CB Radio

/ 11 odpowiedzi
Witajcie Koledzy!

Posiadam starego Alana 100+ który już swoje przeszedł, znów zaczął odbierać na kanale 18 i potencjometry skończyły żywot....Czy przechodząc na Unidena 510-520 odczuję znaczną różnice w użytkowaniu? Może polecicie coś lepszego do 150-200zl? Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Bromar


 Kolego, całkiem śmiało możesz kupić Unidena, są to bardzo dobre radia, oczywiście w tym przedziale cenowym, swego czasu posiadałem w swoich autach Unideny, jedynym ich mankamentem jest brak filtra ASC i było to powodem zakupu Presidentów. Posiadam auta z agregatami chłodniczymi i Unideny zbierały zakłócenia z wentylatorów. Tylko, że President to cenowo już wyższa półka :))

 Kupując Unidena, poproś o homologację na to radio, wiem że prze jakiś czas nie były homologowane w Polsce, a policja przy kontroli drogowej ma prawo sprawdzić ten dokument. (2011/03/10 20:05)

dyziu215


Najbardziej mi zależy na ANL żeby w końcu mieć spokój w aucie, bo alan troche męczy pasażera który siedzi naprzeciw głośnika :D Co do homologacji na jednym z for wyczytałem że z tą homologacją jest tak że radio jest wycofane ze sprzedaży, a jeśli już się je posiada to można używać ale nie sprzedawać.. (2011/03/10 20:44)

Bromar


  Kolego, dołóż jakieś 20 - 30 PLN i kup sobie dodatkowy głośnik, ja mam taki przy każdym radiu, radia mam ze względu na złodziei zamontowane w takich miejscach, że nie widać ich a jest dostępne dla kierowcy.
 Taki głośniczek, zamontujesz gdzieś na przeciw siebie i po kłopocie, dodatkową zaletą głośników jest o wiele lepszy dźwięk niż z głośnika w radiu. (2011/03/10 21:06)

u?ytkownik57785


  Kolego, dołóż jakieś 20 - 30 PLN i kup sobie dodatkowy głośnik, ja mam taki przy każdym radiu, radia mam ze względu na złodziei zamontowane w takich miejscach, że nie widać ich a jest dostępne dla kierowcy.
 Taki głośniczek, zamontujesz gdzieś na przeciw siebie i po kłopocie, dodatkową zaletą głośników jest o wiele lepszy dźwięk niż z głośnika w radiu.


Marek, limit priv mi się skończył :(

(2011/03/10 21:21)

dyziu215


Wiem wiem od poczatku stosuje glosnik zewnetrzny ktory jest na przeciw pasazera jednak daje gladka przyjemna barwe glosu. Jednak radio ktore jest szumofonem po przejsciach nie zadowala... (2011/03/11 00:55)

u?ytkownik4539


Witam.

W moim radyjku jest opcja podłączenia słuchawek - takich jak na przykład do mp-3.

To bardzo pożyteczna funkcja- szczególnie jak jadę z żona  i  wtedy Ona nie musi wysłuchiwac różnych bluzgów "kierowców"...ale to już zupełnie inny temat...

(2011/03/11 06:42)

dyziu215


Za 2 dni dam znać jak sie prezentuje i zachowuje moj nowy nabytek :D (2011/03/14 00:09)

spokojny


Ja używam dość dużego Alana 87 , ale ma wszystko czego potrzebuję :)
A przygodę z CB zacząłem w zamierzchłym 1989 r, wówczas to dostałem swój numer Paweł 1042i przylgnęła do mnie ksywka Terminator :)
Wiele osób już nie pamięta że kiedyś nie było telefonów komórkowych i internetu, a pogaduchy robiło się właśnie na CB :) (2011/03/14 00:21)

dyziu215


Na chwile obecną zasięgi radio osiąga do 14km w linii prostej, jedynie mnie ciekawi czy włączając ANL radio powinno się całkiem wyciszyć czy jedynie zakłócenia silnika tłumi? (2011/03/14 11:42)

spokojny


Raczej tylko zakłócenia z instalacji elektrycznej, a 14 km to na samochodową antenę już dość pokaźna odległość pod warunkiem że była w obie strony.
Pozdrawiam (2011/03/14 12:22)

dyziu215


Zasięg w obie strony bo na luzie pogadałem sobie z osobą stojąca na światłach w jednym z miast :D Póki co jestem zadowolony :) (2011/03/14 14:40)