Zaloguj się do konta

Burze jak przewidzieć

utworzono: 2012/07/27 11:03
michal5555

Witam koledzy!

Z czego korzystacie, żeby wiedzieć czy idzie do was burza?

Ja póki co korzystam z osłony burzowej sms na http://grzmot.wordpress.com i sobie chwalę

A wy?
[2012-07-27 11:03]

CZzesio

Cześć :) Ja czasem zaglądam tutaj  :http://www.gdziejestburza.pl/
Ale najpewniejsze jest stwierdzenie organoleptyczne ;)...bo może przejść bokiem ;))
[2012-07-27 11:17]

89krzysztof

http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=pl&subpage_0=15


A powiedz mi Ola jak z tego korzystać ?:) Jeśli dajmy na to widzę, że na zachód ode mnie jest burza, to wystarczy że jeszcze spojrzę na kierunek wiatru i wtedy wiem, że będzie i u mnie grzmieć ?  [2012-07-27 12:29]

perwer

Najlepsza burza....mózgów jest na forum wędkuje.....kiedy nadchodzi ,to można już przwidziec po tytule....zakładam wątek ,,kormorany i buuurza nadciąga....
[2012-07-27 13:30]

Morciaty

pogodynka.pl

Ja korzystam z tego serwisu ;)
[2012-07-27 13:35]

Mietusik

Najlepsza burza....mózgów jest na forum wędkuje.....kiedy nadchodzi ,to można już przwidziec po tytule....zakładam wątek ,,kormorany i buuurza nadciąga....


D:D:D:

Ja korzystam z tej strony, ale każdy chyba ją zna…:)

http://www.meteo.pl/


Co do burzy na portalu, to „olewam” takie tematy….i to dość perwersyjnie. (Kol.Darek, oczywiście bez obrazy, grunt to dobry humor…:) )


[2012-07-27 14:21]

perwer

Kolego Rafale --a po nocy przychodzi dzień ,a po burzy spokój ..tak że wszystko ma swój poczatek i koniec..lepsza burza mózgów ,niż piorun nad wodą....


Ja również staram sie korzystać z TVN Meteo ,bo w odróżnieniu od pogodynki ,zazwyczaj sie sprawdza .

Raz z kolegą portalowym (Dario 35) wybralismy sie na staw ,tam gdzie ryby mówia dobranoc.Czyste pole ,zero drzewa -my ,wędki węglowe ,woda i być może żaby.Siedzimy jest pogoda i można by rzec sielanka .Około 9 rano ni stąd ni zowąd ,zrobiło sie nad nami ciemno ,ciemno jak w czarnej du...e. Zaczeło błyskać wokoło nas ,leciec  grad i pierwszy raz na rybach wspomnienia życiowe miałem przed oczami .Uciec nie ma kaj ,wędki nie ruszysz ,bo ładnie ściągnie piorun --a my ani parasola ,nic .
Tak że nie słuchajcie głupot że łowienie ryb to sielanka....)::
[2012-07-27 16:50]

mielec

Kolego Rafale --a po nocy przychodzi dzień ,a po burzy spokój ..tak że wszystko ma swój poczatek i koniec..lepsza burza mózgów ,niż piorun nad wodą....


Ja również staram sie korzystać z TVN Meteo ,bo w odróżnieniu od pogodynki ,zazwyczaj sie sprawdza .

Raz z kolegą portalowym (Dario 35) wybralismy sie na staw ,tam gdzie ryby mówia dobranoc.Czyste pole ,zero drzewa -my ,wędki węglowe ,woda i być może żaby.Siedzimy jest pogoda i można by rzec sielanka .Około 9 rano ni stąd ni zowąd ,zrobiło sie nad nami ciemno ,ciemno jak w czarnej du...e. Zaczeło błyskać wokoło nas ,leciec  grad i pierwszy raz na rybach wspomnienia życiowe miałem przed oczami .Uciec nie ma kaj ,wędki nie ruszysz ,bo ładnie ściągnie piorun --a my ani parasola ,nic .
Tak że nie słuchajcie głupot że łowienie ryb to sielanka....)::



Podczas burzy to nie ma sielanki nigdzie tym bardziej na otwartej przestrzeni nad wodą:):)
Korzystam z łowcy burz jak i radarów burzowych lecz większość burz już tworzących się nad horyzontem jestem wstanie przewidzieć czy coś z tego będzie spokojnego lub nie czy przejdzie bokiem czy na nas pójdzie i lub czy może nas kawałkiem złapie. Ot takie mam male możliwości nie wiem czy wyuczone czy jak po chmurach coś przewidzieć. :):)
Choć na lokalne 5 "minutówki" nie ma bata, pojawia się znikąd, nie daje żadnych ostrzeżeń, a jak już zagrzmi nie ma ucieczki. 
Nigdy nie oceniamy nadciągających chmur burzowych po kierunku wiatru.  [2012-07-27 17:51]

Burza

Ktoś coś o Burzy??  :)
[2012-07-27 21:44]

Iras1975

Ktoś coś o Burzy??  :)


:) Takiej burzy chyba nikt się nie spodziewał. [2012-07-27 23:05]

Roxola

http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=pl&subpage_0=15


A powiedz mi Ola jak z tego korzystać ?:) Jeśli dajmy na to widzę, że na zachód ode mnie jest burza, to wystarczy że jeszcze spojrzę na kierunek wiatru i wtedy wiem, że będzie i u mnie grzmieć ? 

______________________________________________________________________________
Krzysztof, zobacz teraz na mapę z linku.Białe krzyżyki oznaczają miejsce gdzie było wyładowanie, a czerwone to wyładowanie wcześniejsze.Widać w którą stronę idzie burza.
A tak w temacie burz, to wczoraj chyba przeżyłam coś w rodzaju tornada.Trwało około 3 minuty, później pół minuty ciszy i drugie uderzenie. Odgłosy tej nawałnicy mogę porównać do pędzącego pociągu...    miałam stracha.

[2012-07-29 15:23]

abra1990

ja korzystam z portalu "burze.dzis.net." bardzo precyzyjna , szybko ładuje się na telefonie, a często też zabieram ze sobą taką małą stację pogodową, ciśnienie, temperatura wilgotność powietrza i masa innych bajerów, małe poręczne i na baterię wbudowaną wystarczy naładować cena do 100zł a skuteczne, pokazuje nawet przewidywaną prognozę pogody, no i korzystam z tego co sam wiem, wystarczy spojrzeć w niebo i na termometr żeby czasami przewidzieć co się może za chwilę dziać, tak też było wczoraj cały mój powiat bardzo ucierpiał po wczorajszej nawałnicy ludzie czesto nie mają dachów nad głową prawdziwa masakra,
[2012-07-30 14:42]