Zaloguj się do konta

Bzdurne przepisy, jak można je popierać?

utworzono: 2014/04/20 19:50
Roxola

Artur z Ketrzyna zjedz snickersa [2014-04-25 22:29]

Zibi60

Na stronie głównej PZW jest obowiązujący dziś RAPR:
http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/39226/60/nowy_regulamin_amatorskiego_polowu_ryb
W ostatnim zdaniu jest napisane, że wchodzi w życie na podstawie uchwały z 10.12.2010 r. W zacytowanym wcześniej jest podobna adnotacja z datą 29.03.2003 r. Niestety, ale nie ma takiej automatycznej opcji, żeby nieaktualne Regulaminy były wykasowane na wszystkich stronach, o tym decydują zarządzający stroną.
[2014-04-26 07:30]

jerry123

Ja jako wędkarz długoletni widziałem i czytałem i przeżyłem różne bzdury jakie wymyślają nasze władze wędkarskie i twierdzę że na trzeżwo oni tego nie robią. Często przychodząc do budynku zarządu okręgu jako ,,żadko" pijący alkohol wędkarz czuję już w drzwiach ten specyficzny zapach ciężko pracujących dla naszych potrzeb działaczy. W okręgu krakowskim w formułowaniu przepisów wędkarskich osiągnęli apogeum głupoty, wystarczy zajrzeć  na strony okręgu a zobaczycie coś co nie mieści się w najśmielszych wyobrażeniach, regulamin jest taki że najbezpieczniej by było zapłacić za kartę i oddać wędki w depozyt żeby się tym przepisom nie narazić. Ilość zakazów i ograniczeń jest wprost żenująca, z połowem i zabieraniem ryb trzeba tam kombinować bo można by praktycznie zakończyć sezon wędkarski w styczniu albo żeby łowić w dalszym ciągu sezonu wykupić kartę od nowa i tak do końca roku. Żeby za szybko nie wyczerpać limitu i nie zapełnić rejestru połowów trzeba z konieczności ryby wypuszczać z powrotem do wody,albo ukrywać ryby  nie wpisując ich do tego rejestru. I wielu wędkarzy tak robi, narażając się regulaminowi. Limit zabieranych ryb[ pstrąga, szczupaka, sandacza i karpia] w naszym okręgu wynosi 30 szt/na sezon a sezon wynosi 365 dni, czyli co około 10 dni mógłbym wziąć jedną sztukę do domu. Przeliczyli to pewnie jako cena karty wędkarskiej w naszym okręgu[350zl/rok] razy średnia cena ryb w sklepach[około 10zł] czyli 30 jednokilogramowych ryb. Szczupak u nas ma wymiar ochronny 60 cm, sandacz 50cm, pstrąg 30cm i nawet okoń 20 cm chociaż jest go wszędzie pełno i wyżera ikrę innych ryb czyli że jest chwastem którego ilość powinno się ograniczać. Okręg krakowski ,,królewski"  nie wiadomo z jakiego powodu ma odrębne przepisy niż w regulaminie ogólnym pzw, ja odczuwam to jako zemstę działaczy którzy zrezygnowali z wędkowania dla kariery i mszczą się na nas szarych wędkarzach za to że nie mają czasu wyjść nad wodę bo muszą wymyślać takie durne przepisy. Wymyślili zakaz zabierania lipieni chociaż najlepsze łowiska lipieniowe po podzieleniu Małopolski na kilka odrębnych okręgow zostały oddane właśnie tym ościennym okręgom i nie ma praktyczne gdzie z muchówka wyjść. Chyba że za wykupieniem dodatkowego pozwolenia w obcych okręgach, ale to wychodzi za drogo . U nas nawet ryby uznane ogólnie jako chwasty maja limity ilościowe, jedynie pozwolili leszcze do 30cm łowić do 5kg dziennie, tak na osłodę dla mięsiarzy. Czyż nie jest to kpina z uczciwych wędkarzy którzy ten związek utrzymują? Pozdrawiam Jery. [2014-04-26 08:52]

notaki

Niestety, ale nie ma takiej automatycznej opcji, żeby nieaktualne Regulaminy były wykasowane na wszystkich stronach, o tym decydują zarządzający stroną.

Nie pisze o jakiejs tam stronie jakiegoś tam koła, ale o oficjalnej stronie PZW, ktorej zawartość ma stanowić bazę aktualnie obowiazującego prawa w dziedzinie wedkarstwa.
Jesli PIERWSZYM wynikiem pojawiającym się w googlach po wpisaniu zapytania "Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb"  jest nieaktualny regulamin - to jest rzewna kpina.
Mniej więcej to identyczny wynik , jakby na stronie Sejmu RP pojawiały się nie obowiązujące akty prawne.

A jesli Pan administrator strony PZW nie radzi sobie ze swoimi obowiązkami  to może niech poszuka innej pracy ?
Na przykład u mnie poszukują ludzi do pasienia baranów.....

[2014-04-26 10:10]

Emsiem

S-9 - rzeka Słupia nr 9 itd...
- od mostu przy ul. Garncarskiej w Słupsku do mostu drogowego w Ustce - dozwolone metody: spiningowa, muchowa i spławikowa z przynętą roślinną. Od 01.03 do 30.09 dozwolona metoda spławikowa z przynętą naturalną. Zakaz łowienia od 01.10 do 31.12 - obręb ochronny.
itd...

Jak to Panowie wg was jest? Mogę łowić na spławik, a na grunt już nie? Jak wg przepisów wygląda metoda spławikowa? RAPR mówi o metodzie spławikowo-gruntowej. Już nie wiem jak to wszystko interpretować. Wychodzi na to, że wędkarz idący z gruntówką na to łowisko jest przestępcą... Może ktoś wie coś więcej na ten temat, bo ja nie mogę nic znaleźć. Takie absurdy prowadzą do sytuacji typu założę kulkę ze styropianu średnicy 2 mm tuż pod szczytówką i powiem, że to spławik. Cóż, pozostaje tylko ignorować przepisy, chyba, że przekonacie mnie, że jest to w tym przypadku szkodliwe.
[2014-05-19 17:29]

notaki

widać pan przygotowujący te przepisy jest zapalonym spławikowcem :D

A serio...
Całe te podziały sa idiotyczne.
Weźmy przynęty...
Czy twister ( ripper) jest przynetą sztuczną ?
A jesli zrobię go z żelatyny ( takiej twardej jak na żelki) i zabarwię barwnikiem spozywczym ??
To mamy przynętę naturalna :D
Teraz zakładam go na na haczyk twisterowy ( RAPR nie reguluje , gdzie ma się znajdować obciążenie w  wędce spławikowej ), solidnie przegruntuję spławik, spuszczę zestaw - przytrzymując go by twisterek ładnie spływał z nurtem, a potem będę podciągał z małymi przerwami to nadal łowię splawikowo na przynętę naturalną ?? :D :D :D
[2014-05-19 17:58]

Lujski

generalnie tak - w rapr nie jest opisany sposob prowadzenia przynet (tylko wspomina sie o łowieniu wertykalnym - tu opisany jest sposob prowadzenia przynet) - a tak to opisane sa zestawy - spinningowe, muchowe itd. - to tak jak do spławikówki,gruntówki zaloze sztuczna kukurydze, albo ochotke sztuczna  .. - to oznacza ze juz spinninguje ...??
[2014-05-19 18:12]

notaki

kolejna bzdura.
RAPR okresla przynety naturalne jako " roślinne, zwierzece". Zgodnie z ta definicją np popper czy wobler wykonany z drzewa i z drewnianym sterem są przynętami naturalnymi :D.
Troche trzeba pogłówkować z mocowaniem kotwiczki ( jednej !!! ) , ale skoro dopuszczone są dodatkowe mocowania przynęt do haka ( np silikonowe  oringi do mocowania pelletu ), to i kołko lącznikowe powinno przejść :D :D

Nikt nie powie przecież , ze drewno nie jest pochodzenia roślinnego :D
[2014-05-19 18:31]

Lujski

a co do ograniczenia 30 szt. szczupaka, pstraga, sandacza na rok to jak dla mnie rewelacyjny pomysl - tylko zmniejszylbym to do 15 szt.
[2014-05-19 19:11]

notaki

Chyba, że rok jest przestepny - wtedy 16 !
[2014-05-19 19:46]

Artur z Ketrzyna

Artur z Ketrzyna zjedz snickersa

O co ci dziewczyno chodzi?
Co na stronie PZW nie ma aktualnego RAPR?
[2014-05-19 20:07]

notaki

Jest. Na równi z nieaktualnym i nie obowiązującym.
I niby skąd człowiek czytający stary regulamin ma wiedzieć, iż nie jest on aktualny ??
Bo gdzieś tam jest jeszce inny i datowany na później ??
A niby to dlaczego odnalazwszy regulamin na stronie PZW mam szukac , czy to przypadkiem nie ma tam jeszce innego, a tym, który czytam moge sobie przyslowiowy tyłek...... ????

Nawiasem mowiąc - ta dyskusja trwa już od jakiegoś czasu a stary i niealtualny regulamin nadal jest pierwszym wynikiem wyszukiwania w google hasła " Regulamin Amatorskiego Polowu Ryb"

Artur - naprawde zjedz snickersa :-)

[2014-05-19 20:13]

Emsiem

Prawda jest taka, że każdy przepis można obejść. Wędka co najmniej 30 cm... A co jeżeli posiadacz sztucznej ręki powie, ze to jego wędka? Nie ma definicji prawnej wędki. Nic jednak nie zastąpi etyki i warto ją propagować. Z zimną krwią zabiorę węgorza 2 lipca, natomiast 2 maja wypuszczę szczupaka, po którym widać, że jest w trakcie tarła. 1 maj we Wrocławiu to zupełnie co innego co 1 maj w Suwałkach. A jak ktoś nie dopuszcza gruntówki w miejscu gdzie mogę łowić na spławik to, przepraszam za wyrażenie, mam to gdzieś!
[2014-05-19 22:25]

Artur z Ketrzyna

Jest. Na równi z nieaktualnym i nie obowiązującym.
I niby skąd człowiek czytający stary regulamin ma wiedzieć, iż nie jest on aktualny ??
Bo gdzieś tam jest jeszce inny i datowany na później ??
A niby to dlaczego odnalazwszy regulamin na stronie PZW mam szukac , czy to przypadkiem nie ma tam jeszce innego, a tym, który czytam moge sobie przyslowiowy tyłek...... ????

Nawiasem mowiąc - ta dyskusja trwa już od jakiegoś czasu a stary i niealtualny regulamin nadal jest pierwszym wynikiem wyszukiwania w google hasła " Regulamin Amatorskiego Polowu Ryb"

Artur - naprawde zjedz snickersa :-)

Jeśli tak podchodzisz do szukana info w internecie to wogóle skończ z szukaniem. Bo w nim masz pełno nie aktualnych zapisków...
Po drugie jak opłacasz składkę czy wykupujesz zezwolenie to możesz się zapytać jaki obecnie jest aktualny regulamin. 5 zł i dostajesz małą książeczkę którą możesz nosić razem z kartą i legitymacją, zezwoleniem itd. I masz do niego dostęp w każdej chwili. Nawet jak prądu ci zabraknie. A jedząc snickersa posilisz mózg. To może i troszkę wiedzy zostanie...
[2014-05-19 22:36]

Bernard51

A jedząc snickersa posilisz mózg. To może i troszkę wiedzy zostanie...

Artur tu nie o mózg chodzi a o "gwiazdorstwo"...  reklam nie oglądasz??
[2014-05-20 04:42]

notaki

Artur - pisałem juz o tym  i muszę się powtórzyć.
Regulamin pobieram z OFICJALNEJ strony organu, który ów regulamin stworzył i organ ów ma święty i pieski obowiązek zadbać , by uzytkowników nie wprowadzć w błąd. Nikomu łaski nie robi i myslę, ze gdybym został zatrzymany przez PSR , bowiem stosuję się do starej a nie nowej wersji regulaminu - spokonie i bez problemów wygrałbym batalię w sądzie wraz ze stosownym zadośćuczynieniem.
Równoległe  oficjalne opublikowanie dwóch regulanimów, bez adnotacji na jednym z nich, iż nie jest obowiązujący i stanowi wyłącznie informację archiwalną, zgodnie z prawem powoduje, iż obowiązują OBA!, bowiem ja odszukawszy regulamin ( stary) skąd mam niby wiedzieć iż jest on nieobowiązujący ??? No skąd ???

Jesli w autobusie komunikacji miejskiej wisi nieaktualna wersja wyciągu z cennika , to mnie jako uzytkownika tegoż autobusu g* obchodzi, ze ktoś nie miał czasu go zdjąć, tylko pąlce według niego.
Dokładnie to samo dotyczy sklepów, gdzie cena na półce jest inna niż cena przy kasie. Jako klient nie musze sprawszać , czy podana mi informacja jest aktualna  i szukac, czy może gdzie indziej jest inna cena.
Płace cenę z półki i tyle
Takie mamy prawo w tym kraju.
P.S Minął kolejny dzień, a stary regulamin nadal jest na stronie PZW. Czy to taki cholerny problem postawić jeden ( słownie JEDEN ) znaczek przed linkiem, by serwer go nie dostrzegał ??
Ile to czasu zajmuje - 15 sekund ???
Więc z całym szacunkiem - nie pieprz mi kolego o moich obowiązkach szukania
Tyle w tym temacie

[2014-05-20 12:41]

Można zwrócić uwagę na stronie PZW że jest coś nie tak z aktualnością RAPR.
[2014-05-20 14:31]

Artur z Ketrzyna

A jedząc snickersa posilisz mózg. To może i troszkę wiedzy zostanie...

Artur tu nie o mózg chodzi a o "gwiazdorstwo"...  reklam nie oglądasz??

Powiem szczeże że nie zajarzyłem. Że o to chodzi... Zapytałem sie dziś syna o to, co może znaczyć. I on odrazu też nie skumał. Dopiero potem przypomniał sobie reklamę i zaczął się śmiać. I jak mi powiedział to co ty w tym poście to zaniemogłem. Bo nie spodziewał bym się że o to mnie się posądzi...
No i nie gwiazdorze a odpowiadam mu i jak trzeba...

notaki, masz troszkę racji. Ale jak wchodzisz na stronę PZW (ZG lub ZO) to wyświetli ci się tylko ten aktualny.
PZW nie odpowiada za to że wyszukiwarki pokazują też wyniki archiwalne...
No i może żeś zajrzał na nie aktualizowaną stronę jakiegoś koła. Bo takie są...
Dlatego napisałem że najlepiej o regulamin zapytać się przy okazji robienia opłat...
[2014-05-20 23:32]

Artur z Ketrzyna

Można zwrócić uwagę na stronie PZW że jest coś nie tak z aktualnością RAPR.

Ze strony ZG PZW
http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/39226/60/nowy_regulamin_amatorskiego_polowu_ryb
W Regulaminie dokonano niezbędnych zmian wynikających ze zmiany Ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 24 września 2010 r. (Dz.U. Nr 200 z 27.10.2010 r.) oraz zaproponowanych przez Komisję ds. Ochrony i Zagospodarowania Wód Zarządu Głównego PZW.
REGULAMIN AMATORSKIEGOPOŁOWU RYBPOLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKIZARZĄD GŁÓWNY2011

Ze strony ZO Olsztyn

W Regulaminie dokonano niezbędnych zmian wynikających ze zmiany Ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 24 września 2010 r. (Dz.U. Nr 200 z 27.10.2010 r.) oraz zaproponowanych przez Komisję ds. Ochrony i Zagospodarowania Wód Zarządu Głównego PZW.

REGULAMIN AMATORSKIEGOPOŁOWU RYBPOLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKIZARZĄD GŁÓWNY2011

Tak więc oba aktualne....

[2014-05-20 23:38]