Cena fluorocarbonu a jakość

/ 6 odpowiedzi

Panowie doradźcie- szukam najlepszego jakościowo fluo na przypony (cena jest kwestią drugorzędną).Jakie produkty, marki wg. was można uznać za pewne (nie podrabiane)?


Czy np momoi, trabucco czy toray to najwyższa liga i pewność co sie kupuje czy jest jeszcze coś lepszego?

marek-debicki


Stosuję Trabucco 0,22mm, o wytrzymałości około 9kg dotychczas drop shot, z małym niepowoedzeniem do spinningu - szczupaki tną bezlitośnie, ale w przyszłym sezonie chcę próbować robić z tego materiału przypony karpiowe. (2011/12/19 19:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

covent


Czy zastosowanie grubszego fluo powiedzmy 0,35; 0,40 bo o takim myślę zmieni coś w kwestii brań, zakładając teoretyczną niewidoczność tej żyłki w wodzie? głównie myślę o drop shot. (2011/12/19 19:52)

marek-debicki


Wg mojej wiedzy do drop shot nie potrzeba aż tak grubego materiału. Specjaliści twierdzą, że w tej metodzie rzadko zdarzyją się przecięcia. Natomiast widziałem osobiście i są dostępne w handlu, właśnie takie grube przypony na spinning. (2011/12/20 16:10)

JKarp


CześćMarek troszkę nie na temat ale o,22 wg mnie jest za cienki na przypony karpiowe.Poza tym jak dobrze czytam to 0,22 Trabucco ma ok 4kg wytrzymałości.JK (2011/12/20 16:56)

alanbelon


najlepszy fluorocarbon to seguar. (2011/12/23 21:35)

covent


najlepszy fluorocarbon to seguar.

No tak jeśli patrzeć na stosunek ceny do jakości to faktycznie powinien być naj bo jest najdroższy - do tej pory nie stosowałem wogóle fluo, w wielu publikacjach czytałem, że lepiej stosować grubsze żyłki z racji właśnie niewidzialnośći dla ryb (przynajmniej w teorii)

(2011/12/25 13:51)