Zaloguj się do konta

Chcę zarybić rzekę-jak to zrobić?

utworzono: 2011/10/15 07:40
Arcex

Mieszkam 500m d małej rzeczki Parysówki (nie szukać bo i tak nie znajdziecie) I tam jest tama bobrza a przed nia jest dół i dalej strumyk i jak mówicie opłaca sie tam przywieść czasem wiaderko karasków srebrzystych czy bobry ich wyjedzą a tam są ryby ale cierniki i kiedyś z kumplem znalazłem tam szczupaka z nadjedzonym karkiem dziwne... jak mówicie da rade coś ryby będo uciekać dalej czy zostaną i czy cierniki im zaszkodzą? z góry dzięki [2011-10-15 07:40]

Przemas83

Chłopcze słuchaj co pani na Biologi do ciebie mówi bo inaczej zawsze będziesz myślał że bobry zjadły ryby z twojej rzeczki ;]
[2011-10-15 07:46]

Arcex

Hmm słucham ale wiem że bobry nie zjadaja ryb dopiero przeczytałem [2011-10-15 07:49]

szogun1

Nie.mozesz.od.tak.zarybiac.sobie.wód.PZW!!! [2011-10-15 08:32]

89krzysztof

On pyta o to, czy te karasie przeżyją i czy to się opłaca, a nie czy jest to zgodne z regulaminem. Myślę, że jak je wpuścisz ( choć tak jak wyżej napisane - nie powinieneś ), to przeżyją. Ale zanim podrosną to pewnie znajdziesz lepsze miejsca do łowienia.
[2011-10-15 08:40]

ryukon1975

Nie.mozesz.od.tak.zarybiac.sobie.wód.PZW!!!

Woda PZW to pojecie względne. Każde koło ma basen z karpiami i tam je co roku wpuszczają by szybko wyłowić bo trudno nazwać wrzucenie hodowlanych prosiaków zarybieniem.Są jednak taki małe rzeczki czy bajorka nad które nikt nie zagląda,czy można to nazwać wodą PZW?
[2011-10-15 08:46]

arus

co to są wody PZW ?? Znajdż mi kolego rzeczkę szewniankę która przepływa koło mojego domku bo ja w swoim zezwoleniu jej nie znalazłem. i teraz pytanie czy wolno mi łowić pstrągi z tejrzeczki czy nie ????
[2011-10-15 08:53]

bluehornet

Arek - a w dorzeczu jakiej większej rzeki ( rzeczki ) podlegającej pod PZW jest ta twoja Szewniawka ? Popatrz i prawdopodobnie masz odpowiedź .
[2011-10-15 09:06]

szyna

Tyle co mi wiadomo to juz nie wolno nawet lowic na wodach nie nalezacych do PZW . np staw czy jeziorko czy tez rzeczka nie nalezy do PZW ktora/y jest zbiornikiem otwartym ( nie ogrodzona ) trzeba miec zezwolenie od wlasciciela by tam lowic i to pisemne . A te bez panskie , jesli wogole takie sa tez to nie ma od kogo pozyskac  zezwolenia to nie lowimy . tak to wyglada prawnie NO CHYBA ZE MAM ZLE INFORMACJIE :P , to mnie poprawcie :) no ale wiadomo ze kazdy na takim stawku czy innym akwenie sobie lowi i tak sobie lowi :) [2011-10-15 14:36]