Bukówka - zakaz wjazdu samochodami

/ 56 odpowiedzi
przemas15


Informuję, że z dniem 1 czerwca 2013 r. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wraz z administracją samorządową wprowadza nowe zasady dojazdu bezpośredniego do zbiornika Bukówka.
Wjazd nad zbiornik będzie możliwy wyłącznie:
     1) celem wypakowania sprzętu wędkarskiego,
     2) na podstawie posiadanego ZEZWOLENIA na amatorski połów ryb oraz bezpłatnego zezwolenia, które jest możliwe do uzyskania ze strony internetowej lub do pobrania na miejscu w ośrodku turystycznym.
Nie będzie możliwe bezpośrednie parkowanie nad wodą.
Trwają prace nad przygotowaniem miejsc tymczasowego postoju samochodów poza czaszą zbiornika. Aktualnie parkowanie będzie możliwe wzdłuż drogi biegnącej równolegle do wody w Miszkowicach (koło ośrodka) i wzdłuż drogi publicznej w miejscowości Paprotki.
Wodowanie środków pływających będzie możliwe wyłącznie w wyznaczonym miejscu.
UWAGA
Nad zbiornikiem działa kamera rejestrująca wjazdy od strony zapory we wsi Bukówka. Naruszający ustawiony znak „Zakaz ruchu wszelkich pojazdów” będzie karany mandatem karnym . http://www.pzw.jgora.pl/

(2013/06/08 20:14)

Norbert Stolarczyk


Nie znam zbiornika i zasad ale z tytułu ustaw osoby niepełnosprawne (dotyczy całkowitej lub częściowej utraty ruchu) są zwolnione z wszelkich zakazów wjazdów. Dlatego pod żadnym pozorem nie będzie dotyczyło to wędkarzy z uzasadnioną niepełnosprawnością, uzyskany przez komisję do orzekania niepełnosprawności. Wędkarze ci, posiadający kartę wozu osoby niepełnosprawnej, będą mogli wjeżdżać i parkować tak blisko wody jak wskazuje na to ich stan zdrowia.
W tym przypadku żadne zakazy nie mają miejsca. (2013/06/08 21:34)

Zander51


A kto będzie pilnował sprzętu wypakowanego wędkarza, gdy ten uda się odstawić auto na z góry upatrzone miejsce przymusowego postoju ? My mamy do parkingu 100 metrów i w tym czasie sprzęt potrafi "zginąć". A na Bukówce ? Gratuluję wyobraźni decydentom. Nic mnie już w tym kraju nie zdziwi. Sami głosowaliśmy na takich debili... (2013/06/09 08:44)

FELIPE


Informuję, że z dniem 1 czerwca 2013 r. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wraz z administracją samorządową wprowadza nowe zasady dojazdu bezpośredniego do zbiornika Bukówka.
Wjazd nad zbiornik będzie możliwy wyłącznie:
     1) celem wypakowania sprzętu wędkarskiego,
     2) na podstawie posiadanego ZEZWOLENIA na amatorski połów ryb oraz bezpłatnego zezwolenia, które jest możliwe do uzyskania ze strony internetowej lub do pobrania na miejscu w ośrodku turystycznym.
Nie będzie możliwe bezpośrednie parkowanie nad wodą.
Trwają prace nad przygotowaniem miejsc tymczasowego postoju samochodów poza czaszą zbiornika. Aktualnie parkowanie będzie możliwe wzdłuż drogi biegnącej równolegle do wody w Miszkowicach (koło ośrodka) i wzdłuż drogi publicznej w miejscowości Paprotki.
Wodowanie środków pływających będzie możliwe wyłącznie w wyznaczonym miejscu.
UWAGA
Nad zbiornikiem działa kamera rejestrująca wjazdy od strony zapory we wsi Bukówka. Naruszający ustawiony znak „Zakaz ruchu wszelkich pojazdów” będzie karany mandatem karnym . http://www.pzw.jgora.pl/



Przemas, jak będzie można wjechać aby wypakować sprzęt to nie będzie źle, problem jest tylko jeden, a mianowicie kto przypilnuje mi sprzętu jak pojadę odstawić auto na parking ?I w takiej sytuacji będę dwa razy wjeżdżał i wyjeżdżał autem wypakowując i pakując sprzęt, czy wtedy mniej rozjeżdżę teren ??

Wiesz może gdzie najbliżej będzie parking od miejsca w którym łowimy :)

pozdrawiam





(2013/06/09 10:39)

Jack14


No fajnie to jest napisane bo o pakowaniu sprzętu nic nie napisali tylko o wypakowaniu :-)

Może ktoś już czeka w krzakach na czyjś sprzęt jak pojedzie odstawić samochód, wówczas zapis jest jak najbardziej prawidłowy bo nie będzie już czego pakować :-)

(2013/06/09 19:13)

przemas15


No witam , niestety taka opcja to tylko zda egzamin jak się jedzie we dwóch , samemu to sobie nie wyobrażam - rozpakowujemy graty , jeden odstawia auto a drugi pilnuje . (2013/06/09 22:57)

FELIPE


No witam , niestety taka opcja to tylko zda egzamin jak się jedzie we dwóch , samemu to sobie nie wyobrażam - rozpakowujemy graty , jeden odstawia auto a drugi pilnuje .





No i trzeba zabrać ze sobą psa, najlepiej rottweilera i przywiązać go do samochodu bo inaczej może być niemiła niespodzianka po nocnej zasiadce. (2013/06/10 19:53)

Pitbul


Nie znam zbiornika i zasad ale z tytułu ustaw osoby niepełnosprawne (dotyczy całkowitej lub częściowej utraty ruchu) są zwolnione z wszelkich zakazów wjazdów. Dlatego pod żadnym pozorem nie będzie dotyczyło to wędkarzy z uzasadnioną niepełnosprawnością, uzyskany przez komisję do orzekania niepełnosprawności. Wędkarze ci, posiadający kartę wozu osoby niepełnosprawnej, będą mogli wjeżdżać i parkować tak blisko wody jak wskazuje na to ich stan zdrowia.
W tym przypadku żadne zakazy nie mają miejsca.


A co w sytuacji jak niepełnosprawny wędkarz nie posiada auta i podwiozę Kolegę swoim (brak karty wozu osoby niepełnosprawnej) ?Żartuję ! Łapsy z tego terenu nie będą respektowały żadnych "kart wozów" :)Kolejną kwestią jest pomysł na kontrolę :)Jako wędkarz mam obowiązek okazać dokumenty uprawniające do połowu w czasie kiedy wędkuję. Prawa, interpretacji, paragrafu...., zmuszającego mnie do okazywania na rogatkach czy szlabanach jakoś nie znalazłem.Włodarze wycięli swym postanowieniem innych częstych użytkowników wody czyli windserferów.Dla nich nie przewidziano prawa "zwodowania sprzętu". Już widzę jak jeden z drugim niesie dechę z żaglem z pobliskiego (nadal nieistniejącego -10.06.2013r. parkingu) :)))
Dla wszystkich czytających ten temat jeszcze jedna informacja.Zakazy obowiązują od 01.06.2013 i jak informuje na swej stronie SSR Kamienna Góra - działa już monitoring co grozi nieuchronnością kary.Nie ma jednak nadalrzeczy podstawowych, czyli tablic informacyjnych i parkingów.W komunikacie na stronie SSR KG brak również informacji, kto egzekwowaniem tego koślawego prawa ma się zajmować.Następuje "przejęcie wody". I pisanie, że jest się niezainteresowanym to kolejne kłamstwo i neutralnym to kolejne kłamstwo ...Więcej tu: http://www.grodzkie.pl/forums/viewtopic.php?f=2&t=695T.P.S. Jeśli obłudne puszenie się na działającego w interesie wędkarzy i moją krytykę takiego zachowania, ktoś odbiera jako "prywatną wojenkę" to może sobie to nazywać jak chce, ale brzydzę się kłamstwem, obłudą i manipulatorstwem. (2013/06/10 23:43)

przemas15


Tak się zastanawiam czy jest jakaś tablica informacyjna od 1 czerwca o zakazie wjazdu , sam nie miałem okazji sprawdzić ale nie wszyscy mają internet żeby o tym wiedzieć - jeśli ktoś był to proszę o info - nie interesuje mnie wjazd od strony Bukówki bo tam jest znak zakaz wjazdu i jest wszystko jasne. Felipe jak narazie brak parkingów to niwiem gdzie zostawić auto żeby nie znikło :-} (2013/06/11 21:47)

SZUWARdragon2


i MACIE PANSTWO ssr!!!!!!!!!!!!!!!
inwalida na czworaka!!!!!!!!!!!!!!!!!!PS:sory za ironie! (2013/06/11 23:21)

jarekk


Witam otrzymałem dziś gotowe zezwolenie na wjazd nad zbiornik wodny Bukówka- zezwolenie na wjazd dostępne na naszej stronie internetowej w dziale "Przyjazne linki"   http://www.spoleczna-straz-rybacka.com.pl/


Mirek fatalnie jest zrobione to zezwolenie. Nawet nie wiadomo, kto je wydaje. Znowu Cię pojadą. Czy nie lepiej podpisać jakimś innym nickiem i poczekać co powiedzą ? ;) (2013/06/11 23:32)

u?ytkownik116256


Witam otrzymałem dziś gotowe zezwolenie na wjazd nad zbiornik wodny Bukówka- zezwolenie na wjazd dostępne na naszej stronie internetowej w dziale "Przyjazne linki"   http://www.spoleczna-straz-rybacka.com.pl/


Mirek fatalnie jest zrobione to zezwolenie. Nawet nie wiadomo, kto je wydaje. Znowu Cię pojadą. Czy nie lepiej podpisać jakimś innym nickiem i poczekać co powiedzą ? ;)


Jarek posłuchaj  wczoraj otrzymałem takie zezwolenie od osób, które je przygotowywały  ja nie mam wpływu na jego kształt , poproszono abym je zamieścił na stronie SSR. Nie mam nic wspólnego z podjętymi decyzjami w sprawie zbiornika Bukówka tyle mojego Pozdrawiam. (2013/06/12 07:39)

Pitbul


I dlaczego mnie nie dziwi, że wszelkie "newsy" pojawiały się na stronce SSR Kamienna Góra a dopiero z mocnym opóźnieniem na stronach Lubawki, PZW itd. Udanych żniw Panie Mirosławie ! :)P.S. A jako najbliższy źródełinformacji - może Pan wyjaśnić  - dlaczego najpierw wydano kasę na monitoring a nie np. na przygotowanie parkingów? (proszę chociaż o adres pod którym to zadane pytanie nie zostanie bez odpowiedzi...)  (2013/06/15 02:22)

tomidoris


oni chca go sprywatyzoawac na bank po cichu chamy jedne i tyle,widac jak nas wprowadzaja pomamu w to (2013/06/16 10:25)

tomidoris


co widac na zalaczonym obrazku :


Regionalny Zarząd
Gospodarki Wodnej we
Wrocławiu
Gmina 
Lubawka
Okręg Polskiego Związku
Wędkarskiego 
w Jeleniej Górze
Zezwolenie 
na wjazd nad zbiornik Bukówka 
Wjazd w celu wypakowania sprzętu/ wodowania łodzi
Numer rejestracyjny pojazdu:
Data wjazdu 
Godzina wjazdu
Wjazd w celu spakowania i zabrania sprzętu/ wyciągnięcia łodzi
Numer rejestracyjny pojazdu:
Data wjazdu 
Godzina wjazdu
Posiadacz zezwolenia może wjechać nad zbiornik wyznaczonymi drogami w miejscowościach Miszkowice,
Paprotki, Bukówka, Szczepanów. 
1. Zezwolenie uprawniające do wjazdu musi być trwale wypełnione (np. długopisem, piórem itp).
Wjazd z niewypełnionym zezwoleniem będzie traktowany jako jego brak. 
2. Zezwolenie jest ważne wyłącznie z aktualnym zezwoleniem uprawnionego do rybactwa na zbiorniku
Bukówka. 
3. Zezwolenie należy umieścić za przednią szybą samochodu, w widocznym miejscu.
4. Wjazd odbywa się drogami gruntowymi złej jakości na odpowiedzialność wjeżdżającego.
5. Pojazd ma prawo przebywać nad zbiornikiem nie dłużej niż 20 minut i wyłącznie w celu wykonania
czynności takich jak wypakowanie sprzętu wędkarskiego albo ich zabranie.
6. Posiadacz zezwolenia jest zobowiązany do usunięcia i zabrania z czaszy zbiornika odpadów po
pobycie. 
7. Parkowanie samochodu jest możliwe wyłącznie w miejscach, w których Prawo Ruchu Drogowego
tego nie zabrania.
8. Złamanie postanowień zezwolenia będzie traktowane jak jego brak i grozi grzywną.
INFORMACJA:Zbiornik Bukówka jest monitorowany. Prosimy o przestrzeganie postanowień zezwolenia. Łamaniepostanowień grozi nie tylko grzywną, ale też zamknięciem dla turystów i wędkarzy dróg nad zbiornik wprzyszłości (2013/06/16 10:27)

tomidoris


ale też zamknięciem dla turystów i wędkarzy dróg nad zbiornik w
przyszłości.

i wlasnie o to im w przyszlosci chodzi....!!!!!mysla ze ktos glupi jest czy co,tylko czekac jak zamkna na stale (2013/06/16 10:31)

Wajmor


Chciałem pojechać na Bukówkę, dowiedziałem się o zakazie parkowania. Chciałem sie dowiedzieć coś więcej, więcej włączyłem komputer i szczęka mi opadła. Jakieś zezwolenia ze strony internetowej, brak grozi grzywną. No to myślę trzeba sprawdzić u źródła. Co to za przepis itp. Wszedłem na stronę gminy Lubawka. Przejrzałem wydane uchwały, a tam nic. Pytam się czy ktoś wie na jakiej podstawie chcą karać za brak zezwolenia. To, że ktoś ogłosi coś, napisze komunikat to trochę za mało. Ktoś na forach podał, że miejscowy  Komendant SM nakłada mandaty. Jednocześnie wychodzi, że ktoś może, a inny nie może wjechać nad brzeg. Mamy prawo znać przepisy, aby uniknąć kolizji z prawem. mam nadzieje, że związek o to zadba. (2013/07/30 23:36)