Centralny Rejestr członków PZW

/ 143 odpowiedzi / 3 zdjęć
Artur z Ketrzyna


Widze że jak zwykle koledzy się rozprawili nad wieloma aspektami... :-)

Ja wiem jedno-moich danych osobowych im nie dam,bo nie muszę,i ni ma siły ani prawa które mnie do tego zmusi.

Masz prawo odmówić i nikt nie broni, ale jak wiesz wtedy Ci nie zostanie wydane zezwolenie.

Co do domniemania iż miał być handelek danymi, wskazuje to że miały być one w e-okoniu i to jeszcze udostępniane bug wie komu. Powstał zdrowy protest, i zaniechano pomysłu.

Można powiedzieć że zawdzięczamy to internetowi. (chwała jemu)
A żeby takie inne nasze/wasze dywagacje w internecie przeniosły się w real...

Ja nie oceniam czegoś że jest złe bo ma zalążek w PRL. Oceniam to mając na uwadze jak działa. A PZW działa tak jak na to pozwalają członkowie. A tu realia wskazują że 90-97%, oddaje głos tym pozostałym 10-3%. Potem jakieś lamenty że jest tak nie inaczej?


Koledzy między mami członkami PZW, większość prostych wędkarzy nie ma pojęcia o tej prostej podstawie co to jest demokracja? Przecież każdy wniosek jest uchwalany demokratycznie, przez przegłosowanie jego większością głosów. Co ni jak się ma do komuny, dyktatury.
To jak ma być on przegłosowany po myśli tych prostych wędkarzy, jak ich 90-97% nie bierze udziału w tym głosowaniu?

Co to jest solidaryzowanie się (solidarność). Wspólne działanie dla wspólnych celów. Kurcze ono jest tylko w internecie solidarne oddanie głosu innym (nie idę bo po co?) i potem solidarne narzekanie. (2016/01/17 09:37)

JKarp


" Masz prawo odmówić i nikt nie broni, ale jak wiesz wtedy Ci nie zostanie wydane zezwolenie."

To jest niezgodne z prawem.


Hm... demokracja ma się dobrze ...


JK (2016/01/17 09:49)

Artur z Ketrzyna


" Masz prawo odmówić i nikt nie broni, ale jak wiesz wtedy Ci nie zostanie wydane zezwolenie."

To jest niezgodne z prawem.


Hm... demokracja ma się dobrze ...


JK

A czemu nie zgodne z prawem?
Jeśli w zezwoleniu muszą być twoje dane osobowe? Jak też by móc świadczyć tą usługę, muszą też to zaksięgować.

Wskaż mi że zapisywanie danych osobowych w zezwoleniu, przy wystawianiu faktury itd, jak też prowadzeniu działalności gospodarczej. Jest to nie zgodne, zakazane i nie praktykowane.
Nie udostępnisz swych danych w tym celu. To porostu uniemożliwisz wystawienia tego zezwolenia.

Jeśli udostępnianie danych do celów prowadzenia działalności i w celu świadczenia usługi, jest nie zgodne z prawem, To dlaczego w celu uregulowania przetwarzania danych osobowych przez podmioty itd. Powstała ustawa na postawie której wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych w konkretnym celu? Tym samym chroniąc je przed niewłaściwym wykorzystaniem ich (nie zgodnych z twoją wolą).?
(2016/01/17 10:09)

zbynio 33


Bla, bla ,bla. Komuna w czystej postaci. Na Białorusi i w Rosji też jest demokracja.... ... skoro tyle można to dlaczego mało się dzieje, czyżby wszyscy byli przeciwni zarybianiu i ochronie naszych wód ... jego mać? W mojej okolicy w GR Ostróda robie przelew na poczcie i już mogę łowić bez podpisywania zgody na przetwarzanie moich danych, a potwierdzenie zapłaty jest pozwoleniem + karta i finito. PZW wymyśla coraz większa biurokrację, a to kosztuje i nie ma co się oszukiwać. W tym roku jeszcze nie opłaciłem składek i nie wiem, czy to zrobię. Mam wybór...., a wody jedynie w kapry będę miał uboższe... (2016/01/17 10:25)

Artur z Ketrzyna


Bla, bla ,bla. Komuna w czystej postaci. Na Białorusi i w Rosji też jest demokracja.... ... skoro tyle można to dlaczego mało się dzieje, czyżby wszyscy byli przeciwni zarybianiu i ochronie naszych wód ... jego mać? W mojej okolicy w GR Ostróda robie przelew na poczcie i już mogę łowić bez podpisywania zgody na przetwarzanie moich danych, a potwierdzenie zapłaty jest pozwoleniem + karta i finito. PZW wymyśla coraz większa biurokrację, a to kosztuje i nie ma co się oszukiwać. W tym roku jeszcze nie opłaciłem składek i nie wiem, czy to zrobię. Mam wybór...., a wody jedynie w kapry będę miał uboższe...

Nie bla bala bla.
A szczera prawda.
Dlaczego? czyżby wszyscy byli przeciwni zarybianiu
Przestawnie to znów na przykładzie swego koła. Przezes sam ułożył preliminaria budżetu koła (bez omawianiu jego przez zarząd), wykreślił dodatkowe zarybienia, a zwiększył fundusze na potrzeby koła (czytaj nagrody dla członków zarządu).
na walne 20 grudnia przybyło 10 osób z 350 członków. W tych przybyłych to byli ziomki Edmunda M. prezesa koła. Nie pozwolono mi złożyć wniosku do preliminarzu "Dodatkowych Zarybień" (nie pozwolono mi go przedłożyć) i podano głosowaniu :-)
Do tego złożono wniosek o zawieszenie mnie w prawach członka zarządu, bo jestem kłótliwy (bo chciałem coś zrobić dla członków koła i łowisk), i nie pozwalałem na łamanie regulaminu koła i bezpodstawne pomawianie mojej osoby i przedstawianie nieprawdy na zebraniach zarządu koła, byle by nic nie robić, oprócz nagradzania się. Wniosek przeszedł 7 do 3. w tych 7 osobach był prezes i jego ludzie.
Nawet wyśmieli się ze mnie ze nie ma pomostu (głosowanie nad wnioskiem na zebraniu zarządu koła 4 do 3). Pomost droga i parking z WC miał być wykonany przez starostwo w ramach prac porządkowych. Trzeba było tylko podjąć współpracę ze starostą i wraz z MORSami z Kętrzyna (użytkownikami plaży przy J Siercze, którzy też byli za), złożyć wniosek z opracowanym projektem pomostu naniesionym na mapkę sytuacyjną itd.
Czemu ludzie nie przybyli na walne, by bronić swoich praw, wnioskować o dodatkowe/większe zarybienia? Czyżby im na tym nie zależało?
Przegłosowany wniosek na walnym, jest nadrzędny dla Zarządu Koła i winni je wykonać, a na następnym walnym członkowie mogą ich z tego rozliczyć.
Rok wcześniej udało mi się złożyć wniosek, było więcej ludzi i się udało go przegłosować, i z naszego budżetu przeznaczyliśmy 2000 zł, na dodatkowe zarybienia. (kurcze bardziej demokratyczne niż przy wyborze Polskiego Rządu, bo tu co roku można ich rozliczać z pracy(zawiesić, wybrać innego, odebrać nagrodę i medal), i nie czekać do wyborów(a pitolą że komuna))


W mojej okolicy w GR Ostróda robie przelew na poczcie i już mogę łowić bez podpisywania zgody na przetwarzanie moich danych, a potwierdzenie zapłaty jest pozwoleniem + karta i finito.
Na przelewie sam zapisujesz swoje dane (czyli je udostępniasz, bo dostają też ten wypełniony przekaz) Oni mają listę osób które opłaciły zezwolenie, i przetwarzają te dane między innymi w zestawieniu dochodów.
Tych spraw z fiskusem, i rachunkowością itd. Nie przeskoczysz.

To nie jest ten wątek, by tu wam pisać ile ze składki okręgowej przeznacza się na zarybienie.

Tracąc do tematu. Opłacając składki sam dopisałem w karcie ewidencyjnej swój emeil. Skarbnik tego nie robił, spisywał tylko dane z karty i dawał do podpisu. Nikogo się nie pytał się czy chce udostępnić tez swój emeil, w celu dostawani info od PZW (np.: zawiadomienie o walnym  czy planowanych zawodach wędkarskich przez koło).
Proste jak drut, dezinformacja to super narzędzia w celu zarządzania czyimiś środkami (i nie tylko).

Nawet na walnym pominęli fakt przyznania sobie nagród pieniężnych ze środków koła, za pseudo pracę na rzecz koła. Czy przyznanie medalu tylko za to że głosował zgodnie z oczekiwaniem prezesa.

Tak więc jak już mówiłem, wszytko zależy od aktywności członków na walnym i wyborach.

Na moim blogu znajdziesz sprawozdanie z pracy Komisji do spraw pozyskiwania środków dla koła, które zostało odczytane na walnym. Tak więc wszyscy obecni mogli się zapoznać z tym jak to jest naprawdę. (2016/01/17 12:11)

zbynio 33


Artur co Ty znowu wypisujesz? Przecież podpisując się na fakturze nie wyrażam zgody na udostępnianie i przetwarzanie moich danych! Mało tego sam się pogrążasz narzekając jak to nic nie mozesz zrobić. Już nie raz pisałem, że to państwo musi nadzorować takie rzeczy i w takiej sytuacji nawet może być 100 osób przeciw Tobie, a i tak będą musieli zrobić to co im się karze i nie przeznaczą tych pieniędzy na nagrody. Jasno chyba i wyraźnie piszę? Jeszcze mam takie pytania; przez ile lat będziesz chodził na te zebrania i tkwił w tym systemie jaki jest? Masz Ty zdrowie ;))). To samo było za komuny, też mogłeś sobie głosować :). Naśmiali się i tyle z tego było :)). (2016/01/17 14:00)

Romuald55


Od przyszłego roku jeszcze numer kołnierzyka trzeba będzie podawać. (2016/01/17 14:36)

zbynio 33


Od przyszłego roku jeszcze numer kołnierzyka trzeba będzie podawać.

Ja to im mogę podać i nr buta...
Romuald55  strzeż się, bo rozmiar wacka będą brali! :)))) (2016/01/17 14:46)

zbynio 33


Dzisiaj uzyskałem wiedzę n/t tego rejestru.Otóż będzie on zawierał te same informacje którymi dysponuje Koło w kartotece.Zamiast kartotek o zasięgu lokalnym będzie rejestr o zasięgu ogólnokrajowym.Oczywiście elektroniczny.Każde Koło zostanie wyposażone w komputer i łącza internetowe.Zapyta ktoś po co?
Słuszne pytanie.Otóż po to,że np któryś wędkarz został wyrzucony z Koła i pozbawiony zezwolenia.Teraz Okręgi za łamanie ustawy o rybactwie będą mogły odbierać zezwolenia na połów.Nie będzie mógł pójść do innego Koła,zdać egzamin i uzyskać uprawnienia.Nowe dowody nie zawierają adresu więc nie można zweryfikować takiej osoby.Wpis do rejestru elektronicznego wyeliminuje takie praktyki.Każde koło w pisując pesel uzyska wszystkie informacje czy dany kandydat nie ma coś za przysłowiowymi uszami.


Jakie uprawnienia mogą mi zabrać Okręgi? Kartę wędkarską? W sklepach też podobno mają sprawdzać PESEL przed wejściem... :)))
(2016/01/17 14:56)

Artur z Ketrzyna


Artur co Ty znowu wypisujesz? Przecież podpisując się na fakturze nie wyrażam zgody na udostępnianie i przetwarzanie moich danych! Mało tego sam się pogrążasz narzekając jak to nic nie mozesz zrobić. Już nie raz pisałem, że to państwo musi nadzorować takie rzeczy i w takiej sytuacji nawet może być 100 osób przeciw Tobie, a i tak będą musieli zrobić to co im się karze i nie przeznaczą tych pieniędzy na nagrody. Jasno chyba i wyraźnie piszę? Jeszcze mam takie pytania; przez ile lat będziesz chodził na te zebrania i tkwił w tym systemie jaki jest? Masz Ty zdrowie ;))). To samo było za komuny, też mogłeś sobie głosować :). Naśmiali się i tyle z tego było :)).

A na fakturze nie zostawiasz swoich danych?
Wystawiona i podpisana incognito ;-)

Szkoda że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Piszę że bez wsparcia członków koła na walnym, nie jestem w stanie nic zrobić dla nich.
Że bez ich zaangażowania chociaż na walnym, nic się nie zmieni. Bo kółko wzajemnej adoracji ma swoje cele.

(2016/01/17 15:07)

zbynio 33


Dziesięć sandaczy w łodzi,członek PZW z zezwoleniem zapłaci 200 zł mandatu.Co mu tam! Za każdego dostanie po stówie jeśli nie wpadnie następnym razem.Opłaci się?Oczywiście?.....Już nie.Straci zezwolenie i nikt go nigdzie nie przyjmie do żadnego Koła.Dzięki centralnemu rejestrowi.
Przykłady można mnożyć.
Pesel,Kolego Janusz podałem jako przykład identyfikacji.

Jak żyje to ja jeszcze kontroli nie miałem :)))), a z tym wywalaniem za przewinienia to by dobre było i jeszcze mandat 10000 i w górę :). Nie wiem czy PZW jest uprawniony do przechowywania tego typu danych? Do tego służy KRK chyba?

"Zgodnie z treścią art. 6 ust. 1 ustawy, dostęp do powyższych danych mają: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej;Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do posłów;Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do senatorów;Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do posłów do Parlamentu Europejskiego;Państwowa Komisja Wyborcza, w odniesieniu do kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej;okręgowe komisje wyborcze w odniesieniu do kandydatów na posłów i senatorów oraz kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego;terytorialne komisje wyborcze, w odniesieniu do kandydatów na radnych;gminne komisje wyborcze, w odniesieniu do kandydatów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta;sądy sprawujące w Rzeczypospolitej Polskiej wymiar sprawiedliwości, w związku z prowadzonym postępowaniem;Trybunał Stanu i Trybunał Konstytucyjny, w związku z prowadzonymi postępowaniami;prokurator, Policja i inne organy uprawnione do prowadzenia postępowania przygotowawczego w sprawach karnych i karnych skarbowych oraz czynności sprawdzających w sprawach o wykroczenia, w związku z prowadzonym postępowaniem;Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Celna i Centralne Biuro Antykorupcyjne, w zakresie, w jakim jest to konieczne dla wykonania nałożonych na nie zadań określonych w ustawie;wywiad skarbowy, w zakresie, w jakim jest to konieczne do wykonania jego ustawowych zadań;Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego lub upoważniony przez niego przedstawiciel, w związku z wykonywaniem czynności w ramach nadzoru sprawowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego; organy wykonujące orzeczenia w postępowaniu karnym, w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe, w sprawach o wykroczenia oraz w sprawach nieletnich, w związku z prowadzonym postępowaniem wykonawczym, w zakresie, w jakim jest to konieczne do wykonania orzeczenia;organy administracji rządowej, organy samorządu terytorialnego oraz inne organy wykonujące zadania publiczne, w przypadkach kiedy jest to uzasadnione potrzebą wykonania nałożonych na nie zadań, określonych w ustawie;pracodawcy, w zakresie niezbędnym dla zatrudnienia pracownika, co do którego z przepisów ustawy wynika wymóg niekaralności, korzystania z pełni praw publicznych, a także ustalenia uprawnienia do zajmowania określonego stanowiska, wykonywania określonego zawodu lub prowadzenia określonej działalności gospodarczej;władze państw obcych, jeżeli wynika to z ratyfikowanej umowy międzynarodowej, a w przypadku braku takiej umowy, pod warunkiem wzajemności;organy centralne państw członkowskich Unii Europejskiej w terminie nieprzekraczającym 10 dni roboczych od dnia otrzymania zapytania, a w przypadku, gdy zapytanie zostało złożone w celu udzielenia przez te organy informacji osobie fizycznej na jej temat, w terminie nieprzekraczającym 20 dni roboczych od dnia otrzymania zapytania."
(2016/01/17 15:07)

zbynio 33



A na fakturze nie zostawiasz swoich danych?
Wystawiona i podpisana incognito ;-)

Szkodza że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Piszę że bez wsparcia członków koła na walnym, nie jestem w stanie nic zrobić dla nich.
Że bez ich zaangażowania chociaż na walnym, nic się nie zmieni. Bo kółko wzajemnej adoracji ma swoje cele.


Ale nie możesz tym handlować i nic innego robić. To jest do informacji twojej i uprawnionych organów zdaje się...
Umiem czytać ze zrozumieniem i z tego wynika, że beton u Ciebie robi co chce! Nie ma nad nimi żadnej kontroli i pozostaje Ci łazić i prosić wędkarzy żeby poszli na zebranie. Szkoda, ze Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ;)...
(2016/01/17 15:13)

Jędrula


Janusz , Kedzio a teraz zbynio 33 :) Ach Wy , forumowe Don Kichoty ... :)




Ps. A to , że się literki same przestawiają to tak ma być na tym forum ? wrrrr.... (2016/01/17 16:10)

Artur z Ketrzyna



A na fakturze nie zostawiasz swoich danych?
Wystawiona i podpisana incognito ;-)




Ale nie możesz tym handlować i nic innego robić. To jest do informacji twojej i uprawnionych organów zdaje się...
Umiem czytać ze zrozumieniem i z tego wynika, że beton u Ciebie robi co chce! Nie ma nad nimi żadnej kontroli i pozostaje Ci łazić i prosić wędkarzy żeby poszli na zebranie. Szkoda, ze Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ;)...

I tu się z tobą zgodzę.

A co do ostatniego zdania te też się zdarzy że się czegoś nie zrozumie. Ale od czego mamy forum ;-)
(2016/01/17 16:42)

Jędrula



A na fakturze nie zostawiasz swoich danych?
Wystawiona i podpisana incognito ;-)




Ale nie możesz tym handlować i nic innego robić. To jest do informacji twojej i uprawnionych organów zdaje się...
Umiem czytać ze zrozumieniem i z tego wynika, że beton u Ciebie robi co chce! Nie ma nad nimi żadnej kontroli i pozostaje Ci łazić i prosić wędkarzy żeby poszli na zebranie. Szkoda, ze Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ;)...

I tu się z tobą zgodzę.

A co do ostatniego zdania te też się zdarzy że się czegoś nie zrozumie. Ale od czego mamy forum ;-)








Ale , nie , gdzie no co Ty ? Przestań byyyyyku..... :)


(2016/01/17 16:46)

Artur z Ketrzyna



. Szkoda, ze Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ;)...



A co do ostatniego zdania te też się zdarzy że się czegoś nie zrozumie. Ale od czego mamy forum ;-)








Ale , nie , gdzie no co Ty ? Przestań byyyyyku..... :)


Jestem tylko człowiekiem :-)

(2016/01/17 17:08)

zbynio 33


Spoko Artur, ja też jestem tylko człowiekiem. Wiadomo forum jest od tego, żeby sobie pogadać i czegoś sie dowiedzieć, wymienic poglądy... Moje zdanie jest takie, że nasze łowiska to dobro narodowe i potrzebne są pewne regulacje prawne państwa, żeby o nie zadbać. PZW działa tak jak mu na to prawo pozwala, czyli robią co chcą. Rybne łowiska to zysk nie tylko dla wędkarzy, ale dla całego państwa, ponieważ turystyka wędkarska wtedy kwitnie, a przy tym inni zyskują. Tak jak Jędrula wspomniał w innym temacie, że wędkarstwo w Czechach kwitnie i my tam jeździmy wydawać kasę, a do nas nie bardzo jest po co przyjeżdżać... Wprowadzanie w PZW jakiś centralnych rejestrów członków zwiększa tylko koszty i do niczego to nie prowadzi poza wydawaniem pieniędzy i tworzeniem dodatkowych stanowisk pracy. Nie widzę żadnego pożytku z takiego obrotu sprawy! (2016/01/17 18:32)

Artur z Ketrzyna


Spoko Artur, ja też jestem tylko człowiekiem. Wiadomo forum jest od tego, żeby sobie pogadać i czegoś sie dowiedzieć, wymienic poglądy... Moje zdanie jest takie, że nasze łowiska to dobro narodowe i potrzebne są pewne regulacje prawne państwa, żeby o nie zadbać. PZW działa tak jak mu na to prawo pozwala, czyli robią co chcą. Rybne łowiska to zysk nie tylko dla wędkarzy, ale dla całego państwa, ponieważ turystyka wędkarska wtedy kwitnie, a przy tym inni zyskują. Tak jak Jędrula wspomniał w innym temacie, że wędkarstwo w Czechach kwitnie i my tam jeździmy wydawać kasę, a do nas nie bardzo jest po co przyjeżdżać... Wprowadzanie w PZW jakiś centralnych rejestrów członków zwiększa tylko koszty i do niczego to nie prowadzi poza wydawaniem pieniędzy i tworzeniem dodatkowych stanowisk pracy. Nie widzę żadnego pożytku z takiego obrotu sprawy!

To regulacje prawne są jak i organy nadzorujące.
Tyle że widzisz, wcale nie jest tak opłacalne dzierżawienie wody.
Konkursy też są organizowane tak nie do końca oki. chodzi o punktacje gatunków ryb deklarowanych zarybień. A chętnych mało, tak więc nie trzeba bug wie co zaoferować by wygrać.

Mnie, krytykowali, i moje pomysły, teraz patrzę że jednak wdrażają niektóre w życie jako swoje.

Z zgadzam się że rybne i zadbane łowiska to nie tylko zysk dla wędkarstwa. Że też zyskuje region itd. To samo wiedzą w samożądach lokalnych, dlatego w miarę swoich możliwości takie inicjatywy społeczne mogą wesprzeć. Ale tu trzeba też chcieć coś zrobić...


(2016/01/17 18:47)