Budowa pomostu-dokumenty,przepisy

/ 11 odpowiedzi
Witam. Jestem tutaj pierwszy raz potrzebuje informacji jak zrobić pomost ew. Kładkę wędkarską. Jakie są potrzebne dokumenty papiery aby owa kładkę zbudować, wspomnę ze akwen wodny należy pod PZW. Dojście do pomostu będzie wynosilo 4m , a pomost będzie miał 6 m szerokości i 4 długości, nie będzie wystawal poza trzcine i będzie około 50 cm powyżej lustra wody. Chcę postawić sobie taki pomost gdyż jestem w posiadaniu działki graniczacej z linią brzegową.
spines21

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=dokumenty+potrzebne+do+zbudowania+pomostu (2015/09/28 18:21)

K1a2m3i4l5

Jak napisałem wyżej mam prywatną działkę i chciałem otrzymać odpowiedź a nie przeszukiwać forum. (2015/09/28 19:07)

roman76

To że masz prywatną działkę zwalnia cię z chwili wysiłku żeby poszukać to co jest tu co tydzień wałkowane? (2015/09/28 19:36)

roman76

II Zasady publikacji treści na forum portalu www.wedkuje.pl

1. Użytkownik publikując treści na forum portalu www.wedkuje.pl zobowiązuje się kierować następującymi zasadami:
a. Użytkownik przed dodaniem nowego wątku zobowiązany jest sprawdzić czy nie istnieje już wątek dotyczący tej samej problematyki pod rygorem usunięcia założonego wątku.

to choć regulamin poczytaj
(2015/09/28 19:41)

pakul1206

Jak chcesz gotową odpowiedz to niestety takie info kosztuje 1475 pln. Jakbyś się zdecydował pisz na priw, podam ci nr. konta a po zaksięgowaniu przelewu otrzymasz maila z gotową odpowiedzią. pozdrawiam. (2015/09/28 20:54)

puchna

Działkę masz prywatną a czy linie brzegową też? (2015/09/29 11:52)

Artur z Ketrzyna

Działkę masz prywatną a czy linie brzegową też?

Nie ważne czy ma działkę nad wodą, czy nawet jakimś cudem linię brzegową (co kiedyś było możliwe)
Przepisy co do kładki wędkarskiej, czy też innego pomostu, są jednakowe dla wszystkich. Jedynie interpretacja wyżej wymienionych przepisów są różne, nawet rzez urzędników. Tak więc radzę iść do właściwego starostwa i się dowiedzieć co wymagają. Bo to od ich wymagania zależy czy zapłacisz 30 czy 480 zł i co będziesz musiał spełnić.

http://forum.wedkuje.pl/f,pomost-wedkarski,726173,0.html
(2015/09/29 18:52)

kardynal

Witam! A czy ktoś z Panów zna taki twór jak Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW ? Raczę WĄTPIĆ! 
W RAPR PZW jest zapis i jako członka PZW pragnącego wybudować kładkę wędkarską czy ławeczkę nad wodą przede wszystkim musisz uzyskać zgodę na jej wybudowanie od dzierżawcy wody w tym przypadku PZW.
fragment z RAPR PZW :

Wędkowanie 3.1.
Zakazuje się.... 
g/ budować pomostów i stanowisk wędkarskich bez zgody użytkownika wody
A te wzory zgłoszeń budowy pomostów to można sobie zabrać na rozpalenie ogniska no chyba że jesteś z okręgu poznańskiego, bo tam to nawet mają opracowane wzory jak z pisaku ukręcić bicz, cóż pozostało to im po czasach pruskich! (2015/12/06 23:36)

Askan

Na wszystkich wodach PZW okr.katowickiego na pocz.lat 90-tych zlikwidowano wszystkie pomosty na wodzie z których wędkowano.Ja mam malutki pomost między łódkami(moją i kolegi) dla wygody zabierania sprzętu,akumulatorów i wsiadania i nikt się tym nie martwi. (2015/12/31 06:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Artur z Ketrzyna

Witam! A czy ktoś z Panów zna taki twór jak Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW ? Raczę WĄTPIĆ! 
W RAPR PZW jest zapis i jako członka PZW pragnącego wybudować kładkę wędkarską czy ławeczkę nad wodą przede wszystkim musisz uzyskać zgodę na jej wybudowanie od dzierżawcy wody w tym przypadku PZW.
fragment z RAPR PZW :

Wędkowanie 3.1.
Zakazuje się.... 
g/ budować pomostów i stanowisk wędkarskich bez zgody użytkownika wody
A te wzory zgłoszeń budowy pomostów to można sobie zabrać na rozpalenie ogniska no chyba że jesteś z okręgu poznańskiego, bo tam to nawet mają opracowane wzory jak z pisaku ukręcić bicz, cóż pozostało to im po czasach pruskich!

Ten zapis na który się powołujesz mimo że jest też w nowym regulaminie, jest nie zgodny z prawem. I nie wiem kto by nie chciał z tego tytułu ukarać i na jakiej podstawie prawnej?
Łamanie regulaminu?
Prawo Polskie wyraźnie stanowi z kim podpisujesz umową o użytkowanie gruntu pod nim. Po drugie starostwo mimo ewentualnego sprzeciwów uprawnionego do rybactwa może wydać takowe zezwolenie. I tak jest w przypadku J. Moj. Już 2 pomosty powstały bez wiedzy ZO PZW w Olsztynie.

Specjalnie sam im wskazałem te pomosty. Oj jak fajnie wzdychali z zaskoczenia i bezradności.

(2015/12/31 15:47)