Zaloguj się do konta

Centralny Rejestr członków PZW

utworzono: 2015/12/15 22:20
kedzio

Odpuściłem temu panu A z K, ale tak gwoli przyzwoitości ...


Facet sobie nawet nie zdaje sprawy z ogromu pracy jaka trzeba włożyć w okiełznanie Tak ogromnej ilości danych jaką jest ewidencja członków organizacji zrzeszającej ponad 2 miliony ludzi. Taki Okręg PZW musiałby zatrudniać ze 300 osób, by podołać podobnemu wyzwaniu. On nie rozumie, że w Okręgu i ZG nikomu nie jest potrzebna lista członków. Takie okręgowe listy, a tym bardziej krajowa lista nie istnieją. 


Stan osobowy stowarzyszenia PZW to substancja płynna, non stop ulegająca zmianom. Lista członków zmienia się z różnych przyczyn. Ludzie wstępują do PZW i z niego występują. Ludzie schodzą z tego świata jedni przed opłaceniem składek ale pozostając na liście członków ( bo otrzymali przecież legitymację PZW więc należą nadal do jakiegoś koła) a inni po opłaceniu składek opuszczają ten łez padół. Dlatego wyznaczony jest ostateczny termin płacenia składek przeważnie do końca kwietnia. Po zebraniu składek koło PZW robi zestawienie i rozlicza zebrane składki. Taki raport - na rzecz Okręgu. Jest tam podana liczba osób które opłaciły składki z wyszczególnieniem jakiego rodzaju składki ilu ludzi opłaciło. Na tej podstawie Okręg PZW podlicza kwotę jaka wpływa do kasy Okręgu. Nikt tu nie jest zainteresowany czy pan Gienek lub Artur, czy tam Tadzio opłacili te składki, bo oni mają to wykazane w legitymacji związkowej, koło ma to w kartotece ( i można to w każdej chwili sprawdzić), a Okręg ma w raporcie z koła, że trzy osoby opłaciły składkę okręgową, przykładowo dwie opłaciły składkę górską, jedna osoba opłaciła składkę opłatę trollingową. I nie jest ważne dla Okręgu PZW któren to z 3 panów personalnie jaką składkę opłacił. Są Okręgi które liczą 5.000 członków, a są i takie, w których jest 300.000 wędkarzy. Raportowanie w Okręgu działalności Kół w takich okręgach byłoby zwyczajnie niemożliwe do ogarnięcia, bo są to dokumenty zawierające tak dużo danych, że armia ludzi by sobie z tym nie poradziła. Dlatego Okręgi podliczają wszystko na podstawie suchych danych o faktycznym stanie liczbowym Okręgu na podstawie raportów z Kół.



Aby mógł powstać CENTRALNY REJESTR CZŁONKÓW PZW, trzeba stworzyć system informatyczny ( BAZĘ DANYCH) na poziomie Zarządu Głównego PZW. Potrzebny jest centralny komputer ( serwer) do przechowywania takiej bazy danych. Taka baza musi być podzielona na działy Okręgowe, do których dostęp będą miały Okręgi PZW. Te działy okręgowe, muszą być dostępne  dla Koł PZW. 

Wtedy informatyk w kole będzie prowadził Rejestr Członków Koła i te dane będzie przesyłał na serwer w części okręgowej, a z części okręgowej dane członków powędrują do CENTRALNEJ BAZY DANYCH PZW. Aby to mogło działać, potrzebny jest dostęp do serwera z każdego koła i okręgu, z podziałem na dostęp na odpowiednim poziomie. Mozna to okiełznać na dzień dzisiejszy jedynie drogą internetową. Co za tym idzie, taka baza danych i łącza, muszą być przygotowane bardzo profesjonalnie. Muszą być dobrze zabezpieczone i zarządzane przez fachowców. Są to ogromne nakłady finansowe, które poniesiemy my, członkowie PZW. Dlatego PZW usiłowało kombinować z firmami zewnętrznymi, bo przeraził ich ogrom kosztów i ludzi potrzebnych by to stworzyć.


Jeśli droga elektroniczna, Centralna Baza Danych w postaci informatycznej wymaga tyle pracy i nakładów, łatwo sobie wyobrazić jak to wygląda jeśli chodzi o dane papierowe. Rok w rok tony niepotrzebnych akt, bo co roku stan koła się zmienia. Co roku ilość członków jest inna i inne składki wpłacają członkowie. Właśnie dlatego nikt nie prowadzi papierowej kartoteki na poziomach wyższych, niż Koła PZW. Bo tego się inaczej nie da ogarnąć. A bazę danych elektroniczną łatwiej byłoby okiełznać, i informacje w niej zawarte mogłyby być uzupełniane na bierząco, bo robiłyby to osoby na poziomie kół z odpowiednim dostepem do centralnej bazy danych. Nawet w przypadku kiedy Koło chce kogoś uhonorować lub ukarać, wysyła do Okręgu opis delikwenta zawierający jego dane, historie przynależności do PZW, opis zasług + wniosek o przyznanie jakiejś odznaki, lub po sprawie w sądzie koleżeńskim wniosek o ukaranie. Dlaczego? Bo w Okręgu nawet nie wiedzą, że istnieje pan Gienek i że pan Gienek ma zasługi dla PZW, albo ze pan Gienek coś nabroił. Dla Okręgu pan Gienek jest cyferką w statystyce. Jeśli ktoś nie rozumie o czym mówię, to ja już łatwiej tego nie potrafię wytłumaczyć. 



PZW działa na podstawie Statutu Związku. Statut przydziela obowiązek prowadzenia ewidencji członków. Jest to zapisane czarno na białym.  [2016-01-06 12:07]

Artur z Ketrzyna

Opłaciłem składki i sam dopisałem emaeil.
Po pierwsze, kedzio znów troszkę się mylisz.

Ludzie schodzą z tego świata jedni przed opłaceniem składek ale pozostając na liście członków ( bo otrzymali przecież legitymację PZW więc należą nadal do jakiegoś koła)

 Nie opłacając składki członkowskiej w danym roku (oficjalny termin to do 30 kwietnia), z automatu jesteś wykreślony z listy. I by znów wstąpić musisz uiścić  wpisowe.
Po drugie w kołach nie ma informatyków jako takich, i często nawet nie mają kompa. W moim jest od marca, ale i to .... I jak nie zauważyłeś wypełniasz to w wersji papierowej. Przesyłane do okręgu a potem do ZG. Tymi danymi w ZO administrują pracownicy biura.
I jak se oni z tym poradzą to już ich Brocha.

I nawet zgodzę się że przeciętny Kowalski to dla wyższych organów, jest tą cyferką w statystykach. I wątpie by powstanie tego rejestru coś zmieniło w tej sprawie.

Zresztą zanim co kolwiek na lepsze się zmieni w PZW, to może Wisła już wyschnie

[2016-01-08 16:53]

kedzio

A z K - ręce mi opadły. Ja wiem, że opłacając składkę po terminie muszę wnieść wpisowe - jestem w PZW od 30 lat! I moja żona tez jest w PZW. Zresztą takie składki ( wnoszone po terminie ) są ujmowane w oddzielnym raporcie. Skoro o czymś nie wspomniałem, nie znaczy, że nie wiem. No i takie raporty to byłaby dodatkowa tona makulatury. Nie wyszukuj więcej jak to nazywasz "moich błędów", bo sedno wątku nie uległo zmianie, a ty dalej nie podałeś tych twoich wyssanych z palca "PODSTAW PRAWNYCH". Lawirujesz tylko i zmieniasz temat. Over.  [2016-01-09 18:02]

JKarp

Opłaciłem składki i sam dopisałem emaeil.
Po pierwsze, kedzio znów troszkę się mylisz.

Ludzie schodzą z tego świata jedni przed opłaceniem składek ale pozostając na liście członków ( bo otrzymali przecież legitymację PZW więc należą nadal do jakiegoś koła)

 Nie opłacając składki członkowskiej w danym roku (oficjalny termin to do 30 kwietnia), z automatu jesteś wykreślony z listy. I by znów wstąpić musisz uiścić  wpisowe.
Po drugie w kołach nie ma informatyków jako takich, i często nawet nie mają kompa. W moim jest od marca, ale i to .... I jak nie zauważyłeś wypełniasz to w wersji papierowej. Przesyłane do okręgu a potem do ZG. Tymi danymi w ZO administrują pracownicy biura.
I jak se oni z tym poradzą to już ich Brocha.

I nawet zgodzę się że przeciętny Kowalski to dla wyższych organów, jest tą cyferką w statystykach. I wątpie by powstanie tego rejestru coś zmieniło w tej sprawie.

Zresztą zanim co kolwiek na lepsze się zmieni w PZW, to może Wisła już wyschnie



A mnie pikuś to obchodzi.
JK

[2016-01-09 21:06]

kedzio

;) [2016-01-09 21:14]

jkwiat15

Witam Szanownych Kolegów
Wieki mnie już tu nie było, a nic się nie zmieniło - jest jakiś problem, a zamiast rzeczowej odpowiedzi - steki przekleństw i szmacenia przeciwnika.
Na razie opłaty jeszcze przede mną więc dopiero osobiście się przekonam, jak to będzie z tym podaniem maila i zmuszeniem do podpisania zgody na przetwarzanie danych, a tymczasem po lekturze powyższych wypowiedzi zastanawiam się gdzie jest / są / moderatorzy.

Jeżeli kogoś ponosi i zaczyna flugać to trzeba by zablokować mu konto dopóki nie ostygnie - można mieć swoje racje i ich bronić ale z umiarem - takie moje zdanie.

Pozdrawiam - i owocnej ale mniej zafluganej dyskusji życze.

Jerzy
[2016-01-14 16:01]

Romuald55

Dzisiaj uzyskałem wiedzę n/t tego rejestru.Otóż będzie on zawierał te same informacje którymi dysponuje Koło w kartotece.Zamiast kartotek o zasięgu lokalnym będzie rejestr o zasięgu ogólnokrajowym.Oczywiście elektroniczny.Każde Koło zostanie wyposażone w komputer i łącza internetowe.Zapyta ktoś po co?
Słuszne pytanie.Otóż po to,że np któryś wędkarz został wyrzucony z Koła i pozbawiony zezwolenia.Teraz Okręgi za łamanie ustawy o rybactwie będą mogły odbierać zezwolenia na połów.Nie będzie mógł pójść do innego Koła,zdać egzamin i uzyskać uprawnienia.Nowe dowody nie zawierają adresu więc nie można zweryfikować takiej osoby.Wpis do rejestru elektronicznego wyeliminuje takie praktyki.Każde koło w pisując pesel uzyska wszystkie informacje czy dany kandydat nie ma coś za przysłowiowymi uszami. [2016-01-14 22:37]

Sith

(...) Teraz Okręgi za łamanie ustawy o rybactwie będą mogły odbierać zezwolenia na połów.Nie będzie mógł pójść do innego Koła,zdać egzamin i uzyskać uprawnienia. (...)


No to Panie i Panowie "buzia w kubeł" i ani złego słowa na temat ZG, ZO i wszelkich prominentnych członków PZW. Będzie można "wyciąć" do spodu wszystkich oportunistów i inaczej myślących...
Przerzedzą się szeregi członków PZW, ale za to ile kasy wpłynie od niezrzeszonych!!!
[2016-01-15 05:50]

JKarp

" Każde koło w pisując pesel uzyska wszystkie informacje czy dany kandydat nie ma coś za przysłowiowymi uszami."
To ja poproszę w kole jak będę opłacał kartę o wsakzanie osoby odpowiedzialnej za dane i o to czy ma uprawnienia do posiadania mojego Nr PESEL. Co to kuźwa zaczyna się robić - każdy ma prawo żądać ode mnie danych ?


"No to Panie i Panowie "buzia w kubeł" i ani złego słowa na temat ZG, ZO i wszelkich prominentnych członków PZW. Będzie można "wyciąć" do spodu wszystkich oportunistów i inaczej myślących..."
Dokładnie to do tego prowadzi - pełna inwigilacja. Już jedni mają zakusy ...


JK [2016-01-15 09:52]

Sith

(...) Już jedni mają zakusy ...


Ćsssiii - bez polityki, bo się narazisz ;-)
[2016-01-15 10:46]

Romuald55

Dziesięć sandaczy w łodzi,członek PZW z zezwoleniem zapłaci 200 zł mandatu.Co mu tam! Za każdego dostanie po stówie jeśli nie wpadnie następnym razem.Opłaci się?Oczywiście?.....Już nie.Straci zezwolenie i nikt go nigdzie nie przyjmie do żadnego Koła.Dzięki centralnemu rejestrowi.
Przykłady można mnożyć.
Pesel,Kolego Janusz podałem jako przykład identyfikacji. [2016-01-15 17:04]

Artur z Ketrzyna

Dzisiaj uzyskałem wiedzę n/t tego rejestru.Otóż będzie on zawierał te same informacje którymi dysponuje Koło w kartotece.Zamiast kartotek o zasięgu lokalnym będzie rejestr o zasięgu ogólnokrajowym.Oczywiście elektroniczny.Każde Koło zostanie wyposażone w komputer i łącza internetowe.Zapyta ktoś po co?
Słuszne pytanie.Otóż po to,że np któryś wędkarz został wyrzucony z Koła i pozbawiony zezwolenia.Teraz Okręgi za łamanie ustawy o rybactwie będą mogły odbierać zezwolenia na połów.Nie będzie mógł pójść do innego Koła,zdać egzamin i uzyskać uprawnienia.Nowe dowody nie zawierają adresu więc nie można zweryfikować takiej osoby.Wpis do rejestru elektronicznego wyeliminuje takie praktyki.Każde koło w pisując pesel uzyska wszystkie informacje czy dany kandydat nie ma coś za przysłowiowymi uszami.

Na jakiej podstawie ustalą, bo jeśli nowy nie ma adresu, ja podam inny niż wcześniej np.: bo się przeprowadziłem. A peselu nie ma w karcie członkowskiej.

No to Panie i Panowie "buzia w kubeł" i ani złego słowa na temat ZG, ZO i wszelkich prominentnych członków PZW.
Sith. A Ja się nie boję i mogę po imieniu i nazwisku wskazać osoby które działają nie do końca zgodnie z prawem, mataczą fałszują dokumenty itd.
Niedługo jak tylko ogarnę pilne sprawy, zajrzę do prokuratury z zawiadomieniem. :-) I spadnie uśmiech z twarzy tym jak to nazwałeś "prominentnym członkom PZW"
Andrzej L. Antoni M. Edmund M. Władysław K. itd.
[2016-01-15 17:34]

zbynio 33

[2016-01-15 18:52]

JKarp

Dziesięć sandaczy w łodzi,członek PZW z zezwoleniem zapłaci 200 zł mandatu.Co mu tam! Za każdego dostanie po stówie jeśli nie wpadnie następnym razem.Opłaci się?Oczywiście?.....Już nie.Straci zezwolenie i nikt go nigdzie nie przyjmie do żadnego Koła.Dzięki centralnemu rejestrowi.
Przykłady można mnożyć.
Pesel,Kolego Janusz podałem jako przykład identyfikacji.



To zmienia znacząco postać rzeczy ;-)Jednak jakby nie patrzeć jest prawdą co napisałeś wcześniej. Problem się rodzi jednak inny - jak wpisać takiego typa w jakąś bazę czy coś podobnego żeby można było go namierzyć.A jest na to prosty sposób - sąd jeśli skaże takowego zasądza np zakaz uprawiania APR na wodach skarbu państwa na których gospodarzy lepiej czy gorzej PZW  i inne organizacje tego typu.
JK [2016-01-15 19:09]

kedzio

[2016-01-15 19:54]

Romuald55

Kolego Patryk,logistyka tego przedsięwzięcia nie jest na tyle prosta,że to da się przeprowadzić w kilka dni.Koła,które mają dostęp do internetu w siedzibach i sprzęt komputerowy mogą już od tej chwili zbierać dane osobowe i wprowadzać do rejestru centralnego.Te które nie mają , będą to robiły dopiero gdy uzyskają możliwości techniczne.
Jeżeli sprawa przestępstw trafi do sądu to sprawa jest prosta a jeżeli nie lub sąd nie zabierze karty wędkarskiej to co?Do tej pory nie można było zabrać zezwolenia.Zasada:zapłaciłem więc mogę.Teraz zgodnie z obowiązującym prawem cywilnym ,można.
I niech Koledzy wezmą sobie to do serca.
Już kiedyś przestrzegałem Kolegów gdy wchodził obowiązek prowadzenia rejestrów.Wielu było oponentów na tym portalu i wielki krzyk.Dopiero gdy posypały się mandaty to uszy po sobie.


Wiem,że Kolega kedzio znów umieści jakiegoś uśmieszka ale wszystko mi jedno bo dla niego i paru innych wszystko to "pomidor" [2016-01-15 23:01]

JKarp

Prawo cywilne bardzo ciężko się egzekwuje. Poza tym musi być też zapis w RAPR czy w Statucie o tym, że wędkarz ukarany przez sąd za przestępstwo z tytułu złamania ustawy o rybactwie będzie pozbawiony zezwolenia na APR.
Tak na dobrą sprawę powinno być jasno określone za co te zezwolenie można zabrać. Na drodze nie każde złamanie prawa skutkuje odebraniem prawa jazdy.


Co do rejestrów - jak to jest, że w jednym okręgu sypią się mandaty a w drugim są nieobowiązkowe ? Czy ja należę do innego PZW niż np wędkarze z Poznania ?


JK [2016-01-16 09:27]

ryukon1975

Wody PZW wspaniale zagospodarowane, chronione tak że wydry z głodu zdychają. Właśnie dlatego nie ma już co z pieniędzmi robić więc związek inwestuje w informatykę celem gnębienia członków Związku. :)

Jeszcze co do postu wyżej, obowiązek prowadzenia rejestrów nie istnieje, u mnie w Okręgu ich nie ma.
[2016-01-16 09:28]

zbynio 33

Tak czytam ten watek i strasznych rzeczy się dowiaduje. Co ma rejestr, który niby ma służyć poprawie rybności wód do gromadzenia danych o swoich członkach przez PZW?! Pomijam fakt inwigilacji i innych śmiesznych historii, tylko po co biorąc pod uwagę prawo takie jakie mamy?
[2016-01-16 11:19]

luxxxis

Tak czytam ten watek i strasznych rzeczy się dowiaduje. Co ma rejestr, który niby ma służyć poprawie rybności wód do gromadzenia danych o swoich członkach przez PZW?! Pomijam fakt inwigilacji i innych śmiesznych historii, tylko po co biorąc pod uwagę prawo takie jakie mamy?

Nic ni ma...dane osobowe są towarem jak węgiel czy Natasza stojąca na poboczu przelotówki,jest towar i jest popyt na niego,prosta ekonomia.Ktoś chce kabzę sobie nabić "przy okazji",czy to ZG,czy to eokoń jeden h...j,obydwa podmioty,w sumie pomioty pasuje bardziej mają z wędkarstwem tyle wspólnego ile w psim h...u smalcu.Jak żyję to jeszcze żadna reforma w tym kraju nie wyszła,zawsze coś co miało pomóc legło w gruzach i smród pozostawał-orły z zg nie są w niczym lepsi,to chory twór toczący jak rak polskie wędkarstwo.
Ja wiem jedno-moich danych osobowych im nie dam,bo nie muszę,i ni ma siły ani prawa które mnie do tego zmusi.
[2016-01-16 16:39]

Sith

(...)
to chory twór toczący jak rak polskie wędkarstwo.(...)

To najtrafniejsze określenie jakiego kiedykolwiek i ktokolwiek użył. Lukxxxis jesteś "8-mym Wspaniałym" - fantastyczne!  :-)
[2016-01-16 16:50]

luxxxis

Ale to fakt niestety...PZW jest chorobą która dręczy nasze wody,to rak,gangrena,chory PRL-owski relikt,pasożyt żerujący na polskiej stagnacji i otępieniu członków,toksyna która zabija . [2016-01-16 16:59]

Artur z Ketrzyna

Widze że jak zwykle koledzy się rozprawili nad wieloma aspektami... :-)

Ja wiem jedno-moich danych osobowych im nie dam,bo nie muszę,i ni ma siły ani prawa które mnie do tego zmusi.

Masz prawo odmówić i nikt nie broni, ale jak wiesz wtedy Ci nie zostanie wydane zezwolenie.

Co do domniemania iż miał być handelek danymi, wskazuje to że miały być one w e-okoniu i to jeszcze udostępniane bug wie komu. Powstał zdrowy protest, i zaniechano pomysłu.

Można powiedzieć że zawdzięczamy to internetowi. (chwała jemu)
A żeby takie inne nasze/wasze dywagacje w internecie przeniosły się w real...

Ja nie oceniam czegoś że jest złe bo ma zalążek w PRL. Oceniam to mając na uwadze jak działa. A PZW działa tak jak na to pozwalają członkowie. A tu realia wskazują że 90-97%, oddaje głos tym pozostałym 10-3%. Potem jakieś lamenty że jest tak nie inaczej?


Koledzy między mami członkami PZW, większość prostych wędkarzy nie ma pojęcia o tej prostej podstawie co to jest demokracja? Przecież każdy wniosek jest uchwalany demokratycznie, przez przegłosowanie jego większością głosów. Co ni jak się ma do komuny, dyktatury.
To jak ma być on przegłosowany po myśli tych prostych wędkarzy, jak ich 90-97% nie bierze udziału w tym głosowaniu?

Co to jest solidaryzowanie się (solidarność). Wspólne działanie dla wspólnych celów. Kurcze ono jest tylko w internecie solidarne oddanie głosu innym (nie idę bo po co?) i potem solidarne narzekanie.





[2016-01-17 09:37]

JKarp

" Masz prawo odmówić i nikt nie broni, ale jak wiesz wtedy Ci nie zostanie wydane zezwolenie."

To jest niezgodne z prawem.


Hm... demokracja ma się dobrze ...


JK [2016-01-17 09:49]

Artur z Ketrzyna

" Masz prawo odmówić i nikt nie broni, ale jak wiesz wtedy Ci nie zostanie wydane zezwolenie."

To jest niezgodne z prawem.


Hm... demokracja ma się dobrze ...


JK

A czemu nie zgodne z prawem?
Jeśli w zezwoleniu muszą być twoje dane osobowe? Jak też by móc świadczyć tą usługę, muszą też to zaksięgować.

Wskaż mi że zapisywanie danych osobowych w zezwoleniu, przy wystawianiu faktury itd, jak też prowadzeniu działalności gospodarczej. Jest to nie zgodne, zakazane i nie praktykowane.
Nie udostępnisz swych danych w tym celu. To porostu uniemożliwisz wystawienia tego zezwolenia.

Jeśli udostępnianie danych do celów prowadzenia działalności i w celu świadczenia usługi, jest nie zgodne z prawem, To dlaczego w celu uregulowania przetwarzania danych osobowych przez podmioty itd. Powstała ustawa na postawie której wyrażasz zgodę na przetwarzanie twoich danych w konkretnym celu? Tym samym chroniąc je przed niewłaściwym wykorzystaniem ich (nie zgodnych z twoją wolą).?
[2016-01-17 10:09]