Zaloguj się do konta

Ceny sprzętu wędkarskiego

utworzono: 2012/01/19 07:33
baloonstyle

Witam serdecznie.
Czy zauważyliście drastyczna podwyżkę sprzętu wędkarskiego?
Dwa dni temu sprawdzałem ceny i było tak jak w roku poprzednim a już dziś sprzęt Dragona i niektóre produkty Daiwy poszły od 30 do 45% w górę. Z czym to się wiąże? Jak oglądam katalog to skład wędek się nie zmienia , więc nic w pewnych kijkach się nie zmienia a cena idzie naprawdę znacznie w górę.
Podam przykład tydzień temu zakupiłem kijek Dragona za 449 zł a dziś kosztuje on 579 zł.
Czaiłem się na kolejny kij Dragona który dwa dni temu był w cenie 379 zł a dziś kosztuje już 497zł.
O co tu chodzi?

[2012-01-19 07:33]

JKarp

CześćBartosz niestety ale sprawdza się to o czym mówili hurtownicy i dystrybutorzy sprzętu. Sprzęt miał podrożeć o około 20% i to się właśnie dzieje. Wczoraj rozmawiałem z handlowcem z Anacondy i on również powiedział o podwyżce na sprzęt.Nie piszę tu celowo o dolarze i euro- kursy tych walut i cena ropy robią swoje.JK [2012-01-19 07:44]

ryukon1975

Nie wiem jak w Dragonie.
Jednak Daiwa/Cormoran podniosła ceny na początku grudnia znacznie.
Rok temu na przełomie grudnia i stycznia też była podwyżka.
Powiem Ci w tajemnicy że kije Team Daiwa HF który Ci polecałem i za które zapłaciłem poniżej 500 zł/szt. na dzień dzisiejszy z dopiskiem "Nowość 2012" kosztuje 700- 800 zł/szt..Nie zmieniło się w nim nic oprócz tego że inaczej jest logo napisane i innym kolorem.
Wyszło na to że w ciągu dwóch lat i po dwóch podwyżkach cena kija wzrosła dwukrotnie.To tylko przykład,z innymi rzeczami jest podobnie.W miarę tanio można jeszcze kupić tylko to co zostało wycofane z produkcji i czego nie ma w katalogu na rok 2012.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-team-daiwa-heavy-feeder-g3-a11-p741-k10622.html
[2012-01-19 07:47]

baloonstyle

No to jest dramat. Jak teraz wędkarze co teraz ledwo co inwestują maja kupować sprzęt. Myślę że teraz ceny firm jak Jaxon, Konger, mikado nie pójdą w górę i to te firmy opanują rynek.
O siebie się nie martwię bo narazie dobrze kombinuję z kasa na sprzęt ale co taki emeryt ma powiedzieć. Chłop zbierać cały rok na kijek a tu jak ma kupić to znowu w górę ceny dali.
[2012-01-19 07:53]

ryukon1975

Niestety ale to źle wróży dla młodych początkujących wędkarzy jak i starszych bez możliwości zarobienia na sprzęt.
W Polsce niestety tak było i jest,większość będzie kombinować jak się tylko da by mieć na sprzęt.
[2012-01-19 08:08]

baloonstyle

Podejrzewam że zaczniemy wracać do wędek z rynku bo jedynie one będą w normalnych cenach.
[2012-01-19 08:11]

ryukon1975

Część z wędkarzy będzie zmuszona i do takich kroków.Zawdzięczamy to naszym kochanym władzom.Wszystko w górę oprócz płac.
Jednak pzw idzie z duchem czasu.:) Obniżyli u mnie opłatę wędkowanie,bo wszyscy uciekali do innych okręgów.Prezesi bali się że wszyscy odejdą i w trosce o stołki obniżyli opłaty na ten rok.:)
[2012-01-19 08:16]

Zgadzam się był taki tydzień w którym było 30% przeceny a teraz ceny w górę.Kupiłem spinning i mi się poszczęściło bo jak teraz zobaczyłem ile kosztuje to się przeraziłem.PS.Kupuje w sklepie:wedkarski.com [2012-01-19 08:19]

baloonstyle

Sam aż się boję zajść do sklepu, jeżeli chodzi o kije i kołowrotki to już mam wszystko tylko pozostają pierdółki typu, żyłki, ciężarki ogólnie pierdółki.
Ciekawe jak na to sklepy zareagują , już teraz zna kilka w których obroty są małe. Podejrzewam że teraz sklepy internetowe będą górowały bo już po takich podwyżkach sklepy stacjonarne lekko skazane są na pożarcie.
[2012-01-19 08:25]

baloonstyle

JKarp a jak Ty dasz radę, bo z tego co pamiętam to też prowadzisz sklep wędkarski. Myślisz że klientów będzie mniej w związku z ta podwyżką ?
[2012-01-19 08:30]

ryukon1975

Sam aż się boję zajść do sklepu, jeżeli chodzi o kije i kołowrotki to już mam wszystko tylko pozostają pierdółki typu, żyłki, ciężarki ogólnie pierdółki.
Ciekawe jak na to sklepy zareagują , już teraz zna kilka w których obroty są małe. Podejrzewam że teraz sklepy internetowe będą górowały bo już po takich podwyżkach sklepy stacjonarne lekko skazane są na pożarcie.



Jeśli chodzi o kije i kołowrotki to też mam wszystkiego sporo dużo feederów,dużo spinningów i kołowrotków.I jeden mocny zestaw żywcowy.
Inne metody mnie nie interesują ,zresztą ktoś kto łowi wszystkimi metodami według mnie nigdy nie nauczy sie tak naprawdę żadnej.:)

[2012-01-19 08:36]

Ja tam też się nie martwię bo wędki na allegro kupuje fajny zestaw i wujek mówił że coś ma to mi da,tylko jeszcze kupić drobnostki-spławik,żyłka.Ja jestem początkującym końca mam male doświadczenie tylko fundusze muszę zdobyć i jakoś dam sobie radę. [2012-01-19 08:37]

baloonstyle

Sam aż się boję zajść do sklepu, jeżeli chodzi o kije i kołowrotki to już mam wszystko tylko pozostają pierdółki typu, żyłki, ciężarki ogólnie pierdółki.
Ciekawe jak na to sklepy zareagują , już teraz zna kilka w których obroty są małe. Podejrzewam że teraz sklepy internetowe będą górowały bo już po takich podwyżkach sklepy stacjonarne lekko skazane są na pożarcie.



Jeśli chodzi o kije i kołowrotki to też mam wszystkiego sporo dużo feederów,dużo spinningów i kołowrotków.I jeden mocny zestaw żywcowy.
Inne metody mnie nie interesują ,zresztą ktoś kto łowi wszystkimi metodami według mnie nigdy nie nauczy sie tak naprawdę żadnej.:)


Hehe ja tez feeder spinning i morze :)) Wszystko mam ale złom i żyłki to zawsze trzeba dokupywać :))


[2012-01-19 08:41]

ryukon1975

Oczywiście z drobniejszych rzeczy to zawsze coś jest potrzebne.
Na same żyłki do wszystkich kołowrotków wydam kupę kasy.:)
[2012-01-19 08:44]

rawa19

W sklepie internetowym Tandem Baits'a i Eurofishing ceny pozostały bez zmian.  [2012-01-19 08:54]

baloonstyle

W sklepie internetowym Tandem Baits'a i Eurofishing ceny pozostały bez zmian.


Oby tak pozostało. bo z tego co piszą i robią inne firmy zapowiada się globalna podwyżka.

[2012-01-19 08:56]

JKarp

JKarp a jak Ty dasz radę, bo z tego co pamiętam to też prowadzisz sklep wędkarski. Myślisz że klientów będzie mniej w związku z ta podwyżką ?

WitajBartosz ze względów prywatnych od grudnia 2011r zakończyłem działalność. Mówiąc krótko brakło mi osoby zaufanej do siedzenia w sklepie jak mnie było bo ja również pracuję zawodowo.Myślę, że ta podwyżka najbardziej uderzy w wędkarzy młodych i niemajętnych. Z osiem lat temu już tak było, że na targu wędki i kołowrotki " no name " schodziły jak świeże bułeczki. Co prawda często potem był płacz i " panie Janku ratuj pan i zawieź ten kołowrotek do serwisu " ale nikomu nie dało się wytłumaczyć.Myślę, że sklepy stacjonarne nie upadną i dadzą radę. Duża grupa wędkarzy jest za kupowaniem w sklepie po rozmowie ze sprzedawcą. No a robaki gdzie kupić? A zanęty? Nawet jeśli w e-sklepie jest tańsza o np złotówkę to kup trzy kilo zanęty i zapłać za przesyłkę. Szyte na przebite wyjdzie.Janusz JKarp [2012-01-19 08:59]

Samotnik

  Była leszczyna potem bambus, włókno szklane nowość co to nie było! itd. itd. do obecnej chwili.  Zastanawiam się jak długo jeszcze będzie nas stać na  wszystko co związane z naszą pasją ? . Przecież już przeciętny wędkarz wydaje w ciągu sezonu ogromne pieniądze na sprzęt  + dodatkowe opłaty , pozwolenia , paliwo, czasem  jakieś  / pływadełko  / czasopisma wędkarskie , książki . Spokojnie policzmy roczne wydatki   albo lepiej nie !!. Ja policzyłem i głowa boli !.    Pozdrawiam . [2012-01-19 09:00]

JKarp

W sklepie internetowym Tandem Baits'a i Eurofishing ceny pozostały bez zmian. 
TB jak podniesie ceny to już chyba nikt nic nie kupi nigdy he he.Pewnie mają jeszcze zapasy z tamtego roku.JK

[2012-01-19 09:01]

monsterfishing

Ja tam też się nie martwię bo wędki na allegro kupuje fajny zestaw i wujek mówił że coś ma to mi da,tylko jeszcze kupić drobnostki-spławik,żyłka.Ja jestem początkującym końca mam male doświadczenie tylko fundusze muszę zdobyć i jakoś dam sobie radę.

A nie wiem czy wiesz ale największa zmorą dla importerów, sklepów stacjonarnych największą zmorą jest właśnie allegro, dla klienta końcowego jest to jak najbardziej OK, bo kupi tanio, ale... Sprzedawca z allegro często zaniża ceny z wielu przyczyn, błędem też jest jego myślenie że dzięki niskiej cenie sprzeda 10x więcej, to błąd i tak się nie dzieje, ale brnie w to dalej bo już jest za późno na wycofane się, i nie chodzi tu tylko o sprzęt wędkarski ale o resztę towarów.
Taki sklep z allegro zamiast rabaty wykorzystać dla siebie to tnie cenę o ten rabat itd... Koledzy którzy prowadzą sklepy wiedzą o czym pisze, ile to razy się zdarzyło że towar na allegro jest tańszy od ceny hurtowej, jest wiele importerów itp... co sprzedaje na podstawionych kontach własny sprzęt, bo inaczej by popadali... Allegro dyktuje w tej chwili ceny i tyle, a małe sklepy sa skazane na zamknięcie dzięki nam tak naprawdę, i niedługo kolego nawet te pierdoły będziesz kupował w internecie bo sklepów już nie będzie, chyba że samych importerów firmowe salony, tak stało się z komputerami i wieloma produktami... A tekst w sklepie stacjonarnym " jak to na allegro to kosztuje" to chyba każdy słyszał... I Panowie trzeba się przyznać do sklepu idziemy tylko ewentualnie pooglądać daną wędkę którą potem kupimy na allegro... I wiesz mi że to nie wina importera czy producenta danego sprzętu, firma dostaje rabat na dany produkt,  i zamiast mieć go dla siebie, odejmuje go dolicza 10zł i na allegro! bo ma najtaniej, ale nie jest sam, następny doda tylko 8zł itd...itd...
A tak naprawdę w pewnym momencie budzi się że ma tylko 3zł na tym, ale jak opłaci allegro to nic mu nie zostaje, ale FV płacić trzeba i dalej tak robi aby mieć obrót bo inaczej straci płynność finansowa i firma padnie, to taki kierat trochę. Nigdzie nie przyjęło się tak allegro jak u nas w PL. I z całym szacunkiem dla Pana Owsiaka z tym co robi ale to jego wina, wypromował obcy serwis, były u nas inne podobne ale... i teraz ta cała kasa idzie w świat, żeby to choć polskie było. A tak zagwarantował im darmową reklamę a TV itd,to od niego się zaczeło :) A z allegro żaden sklep stacjonarny NIE MA SZANS!!!
[2012-01-19 09:03]

Chomikus

Witam
Dzięki Bogu udało mi się jeszcze wyrwać początkiem grudnia sandaczowego spina z Dragona
Jak popatrzyłem na dzisiejszą cenę w tym samym sklepie to ... szczęka opada, ponad 100zl więcej ...
[2012-01-19 09:37]

baloonstyle

Witam
Dzięki Bogu udało mi się jeszcze wyrwać początkiem grudnia sandaczowego spina z Dragona
Jak popatrzyłem na dzisiejszą cenę w tym samym sklepie to ... szczęka opada, ponad 100zl więcej ...

I o tym właśnie mówię. Masakra z tymi cenami.


[2012-01-19 09:43]

Woa-VooDoo

Dobra alternatywą jest zakup sprzętu w sklepach typu askari.pl , który jest tylko przedstawicielem na polskę a ogólnie cały sprzęt pochodzi z niemiec i jest o 30% tańszy. [2012-01-19 09:53]

Zibi60

Tu klasyczny przykład, dwukrotne przebicie allegro/sklep, ciekawe ile w tym manipulacji ?:
http://www.swiatkarm.pl/p,wedka-dragon-hm69-cannibal-pdfw2983255,9022.html
http://allegro.pl/wedka-dragon-hm69-cannibal-2-55-m-10-28g-xf-hm-69-i1975905207.html
[2012-01-19 09:56]

JakubUrsynow

Mnie się udało kupić kijek Kongera w dobrej cenie. Na razie na szczęście sprzęt w komplecie. Skąd tak drastyczne podwyżki cen? Nie wiem ale przypomnieć warto, że 2011 też przyniósł niezłe podwyżki (chyba dlatego, że wykorzystano "odpowiednio" wzrost VAT o 1%).W jednym salonie pokazywali mi katalog hurtowym jak zobaczyłem ceny dystrybutora to byłem w szoku i muszę przyznać, że marże sklepów nie są powalające. Kiedyś na studiach pracowałem w sklepach sportowych i ze sprzętem sportowym i powiem Wam, że gdyby "nasi" sprzedawcy mieli takie marże to płacilibyśmy z 70% więcej. Skąd więc taka pazerność producentów?

[2012-01-19 09:57]

Przeglądając ceny w sklepach faktycznie niektóre towary podrożały drastycznie, myślałem nad plecionką Momoi, teraz kosztuje blisko 350 zł podrożała chyba o 1/3 i raczej jej już nie kupię. Trafiają się też perełki cenowe można kupić za 250 zł kołowrotek Fishmaker z serii RD, więc jeszcze można coś niedrogo kupić, choć myślę że takich okazji z czasem będzie coraz mniej.
[2012-01-19 09:58]