Chamstwo na łowisku

/ 65 odpowiedzi
Dziś ,już nie poraz pierwszy spotkałem się z chamstwem na łowisku ze strony starszych "wędkarzy" dlatego postanowiłem zwrócić na to uwagę. Wybrałem się na ryby nad Wartę w okolicach Załęcza Wielkiego. Tuż po wyjściu z auta spotkałem się z uwagami starszych wędkarzy, iż zachowuje się jak bym był u siebie, a następnie uprzejmi panowie, wyraźnie zdenerwowani moją obecnością (bo przecież będę im kradł mięso) postanowili mnie wylegitymować (oczywiście mają do tego prawo) lecz ja również poprosiłem o okazanie karty i wtedy nastąpiło milczenie, przynajmniej na 5 min dopóki nie rozłożyłem mojego spiningu. Wtedy zaczęły się komentarze, że nie ma tu drapieżnika i nie mam tu czego szukać. Zignorowałem docinki i przystąpiłem do wędkowania. Na szczęście rybki dopisały i panom miny zrzedły. Oczywiście wiem, że nie można generalizować i większość starszych kolegów po kiju jest faktycznie prawdziwymi wędkarzami, którzy chętnie dzielą się doświadczeniem z młodszymi jednak trafiają się i tacy, w okolicach Wielunia często, którzy patrzą na młodszych tylko jak na beztroskich gówniarzy, którzy nie mają pojęcia o wędkowaniu i przyszli płoszyć im ich mięcho na patele. Oby mniej takich pseudo wędkarzy pojawiało się na naszych łowiskach.
JKarp

"postanowili mnie wylegitymować (oczywiście mają do tego prawo) lecz ja również poprosiłem o okazanie karty i wtedy nastąpiło milczenie,"
Nie maja takiego prawa.Kto może przeprowadzić kontrolę wędkarza wyczytasz w RAPR a tam nie ma ani słowa o tym, że na łowisku inni wędkarze mogą zażądać od innego wędkarza karty i zezwolenia.
Co do zachowania - są takie miejsca na których łowią a dość często zabierają wszystko co na haczyku " swojaki " i nie w smak im " obcy ". JK (2013/08/29 08:24)

ryukon1975

Zrobiłeś największy błąd jaki mogłeś. :)

Okazałeś słabość i nieznajomość przepisów.

Nie ustępuje się takim o centymetr. piszesz że jeździsz samochodem to już chyba nie jesteś chłopcem do bicia czy popychania.:)

(2013/08/29 08:28)

użytkownik164545

Miałem kiedyś taką sytuacje stary muszkarz z 40lat zwyzywał mnie od chamów dlatego że na górskiej rzece niby łowiłem na żywca był on 40metrów dalej i nie odróżnił woblera od żywca.A oczywiście łowiłem na wobler (2013/08/29 08:49)

jezier

Z chamstwem się nie spotkałem, w moich okolicach działają głównie "zniechęcacze".
-Panie, nic Pan tu na te blaszki nie złowisz.
-Panie, tu tylko małe leszczyki pływają.
-Panie, był tu ostatnio taki ze spinningiem, nic nie złowił, nie ma sensu chodzić.
itp

Nie ma się co takimi przejmować, a na chamstwo reagować zdecydowanie.
Pozdrawiam (2013/08/29 08:58)

JKarp

" Miałem kiedyś taką sytuacje stary muszkarz z 40lat "
To ja już jestem karpiarz stary dziad  he he ;-)
Nie przejmujcie się na rybach " znawcami ", " swojakami " i innymi co wiedzą zawsze wszystko lepiej. Najlepiej wcale nie dyskutować a jeśli już to stanowczo cytując odpowiednie przepisy.JK (2013/08/29 08:58)

ayem

Walisz dziada w tubę dla przykładu i tyle . Ja bym nie wytrzymał gdyby ktoś niesłusznie mnie się czepiał. (2013/08/29 12:12)

Sniper64

Dziś ,już nie poraz pierwszy spotkałem się z chamstwem na łowisku ze strony starszych "wędkarzy" dlatego postanowiłem zwrócić na to uwagę. Wybrałem się na ryby nad Wartę w okolicach Załęcza Wielkiego. Tuż po wyjściu z auta spotkałem się z uwagami starszych wędkarzy, iż zachowuje się jak bym był u siebie, a następnie uprzejmi panowie, wyraźnie zdenerwowani moją obecnością (bo przecież będę im kradł mięso) postanowili mnie wylegitymować (oczywiście mają do tego prawo) lecz ja również poprosiłem o okazanie karty i wtedy nastąpiło milczenie, przynajmniej na 5 min dopóki nie rozłożyłem mojego spiningu. Wtedy zaczęły się komentarze, że nie ma tu drapieżnika i nie mam tu czego szukać. Zignorowałem docinki i przystąpiłem do wędkowania. Na szczęście rybki dopisały i panom miny zrzedły. Oczywiście wiem, że nie można generalizować i większość starszych kolegów po kiju jest faktycznie prawdziwymi wędkarzami, którzy chętnie dzielą się doświadczeniem z młodszymi jednak trafiają się i tacy, w okolicach Wielunia często, którzy patrzą na młodszych tylko jak na beztroskich gówniarzy, którzy nie mają pojęcia o wędkowaniu i przyszli płoszyć im ich mięcho na patele. Oby mniej takich pseudo wędkarzy pojawiało się na naszych łowiskach.

Cześć..:)
Oczywiście koledzy się już wypowiedzieli w temacie! Następnym razem ignoruj zachowanie takich panów! Cwaniaki są wszędzie a dokumenty pokazuj na żądanie odpowiednich służb! Tacy panowie co najwyżej mogą zapytać czy masz kartę a nie legitymować!A tak naprawdę to przeszkodziłeś im w beztroskim zabieraniu ryb to tyle dla czego się tak zbulwersowali twoją obecnością..:) Pozdrawiam i połamania kija w ciszy nad wodą:) (2013/08/29 14:32)

Romuald55

Łowiąc i będąc na kontroli stwierdzam często,że spiningiści łowią bliżej niż wymaga tego regulamin,od innych wędkarzy.Trudno się póżniej dziwić że spławikowcy i gruntowcy patrzą 'krzywym okiem" na spiningistów.Sami są sobie winni.Nie mówię o przypadku autora tego postu.Postępowanie spiningistów wyrabia pogląd innych użytkowników wód na ich temat.I bardzo często te poglądy maja swoje uzasadnienie. (2013/08/29 17:40)

lynx

Nie przejmuj sie Chamstwo jest wszędzie i w kazdym wieku, dobrze, że nie jest to nagminne. Ostatnio spotkałem inny przypadek. Dobrze,że bezposrednio nie dotyczył mnie.
Nad zbiornikiem facet miał łąkę I zamierzał ja kosic. Przyjechało trzech młodych, terenówką, i na tej łączce zaczęli kręcic bączki.  Facio sie spultał i zaczął ich opier....ć. Powiedzieli mu żeby się zamknął bo jak bedzie dalej przymulac to bo utłuką i wrzucą do wody. Gość zwiał i zadzwonił po policję. Przyjechali ale tamci ,,bohaterowie 3 na 1 " zdążyli odjechac.
Kazali mu wykopac rów w poprzek drogi to więcej nie przyjadą.
I tak zrobił.
Ja akurat jechałem a tu rów i cały brzeg niedostępny. Pytam wedkarzy obok co tu sie stało a oni opowiadają jak było.
Musiałem jechać szukac innego miejsca. (2013/08/29 19:33)

jezier

Łowiąc i będąc na kontroli stwierdzam często,że spiningiści łowią bliżej niż wymaga tego regulamin,od innych wędkarzy.Trudno się póżniej dziwić że spławikowcy i gruntowcy patrzą 'krzywym okiem" na spiningistów.Sami są sobie winni.Nie mówię o przypadku autora tego postu.Postępowanie spiningistów wyrabia pogląd innych użytkowników wód na ich temat.I bardzo często te poglądy maja swoje uzasadnienie.

Jaki jest ten pogląd o spinningistach bo żadnego nie znam? (2013/08/29 19:39)

użytkownik164339

Ja jakoś nie miałam nigdy żadnych zastrzeżeń do łowiących tą metodą - bo właściwie , gdzie mają oni uprawiać swoje hobby skoro brzegi są usiane stałymi bywalcami - emerytami " łowiącymi " swoimi standardowymi metodami uważając , że cały akwen należy do nich bo przez samo zasiedzenie danego miejsca uzurpują sobie jedynie do niego prawo . (2013/08/29 19:49)

JKarp

" Jaki jest ten pogląd o spinningistach bo żadnego nie znam? "
Jesteście samo zło ;-)
JK (2013/08/29 19:54)

jezier

" Jaki jest ten pogląd o spinningistach bo żadnego nie znam? "
Jesteście samo zło ;-)
JK

To, to wiem i absolutnie nie zaprzeczam ale konkretnie dlaczego? (2013/08/29 19:56)

JKarp

A popatrz na to ;-) na końcu posta.
JK (2013/08/29 19:58)

jezier

A popatrz na to ;-) na końcu posta.
JK

Widziałem, widziałem.
A właściwie to gruntowcy, spławikowcy, muszkarze, karpiarze to też samo zło. Cała woda dla spinningistów ;-) (2013/08/29 20:03)

JKarp

Cała woda wolna od wędkarzy ;-)
JK (2013/08/29 20:09)

użytkownik164339

A kol. tą jaką metodę preferuje i kto łowiący daną metodą i jakie ryby jest fe ? (2013/08/29 20:12)

jezier

Cała woda wolna od wędkarzy ;-)
JK

Doskonała puenta. (2013/08/29 20:13)

jezier

A kol. tą jaką metodę preferuje i kto łowiący daną metodą i jakie ryby jest fe ?

Wszyscy wędkarze są fe ;-) (2013/08/29 20:14)

lynx

A kol. tą jaką metodę preferuje i kto łowiący daną metodą i jakie ryby jest fe ?

Wszyscy wędkarze są fe ;-)

Jezier.
Jak byłem mały to sie mówiło - be. (2013/08/29 20:46)

jezier

fe, be, fu...
samo zło i tyle. (2013/08/29 20:54)

Jędrula

Och , że też mnie się nad woda takie rzeczy nie zdarzają ? Porozmawiałbym chętnie z takimi delikwentami , oj porozmawiałbym ... (2013/08/29 21:07)

Insomnia13

W takim razie wykazałem się nie znajomością i tu akurat mój błąd, a kłócić się z takimi nie ma sensu bo przecież to oni są "u siebie" ;)

Dzięki i pozdrawiam ;) (2013/08/29 23:50)