Zaloguj się do konta

Bułka tarta jako zanęta..

utworzono: 2011/04/25 15:28
wedkarz

Cześć , mam pytanie dotyczące bułki tartej jako zanęty, czy to złabia wogóle ryby czy odstrasza?? szczerze mówiąc raz zanęcałem bułką tartą karasie i mi nie brało odeszłem z 5m dalej i brały bez podsypki , jak to jest?? [2011-04-25 15:28]

zachariasz94

Lepiej sobie odpuść tą bułkę tartą
[2011-04-25 15:32]

Groszek97

Dokładnie , lepiej kup gotową zanętę sklepową , posyp troszkę aromatów i będzie Ok . :)
[2011-04-25 15:34]

wedkarz

Ja nie sype bułką tarta tylko sie pytam ;] [2011-04-25 15:38]

kargul

Ja nie sype bułką tarta tylko sie pytam ;]


 

 

w piewrwszym posie piszesz co innego wiec... lepiej odpuscic

[2011-04-25 16:44]

warun

Witaj.

Sama bułka tarta jest "jałowa". Tak naprawdę jest to nośnik aromatów, przez co stała się głównym, bazowym składnikiem zanęt, także tych sklepowych.

Pozdrawiam
Warun
[2011-04-25 16:58]

Quba93

jak kol Warun pisał bułka jest nośnikiem i wypełniaczem
żeby "pomóc" jej być lepszą można ją podprażyć na patelni czy jak kto woli w piekarniku i dopiero do niej dokładać inne dodatki, w końcu to tylko podstawa do praktycznie każdej zanęty
[2011-04-25 18:30]

wedkarz

No to chyba pierwszy raz sypałem zreszta to było z 2 lata temu, bo nie ktorzy mowia ze jak chleb ma kontakt z woda to sie robi jakis kwas czy cos takiego to z bułki tartej to moze byc to samo. moin zdaniem [2011-04-25 21:08]

Fredek, a jadłes kiedys zupę z samej mąki? Watpię. Ryby też lubią urozmaicony pokarm. Sypiesz samą bułkę, to smużysz nią w wodzie i zamącasz wodę, ryby uciekają jak nic nie widzą. Poza tym nie ma sama bułka żdanych wartości odżywczych i smaku dla ryb, a takze jest jasna. A jasna zanęta na ciemnym dnie odstrasza ryby, bardziej wtedy widoczne dla drapieżnika. [2011-04-25 21:22]

oskar456

u mnie bułka tarta działa ale tylko z jakimiś zapachami i tylko na małe rybki
[2011-04-27 19:15]

zorro

Jaką bułkę najłatwiej schować na pustyni...? Kolego bułka tarta to jeden z skladników mojej zanety. Sprawdza sie niemal zawsze, a łowie od kilkunastu lat... Jeśli  chcesz wiecej inf. pisz na priv pozdro

[2011-04-27 19:57]

Bartes

Jaką bułkę najłatwiej schować na pustyni...? Kolego bułka tarta to jeden z skladników mojej zanety. Sprawdza sie niemal zawsze, a łowie od kilkunastu lat... Jeśli  chcesz wiecej inf. pisz na priv pozdro


Pisz na forum plis. Jak z tą bułką? Prażyć na patelni czy nie. Ile % bułki powinno być w zanęcie?
Pisz, pisz :)

Pozdrawiam.
[2011-04-29 11:48]

baloonstyle

Bułka tarta to podstawa mojej każdej zanęty. Sam robię zanęty i nie wyobrażam sobie moich zanęt bez bułki tartej.Śmiało możesz dodac do niej otręby, srut, mielona kukurydze ,płatki, konopie , pęczak itp ( oczywiście nie wszystkie na raz ).Na tych składnikach nie będzie tobie potrzebny żaden dopalacz zapachowy poniewaz jaka kolwiek mieszanka tych produktów powoduje ze zapach jest intensywny i wabiący.
[2011-04-29 11:57]

Bartes

A można by do zanęty dodać trochę kawioru (jest tani w Lidlu)?
Bo teoretycznie ikry nie wolno.

Pozdrawiam.
[2011-04-29 12:05]

MrCrasny

Po co kawior? Nie lepiej sypnąć atraktor halibutowy (śmierdzi jak sto nieszczęść ale jest skuteczny)? [2011-04-29 12:19]

baloonstyle

Nie praktykuje z takimi cudami, ogólnie tak jak dziadek uczył ojca tak ojciec mnie i ja łapię na podobne własnej roboty zanęty i zawsze jest zajęcie :))
Po co przepłacać w sklepie za zanętę jak sam robisz ja chwilka moment :))
[2011-04-29 12:33]

Ernest755

bułka tarta nie spisuje się za dobrze przy karasiach ale przy uklejach tak
[2011-05-09 16:16]

czerwcowy0520

Bułka tarta jest ok w przypadku kiedy chcemy wykorzystać ją jako dodatek do zanęty która ma intensywnie smużyć. Przyjmuje sie że powinno byc jej ok 30%. ALE! Musi byc prażona-delikatnie przyrumieniona na patelni bez żadnego tłuszczu (masło, olej, smalec) i nalezy pamiętać żeby jej nie przypalić.
[2011-05-09 20:35]

zyga1949

Bułka tarta to podstawa mojej każdej zanęty. Sam robię zanęty i nie wyobrażam sobie moich zanęt bez bułki tartej.Śmiało możesz dodac do niej otręby, srut, mielona kukurydze ,płatki, konopie , pęczak itp ( oczywiście nie wszystkie na raz ).Na tych składnikach nie będzie tobie potrzebny żaden dopalacz zapachowy poniewaz jaka kolwiek mieszanka tych produktów powoduje ze zapach jest intensywny i wabiący.

Ja całkiem podobnie jak Ty wykonuję zanęty domowym sposobem z tym że bułkę tarta mielę na grubym sitku ok 10mm z wysuszonych starych bułek drożdżowych słodkich/zwroty ze sklepów/ .Czasem kupię zanęte Trapera i do sypuję odrobinę żeby moja zanęta miała kolor czerwonawy.Wychodzi tania i skuteczna zanęta .Pozdrawiam.
[2011-05-09 21:29]

tochu9702

Słyszałem o dodawaniu do zanęty, ale żeby tak samą nęcić... :/Czasami dodaje pieczywa fluo do zanęty w małych ilościach. [2011-05-09 21:33]