Zaloguj się do konta

Centralny Rejestr członków PZW

utworzono: 2015/12/15 22:20
Artur z Ketrzyna

Artur, szkoda śliny na dyskusję, przecież nasz szanowny Kolega i tak "swoje wie", nie warto strzępić języka i podnosić poziomu adrenaliny, znam na to lepsze, przyjemniejsze sposoby. ;-)

"Połamania" i samych okazów w Nowym Roku.

Dziękuję i wzajemnie.
[2016-01-02 11:57]

kedzio

Prowadziłeś conajwyżej tzw stowarzyszenie zwyczajne, które nie może mieć osobowości prawnej, a tym samym nie może tworzyć struktur terytorialnych ( oddziałów, delegatur ) i jedyne co musiałeś, to mieć listę członków tegoż  "kółka niedzielnego".


Jak se to wyobrażasz? Centralna baza danych PZW będzie prowadzona przez PZW na własnym dajmy na to serwerze w ZG i to samo będzie w oddziałach zwanych Okręgami, a dalej idąc w kołach... i co? w kole sekretarz wprowadzi cie do komputerka i wszystkich twoich kolegów wprowadzi do komputerka, a potem nagra dane na CD-ROM i wyśle pocztą do Okręgu, a tam przeklepią te dane z kilkuset kół i nagrają na CD-ROM i wyślą pocztą do ZG?! A tam panienka z okienka przeklepie wszystko do bazy na twardym dysku? A potem pan prezes będzie se grzebał w tej bazie i szukał pana Artura z Ketrzyna by mu wysłać info o walnym zjeździe delegatów?


Nie rozumiesz, że TAKIMI WOŁAMI NAPISANO W STATUCIE KTO ODPOWIADA ZA EWIDENCJĘ CZŁONKÓW?! Czy jesteś ty i ten w kapturku tak tępy, że czytać nie potrafisz jeden z drugim?


W razie kontroli? Jakiej kontroli?!  O czym ty pitolisz człowiek? Jedynie koła mają dane o członkach! I na wypadek kontroli właśnie! A Okręg czy tam ZG na wypadek kontroli mają SPRAWOZDANIA Z DZIAŁALNOŚCI KÓŁ! Nic więcej chłopie! A kto ma rację to się okaże w praniu. Na podstawie tych sprawozdań ZG zna ilość aktywnych członów PZW  - tylko taką statystykę prowadzą.  A jak chcą prowadzić centralny rejestr, to muszą to zrobić tak, by do serwera miały dostęp okręgi. Do okręgowych zaś serwerów muszą mieć dostęp koła. Przynajmniej na poziomie koniecznym do przesyłania danych. To się nazywa "informatyczna sieć firmowa". I tu trzeba zatrudnić fachurę, a nie pana Gienka z cegielni, bo on ponoć potrafi Windowsa postawić. I trzeba zabezpieczeń ( i to niezłych) Bo ktoś tylko czeka, żeby taką skarbnicę wiedzy zhakować, uzyskać dostęp i przehandlować różnym cwaniakom i spamerom.  Więc za darmo to nie będzie. A ty se myślisz, że styknie kupić laptopa za 7 stówek i nająć Gienka z cegielni, coby bazę założył? Pewnie się tam na czymś znasz... ale chyba raczej na bajdurzeniu. Takie sieci ( systemy) mają duże firmy. Np. Kompania Węglowa. To musi być przemyślana sprawa. No i ten Statut - prowadziłeś niby jakieś stowarzyszenie i pierdzielisz, że Statutu nie zatwierdza sąd? No się nie dziwię, że ci się przedsięwzięcie sypnęło. 

[2016-01-02 20:21]

Artur z Ketrzyna

Kedzio od tępaków itd, to se tego w lusterku możesz wyzywać.

Wiesz co do tych spamów na email i tak mam od ... i jeszcze więcej, i Jak się okazuje nie potrzebują wcale mojego imienia i nazwiska.
Po drugie, nie musisz jego podawać "opcjonalnie"

Ps. nie wpieraj mi tego co nie napisałem. A czego to się tyczy, jak takiś ty mądry, to powinieneś się domyśleć. :-)
[2016-01-02 22:02]

kedzio


"No to czego niby nie pisałeś? Pokażę ci kilka durnych bzdur które wypisujesz na okragło:




"Kedzio co jest bzdurą?

To że dane osobowe są potrzebne do rejestracji w PZW i wydawania ci zezwolenia itd."




No wierutna bzdura! Do rejestracji w PZW jest mi potrzebna jedynie karta wędkarska, która jest dokumentem wydawanym przez starostwo powiatowe, a zezwolenie wydaje mi koło, bo tam figuruję w kartotece i g* do tego maja okręgi czy tam zakichany ZG . Więc masz pierwszą głupotę, którą wpierasz nieświadomym kolegom po kiju - działaczu wszechmądry.



"Czytaj Kedzio to co pisze, a nie to co tobie w kopułce zaświta.

"...danych podanych przeze mnie w niniejszej Karcie Ewidencyjnej oraz innych dokumentach rejestracyjnych dla celów prowadzenia rejestru PZW."

Czyli wewnątrz PZW, w celu ewidencjonowania listy członków jak karzde stowarzyszenie, oraz po ty by móc Ci wystawić zezwolenie wydać znaczki, zapisać na zawody itd. Nie ma tu mowy o udostępnianiu danych innym podmiotom."



Znowu to samo. Zezwolenie, znaczki... pieprzysz non stop to samo. To jest ważne tylko na poziomie koła! A każde stowarzyszenie musi prowadzić ewidencję członków, co jest prawdą tyle, że prowadzi tę ewidencję na poziomie odpowiednim do zakresu działania tego stowarzyszenia, a to określone jest w Statucie, o czym non stop zapominasz. Ty, w twoim "stowarzyszeniu" musiałeś mieć tylko listę członków, bo nie mieliście osobowości prawnej, czyli miałeś tylko marną, pojedynczą siedzibę, prawdopodobnie własny garaż. Wyrażając w kole zgodę na przetwarzanie moich danych, wyrażam zgodę jedynie na przetwarzanie ich w obrębie koła i nic poza tym, - STATUT!


"Zacznijmy od tego, czy ty Kedzio wiesz co to jest stowarzyszenie i a jakich prawach obowiązuje?
Bo ono musi mieć rejestr swoich członków. I podstawowe dane o członkach takie jak imię i nazwisko, adres, muszą mieć w swoim wykazie.
I nikt tu ciebie nie prosi o nr kołnierzyka czy buta. Wyżej podane dane oą potrzebne by ciebie zapisać jak i wydać stosowne dokumenty." I tu nie ma nic c rzeczy czyjś pogląd na to. Takie są wymogi prawne i tyle. I specjalnie w tym celu uchwalone przepisy prawne to regulujące.



Dalej to samo. Wydawanie stosownych dokumentów... to jest sprawa koła PZW do którego należę i nie jest tu potrzebny ani ZO, ani ZG. A jakież to specjalnie uchwalone prawo o którym piszesz, a o którym jakoś konkretnie nie potrafisz nic powiedzieć pomimo, że p[roszę o to? Bo ja znam Statut PZW  - to jest uchwalone prawo i zatwierdzone przez sąd. Tak nakaz posiadania i prowadzenia ewidencji członków jest cedowane do kół. 


"NIBY W CZYM NIE MAM RACJI ? 

W tym że każde stowarzyszenie musi mieć listę członków. Taki rejestr. Z danymi osobowymi a nie bezimiennymi słupami"



Ależ PZW prowadzi ewidencję. W tej ewidencji nie ma słupów, tym bardziej bezimiennych. Ta ewidencja jest prowadzona w kołach i tam przechowywana zgodnie ze Statutem PZW. I to jest fakt, ze każde stowarzyszenie musi mieć listę członków, ale nie ma żadnego wymogu prawnego, by to musiała być ewidencja ogólnokrajowa. Okręgi i ZG rozliczaja sie z Państwem Polskim na podstawie danych statystycznych przysyłanych przez koła i tylko tyle! Tam nie są ważne nasze nazwiska, adresy, urodziny. To jest potrzebne wyłacznie w kołach.


"Jeśli myślisz, ze utworzenie takiej bazy naprawi działanie PZW,"

Nie nie naprawi, a jedynie jest to jeden z wymogów prawnych.
Naprawić może tylko i wyłącznie aktywność członków na walnym i na wyborach, itd."



I znowu o wymogach prawnych - A JA PONOWNIE PYTAM, JAKIE TO WYMOGI PRAWNE?! Pierdzielisz, a nie wiesz o czym.


Co ma osobowość prawną geniuszu?
Koło czy Zarząd Okręgu?
W koko imieniu działa koło itd?
Co do ZG, jest to główny (centralny) organ PZW tak i tam musi być spisz członków jakich zrzesza PZW jako stowarzyszenie "wędkarzy"



Nawet głupek wie, że osobowość prawną posiada ZO I ZG, ponieważ nie jest to stowarzyszenie zwyczajne i jako takie może tworzyć oddziały terenowe. Tak stanowi USTAWA O STOWARZYSZENIACH. I nie ma to nic wspólnego z prowadzeniem ewidencji członków. Jak przeczytasz cały STATUT, to znajdziesz tam wyjaśnienie, po co ZG I ZO maja osobowość prawną. A ewidencja członków to nadal sprawa kół - Uparcie powtórzę: STATUT PZW TAK MÓWI! Ten statut podpisał ZG PZW. Więc żeby coś  zmienić w tej materii, statut musi zostać zmieniony - do tego czasu kartoteki członów maja pozostać w kołach.


"Wracając do rejestru członków, to każde stowarzyszenie musi taki przedłożyć chcąc się zarejestrować i te dane musi uzupełniać. By wrazie kontroli przez zwierzchnie organy wszytko w papierach było oki."


Facet zrozum! Żeby założyć stowarzyszenie, musisz w sądzie podać listę członków założycieli. Wymagane jest 15 osób i na tym się sprawa kończy. Trzeba tam podać kto będzie reprezentował stowarzyszenie i takie tam ble ble... ale wymóg jest 15 członków! Tak jest w UOS. No i trzeba posiadać opracowany statut( jeśli nie jest to stowarzyszenie zwykłe, bo wtedy trzeba mieć jedynie 3 członków) - też zatwierdza go sąd po sprawdzeniu, czy jest on zgodny z prawem polskim. I TYCH DANYCH NIKT NIE MUSI UZUPEŁNIAĆ! TE DANE SĄ STAŁE! CHYBA, ŻE UMIERA, ALBO WYLATUJE Z PZW KTOŚ, KTO JEST NA TEJ LIŚCIE KIMŚ ISTOTNYM, NP. REPREZENTANTEM! Ale nikt w sądzie czy tam KRS-ie nie będzie non stop uzupełniał danych każdego stowarzyszenia! PZW ma ze dwa miliony członków! Lista nazwisk zmienia się co kilka miesięcy! OGARNIJ SIĘ GOŚCIU!To coś nowego - w razie kontroli organów nadrzędnych? W sądzie?! Żeby w papierach było OKI?! Jezuuuuuuu!


"Ewidencję prowadzi koło bo zapisuje członków, przyjmuje opłaty itd. Potem to wsztko trafia do okregu, bo to on się rozmicza z fiskusem z rachunków. itp."


Nooooooo! I pewnikiem do fiskusa Okręg Katowicki wysyła rozliczenia z listą imienną wszystkich członków! Co fiskusa obchodzą nazwiska członków PZW?! Fiskusa interesuje LICZBA CZŁONKÓW nie lista członków i tylko tyle fiskus dostaje od okręgu i od ZG.Poza tym tu po raz pierwszy wreszcie zatrybiłeś, że to koło prowadzi ewidencję, zapisuje członków, pobiera opłaty - tyle tylko, że do okręgu trafia raport o ilości członków, a nie ich imienna lista!


"Kedzio, zapoznaj się z zapisem ustawy o stowarzyszeniach. 
Co do statutu PZW. Nie jesteś też na bieżąco. Bo ten co obecnie znasz jest w trakcie poprawek. Może w końcu ( w roku 2016) będzie opublikowany i zgodny z prawem?
Widzisz ponieważ PZW ma troszkę dziwną strukturę jako stowarzyszenie (ZG jako główny organ i wiele ZO jako podległe organy o oddzielnej i zarazem wspólnej osobowości prawnej)."
               


No tu już dupnęłeś takiego babola, że mi aż skarpety zjechały - i ty chcesz coś mówić o prawie?! Ja jestem na bieżąco ze statutem - znam aktualny i nim się kieruję. Ty zaś kierujesz się jakimiś plotkami, których nikt jeszcze na oczy nie widział! PZW ma dziwną strukturę?---->  Na dodatek nie rozumiesz nawet jakie są różnice pomiędzy stowarzyszeniem zwykłm, a zarejestrowanym w KRS czy tam związkiem sportowym. I ty mi każesz czytać ustawę?! Ty?


"Zadałem sobie nieco trudu i raz jeszcze przeczytałem CAŁĄ USTAWĘ O STOWARZYSZENIACH. Panie A z K = nie ma tam ani jednego, króciutkiego, mikroskopijnego słowa o obowiązku prowadzenia baz danych, list, wykazów, rejestrów.Jak znajdę czas, poszperam w ministerstwie sportu. Zaręczam, że nie ma takiego prawa, które taki obowiązek nakłada na stowarzyszenia.Czyli - nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie.

To widać jak umiesz czytać. Przy zakładaniu podajesz listę założycieli, lista członków nie może być mniejsza niż 15 osób stowarzyszenie w KRS, 3 os. stowarzyszenie zwykłe. Bo inaczej nie może istnieć (wymóg prawny)
Tak więc musisz jeszcze raz poczytać i załączniki do nie też. "



CAŁY CZAS CI TO DO ŁBA TŁUKĘ, ŻE WAŻNA JEST LISTA ZAŁOŻYCIELI! I NIE MA ŻADNEGO WYMOGU PRAWNEGO, BY TA LISTA ZAWIERAŁA NAZWISKA 2000000 (milionów jak byś miał problem zera policzyć) - i ta lista założycieli jest ważna tylko przy rejestracji stowarzyszenia! A my tu gadamy O CENTRALNYM REJESTRZE CZŁONKÓW PZW - to jest zupełnie inna beczka soli!

Puknij się w czachę!



[2016-01-02 23:21]

Artur z Ketrzyna

Skarbnik znaczki pobiera z Okręgu, i z nimi się rozlicza, na podstawie sprzedaży i listy, na której są twoje dane takie jak imię i nazwisk. Czyli od początku są przekazywane a ty dopiero się obudziłeś jak kazali ci podpisać pisemko? Podając kartę też udostępniasz dane...

Facet zrozum! Żeby założyć stowarzyszenie, musisz w sądzie podać listę członków założycieli. Wymagane jest 15 osób i na tym się sprawa kończy. Trzeba tam podać kto będzie reprezentował stowarzyszenie i takie tam ble ble... ale wymóg jest 15 członków! Tak jest w UOS. No i trzeba posiadać opracowany statut( jeśli nie jest to stowarzyszenie zwykłe, bo wtedy trzeba mieć jedynie 3 członków) - też zatwierdza go sąd po sprawdzeniu, czy jest on zgodny z prawem polskim. I TYCH DANYCH NIKT NIE MUSI UZUPEŁNIAĆ! TE DANE SĄ STAŁE! CHYBA, ŻE UMIERA, ALBO WYLATUJE Z PZW KTOŚ, KTO JEST NA TEJ LIŚCIE KIMŚ ISTOTNYM, NP. REPREZENTANTEM! Ale nikt w sądzie czy tam KRS-ie nie będzie non stop uzupełniał danych każdego stowarzyszenia! PZW ma ze dwa miliony członków! Lista nazwisk zmienia się co kilka miesięcy! OGARNIJ SIĘ GOŚCIU!To coś nowego - w razie kontroli organów nadrzędnych? W sądzie?! Żeby w papierach było OKI?! Jezuuuuuuu!

Tu geniuszu napisałeś kolejne bzdury nie zgodne z ustawową o stowarzyszeniach. I nie sąd sprawuje nadzur nad stowarzyszeniem.

Co do statutu, zawsze można wnieść poprawki. Jak, geniuszu doszukaj się.

Lista założycieli, kolego służy do rejestracji, nie funkcjonowania i prowadzenia działalności przez dane stowarzyszenie.
[2016-01-02 23:47]

kedzio

No wreszcie coś zrozumiałeś - choć szkoda, że nie wszystko. 



"Wracając do rejestru członków, to każde stowarzyszenie musi taki przedłożyć chcąc się zarejestrować i te dane musi uzupełniać. By wrazie kontroli przez zwierzchnie organy wszytko w papierach było oki."
Czy ty to napisałeś? Bo czytając co teraz piszesz, możnaby przypuszczać, że to moje słowa. Ty się już sam pogubiłeś człowiek! Ty masz rozdwojenie jaźni!
[2016-01-03 00:16]

kedzio

CAŁY CZAS CI TO DO ŁBA TŁUKĘ, ŻE WAŻNA JEST LISTA ZAŁOŻYCIELI! I NIE MA ŻADNEGO WYMOGU PRAWNEGO, BY TA LISTA ZAWIERAŁA NAZWISKA 2000000 (milionów jak byś miał problem zera policzyć) - i ta lista założycieli jest ważna tylko przy rejestracji stowarzyszenia! A my tu gadamy O CENTRALNYM REJESTRZE CZŁONKÓW PZW - to jest zupełnie inna beczka soli!


A to z kolei ja napisałem - i to juz koniec z mojej strony, bo twoja tępota mnie pokonała.  [2016-01-03 00:18]

Jędrula

CAŁY CZAS CI TO DO ŁBA TŁUKĘ, ŻE WAŻNA JEST LISTA ZAŁOŻYCIELI! I NIE MA ŻADNEGO WYMOGU PRAWNEGO, BY TA LISTA ZAWIERAŁA NAZWISKA 2000000 (milionów jak byś miał problem zera policzyć) - i ta lista założycieli jest ważna tylko przy rejestracji stowarzyszenia! A my tu gadamy O CENTRALNYM REJESTRZE CZŁONKÓW PZW - to jest zupełnie inna beczka soli!


A to z kolei ja napisałem - i to juz koniec z mojej strony, bo twoja tępota mnie pokonała. 



















Teraz widzę , że @kedzio przejął pałeczkę po Januszu i edukuje Artura . Jak zwykle w takiej sytuacji ,  życzę dużo zdrowia , wytrwałości , pogody ducha , cierpliwości , samych sukcesów i zwycięstw :)

[2016-01-04 13:12]

kedzio

Widzisz Jondruś, jo wim że łon niereformowalny. Cały czas się wykłócamy, na koniec zmienio zdanie na takie samo (prawie) i odwraca kota ogonem, że to niby jo racji nie mom.No nie przydziesz z nim do szlagu, bo zawsze gwint na lewy przerobi. Ale dobrze, że jest na świecie taki Janusz i tacy jak jo, co mają pod kopułą poukłodane i nie dają się w ciula robić.Pozdro Jondruś.  [2016-01-04 14:07]

Artur z Ketrzyna

No wreszcie coś zrozumiałeś - choć szkoda, że nie wszystko. 



"Wracając do rejestru członków, to każde stowarzyszenie musi taki przedłożyć chcąc się zarejestrować i te dane musi uzupełniać. By wrazie kontroli przez zwierzchnie organy wszytko w papierach było oki."
Czy ty to napisałeś? Bo czytając co teraz piszesz, możnaby przypuszczać, że to moje słowa. Ty się już sam pogubiłeś człowiek! Ty masz rozdwojenie jaźni!

Tak cały czas to piszę. Tylko ty masz jakiś dylemat/nastawnie i opacznie czytasz, a jakiś bulwers...

  To napisałem 2015/12/29 23:44, a ty potrzebowałeś aż 4 dni na zakontaktowanie. Ponadto zacytowałeś to dzień później, pisząc: "Czegoś ty sie nażarł?" "Ty naprawdę guzik wiesz jak to wygląda w praktyce..." itd.

Jak też pisałem, nie obrażaj innych jak sam masz dylemat zrozumieć tekst. To jak to z tym cytatem jest, zgadzasz się z nim czy jednak nie? Dobrze się zastanów zanim znowu odwalisz taką manianę typu rozdwojenia jaźni.

I nie myl listy założycieli a członków.



[2016-01-05 07:37]

kedzio

   


    [2016-01-05 09:36]

kedzio



   








"Wracając do rejestru członków, to każde stowarzyszenie musi taki przedłożyć chcąc się zarejestrować i te dane musi uzupełniać. By wrazie kontroli przez zwierzchnie organy wszytko w papierach było oki."


 



Od początku tępo twierdzisz, że istnieją jakieś wymogi prawne, które nakładają na PZW obowiązek prowadzenia CENTRALNEGO (KRAJOWEGO) REJESTRU CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA. Wykłócasz się o to od początku tego wątku.





Ja zaś od początku twierdzę, że takowego obowiązku nie ma! Nie ma takiego prawa, przepisu, ustawy, która nakładałaby na PZW obowiązek prowadzenia takiej bazy danych. Nie zgadzasz się z handlem danymi, ale wmawiasz ludziom, że jest przymus odgórny i taka baza danych musi powstać, bo tak stanowi prawo polskie - gówno prawda!





Teraz widząc, że nie masz racji, zmieniłeś taktykę i odwracasz kota ogonem, pisząc o wymogach prawnych dotyczących ZASAD ZAKŁADANIA STOWARZYSZEŃ! TO JEST ZUPEŁNIE INNA SPRAWA, KTÓRA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z KONIECZNOŚCIĄ (LUB BRAKIEM KONIECZNOŚCI) PROWADZENIA PRZEZ PZW CENTRALNEJ EWIDENCJI CZŁONKÓW!!! Od początku jest wiadomo, że w celu założenia stowarzyszenia trzeba podać listę założycieli stowarzyszenia i osoby które będą reprezentować stowarzyszenie i że w przypadku stowarzyszenia zwykłego są to minimum 3 osoby, bez możliwości tworzenia struktur terenowych i bez rejestracji sądowej, a w przypadku stowarzyszenia rejestrowanego w KRS minimum to 15 członków. I jasne jest, że tylko takie stowarzyszenie posiadać może osobowość prawną. Ale znowu idziesz po bandzie i wciskasz koninę, że listę założycieli trzeba uzupełniać, by w razie kontroli mieć wszystko w papierach OK. Przeczytaj, co napisałeś.  Jak zarejestrujesz stowarzyszenie, to niczego nie musisz uzupełniać, nie musisz aktualizować listy założycieli. Możesz jedynie aktualizować listę osób - reprezentantów! Wiadomo, ludzie umierają, występują ze stowarzyszenia itp. Teraz non stop pierdzielisz o liście założycieli, zakładaniu stowarzyszenia i takich tam głupotach. Zaś wątek dotyczy zupełnie inne sprawy, CZYLI PROWADZENIA PRZEZ PZW CENTRALNEGO REJESTRU CZŁONKÓW, CO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z LISTĄ ZAŁOŻYCIELI PRZEDKŁADANĄ W KRS!!! ROZUMIESZ TO? CZY JESTEŚ ZBYT OGRANICZONY?





Nadrzędnym prawem stowarzyszenia jest jego statut - od początku ci to wbijam do łba!  A w Statucie mamy zapis na temat kto i jak prowadzi wpisy na listę członków, kto wypisuje członków z tej listy, kto prowadzi ewidencję! SĄ TO KOŁA PZW, czyli najmniejsze jednostki organizacyjne stowarzyszenia!




Dokumentacja ta jest jak do tej pory papierowa i nie podlega przenoszeniu do wyższych komórek PZW  -pozostaje ona w siedzibach kół! Koła składając sprawozdania ( bodaj roczne) nie wysyłają aktualnej listy członków do Okręgów czy tam ZG, tylko referują statystykę, czyli uaktualniają stan liczebny członków którzy wnieśli składki w danym roku. To są tylko liczby! I jest to zgodne ze statutem. Bo tak w nim zapisano! Koło w razie kontroli wewnętrznej, zewnętrznej, jest w porządku, bo posiada dokumentację umożliwiającą sprawdzenie poprawności raportów, rozliczeń itp. Okręg zaś i ZG w razie kontroli przedstawiają stan liczebny członków w danym Okręgu, a ZG raporty otrzymane z Okręgów, które pozwalają przeprowadzić kontrolę liczebności członków i wpływów na tej podstawie. Ktoś np. z Ministerstwa Sportu przeprowadzając kontrolę w ZG PZW, nie będzie sprawdzał 2 milionów nazwisk po kolei, bo to nie ten poziom. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, nakaże kontrolę oddziałów terenowych i tam znów nikt nie będzie sprawdzał po nazwisku 30 -100 tysięcy nazwisk. Jeśli w oddziale Okręgowym stwierdzi się nieprawidłowości, to nakazuje się kontrolę w Kołach - i dopiero tutaj można konkretnie wykazać, czy dokumentacja jest prowadzona tip-top zgodnie z prawem i stanem faktycznym. Jeśli tego nie rozumiesz, to jesteś naprawdę ograniczony i dyskusja z tobą jest bezsensowna.




Tak więc podsumuję to ostatni raz : 



Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego wymogu prawnego, by Zarząd Główny PZW musiał prowadzić CENTRALNY (KRAJOWY) REJESTR CZŁONKÓW! On może to zrobić, dla własnej wygody, dla poczucia nowoczesności ble, ble, ble. Ale by to zrobić, trzeba najpierw zmienić zapisy w STATUCIE! 

Natomiast sprawy dotyczące zasad zakładania stowarzyszeń ( Ustawa o Stowarzyszeniach) zostaw na inny wątek, bo tutaj nie jest na to miejsce. 

Jaśniej już nie potrafię, prościej się nie da! Kto jest średnio kumaty, ten po przeczytaniu mojego ostatniego posta zrozumie o co mi chodzi i przyzna mi pewnie rację. Ty zaś zrób co chcesz, bo jak się skapnąłeś że błądzisz, zacząłeś kota ogonem odwracać i kłapać nie na temat.

A na koniec jeszcze raz proszę - jeśli jest ci znany przepis który na PZW nałożył obowiązek prowadzenia CENTRALNEGO REJESTRU CZŁONKÓW ( nie listy założycieli przy zakładaniu stowarzyszenia) to go tutaj wkopiuj - inaczej już ten temat powinien zostać zamknięty. Jeśli twierdzisz, że taki wymóg prawny istnieje ( bo tak od początku twierdzisz) to go zacytuj! Tyle chyba zrozumiesz z mojego tekstu.

[2016-01-05 09:36]

luxxxis

Kedzio-Ty się z koniem kopiesz,tyle tylko mogę powiedzieć oraz to że nijak nie można się z tobą nie zgodzić.Spójna,logiczna (słowo klucz) całość.Czego tu nie rozumieć? czarne-białe,osąd prosty jak konstrukcja cepa. [2016-01-05 10:48]

Artur z Ketrzyna

No wreszcie coś zrozumiałeś - choć szkoda, że nie wszystko. 



"Wracając do rejestru członków, to każde stowarzyszenie musi taki przedłożyć chcąc się zarejestrować i te dane musi uzupełniać. By wrazie kontroli przez zwierzchnie organy wszytko w papierach było oki."
Czy ty to napisałeś? Bo czytając co teraz piszesz, możnaby przypuszczać, że to moje słowa.
Ty się już sam pogubiłeś człowiek! Ty masz rozdwojenie jaźni!

To kto tu zmienia zdanie? I jeszcze próbuje wmówić że sam tak pisał?
Jak już ci powtarzałem nie mieszaj listy założycieli z listą/ewidencją członków stowarzyszenia.

Ale znowu idziesz po bandzie i wciskasz koninę, że listę założycieli trzeba uzupełniać,

Pokaż mi gdzie tak napisałem? Bo choćby umarli, czy się wypisali to jej nie trzeba zmieniać. Ona służy tylko do założenia stowarzyszenia.

Teraz non stop pierdzielisz o liście założycieli
Sory, to ty to robisz, błędnie biorąc ją za ewidencję członków.


Możesz jedynie aktualizować listę osób - reprezentantów!

Wskaż na jakiej podstawie wysnuwasz takową teorię? I oczywiści nie przypisuj mi że niby ja to powiedziałem.
NP, w statucie masz opisane funkcję członka który reprezentuje ZG, ZO, czy też koło. Im nadaje się dane uprawnienia uchwałą.
Tak więc nawet przy zmianie zarządu wcale nie musisz zmieniać zapisów w statucie itd.


Natomiast sprawy dotyczące zasad zakładania stowarzyszeń ( Ustawa o Stowarzyszeniach) zostaw na inny wątek, bo tutaj nie jest na to miejsce.
Sory to ty cały czas do tego nawiązujesz, nawet w poście z którego pochodzi ten cytat.
Tak więc kolejny raz proszę nie wmawiaj komuś tego co nie powiedział.


[2016-01-05 15:15]

kedzio

"Artur z Ketrzyna
(2015/12/29 23:44)


TU TO NAPISAŁEŚ TY BĘCWALE:



"Wracając do rejestru członków, to każde stowarzyszenie musi taki przedłożyć chcąc się zarejestrować i te dane musi uzupełniać. By wrazie kontroli przez zwierzchnie organy wszytko w papierach było oki."



To są twoje słowa! 

[2016-01-05 18:12]

kedzio

Co do KRS, Wyraziłem się owszem mało precyzyjnie.  Na takiej liście w KRS są wypisane osoby według funkcji czyli członkowie Rady Nadzorczej i prezesi. PZW reprezentują dwie osoby z listy członków Rady Nadzorczej, plus jedna osoba pełniąca funkcję prezesa, wiceprezesa, skarbnika. Jeśli przykładowo jedna z tych osób reprezentujących zejdzie z tego świata, należy listę uzupełnić o inną osobę, by jej nazwisko było zgodne z tym, kto reprezentuje PZW faktycznie.


Po jakiego wała non stop gmerasz w dokumencie założycielskim i w rejestrze sądowym, skoro wątek dotyczy Centralnego Rejestru Członków PZW, co jest zupełnie inna sprawą. 



Ty masz naprawdę skopany ten baniak. [2016-01-05 18:22]

JKarp

Artur gustuje w zaklinaniu e-rzeczywistości. 
Podzielam zdanie, że Kedzio kopie się z koniem lub mówiąc brutalniej babra się w błocie ze świnką tylko, że świnka to lubi ;-)
A mówiąc brutalniej A z K zachowujesz się jak typowy działacz - " wiesz lepiej " co oczywiście cudzysłów weryfikuje inaczej.


JK



[2016-01-05 19:02]

luxxxis

Artur gustuje w zaklinaniu e-rzeczywistości. 
Podzielam zdanie, że Kedzio kopie się z koniem lub mówiąc brutalniej babra się w błocie ze świnką tylko, że świnka to lubi ;-)
A mówiąc brutalniej A z K zachowujesz się jak typowy działacz - " wiesz lepiej " co oczywiście cudzysłów weryfikuje inaczej.


JK




Ale uparty Kedzio jest...ja juz bym się chyba pochlastał:) Cierpliwość zegarmistrza z połamanymi rękoma....Prościej chyba buszmenom wyjaśnić na czym internet polega.Sam wątek jest ,jego sedno,jest tak nudne że wątrobę mi skręca ale zaglądam tu chętnie-dla Kedzia:)
Jak ten żuk co z tą kulką zapierdala pod górkę,ta non stop mu się skula a żuk dalej próbuje ją wturlać.
Kedzio-brawo ty,za niezłomność.
[2016-01-05 19:41]

Jakub Woś

kedzio opanuj się proszę ze swoim słownictwem. Zwłaszcza jeśli masz rację teksty typu  "mędrcze z bożej łachy" "Czy jesteś ty i ten w kapturku tak tępy, że czytać nie potrafisz jeden z drugim?" "bo twoja tępota mnie pokonała" "cZY JESTEŚ ZBYT OGRANICZONY""Ty masz naprawdę skopany ten baniak" "TU TO NAPISAŁEŚ TY BĘCWALE" nie są tu potrzebne.  Jeżeli pojawią się po raz kolejny trzeba będzie wywalić Twoje prawie wszystkie wypowiedzi, jak to bedzie wtedy wyglądało?
[2016-01-05 20:11]

Artur z Ketrzyna

"Artur z Ketrzyna
(2015/12/29 23:44)


TU TO NAPISAŁEŚ TY BĘCWALE:



"Wracając do rejestru członków, to każde stowarzyszenie musi taki przedłożyć chcąc się zarejestrować i te dane musi uzupełniać. By wrazie kontroli przez zwierzchnie organy wszytko w papierach było oki."



To są twoje słowa! 
A czy ja się ośle tego wypieram?
Patrz swój post z tym cytatem (2016/01/03 00:16)
skomentowałeś to tak:
Czy ty to napisałeś? Bo czytając co teraz piszesz, możnaby przypuszczać, że to moje słowa. Ty się już sam pogubiłeś człowiek! Ty masz rozdwojenie jaźni!
I sam się gubisz, bo raz to krytykujesz/wyśmiewasz. Potem chwalisz.


Sam drążysz problem listy założycielskiej, a potem psioczysz że kto inny.

PZW jak i inni administratorzy danych osobowych udostępnianych im do prowadzenia działalności. Są zobowiązani ustawą o ochronie danych osobowych, by te dane chronić przed wyciekiem, jak też uzyskaniem zgody na to i w jakim zakresie.

Nie chcesz nie udostępniaj, wtedy nie miej pretensji że ktoś nie może ci wystawić zezwolenia. Nie chcesz być na liście członków PZW, to się nie zapisuj.

Proste jak drut. Twój wybór.

I mnie nie obchodzi to że ty mimo uważasz się za mądrego, nie kumasz bazy że koło jest tylko i wyłącznie terenową jednostką Okręgu, bez osobowości prawnej. I wszytko co robi to w mieniu okręgu, zapisuje członków, wydaje zezwolenia itd. Te wszystkie dane musi przekazać do ZO. To ZO jest organem prawnym, administratorem tych danych wraz z ZG.



[2016-01-05 20:29]

kedzio

"Czy ty to napisałeś? Bo czytając co teraz piszesz, możnaby przypuszczać, że to moje słowa. Ty się już sam pogubiłeś człowiek! Ty masz rozdwojenie jaźni! 
I sam się gubisz, bo raz to krytykujesz/wyśmiewasz. Potem chwalisz."  




Ponieważ napisałeś swój tekst w taki sposób, ze ktoś by mógł go potraktować jakbyś mnie cytował - rozumiesz? 
[2016-01-05 22:07]

kedzio

Wymiękam. Tak opornego umysłu nie widziałem jeszcze nigdy, Masz rację Jakubie, nie zasługuje nawet na to jak go nazywałem, ale nie powinienem był uzewnętrzniać swojego zdania o tym człowieku. Jednak zważ, że i on nie pozostaje dłużny.Ja kończę na tym, że wątek dotyczy CENTRALNEGO REJESTRU CZŁONKÓW, a takowy może powstać dopiero po zmianie Statutu PZW. Nie należy tu mieszać z listami założycieli, z KRS-em, nawet z Okręgami. Sprawa dotyczy Rejestru Krajowego. Nie istnieje żadne prawo które nakłada obowiązek prowadzenia takiego rejestru przez PZW. I na tym należy zakończyć wątek, bo ten gość gotów za chwilę wymyślić jeszcze gorszą pierdołę. Zatem Jakubie, zadziałaj odpowiednio, bo z tym facetem sie gadac nie da. On gdzieś był, gdzieś mu dzwoniło, ale nie wie w jakim kościele. Gdzieś coś słyszał, ktoś mu powiedział... on widział nowy, jeszcze nie opracowany Statut PZW - po prostu FIGURA  NIE Z TEJ ZIEMI.


 W sumie, to mi go nawet żal, bo to musi być okropne tak żyć w jakiejś bańce mydlanej, z dala od normalnie myślących ludzi. Czego się w życiu dotknął, to spaprał. O szczegółach nie wspomnę przez litość. Teraz pozostało mu tylko szukać blasku na wydziwiam.pl. 
Dla mnie temat się zakończył. 


[2016-01-05 22:28]

Artur z Ketrzyna

Żal jest mi ciebie, i tobie podobnych.
Każdy podmiot prowadzi listę członków czy też pracowników.
A że tobie nie jest to oczywiste to trudno.
Czytając twój wywód na temat koła. Że niby tylko ono może mieć wykaz zrzeszonych członków w PZW.
To tak jak by, Nie kadry zakładu pracy, a jedynie mistrz na hali produkcyjnej mógł mieć wykaz pracowników zatrudnionych w zakładzie pracy.

Pamiętaj o jednym. Okręg bez danego koła może funkcjonować i istnieć. Koło bez okręgu już nie (bo nie ma osobowości prawnej, itd)

I nie podpisuj się pod moimi słowami. Bo to ty cały czas myliłeś listę założycieli z listą członków. Itd.
Wykupujesz składkę okręgową czy kołową? tak więc okręg musi mieć wykaż że opłaciłeś składkę i że masz wydane zezwolenie.
Składka członkowska jest na całe PZW, tak więc wraz z listą sprzedanych znaczków twoje dane też tam trafiają w trakcie rozliczenia.

W kole pozostają tylko części procentowe tych składek, określonych odpowiednimi uchwałami. Tak więc Okręgi i ZG, by móc udokumentować swoje wpływy muszą mieć listę członków i innych osób którym sprzedano znaczki i wydano zezwolenia.



[2016-01-05 23:21]

luxxxis

kedzio opanuj się proszę ze swoim słownictwem. Zwłaszcza jeśli masz rację teksty typu  "mędrcze z bożej łachy" "Czy jesteś ty i ten w kapturku tak tępy, że czytać nie potrafisz jeden z drugim?" "bo twoja tępota mnie pokonała" "cZY JESTEŚ ZBYT OGRANICZONY""Ty masz naprawdę skopany ten baniak" "TU TO NAPISAŁEŚ TY BĘCWALE" nie są tu potrzebne.  Jeżeli pojawią się po raz kolejny trzeba będzie wywalić Twoje prawie wszystkie wypowiedzi, jak to bedzie wtedy wyglądało?


Dobrze Jakub gada....jak część wpisów wyparuje to nikt nie zrozumie o co kaman,przegrasz tę walkę na rozum.
[2016-01-06 09:19]

zbynio 33


Ale uparty Kedzio jest...ja juz bym się chyba pochlastał:) Cierpliwość zegarmistrza z połamanymi rękoma....Prościej chyba buszmenom wyjaśnić na czym internet polega.Sam wątek jest ,jego sedno,jest tak nudne że wątrobę mi skręca ale zaglądam tu chętnie-dla Kedzia:)
Jak ten żuk co z tą kulką zapierdala pod górkę,ta non stop mu się skula a żuk dalej próbuje ją wturlać.
Kedzio-brawo ty,za niezłomność.

Jo, Kedzia dobrze poczytać.. :).
[2016-01-06 10:53]