Zaloguj się do konta

Centralny Rejestr członków PZW

utworzono: 2015/12/15 22:20
kardynal

Właśnie od skarbnika Koła otrzymałem do wypełnienia kartę informacyjną wędkarza. Skarbnik poinformował mnie, iż w przypadku nie wypełnienia karty nie sprzeda mi zezwolenia na 2016 rok. Pomijam fakt , iż trzeba podpisać oświadczenie ,że zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby marketingu! Co koledzy o tym sądzą? [2015-12-15 22:20]

ryukon1975

Sądzę że nikt mnie nie zmusi bym coś takiego  komukolwiek zbędnego wypełnił.
[2015-12-16 06:55]

Artur z Ketrzyna

Jeśli chodzi o kartę informacyjną, jeśli ma ona służyć tylko prowadzeniu ewidencji członków jak i wewnętrznej działalności PZ. To wszytko OK.
Ale co do oświadczenia , zgody przetwarzania danych osobowych na potrzeby marketingu. To do tego nie mają prawa zmuszać. I nie mogą tym warunkować możliwości opłaty składek itd. [2015-12-16 07:18]

kedzio

:) Bzdura.  [2015-12-16 17:31]

Artur z Ketrzyna

:) Bzdura. 

Kedzio co jest bzdurą?
To że dane osobowe są potrzebne do rejestracji w PZW i wydawania ci zezwolenia itd.
[2015-12-16 18:04]

Karty ewidencyjne są od 2016, ale niech ktoś się nauczy czytać i rozumieć co czyta. Napisane w oświadczeniu jest:

pkt 11 Oświadczenie
Niniejszym wyrażam zgodę na na przetwarzanie przez Polski Związek Wędkarski danych podanych przeze mnie w niniejszej Karcie Ewidencyjnej oraz innych dokumentach rejestracyjnych dla celów prowadzenia rejestru PZW.


Więc gdzie marketing?
[2015-12-16 19:43]

kedzio

To panie ARTUR, że mam głęboko w dupiu jak to mówio w Poznaniu, że pajace w PZW chcą przetwarzać moje dane. Rejestry niech se prowadzo buraki jedne. Ale to, czy będą przetwarzać dane (czytaj - sprzedawać różnym innym burakom, kombinatorom i spamerom), to już wyłącznie sprawa mojej zgody.PZW ma prawo jedynie do poznania mojego nazwiska, imienia i daty urodzin. Gówno ich obchodzi nawet to, gdzie mieszkam.  A prezes niech se przetwarza swoje dane i swojej starej.To tyle bym miał w temacie. [2015-12-16 21:48]

JKarp

" W tym celu konieczne jest przekształcenie „papierowych” kartotek na wersję elektroniczną. Takie działanie wymaga uzyskania „oświadczenia-zgody” na przetwarzanie danych osobowych."
Szanowny pan rzecznik PZW się myli - każda baza z danymi wymaga zgody od tych co w tej bazie są bez względu na to czy jest elektroniczna czy papierowa.                                                                                                                                                                                     Zawoalowany dopisek o wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych też jest coś nie halo :
http://www.giodo.gov.pl/317/id_art/1356/j/pl/
" Ustawa o ochronie danych osobowych, w art. 32 ust. 1 pkt 8, przyznaje natomiast, każdej osobie, której dane są przetwarzane w zbiorach danych prawo do kontroli ich przetwarzania, które można zrealizować poprzez wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Sprzeciw można wnieść wtedy, gdy administrator, jako przesłankę legalizującą przetwarzanie danych wskazuje art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych, gdy zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania jej danych osobowych innemu administratorowi danych. "

Wzór pism:
http://www.mskupin.pl/blog/2012/09/10/wycofanie-zgody-na-przetwarzanie-wzor/

Poza tym czy ludzie, którzy przyjmują te ankiety są przeszkoleni z przechowywania tych danych ?

Polecam zapoznać się z postem Kolegi Ciernik a w szczególności z tym fragmentem:
http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?PHPSESSID=l2dgu11f6ruqtcar1l8difr967&topic=2498.msg28965;topicseen#new
" c/ przetwarzanie przez administratora systemu eOkoń.pl danych osobowych podanych przeze mnie w Karcie Informacyjnej oraz innych dokumentach dla celów prowadzenia Rejestru Członków PZW w systemie e.Okon.pl
Interesujące? Kto w końcu będzie administratorem "naszych" danych osobowych!Czy firma AquariusCorp Sp.ZOO  Pana Macieja Pałuckiego, czy firma eOkon.pl SOURCE SA - pana Grzegorza Okoń. I kto tak naprawdę zrobi na tym kasę???
Ta ankieta to WIELKI BUBEL!!! Jeżeli ktoś w ZG PZW zabiera się za zbieranie danych osobowych to winien zapoznać się z Ustawą o ochronie danych osobowych. Polecam tu szczególnie art.32 ust.1 pkt 8 Ustawy o ODO, kłania się również art.24 i 25 Ustawy.
PZW nie może nakazać wyrażenia zgody na przekazanie jakiemuś tam panu eOkoń.pl moich danych osobowych w celu przetwarzania dla potrzeb marketingowych! Polecam ankietę GIODO. 
Na szczęście mam prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych, do czego namawiam bardziej rozgarniętych kolegów wędkarzy. "

JK
[2015-12-17 17:34]

kedzio

AMEN! [2015-12-17 19:13]

I tak podpiszecie, mądrale :) nie silcie się na "kopiuj-wklej", przez wiele lat naczytałem się różnych mądrości tu na tym forum, naprawiaczy wirtualnych, co siedzą w fotelu drapiąc się po ja... wszystko wiedzą najlepiej, a i tak nic nie robią ale czerpią siłę z wypisywania bzdur, mają receptę na wszystko, ale sami nic nie robią prócz jak wcześniej napisałem wpatrywania się z wypiekami na twarzy w monitor:)

[2015-12-17 21:45]

JKarp

Nie silę się bo to jest mój post z innego portalu.
I zamierzam skorzystać z przysługującego mi prawa. Po kiego grzyba im moje dane ? Pytam po co ? Chcą nimi handlować czy jak ?
A w monitor to sam się chyba wpatrujesz sądząc po tej fotce...
Za dużo już PZW sobie pozwala - to dzięki takim jak Ty, co wszystko łykną jak pelikan co podsatwi PZW do podpisania. Obojętne co - zarybienia, zakazy, zakazy, zakazy... Fuj...
JK [2015-12-17 22:00]

Artur z Ketrzyna

To panie ARTUR, że mam głęboko w dupiu jak to mówio w Poznaniu, że pajace w PZW chcą przetwarzać moje dane. Rejestry niech se prowadzo buraki jedne. Ale to, czy będą przetwarzać dane (czytaj - sprzedawać różnym innym burakom, kombinatorom i spamerom), to już wyłącznie sprawa mojej zgody.PZW ma prawo jedynie do poznania mojego nazwiska, imienia i daty urodzin. Gówno ich obchodzi nawet to, gdzie mieszkam.  A prezes niech se przetwarza swoje dane i swojej starej.To tyle bym miał w temacie.

Czytaj Kedzio to co pisze, a nie to co tobie w kopułce zaświta.

"...danych podanych przeze mnie w niniejszej Karcie Ewidencyjnej oraz innych dokumentach rejestracyjnych dla celów prowadzenia rejestru PZW."

Czyli wewnątrz PZW, w celu ewidencjonowania listy członków jak karzde stowarzyszenie, oraz po ty by móc Ci wystawić zezwolenie wydać znaczki, zapisać na zawody itd. Nie ma tu mowy o udostępnianiu danych innym podmiotom.

Bardziej ciekawi mnie dalsza część zapisu:


ı Dostarczanie drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres poczty e-mail informacji od Polskiego Związku Wędkarskiego, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym informacji handlowej Polskiego Związku Wędkarskiego.
 (*) opcjonalnie / tak-nie/


I moim zdaniem ta część powinna być w drugim punkcie.
Bo o ile można się zgodzić na zapis danych w rejestrze członków, zezwoleniu itd. To nikt nie ma obowiązku zgadzania się na dostawanie jakiś info...
[2015-12-18 17:23]

JKarp

Ale te dane Artur mają być przekazane :
" c/ przetwarzanie przez administratora systemu eOkoń.pl danych osobowych podanych przeze mnie w Karcie Informacyjnej oraz innych dokumentach dla celów prowadzenia Rejestru Członków PZW w systemie e.Okon.pl
Interesujące? Kto w końcu będzie administratorem "naszych" danych osobowych!Czy firma AquariusCorp Sp.ZOO  Pana Macieja Pałuckiego, czy firma eOkon.pl SOURCE SA - pana Grzegorza Okoń. I kto tak naprawdę zrobi na tym kasę???"


" Ustawa o ochronie danych osobowych, w art. 32 ust. 1 pkt 8, przyznaje natomiast, każdej osobie, której dane są przetwarzane w zbiorach danych prawo do kontroli ich przetwarzania, które można zrealizować poprzez wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Sprzeciw można wnieść wtedy, gdy administrator, jako przesłankę legalizującą przetwarzanie danych wskazuje art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5 ustawy o ochronie danych osobowych, gdy zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania jej danych osobowych innemu administratorowi danych. "





I to jest niezgodne z ustawą. Koniec i kropka. Następny bubel przy czym wmawia się nam, że ma być lepiej .
Czekam na zebranie i wizytę kogoś z ZG PZW w celu zadania pytania o legalność takich działąń.
Sam zamierzam skorzystać z opcji odmowy na przetwarzanie danych osobowych. Gdzie muszę to muszę ( bank, ZUS itd ) to udostępniam ale nie wyrażam zgody na przetwarzanie ale PZW ? W imię czego ? Bo ktoś napisał, że członkowie są zobowiązani ? Otóż nie są o czym mówi prawo.
JK [2015-12-19 09:46]

Artur z Ketrzyna

Janek, czy wykupisz zezwolenie w e-okoń czy w biurze koła. Za każdym razem musisz udostępnić swoje dane. W innym przypadku nie ma możliwości wystawienia Ci tego zezwolenia.

W Karcie ewidencji wędkarza (PZW)
jest tylko taki zapis:

11. OŚWIADCZENIE:
Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Wędkarski danych osobowych podanych przeze mnie w niniejszej Karcie Ewidencyjnej oraz innych dokumentach rejestracyjnych dla celów prowadzenia rejestru PZW.
ı Dostarczanie drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres poczty e-mail informacji od Polskiego Związku Wędkarskiego, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym informacji handlowej Polskiego Związku Wędkarskiego. (*) opcjonalnie / tak-nie/ Data oraz czytelny podpis wędkarza


Zacytowany przez Ciebie punktu "C", pochodzi z E-Okoń
Czyli jak tam wykupisz zezwolenie to dane które wtedy udostępniłeś będą przekazywane do PZW.
E-okoń, poniekąd pośredniczy w sprzedaży zezwoleń na wody PZW (czyli robi to w ich imieniu) Dlatego musi przesłać dane do PZW by, PZW wiedziało ilu wędkarzy ma aktualne zezwolenia.
Tak więc w tym przypadku i e-okoń misi mieć podstawowe dane osobowe i PZW.


[2015-12-19 12:09]

JKarp

Nie Artur - moje dane dla PZW to imię, nazwisko, ewentualnie adres zamieszkania i tyle. A wzór tego pisma PZW o danych zawiera np adres e-mail:
Karta Informacyjna wędkarza na potrzeby centralnego Rejestru Członków PZW w systemie eOkon.pl

1.   Imię ………………………………………………………………………………………………….………………
2.   Nazwisko ……………………………………………………………………………………………………………
3.   Adres e-mail ……………………………………………………………………………….………………………
4.   Nazwa koła wędkarskiego   …………………….…………………………………………………………………
5.   Numer karty wędkarskiej ………….……………… wydanej przez ……………………………………………
6.   Numer legitymacji PZW ………………………………..…………………………………………………………
7.   Data wstąpienia do PZW …………………………………………………………………………………………
8.   Adres zamieszkania (ulica, nr domu/mieszkania, kod pocztowy, miasto) …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..………………………
9.   Pełnione funkcje w kole/okręgu/naczelnie i od kiedy (data) ….…………………………………………………………………………………….………………………………

….…………………………………………………………………………………………..…………………………
10.   Odznaczenia nadane przez okręg / odznaki krajowe (złota z wieńcami, złota, srebrna) / Członek Honorowy PZW
……………….………………………………………………………………………………………………………

….……………………………………………………………………………………………………………………
11.    OŚWIADCZENIE CZŁONKA PZW
Niniejszym wyrażam zgodę na:
a)   dostarczanie drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres poczty elektronicznej informacji o zmianie Regulaminu Członkostwa w PZW oraz informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (informacje handlowe), 
b)   przekazanie przez PZW do administratora systemu eOkon.pl moich danych osobowych zawartych w Karcie Informacyjnej oraz na przetwarzanie moich danych osobowy dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych przez administratora systemu eOkon.pl oraz PZW, a w szczególności informacje na temat organizowanych zawodów wędkarskich, zarybieniach, akcji marketingowych, akcji charytatywnych, inicjatyw oddolnych i innych  podejmowanych przez PZW.
c)   przetwarzanie przez administratora systemu eOkon.pl danych osobowych podanych przeze mnie w Karcie Informacyjnej oraz innych dokumentach rejestracyjnych dla celów prowadzenia Rejestru Członków PZW w systemie eOkon.pl,
                                                                                                    Data oraz czytelny podpis wędkarza
                                                          ……………………………………………………….………………………………………………..
                                                       Podpis osoby przyjmującej Kartę Informacyjną w imieniu Koła PZW 
                                                       ……………………………………………………….………………………………………………..
                                                    Podpis osoby przyjmującej Kartę Informacyjną w imieniu Okręgu PZW 


 Nie muszę udęstępniać innych danych a tym bardziej nie wyrażam zgody na to, żeby PZW przekazało moje dane komuś innemu bo na to jest ustawa.
To, że dołączono zgodę na przetwarzanie danych osobowych jest swoistą manipulacją bo nie mówi się, że można zgodnie z ustawą odmówić przekazywania danych.
Tu są wzory pism - wklejam link bo coś kiepsko chcą się wklejać te pisma:
http://www.mskupin.pl/blog/2012/09/10/wycofanie-zgody-na-przetwarzanie-wzor/




Nie - nie pochodzi z Eokoń - wyraźnie mówi się, że dane zostaną przekazane dla Eokoń.
JK

[2015-12-19 14:53]

Artur z Ketrzyna

To może dlatego znikło ze strony PZW.?


Ja, to co widziałem na FB, (odnośnik do dokumentu na str. PZW nie działa),
to całkiem inny dokument. Na fejsie brzmi to tak:



11. OŚWIADCZENIE:
Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Związek Wędkarski danych osobowych podanych przeze mnie w niniejszej Karcie Ewidencyjnej oraz innych dokumentach rejestracyjnych dla celów prowadzenia rejestru PZW.
ı Dostarczanie drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres poczty e-mail informacji od Polskiego Związku Wędkarskiego, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w tym informacji handlowej Polskiego Związku Wędkarskiego. (*) opcjonalnie / tak-nie/ Data oraz czytelny podpis wędkarza


W tym dokumencie co Ty podałeś śmiało mogę nie zgodzić.

Bo tam to czysty marketing. I nie na nic wspulnego z przetwazanem danych co do zezwolenia i legitymacji itd.


Tak samo nie musisz podawać adresu email (nie ma zaznaczonego obowiązkowo)



Podsumowując, jest to dokument nie na potrzeby PZW, a raczej myk kolesia od e-okoń by kasę zgarniać. Bo wielu podpisze, bo nie czyta i nie zna się na tym.
Tak samo podejrzewam że jest z tym okoniem, bo e zezwolenia powinny być PZW a nie prywatnej osoby!

I licząc że jest to 5% (tak jak dieta skarbnika). To koleś naprawdę nieźle zarabia.
A teraz jeszce chce na reklamach zarabiać.

Ludzie nie podpisywać deklaracji, jeśli brzmi dokładnie tak jak u JK.


[2015-12-19 17:26]

Artur z Ketrzyna

Janek, skąd masz ten dokument?
Brakuje na nim zapisu: Zgadzam się/Nie zgadzam się.

Tak więc formalnie biorąc podpisując dokument niby się zgadzasz.

To nie jest prawidłowo sporządzony dokument. To jak mówi mój prawnik kpina i przekręt!
[2015-12-19 17:33]

Artur z Ketrzyna

To jak Janek, dasz mi link do tego dokumentu?
Co tu zamieściłeś?
[2015-12-19 19:14]

[2015-12-19 19:36]

[2015-12-19 19:36]

Artur z Ketrzyna

Tak wiec Janek nic takiego w formularzu nie ma, oprócz tego że będziesz otrzymywał info od PZW.

Co innego Eokoń, on chce na tym jeszcze się wzbogacić...
[2015-12-19 21:12]

kardynal

To jest wzór karty ewidencyjnej załączonej do Uchwały nr 98 Prezydium Zarządu Głównego PZW z dnia 21.11.2015 roku ze strony ZG PZW 
Karta informacyjna wędkarza na potrzeby centralnego rejestru członków Polskiego Związku Wędkarskiego w systemie eOkon.pl   Art. 36 ust. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) nakłada na Polski Związek Wędkarski (PZW), jako administratorów danych osobowych, obowiązek zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych członków PZW odpowiedni do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności nakłada obowiązek zabezpieczenia danych osobowych jego członków przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem ww. Ustawy oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem. Zgodnie Art. 36 ust. 2 ww. Ustawy PZW zobowiązany jest prowadzić dokumentację opisującą sposób przetwarzania tych danych oraz środki, o których mowa w ust. 1. W celu realizacji obowiązków wynikających z Ustawy o ochronie danych osobowych PZW nakazuje wszystkim członkom wypełnienie poniższej Karty informacyjnej.      Karta Informacyjna wędkarza na potrzeby centralnego Rejestru Członków PZW w systemie eOkon.pl   1.   Imię ………………………………………………………………………………………………….……………… 2.   Nazwisko …………………………………………………………………………………………………………… 3.   Adres e-mail ……………………………………………………………………………….……………………… 4.   Nazwa koła wędkarskiego   …………………….………………………………………………………………… 5.   Numer karty wędkarskiej ………….……………… wydanej przez …………………………………………… 6.   Numer legitymacji PZW ………………………………..………………………………………………………… 7.   Data wstąpienia do PZW ………………………………………………………………………………………… 8.   Adres zamieszkania (ulica, nr domu/mieszkania, kod pocztowy, miasto) …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..……………………… 9.   Pełnione funkcje w kole/okręgu/naczelnie i od kiedy (data) ….…………………………………………………………………………………….………………………………   ….…………………………………………………………………………………………..………………………… 10. Odznaczenia nadane przez okręg / odznaki krajowe (złota z wieńcami, złota, srebrna) / Członek Honorowy PZW ……………….………………………………………………………………………………………………………   ….…………………………………………………………………………………………………………………… 11.  OŚWIADCZENIE CZŁONKA PZW Niniejszym wyrażam zgodę na: a)     dostarczanie drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres poczty elektronicznej informacji o zmianie Regulaminu Członkostwa w PZW oraz informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (informacje handlowe), b)    przekazanie przez PZW do administratora systemu eOkon.pl moich danych osobowych zawartych w Karcie Informacyjnej oraz na przetwarzanie moich danych osobowy dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych przez administratora systemu eOkon.pl oraz PZW, a w szczególności informacje na temat organizowanych zawodów wędkarskich, zarybieniach, akcji marketingowych, akcji charytatywnych, inicjatyw oddolnych i innych  podejmowanych przez PZW. c)     przetwarzanie przez administratora systemu eOkon.pl danych osobowych podanych przeze mnie w Karcie Informacyjnej oraz innych dokumentach rejestracyjnych dla celów prowadzenia Rejestru Członków PZW w systemie eOkon.pl, Data oraz czytelny podpis wędkarza ……………………………………………………….……………………………………………….. Podpis osoby przyjmującej Kartę Informacyjną w imieniu Koła PZW ……………………………………………………….……………………………………………….. Podpis osoby przyjmującej Kartę Informacyjną w imieniu Okręgu Po licznych dyskusjach na forach wędkarskich usunięto z tej Karty ewidencyjnej zapisy o wykorzystaniu w celach marketingowych, gdyż powyższa karta ewidencyjna zawierała wiele błędów natury prawnej. No cóż takich mamy prawników w PZW ZG. Chciano zrobić na tym kasę a wyszło g/ł/ów..no. Kartę którą zamieścił Kristof1 poprawiono i zatwierdzono w dniu 18.12.2015 roku. Wcześniejszy wzór powielono w wielu okręgach i rozesłano do kół, cóż PZW to bogata instytucja- kilkanaście ryz papieru pójdzie  na makulaturę!

[2015-12-20 01:16]

Q....wa - przepraszam za wulgaryzm. Co to za piramidalne bzdury. Nie wstydzę się swojego pochodzenia ,wykształcenia i zamieszkania. Ale do Q....wy nędzy może jeszcze numer konta ,świadectwo chrztu i jak często odbywasz stosunki małżeńskie i po za małżeńskie. Albo ktoś tu chce wzbudzić niepotrzebną sensację albo sprawa nadaje się do sądu koleżeńskiego - za nadgorliwość.
Szanowni moi koledzy biegli w regulaminach , ustwach etc. Mam powżniejszy problem . 
W nowym regulaminie PZW  - strona PZW Mazowsze  nie znalazłem słowa o tkzw, rejestrze połowów czyż bym wrócił do normalności bez wypełniania papierków np. na łódce w czasie deszczu.
Z wyrazami szacunku 
Julian


[2015-12-20 10:36]

jurek

Rejestry są już Julianie  , po wypełnieniu tej powyższej ankiety  ( obowiązkowa , bo inaczej wędkarz nie będzie mógł wnieść opłat ) , a w rejestrze połowu ryb są 3-rzy miejsca na hologramy , jeden na trolling , 2-gi na opłatę nizinną i 3-ci hologram na odcinki górskie .

Po za tym opłata nizinna 125 zł ( było 118) , zwyżka o 7 zł , członkowska 75 zł ( bez zmian ) , za trolling 300 zł ( było 250 ) , natomiast nie ma wzmianki o opłatach jednodniowych lub 3 - lub za  tydzień 
[2015-12-23 22:55]

Sith

:) Bzdura. 

Innej opinii z Twojej strony nie spodziewałem się...

Jak chyba wszyscy wiedzą, nie jestem fanem PZW, ale taka ewidencja jest przydatna. Formularz ewidencyjny wypełniłem, ale odmówiłem wszelkich zgód na marketing i jakoś nikt nie uzależniał wydania mi zezwoleń i przyjęcia opłat. Tego nie wolno nawet w tak postkomunistycznej organizacji. Natomiast klauzula, którą zacytował @Kristoph1 jest zgodna z prawem i obowiązująca w prowadzeniu wszelkich ewidencji obywateli. Nie ma w niej żadnych podtekstów marketingowych.
[2015-12-24 06:47]

kedzio

To już własnego zdania nie wolno mieć panie Sith?! W czasach permanentnej inwigilacji wszelkie internetowe bazy danych są pożywką dla cwaniactwa i kombinatorów.   Gówno obchodzi leśnych dzidków jakie noszę buty i jaki mam kołnierzyk. Kartoteka członków ma być w kołach! A pedzie z ZG powinni dostawać jedynie sprawozdania o ilości członków w danym okresie! Po jakiego wała im te e-kartoteki?!Będą nam "emalie" wysyłać?! A po jakiego za przeproszeniem wała?!Zrób takie doświadczenie:Napisz do jakiegoś kumpla z prywatnej skrzynki mailowej i zapytaj go, czy nie zna czasem jakiegoś sposobu na powiększenie penisa. Tego samego dnia, albo nazajutrz, będziesz miał ze trzy odpowiedzi od magików z sieci, jakich tabletek masz użyć i gdzie je można kupić.Nienawidzę takiej inwigilacji i uważam ją za chorą. Nie mam konta na Naszej Klasie, Faceboku i innych gównianych tałatajstwach. Bo szanuję sobie prywatność. Nawet logowanie na takim jak ten portalu za pomocą e-maila uważam za przegięcie. Czy nie wolno mi tak myśleć? Czy jak tylko pan prezes pierdnie sobie coś tam wieczorową porą, to mam stać na baczność i wąchać?! Już pokazali na co ich stać! Ostatnie zmiany w regulaminie to zwykłe chamstwo i buractwo. Co jeszcze będą chcieli wiedzieć? Może kiedy żonka ma te babskie sprawy? A może PISiorom będą raporty wysyłać? Nazwisko, adres, data urodzin, to są dane osobowe i powinno się je chronić! Nie rozumiem, po co niby ta centralna baza danych - prezes mi będzie może jakieś gratulacje posyłał? To jest moje zdanie i może ci się ono nie podobać, ale mi to wisi i powiewa, jaki masz do mojego zdania stosunek. Twoje mnie też mało interesuje.Poniał? [2015-12-27 22:13]