Zaloguj się do konta

Chcę dużą rybę ale podbija drobnica .

utworzono: 2014/04/23 10:33
bartek9932

a więc blisko domu mam stawik jego wymiary to 100m na 50m głębokość 2,5m z czego 1 metr mułu staw istnieje już z 70 lat kiedyś tam było koło wędkarskie a teraz zostało zarośnięte bagno co mi wiadomo to to że nie ciągnięto siatką ani ryby z tamtą nie zdechły ryba która została w stawie to: bąk,karaś złoty , lin , karp, amur, sumik karłowaty,okoń płotka. najczęściej łowie tam na kuku ale podchodzi ciągle drobnica :/ a chce wyciągnąć dużą rybę :)...
[2014-04-23 10:33]

Jędrula

Zacznij nęcić długotrwale gotowaną kukurydzą , wtedy zaczną podchodzić większe ryby . [2014-04-23 10:43]

bartek9932

nęce ciągle i sama drobnica 
[2014-04-23 11:20]

Jędrula

nęce ciągle i sama drobnica 

 

 

 

 

Co to znaczy ciągle ? Codziennie chodzisz i sypiesz kuku ?

 




[2014-04-23 11:21]

bartek9932

nie np nęcę w poniedziałek we wtorek idę na ryby z jednodniowym wyprzedzeniem

[2014-04-23 11:27]

Jędrula

nie np nęcę w poniedziałek we wtorek idę na ryby z jednodniowym wyprzedzeniem

 

 

 

 

 

 

No to nie ciągle . Spróbuj codziennie nęcić przez tydzień albo dwa , najlepiej dłużej . Wrzuć codziennie około pół kilograma gotowanej kukurydzy , dobrze jakbyś miał możliwość sprawdzenia czy ziarna są wyjadane , jak nie masz to będziesz po braniach widział czy nęcić więcej czy może mniej gdy ryba będzie słabo podchodzić .

 





[2014-04-23 11:32]

Tom2000

karpia spróbuj na kulki albo pelet a inne ryby na rosówke albo na grubego czerwonego  [2014-04-23 20:05]

karpia spróbuj na kulki albo pelet a inne ryby na rosówke albo na grubego czerwonego 


 Co do karpi to nie proponował bym tam stosowania kulek bo z opisu łowiska wynika że tam prawdopodobnie nikt na kulki nie łowi i karpie są do nich nieprzyzwyczajone. Żeby to miało jakiś sens było by trzeba je długotrwale nęcić kulkami i pelletem, aby się do nich przyzwyczaiły
[2014-04-24 06:46]

Co do samego łowiska to proponuje ponęcić jedno miejsce, mieszaniną ziaren (typu: kukurydza, groch, konopie, pęczak) oczywiście dopalonych jakimś dipem. Gdy będziesz łowił proponuje stanąć na miejscu nęcenia a jakieś 10m dalej rzucić kilka kul z drobnej zanęty. Dzięki temu drobnica będzie zajęta czym innym a ty będziesz mógł łowić spokojnie większe ryby.
[2014-04-24 06:50]

JKarp

"Co do karpi to nie proponował bym tam stosowania kulek bo z opisu łowiska wynika że tam prawdopodobnie nikt na kulki nie łowi i karpie są do nich nieprzyzwyczajone. Żeby to miało jakiś sens było by trzeba je długotrwale nęcić kulkami i pelletem, aby się do nich przyzwyczaiły "
Filip naprawdę nie trzeba długotrwale nęcić kulkami bo jeśli tak to również kukurydzą, grochem i innymi ziarnami też trzeba długo nęcić.
Oczywiście Twój sposób, żeby nęcić ziarnami jest ok - po prostu nęcić grubo i łowić na duże przynęty czekając cierpliwie na duże ryby.
JK
[2014-04-24 08:11]

Jędrula

"Co do karpi to nie proponował bym tam stosowania kulek bo z opisu łowiska wynika że tam prawdopodobnie nikt na kulki nie łowi i karpie są do nich nieprzyzwyczajone. Żeby to miało jakiś sens było by trzeba je długotrwale nęcić kulkami i pelletem, aby się do nich przyzwyczaiły "
Filip naprawdę nie trzeba długotrwale nęcić kulkami bo jeśli tak to również kukurydzą, grochem i innymi ziarnami też trzeba długo nęcić.
Oczywiście Twój sposób, żeby nęcić ziarnami jest ok - po prostu nęcić grubo i łowić na duże przynęty czekając cierpliwie na duże ryby.
JK     Janusz , Tobie dobrze mówić , że ''nie trzeba'' bo masz wiedzę gdzie szukać wielkiej ryby . Na dodatek te Wasze dipy , zapachy i inne proteiny mocno przyciągają rybiszony .


[2014-04-24 08:34]

JKarp

Jędruś kilka razy w życiu udało mi się wytypować miejsce nęcenia na wodzie, gdzie byliśmy pierwszy raz ;-) Nie jest to więc jakaś wiedza nadprzyrodzona. Trzeba normalnie myśleć i na rybach też ...i obserwować wodę.Naprawdę chodzi o poświęcenie czasu na wytypowanie łowiska a nie o walenie do wody zanęty ( nie ważne czy kulki, ziarna, pellety czy zanęta sypka ) a efekty będą.Ola często pisze, że największym błędem jest złe wygruntowanie zestawu a ja jeszcze dodam, że złe wytypowanie miejsca.
JK [2014-04-24 08:50]

Jędrula

Jędruś kilka razy w życiu udało mi się wytypować miejsce nęcenia na wodzie, gdzie byliśmy pierwszy raz ;-) Nie jest to więc jakaś wiedza nadprzyrodzona. Trzeba normalnie myśleć i na rybach też ...i obserwować wodę.Naprawdę chodzi o poświęcenie czasu na wytypowanie łowiska a nie o walenie do wody zanęty ( nie ważne czy kulki, ziarna, pellety czy zanęta sypka ) a efekty będą.Ola często pisze, że największym błędem jest złe wygruntowanie zestawu a ja jeszcze dodam, że złe wytypowanie miejsca.
JK      Stary , ja z tego zdaję sobie sprawę ale żółtodziób tego nie ogarnie .


[2014-04-24 09:21]

JKarp

I koło się zamyka :-(JK [2014-04-24 09:54]

bartek9932

dzięki panowie posłucham waszych rad :) zobaczymy co się bd działo jak coś bd informował
[2014-04-24 19:51]