Budżetowa wędka na pstrąga

/ 5 odpowiedzi
Witam
Czy istnieją jakieś fajne propozycję wędki typowo pod pstrąga ? Ogólnie łowię na małych rzekach (wyjątek bóbr), i posiadam Dragona Millenium 2-12g wklejanke oraz 5-25g Max Insygnie. Pierwsze jest za miękka, gnie się przy szybkim zwijaniu, nie mówiąc o silniejszym nurcie. Druga 5-25 jakby też lekko za ciężka. Czy mozecie zaproponować coś budżetowego typowo pod "kropka", żeby nie było wklejanką. Okazy jakie łowie nie są za wielkie, wiec mocy nie trzeba wielkiej.

Kwota max 150 zł.
JOPEK1971


Witam
Czy istnieją jakieś fajne propozycję wędki typowo pod pstrąga ? Ogólnie łowię na małych rzekach (wyjątek bóbr), i posiadam Dragona Millenium 2-12g wklejanke oraz 5-25g Max Insygnie. Pierwsze jest za miękka, gnie się przy szybkim zwijaniu, nie mówiąc o silniejszym nurcie. Druga 5-25 jakby też lekko za ciężka. Czy mozecie zaproponować coś budżetowego typowo pod "kropka", żeby nie było wklejanką. Okazy jakie łowie nie są za wielkie, wiec mocy nie trzeba wielkiej.

Kwota max 150 zł.


Myślałeś nad tym co się stanie jak zagryzie pstrąg dużo większy od tych które łowisz?Ja używam kijka 2,45 do 35 g z tzw.dolnej półki,innego nie potrzebuję,ten radzi sobie wystarczająco dobrze,za te pieniądze które chcesz wydać idzie kupić dobry kijek z każdej stajni,ja polecam coś z Kongera,lub Dragona.

  (2016/09/29 14:28)

luxxxis


Dragon Millenium 2-12g X-Fine to na mój gust jeden z lepszych kijków pod potoka...sam łowiłem nim kilka sezonów i złego słowa o bydlęciu powiedzieć nie mogę.Gnie się? to przytnij mu igłę o jeden element,wrażenie zniknie ,akcja pójdzie ciut dalej.Za kwotę 150 zł nic nawet w miarę porządnego nie dostaniesz,ta suma to catany,staliony i masa nn...wszystko będzie krowim ogonem.Chcesz sztywniej połowić to kup sobie x-fasta ale to już przeskoczy ci budżet o stówkę minimum,przesztywniając zaś gramaturą tj zwiększając wartość cw pozostaniesz przy "wrażeniu ciężkości"-to natomiast wpłynie na lotność małych wabików,zmęczenie ręki,utratę celności....Popracuj nad Millenką-moja rada,to dobry kij,utrzyma nawet 70-taka gdy zajdzie potrzeba. (2016/09/29 19:30)

feder81


Dragon Viper trout 5-21 gram. Na allegro zapłaciłem 140 zł z przesyłką. Blank TORAY made in Japan. Taki napis widnieje na mojej wędce. Na razie złapałem szczupaki takie po 40 cm. Kij ładnie pracuje, ładuje się dobrze woblerami 5-6 gram, idzie też łapać na 3 gramy. Jak dla mnie rewelka stosunek cena/jakość. Blank cienki jak najmniejszy palec. Łapie na wodach stojących. Kupiłem specjalnie bo moje koło wędkarskie zarybia wiosną 2 stawy min. pstrągiem. Niestety w lipcu już nie było śladu po nich (wyłapane), złapałem jedynie parę szczupaków.  (2016/09/29 21:48)

Jakub Woś


Witam
Czy istnieją jakieś fajne propozycję wędki typowo pod pstrąga ? Ogólnie łowię na małych rzekach (wyjątek bóbr), i posiadam Dragona Millenium 2-12g wklejanke oraz 5-25g Max Insygnie. Pierwsze jest za miękka, gnie się przy szybkim zwijaniu, nie mówiąc o silniejszym nurcie. Druga 5-25 jakby też lekko za ciężka. Czy mozecie zaproponować coś budżetowego typowo pod "kropka", żeby nie było wklejanką. Okazy jakie łowie nie są za wielkie, wiec mocy nie trzeba wielkiej.

Kwota max 150 zł.
Oczywiście że są budżetowe kija dedykowane pod pstrąga. Chociażby Robinson Tritium Trout Spin. Długość 270cm cw 5-20g no i nie wklejanka. Powinna wpasować się miedzy Twoje kije.
http://multifishing.pl/robinson/13969-w%C4%99dka-270cm5-20g-tritium-trout-spin-robinson-5904277570509.html (2016/09/29 22:36)

JOPEK1971


Dragon Millenium 2-12g X-Fine to na mój gust jeden z lepszych kijków pod potoka...sam łowiłem nim kilka sezonów i złego słowa o bydlęciu powiedzieć nie mogę.Gnie się? to przytnij mu igłę o jeden element,wrażenie zniknie ,akcja pójdzie ciut dalej.Za kwotę 150 zł nic nawet w miarę porządnego nie dostaniesz,ta suma to catany,staliony i masa nn...wszystko będzie krowim ogonem.Chcesz sztywniej połowić to kup sobie x-fasta ale to już przeskoczy ci budżet o stówkę minimum,przesztywniając zaś gramaturą tj zwiększając wartość cw pozostaniesz przy "wrażeniu ciężkości"-to natomiast wpłynie na lotność małych wabików,zmęczenie ręki,utratę celności....Popracuj nad Millenką-moja rada,to dobry kij,utrzyma nawet 70-taka gdy zajdzie potrzeba.



Nie musi kupować x-fasta,jak sam zaóważyłeś znacznie przekroczy budżet,wystarczy kij o wyższym cw i sprawa załatwiona,a w przypadku konkretnego kropa nie będzie się z nim woził nie wiadomo ile,przynęty i takim kijem wystarczająco dokładnie i daleko poda,wiadomo cud miód to nie będzie,ale coś za coś.

  (2016/09/30 08:19)