z wędkarzami nie sporadycznie, przed wyborami zwłaszcza aby młodych zachęcić do brania udziału w życiu koła.

Dokładnie nic nie opracuje się w miesiąc. Ale z powołaniem/uchwaleniem czegoś nie trzeba czekać do walnych zebranie. Można powołać zebranie w celu przegłosowania danego projektu.
Moim zdaniem obowiązkiem każdego koła powinno być prowadzenie strony internetowej i forum. Dzięki temu każdy będzie mógł być na bieżąco z życiem i działalnością swego koła. (2012/12/28 13:29)