Multiplikator Casting Ultra Light

/ 2 odpowiedzi
witam,
od jakiegoś czasu łowie okonie na bardzo lekko i mam zamiar kupić zestaw castingowy do takiego połowu. Wędkę mam już wybraną i jest to Dragon Black Rock II cast 1.98 3-18. Szukam multiplikatora który też będzie obsługiwał przynęty tego kalibru. 
Posiada ktoś albo zna taki multiplikator? 
Szukam multika w przedziale cenowy od 100 do 250-300 zł
pozdrawiam!
klarcia


Witam, moim zdaniem, kijek o cw. do 18gr jest troszkę zbyt "ciężki" do łowienia okoni na "bardzo lekko". Dolna granica c.w. 3 gr - ok. Dla mnie góra c.w. do takiego łowienia to 10-12 gr. A multik, no cóż, musi to być delikatny i jednocześnie dobrej jakości kręcioł. W/g mnie w podanym przez Ciebie przedziale cenowym nie kupisz odpowiedniego multika. I nie tylko dobrej jakości ale chyba w ogóle nie ma multiplikatorów w tej cenie, które obsłużyłyby przynęty do 10-12 gr. Polecam ABU Revo 3 Premier lub 4. Tylko one kosztują ok. 700-800 zł. Chyba, że używany...
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdro (2020/03/10 09:02)

WedkarzIncognito


W wyborze konkretnego multika nie pomogę bo się nie znam na konkretnych modelach. Fakt, dawno temu zastanawiałem się nad złożeniem zestawu castingowego i byłem mega nakręcony na taki zestaw. Zawsze to coś inneg niżeli klasyczny spin, no i te opinie że jak raz się spróbuje casta, to klasyczny spin idzie w zapomnienie. Mój zapał jednak został szybciutko ostudzony po tym jak w większości przypadków polecane były multiki za 500zł w górę (Abu C3/C4, Daiwa Tatula itp). Myślałem dużo nad używanym multikiem ponieważ budżet na multiplikator zamyknąłby się w 300zł, ale finalnie temat odpuściłem, doszedłem do wniosku że złożenie zestawu za mniej więcej 500-600zł tylko żeby sprawdzić czy łowienie zestawem castingowym mnie wciągnie, wydało mi się bezsensowne. A więc podsumowując w takim budżecie (250-300zł) chyba lepiej jednak poszukać używki, niż wydać podobną kwote na multiplikator, który nie pokręci nawet do następnego sezonu. Dodam jeszcze tylko tyle że 3-18g to nie jest ultra light, można taki zestaw nazwać lightem, ale nie ultra ;) ultra light według mnie zamyka się w okolicach 10g c.w :) (2020/04/09 09:42)


Sklep wedkuje.pl

Mistrall Lexus Ultra Spin