Bug w okolicach Włodawy

/ 3 odpowiedzi

Witam

Mam prośbę o wskazanie fajnych miejscówek na Bugu w okolicach Włodawy.

Zależy mi na miejscach z dojazdem pod samą wodę autem osobowym i ewentualnie z miejscem na rozbicie malego obozowiska na nockę i żeby było w miarę bezpiecznie :)

Metody jakimi chcę łowić to feeder i ewentualnie spining.

Nigdy w tych okolicach nie wędkowałem, dlatego będę bardzo wdzięczny za każdą poradę.

Dziekuję

 

gruby1-g3


W Zbereżu (20km od Włodawy)są fajne miejsca jadąc od Włodawy to zaraz za strażnicą SG w Zbereżu w lewo i prosto do rzeczki,lub w Wołczynach to przed Zbereżem za przystankiem (jest 1) w lewo i także prosto pod rzeczkę są ciekawe miejsca.Ps jakby Pan nie wiedział to pobyt na rybkach trzeba zgłaszać do straży granicznej (strażnicy tu akurat w Zbereżu co podałem miejsca)a połów nocą zabroniony jest całkowicie.Pozdrawiam (2012/03/15 17:44)

kazik-kz2


Dziekuję.

Na Pana to podobno trzeba mieć pieniądze i wygląd:)

A więc jestm Kazik :)

Czyli rozumiem że na całym Bugu w strefie przygranicznej jest zakaz wędkowania w nocy?

Głównie łowię na Narwi na Mazowszu i domyślam się że pewnie na Bugu panują podobne warunki.

Czyli zamierzam łowić z koszykiem 100-120 gram na biale, kukukurydzę itd.

Nastawiam się głównie na leszcza, może linka.

Za ewentualne wskazówki do moich założeń będę bardzo wdzięczny.

(2012/03/15 18:12)

gruby1-g3


Tak w nocy nie wolno wędkować na rzece Bug, co do podobieństw do Narwi to podobnie przy teraźniejszym stanie wody to 100-120gram przyda się ale jak jest stan normalny wody to60- 80gram starczy co do rybek to to samo no z linkiem ciężej jest ale są a reszta w rękach wędkarza.Również polecam miejsca w Woli Uhruskiej można na stronie http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=wola%20uhruska&source=web&cd=13&sqi=2&ved=0CH4QFjAM&url=http%3A%2F%2Fwww.pzw.org.pl%2Fwolauhruska%2F&ei=AStiT8PqNIfysgawm8TEBQ&usg=AFQjCNHuOYhqvSWff8cOyfnJ1aBP2eU_tw zobaczyć co i jak ale aktualnie woda wysoka i brak dostępu do koryta póki co. (2012/03/15 18:49)