Zaloguj się do konta

Bug Nur - Małkinia

utworzono: 2012/06/05 15:55
korzun04

Koledzy wybieram się z kolegami " w ciemno" na Bug na tzw "zakręt" koło Gąsiorowa, między Nurem a Małkinią. Byłem tam co prawda kilka razy przejazdem, wcześniej jednak nie było okazji zawitać tam z wędziskami.Proszę Kolegów o rady dotyczące tego łowiska.Warto tam posiedzieć na nockę czy poszukać innej miejscówki. Nastawiam się na białą rybę i połów z gruntu. Jakiej ryby mogę się spodziewać , co warto ze sobą zabrać "na haczyk" i do "koszyczka". Warto w nocy nastawić się z trupkiem na sandaczyka(?)- czy sobie darować ? Może ktoś wędkował ostatnimi czasy w tamtych okolicach i pochwali się swymi wynikami.A może mi poleci inne dobre i sprawdzone miejsce.

Za wszelkie rady z góry dziękuję.

pozdrawiam

[2012-06-05 15:55]

Bugowy Lowca

Nie wędkowałem w tamtych okolicach ale jeśli chodzi o bug polecam ci próbować na groch.Miejscowi często tym nęcą jak i pszenicą czy ziemniakami.Jeśli łowisz na feeder to stawiaj jedną na rosówkę jest to dobra przynęta zawsze coś się czepi,a co do grochu bierze na niego pięknie jaż,leszcz czy płoć.Do kosza wy próbuj Traper czerwony Leszcz(chyba nazywa się top secret albo jakoś tak) dodaj do tego puchę kukurydzy.Co do sandacza to nie wiem trafia się czasami.  
[2012-06-05 17:27]

gruntowny

witam.
Wybrałem się rok temu do miejscowości Nur, staliśmy za mostem bliżej Nura.
Zasiadka była 24h z nocką włącznie. Najbardziej dokuczał spory nurt rzeki ale miejscówki piękne z bardzo dobrym podejściem do wody, samochodem pod samą rzekę dało się podjechać.
Łowiliśmy głównie na białego robaka, kukurydzę w koszyczkach zanęta Trapera.
Przez całą noc żadnego brania, nad ranem jakiś drapieżnik się kręcił.
około 9-10 pobawiłem się spiningiem i wyjąłem małego okonka na boczny trok, tak to cisza.

[2012-06-05 18:08]

gruntowny

dorzucam zdjęcie okonka.
Napisz kolego jak wrócisz gdzie warto przysiedzieć i jakie tego efekty.
[2012-06-05 18:13]

altershepi

O nareszcie temat o moim rewirze :D 

Nur i okolice to najczęściej odwiedzany przezemnie odcinek Buga :) 

Co do gąsiorowa to latałem tam tylko za okonkiem :) bez efektu ale to dawno było bo jeszcze miejscami śnieg leżał... Straciłem kilka błystek obrotowych i dałem sobie spokój... Dno typowo kamienisto-piaskowe... głównie z powodu umocnień brzegowych niedawno wykonanych więc sandałek może się tam kręcić... O gruncie się nie wypowiem bo tam nie rzucałem...

Nur i okolice mostu... 

Przed samym mostem jest taka fajna wysepka ale niech was ona nie skusi bo pourywacie wszystko co macie :) jest tam zwalone drzewo ba choinka bo się świeci już od blach błystek gum i woblerów... między innymi moich :D 

Pewien starszy pan z moich rejonów spininguje za mostem, w jednym miejscu przed i kilka km w górę rzeki... niestety nie mogę namierzyć dokładnie gdzie... a powód jest taki że ma farta do sumów... W tym roku wyholował 4 i 8 kg... Jako przyłów oczywiście... (A sezon się już zbliża więc przydały by się takie informacje :D) 

Co do gruntu w nurze i okolicach mostu to mogę powiedzieć tylko tyle... JAK NIE ŁOWISZ TAM 500 LAT TO LICZY SIĘ TYLKO FART... Miejscowi co raz tam coś wyciągają a inni tylko się ślinią :) 

Jak na razie na grunt na czerwonego wskakują mi tylko sumki po 50 cm... więc się nie nastawiam na grunt za bardzo chyba że z żywcem albo trupkiem... 

Jest po za tym jeszcze kilka fajnych miejsc w okolicy... Na paskudnego sandaczyka który nie daje mi się złapać... I na bolka lub klenia nie wiem który z nich tam bryka jak oszalały... Ale myślę ze to bolek... Jest też starorzecze w którym łatwiej złapać drygawicę niż rybę :) 

Jeśli macie jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć w miarę moich możliwości...

[2012-06-05 19:40]

korzun04

Dziękuję Panowie za odzew i porady. Oczywiście po powrocie zdam relację z wypadu.

Jeżeli jeszcze ktoś ma jakieś uwagi czy ciekawostki dotyczące tematu to proszę o podpowiedzi.

Interesuje mnie najbardziej leszcz-jak jest z populacją na tym odcinku?

[2012-06-05 21:02]

altershepi

To jest mój rekordowy... 

Również uwielbiam lesie... Ale ostatnio lipka straszna nie udało mi się złowić nawet malutkiego... tylko sumiki się czepiają... a jeszcze miesiąc temu brały całkiem dobrze...

[2012-06-05 22:10]

korzun04

No cóż klamka zapadła- jadę na 2 nocki. Jak rybka nie będzie współpracować- to będziemy grilować.... Nawet mi się zrymowało... hahaha. Gotuję groch ( sprawdza mi się na kleniach na Wiśle) i pęczak, wieczorkiem wyskoczę jeszcze po rosówki.Martwią mnie te czepiające się sumki- szkoda kaleczyć maluchy.

pozdrawiam

[2012-06-06 05:51]

altershepi

Jak chciał byś jakichś dokładniejszych informacji dawaj na pw :) na pewno coś się wymyśli :)

[2012-06-07 03:26]

altershepi

napisz czy wypad był udany... gdzie byłeś co złowiłeś :) [2012-06-09 09:24]

KIJANKA1984

kolego jak tam wyniki na tym Bugu?właśnie przyjechałem do małkini i interesuje mnie to gdzie dokładnie mozna połowić rybki w tej okolicy

[2013-06-10 21:34]