Zaloguj się do konta

Cała Polska, marcowe miętusy

utworzono: 2012/01/31 12:39
Iras1975

Irku ja się pieńka trzymam ze strachu.
Przy każdym samolocie który wlata na podejście,jak silniki zaczynają ryczeć u góry to ja mam stracha że "orzełek"mi za kołnierzem wyląduje i "karta do kontroli"-krzyknie.:)))



Módl się tylko żeby kupy w czasie lotu nie zrobił co u ptaków jest rzeczą normalną.;)

Ja mam parasol Jaxona jak by co.;)

 Spadam.;)

3majcie się

[2012-03-11 22:41]

ryukon1975

Irku damy radę a pogoda dziś piękna,więc wcześniej czy później znajdę się nad wodą.:)
I żaden przedstawiciel LOT-u mi nie groźny.:)
[2012-03-12 07:03]

ryukon1975

Jak nie z góry mnie straszą to z dołu.
Wczoraj kilka kropel deszczu i już dziś odwrót na z góry upatrzone pozycje.:)
Podpórki z soboty w wodzie poza zasięgiem.
Ogólnie fajnie się łowi z wody,szkoda tylko że to nie lipiec woda byłaby cieplejsza.:)
[2012-03-12 19:32]

Iras1975

Najważniejszy jest pobyt na świeżym powietrzu, a rybki w końcu się przełamią.

Po takim dotlenieniu człowiek jest zdrowszy... zwłaszcza na umyśle.:)

Ja zaliczyłem dzisiaj spacer ze spinem ok 10km i "kopyta" lekko bolą, ale było super.:)

 

[2012-03-12 20:32]

ryukon1975

Właśnie o to chodzi.:)
Ja nie łowię pierwszy rok to wiem że przedwiośnie takie jest,przynajmniej u mnie trzeba odczekać a ryba się przełamie i zacznie żreć.
Ze spinem póki co nie łażę.Tu glina,5 cm puściło a pod tym zamarznięta ziemia chodzi się jak po dobrze nasmarowanym łożysku.:) Do tego brzegi strome ,nierówne = złamania i siniaki.:)
Na wszystko przyjdzie czas.
[2012-03-12 20:47]

adamo0

Witam. Dziś Bzura dała mi dwa kawałki marmuru . To znak że zaczyna coś się dziać! [2012-03-13 21:59]

ryukon1975

Jutro pójdę i sprawdzę .
Lepiej żeby to nie było kłamstwo.:)

Miętuski piękne.:)
[2012-03-13 22:04]

gral

Witam. Dziś Bzura dała mi dwa kawałki marmuru . To znak że zaczyna coś się dziać!



Fajne rybki gdzie złowione jeśli można wiedzieć? [2012-03-13 22:08]

adamo0

Nie olbrzymy ,ale ładne bo pierwsze w tym roku. Ogólne było kilka ładnych brań.Może w środę poprawie? Jest po pełni i jest efekt. [2012-03-13 22:11]

adamo0

Witam. Dziś Bzura dała mi dwa kawałki marmuru . To znak że zaczyna coś się dziać!



Fajne rybki gdzie złowione jeśli można wiedzieć?

Jak pisałem rz.Bzura koło m.Witkowice.
[2012-03-13 22:16]

Tomekoo

Jak pisałem rz.Bzura koło m.Witkowice.




Zajefajne rybiątka,Gratki;);) [2012-03-13 22:39]

Iras1975

Witam. Dziś Bzura dała mi dwa kawałki marmuru . To znak że zaczyna coś się dziać!


Łoo... super. Aż mnie korci nad Wartę wyskoczyć ale motorkiem to po nocach teraz nie bardzo się chce. [2012-03-13 22:43]

adamo0

Witam. Dziś Bzura dała mi dwa kawałki marmuru . To znak że zaczyna coś się dziać!


Łoo... super. Aż mnie korci nad Wartę wyskoczyć ale motorkiem to po nocach teraz nie bardzo się chce.

                                                                                                                                                                                                                                                                    Wiem coś na ten temat.Sam się woziłem MZeciną.Mało tyłek nie przymarzł do siodła! Ale jedna była zaleta. Gdzie chciałem tam wiechałem.Albo dopchałem!
[2012-03-13 23:07]

Iras1975

To fakt, motorki mają swoje zalety.

A co do miętusków to aż ślinka mi kapie, bo już ponad rok nie chrupałem tej rybki.:)

[2012-03-13 23:30]

ryukon1975

Moje dzisiejsze miętusy nie wypaliły.:)
Wieje,pada ogólna tragedia.
W takich ekstremalnych warunkach nie pojadę łowić.
Oczywiście nie poddaję się,odkładam tylko plany do jutra.:)
[2012-03-14 14:24]

gral

Moje dzisiejsze miętusy nie wypaliły.:)
Wieje,pada ogólna tragedia.
W takich ekstremalnych warunkach nie pojadę łowić.
Oczywiście nie poddaję się,odkładam tylko plany do jutra.:)

A właśnie miętkie taką pogodę lubią najbardziej :) [2012-03-14 14:29]

ryukon1975

To tylko mit.:)
Łowiłem jesienią przy księżycu i bezchmurnym niebie.
Gdybym łowił na komercji z trawnika to może bym się zdecydował ale nad rzeką przedwiośnie jest ciężkie.Nie wyobrażam sobie łowienia nocą z stanowisk takich jak na zdjęciu.
Większość omija je nawet za dnia,przyjdą tu w lipcu przy małym stanie wody i jak będzie sucho pod nogami.:)
[2012-03-14 14:38]

adamo0

Moje dzisiejsze miętusy nie wypaliły.:)
Wieje,pada ogólna tragedia.
W takich ekstremalnych warunkach nie pojadę łowić.
Oczywiście nie poddaję się,odkładam tylko plany do jutra.:)

Witam. Ja jutro to choćby gówniany deszcz padał to jadę! Dziś musiałem troszkę dłużej popracować i bym był za póno.Jutro tylko dziesięć godzinek i nad Bzurę.Atak poza tym Krzysiu to wczoraj też zdrowo dmuchało,z tym że bez deszczu. 
[2012-03-14 21:03]

ryukon1975

Sam wiatr czy nawet sam deszcz można przeżyć.
Jednak takie połączenie wiatru z deszczem jest przerażające,siedzę teraz w domu i dokładnie słyszę z jaką siłą krople deszczu uderzają o okno.Nie chciałbym teraz siedzieć na zewnątrz.
Są jakieś granice Tomku.:)
[2012-03-14 21:15]

adamo0

Sam wiatr czy nawet sam deszcz można przeżyć.
Jednak takie połączenie wiatru z deszczem jest przerażające,siedzę teraz w domu i dokładnie słyszę z jaką siłą krople deszczu uderzają o okno.Nie chciałbym teraz siedzieć na zewnątrz.
Są jakieś granice Tomku.:)

Wiem. A jeszcze te błotko, to już mieszanka nie do zniesienia. U mnie padało rano teraz idzie ku lepszemu.Ja folg nawiązałem i rozważam jutrzejsze użycie bolonki jako gruntówki. Znalazłem miejscówkę co śmierdzi mi marmurem I nie daje mi ona spokoju... Na odcinku 50m jest rynienka głęboka na 2,5m wody.Wzdłuż brzegu leży kupa zatopionych drzew(to oberwisko)a ja muszę sięgnąć za nie.Feder xxxL tam odpada, gruntówki też.W brzegu same uwady. Dlatego ten wiatr mi nie na rękę .
[2012-03-14 22:01]

adamo0

Witam. Moje dzisiejsze plany nie wypaliły. Łowiłem nie tam gdzie chciałem, i nie tak jak chciałem! Efektem tego był dziś tylko taki kajtek.   [2012-03-15 22:08]

adamo0

Witam. Dziś i moje plany nie wypaliły. Łowiłem nie tam gdzie chciałem. i nie tak jak chciałem! Efektem tego tylko jeden taki kajtek.  [2012-03-15 22:14]

gral

Dobre i to niejednokrotnie nawet branka nie ma. Miętus to chimeryczna ryba [2012-03-15 22:36]

Iras1975

Witam. Dziś i moje plany nie wypaliły. Łowiłem nie tam gdzie chciałem. i nie tak jak chciałem! Efektem tego tylko jeden taki kajtek. 


Nawet nie wiesz jak zazdroszczę... na pewno będziecie się śmiać, ale złowienie miętusa potraktowałem jako wędkarską inicjację.

Ta mała rybka sprawiła mi więcej radości niż karpie sporych rozmiarów.

[2012-03-15 22:40]

adamo0

Nawet nie wiesz jak zazdroszczę... na pewno będziecie się śmiać, ale złowienie miętusa potraktowałem jako wędkarską inicjację. 

Ta mała rybka sprawiła mi więcej radości niż karpie sporych rozmiarów.

Tu niema z czego się śmiać! Na niektórych wodach Miętus to rzadkość. Żeby nie Bzura to ja też bym miał może tylko kilku na koncie.Kiedyś złapałem jednego w Rawce i kilka w Wiśle, ale to były przyłowy.Potem dopiero pokazały się w Bzurze .Od tamtej pory zacząłem ganiać za nimi.

[2012-03-16 06:26]