Zaloguj się do konta

Cenzura na forum czy co?

utworzono: 2012/11/05 18:47

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

lenel

Koledzy jeszcze wczoraj wieczorem był wątek pt. "Chcecie zmian w PZW..." a dzisiaj rano już go nie ma tylko lakoniczny komunikat "Wątek został usunięty". Może ktoś wie o co chodzi?
Wydaje mi się że to nie w porządku zamknąć wątek bez słowa wyjaśnienia zwłaszcza że to nie były rozmowy o pietruszce tylko opinie wędkarzy którzy przedstawiali ciekawe poglądy. Jeżeli któryś z userów naruszył regulamin to można go było zablokować i post usunąć a nie usuwać cały wątek. Chyba że krytyczne uwagi na temat PZW są niedopuszczalne na tym forum. Może panowie moderatorzy wypowiedzą się o co tu chodzi.
[2012-11-05 18:47]

adler

Witam .

Jest podobny wątek : 

http://forum.wedkuje.pl/post/zmiany-w-pzw/556068/0#558407

Więc tutaj można pisać ma te tematy .

Pozdrawiam i życzę owocnej , rzeczowej i kulturalnej dyskusji .

Krzysztof O. - adler.

[2012-11-05 18:46]

ryukon1975

Może ktoś wie o co chodzi?









Tak ja wiem bo brałem udział w tej "dyskusji".:)
Z czego nie jestem dumny i temat PZW dopisze chyba do "zakazanych tematów".Lub po następnej takiej "rozmowie" odłączę internet nim mi całkiem w głowie przekręci:),i wrócę do realnego świata.:)


Nikogo nie oceniam.Wypowiedziałem się tylko w swoim imieniu i o sobie.

[2012-11-05 19:10]

bluehornet

Wątek usunąłem ja w wyniku kłótni paru osobników - pomimo próśb i ostrzeżeń dalej były przegaduszki , docinki , obrażania  i pyskówki .
Przepraszam .. ( 2/3 wątku do usunięcia ? )
Ps. Nie dotyczy piszących wyżej ... Cenzura tu nie miała nic do rzeczy ..
[2012-11-05 20:59]

lenel

Kolego adler proszę o poważne traktowanie użytkowników tego forum. Czy na prawdę tak trudno o  krótkie uzasadnienie tej decyzji. Kolega pisze że jest podobny wątek. Trabant też jest podobny do mercedesa ale to nie to samo. A co z opiniami zawartymi w tym wątku? Jeżeli portal jest organem ZG PZW albo jest od niego uzależniony to proszę to napisać wtedy będzie jasne o co chodzi. A jeżeli chce być prawdziwym forum wędkarzy to niech nie stosuje metod z poprzedniej epoki.
[2012-11-06 05:23]

Cenzura tu zawsze była, jest i będzie. Cenzura - patrz - nadgorliwość kilku osób, które według własnego widzumisia kasują to, co im się podoba.  [2012-11-06 05:47]

Zibi60

Dołączam się do prośby kolegi @lenel. Wątek był bardzo ważny, ciekawy, choć kontrowersyjny, ale do czasu mojej obecności nie zauważyłem przekroczenia regulaminu. Jeśli ktoś "poszedł za daleko", to proszę wyciąć drażliwe momenty i przywrócić resztę treści, a przekraczającemu dobry ton zwrócić uwagę.
[2012-11-06 06:41]

89krzysztof

Jeszcze jakiś czas temu wszystkie posty z jednego tematu przeklejano do innego, podobnego i było po sprawie :)
[2012-11-06 07:13]

JKarp

Cenzura tu zawsze była, jest i będzie. Cenzura - patrz - nadgorliwość kilku osób, które według własnego widzumisia kasują to, co im się podoba. 


CześćA dlaczego kasują? Jak myślisz? Obserwowałem wpisy do samego końca łącznie z prośbą o stonowanie wypowiedzi i wypowiedzi na temat.Niestety ale chyba w tym czasie jak to zostało wklejone pojawił się wpis nie będący merytoryczny i wątek zgodnie z wcześniejszym ostrzeżeniem został usunięty.Żadna teoria spiskowa i żadne widzimisię ;-)
JK
[2012-11-06 07:42]

Kasowanie , wycinanie , ostrzeganie , usuwanie - tym modelatorzy wykazują swoją "aktywność" i przypominają wszystkim o swojej wiodącej pozycji wszechmogącego - i niekiedy , a może nawet w większości wykazują się brakiem zdrowego rozsądku. 
[2012-11-06 08:23]

JKarp

Bo każdy za coś w tym życiu odpowiada i na każdym portalu też są tacy co trzymają pieczę nad wypowiedziami. Jeśli nie są merytoryczne a wcześniej była prośba o stonowanie wypowiedzi to jedyne rozwiązanie jest tylko jedno.Czy śledziłeś do końca temat?Bo ja tak.JK [2012-11-06 08:29]

Staram się ale nie uczestniczę w dyskusji,chociaż to niewątpliwie chodliwy temat... [2012-11-06 08:45]

adler

Kolego adler proszę o poważne traktowanie użytkowników tego forum. Czy na prawdę tak trudno o  krótkie uzasadnienie tej decyzji. Kolega pisze że jest podobny wątek. Trabant też jest podobny do mercedesa ale to nie to samo. A co z opiniami zawartymi w tym wątku? Jeżeli portal jest organem ZG PZW albo jest od niego uzależniony to proszę to napisać wtedy będzie jasne o co chodzi. A jeżeli chce być prawdziwym forum wędkarzy to niech nie stosuje metod z poprzedniej epoki.

************************************************************************

Witajcie koledzy. 

Miałeś wczoraj wyjaśnienie kol. Grześka @ bluehornet :

#558559 wysłano: 2012/11/05 20:59

bluehornet
moderator

Wątek usunąłem ja w wyniku kłótni paru osobników - pomimo próśb i ostrzeżeń dalej były przegaduszki , docinki , obrażania i pyskówki .
Przepraszam .. ( 2/3 wątku do usunięcia ? )
Ps. Nie dotyczy piszących wyżej ... Cenzura tu nie miała nic do rzeczy ..


Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 21:05:53

*******************************************************************************

Więc jak już wiesz kto to pretensje kieruj do konkretnej osoby, jak i osób które naruszyły Tam regulamin. Czy tak trudno niektórym dostosować się do niego? Zresztą wszędzie dookoła otoczeni jesteśmy Regulaminami prawda; i niestety szanujemy je. Więc co jest grane ? Właściciel portalu uważacie że nie powinien go mieć? Tyle razy zwraca się uwagę by wszelkie urazy, żale, pretensje osobiste pisać sobie na POCZTĘ PORTALU, a nie zaśmiecać nietycznymi, nieestetycznymi postami strony głównej portalu. Skasował kolega Grzesiek wątek rano, dlatego napisałem Ci o zastępczym temacie, który można pogodzić z tamtym, przy odrobinie dobrej woli. Niestety nie ma technicznych możliwości by wątek przywrócić (przynajmniej ja jako moderator).

Proszę więc zakończmy już ten temat niektórzy niech nisko pochylą głowy w geście pojednania i zabierzmy się do pracy w udzielaniu fachowych odpowiedzi kolegom którzy oczekują naszych porad i dzielmy się z nimi naszą wiedzą i doświadczeniem wędkarskim. 

To tyle mych wyjaśnień myślę że zrozumiesz-cie sytuację . 

Pozdrawiam Krzysztof O.

[2012-11-06 11:35]

MASTINO

Skasowany, to skasowany. Po co drążyć? Moderator i tak i tak go nie przywróci, bo nie ma takiej możliwości. W tamtym wątku zaczął się dym i poleciał. Taka jest kolej rzeczy zgodna z regulaminem forum. Były prośby, były groźby, były petycje o spokój, nie skutkowało. No to fruuuuuu. Jest następny i  na nim dyskutujmy. Zacznie się dym? Poleci kolejny. Po co to dywagować nad rozlanym mlekiem. [2012-11-06 14:09]

Wątek usunąłem ja w wyniku kłótni paru osobników - pomimo próśb i ostrzeżeń dalej były przegaduszki , docinki , obrażania  i pyskówki .
Przepraszam .. ( 2/3 wątku do usunięcia ? )
Ps. Nie dotyczy piszących wyżej ... Cenzura tu nie miała nic do rzeczy ..

Myślę , że słowo osobnicy jest nie na miejscu i osoby do której jest to skierowane mogą poczuć się urażeni - Czy Szanowny Kol. Blucośtam  uważa się za podlegającego gatunkowi ludzkiemu , czy przynależy do grupy osobników .
Mój post nie ma na celu wywoływania jakiś niepotrzebnych negatywnych emocji , a jedynie jest prośbą o zmodyfikowanie podejścia do użytkowników portalu. Pozdrawiam serdecznie . Ernest  


[2012-11-06 17:09]

Zander51

Panowie ! Tyle piszecie w oczywistym wątku, jakbyście szukali swady. Napiszę jeszcze raz !. By cokolwiek zmienić w betonie potrzebna jest zmiana Ordynacji Wyborczej. Bo z niej wynika, że Zarząd Okręgu ma prawo "wystawić" swoich kandydatów do nowego Zarządu Okręgu. Z sali można zgłosić tylko 20% proponowanego składu, więc jasnym jest , że "reformatorzy" będą w mniejszości i nic się nowego nie stanie. Ale jest inna, rewolucyjna droga. Na kandydatów na zjazd okręgowy wybierzcie "swoich" ( sic ! ) ludzi !!!!!. Przyjdźcie na zebrania sprawozdawczo- wyborcze w odpowiedniej sile i nie dopuśćcie, by przeszli "weterani". To tyle !!! Okręg zgłupieje, bo nie będzie wiedział, kogo wystawić. To jedyna słuszna droga !
[2012-11-06 17:30]

Zander51

A potem wybrani delegaci na Zjazd Krajowy w końcu wypier..dolą ten beton !!!!!!!!!!!
[2012-11-06 17:32]

Zander51

Może nie uwierzycie, ale moją kandydaturę na Zjazd Krajowy zablokował mój zastępca. Vice-prezes mego koła i sekretarz Prezydium Zarządu Okręgu. Oczywiście "Beton"...
[2012-11-06 17:38]

Zibi60

Maćku to nie jest "lament nad rozlanym mlekiem", tylko prośba o normalność. Ernest słusznie zauważył, że każdy z biorących udział w dyskusji mógł się poczuć winowajcą. Jeśli "parę osób" wyraziło nieregulaminowo swoje emocje, to proszę te parę osób wskazać/upomnieć/zbanować - wg. "zasług". Przecież każdy może dokonać celowo takiego manewru, jeśli będzie miał kaprys zamknąć - przepraszam USUNĄĆ - temat. Temat był bardzo poważny i ważny, to nie wybór wędki czy kołowrotka, tylko nasza przyszłość. Moderatorów proszę o rewizję swego działania. [2012-11-06 17:52]

Zander51

Zibi ma oczywiście rację. Krzychu ( Adler ) jak masz wątpliwości, to poradź się doświadczonych kolegów. To Ci ujmy nie przyniesie a możesz tylko zyskać na rozsądnej decyzji...
[2012-11-06 18:07]

Wątek usunąłem ja w wyniku kłótni paru osobników - pomimo próśb i ostrzeżeń dalej były przegaduszki , docinki , obrażania  i pyskówki .
Przepraszam .. ( 2/3 wątku do usunięcia ? )
Ps. Nie dotyczy piszących wyżej ... Cenzura tu nie miała nic do rzeczy ..




kolego blue....właściwie kol lenel ma racje.jeśli już usuwasz/usuwacie (chodzi o wszystkich moderatorów) to usuwajcie wypowiedzi "kłutliwych"a nie cały wątek ,bo dla czego niby mają "cierpieć" niewinne osoby?? ktoś sie "produkował" 20 min nad postem a tu ciach...wątku niemasory ale wygląda to jakbyście mieli innych w poważaniu. [2012-11-06 18:19]

Piotr 100574

 Jarek też dostałeś ostrzeżenie o wulgaryzmy że piszesz "poważanie"??????bo ja dostałem :))))))))))))))i teraz będę pisał odbyt
[2012-11-06 18:30]

nie dostałem [2012-11-06 18:37]

Piotr 100574

nie dostałem




to musisz uważać :))))))))))))))ja dostałem :))))))))))))))))
[2012-11-06 18:47]

ryukon1975

 Jarek też dostałeś ostrzeżenie o wulgaryzmy że piszesz "poważanie"??????bo ja dostałem :))))))))))))))i teraz będę pisał odbyt







To po niemiecku ta część ciała o której myślę.:)
[2012-11-06 18:54]

Piotr 100574

Hefeed po niemiecku to bydzie arsch ,ciekawe czy po niemiecku można??????
[2012-11-06 19:00]