Całkowity koszt karty wędkarskiej.

/ 10 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam, mam takie pytanko:

Jaki jest całkowity koszt karty wędkarskiej? Bo niedługo kończę 14 lat, i chciałbym móc w końcu łowić samodzielnie.Aha, no i czy mogę zdawać przed urodzinami (1 czerwca) czy nie?

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Romuald55

W moim Kole młodzież nie płaci za egzamin.Egzamin już możesz zdawać.Kartę wędkarską dostaniesz pierwszego czerwca czy kilka dni póżniej. (2013/05/09 18:51)

Kristoph1

W moim Kole młodzież nie płaci za egzamin.Egzamin już możesz zdawać.Kartę wędkarską dostaniesz pierwszego czerwca czy kilka dni póżniej.

Nigdzie młodzież nie płaci za egzamin:) (2013/05/09 21:49)

pokemon0225

u mnie pełna dla dorosłego od podstaw kosztuje coś ponad 260 zł. ty ze względu na wiek masz 75% zniżki.w tym roku pierwszy raz opłacałem karte . karte wędkarską miałem już dawno i nie pamiętam ile płaciłem za wyrobienie .  za księżeczke tą członkowską + wszystkie znaczki zapłaciłem 66 zł (okręg mazowiecki.lata kończe we wrześniu także załapałem się jeszcze na 75% zniżki) (2013/05/09 22:33)

użytkownik131131

Teraz nie ma egzaminów.A ja mam 15 lat i zapłaciłem 60 zł za wyrobienie+opłacenia i moge łowić na 3 województwach (2013/05/09 22:50)

JKarp

" Teraz nie ma egzaminów.A ja mam 15 lat i zapłaciłem 60 zł za wyrobienie+opłacenia i moge łowić na 3 województwach"

Już piszę do Twojego Koła i zapytam co oni sądzą na ten temat;-)JK (2013/05/09 23:10)

Perun

Za wydanie dokumentu jest opłata administracyjna chyba 30 zł, Plus koszt egzaminu i opłata za  zezwolenie na łowienie - to  nie jest koszt karty (2013/05/10 06:33)

Perun

14 lat kończysz z początkiem dnia urodzin (a nie jak normalnie z końcem dnia). Czyli jeżeli uda Ci się zdać egzamin wcześniej to dopiero w dniu urodzin będziesz mógł ją otrzymać (2013/05/10 07:05)

MadmaxM4

" Teraz nie ma egzaminów.A ja mam 15 lat i zapłaciłem 60 zł za wyrobienie+opłacenia i moge łowić na 3 województwach"

Już piszę do Twojego Koła i zapytam co oni sądzą na ten temat;-) JK

tez jestem ciekaw co powiedza :-)

w innym poście chłopak mądrości uskutecznia...

(2013/05/10 07:45)

osa12

Taki dziwny kraj, takie dziwne przestrzeganie prawa!

Z moich obserwacji Koła PZW chętnie załatwiają "wszystko", jeśli zgłosi się akces przynależności do danego Koła PZW. Wystarczy złożyć (przeważnie u skarbnika), zdjęcia i najważniejsze "pieniądze", a skarbnik załatwi całą resztę. Załatwi wszystkie kwity, wyrobi kartę wędkarską w "starostwie", wypełni legitymację członkowską, wklei znaczki, itd. oraz  da znać telefonem aby zgłosić się po odbiór.

Koło ma nowego członka i co najważniejsze pieniądze.

Egzamin zawsze był i prawdopodobnie zawsze będzie fikcją !

(2013/05/10 08:35)

kamil11269

W moim Kole młodzież nie płaci za egzamin.Egzamin już możesz zdawać.Kartę wędkarską dostaniesz pierwszego czerwca czy kilka dni póżniej.

U mnie też młodzież nie płaci za egzamin. Tak jest chyba w większości Okręgów w Polsce. (2013/05/11 10:33)