Zaloguj się do konta

Budowa zestawu karpiowego

utworzono: 2013/01/29 12:11
karacher

Witam, założyłem wątek gdyż jestem początkującym karpiarzem - a właściwie to jeszcze nim nie jestem ;p. Do sezonu zostało jeszcze trochę czasu więc wykorzystam chwile na uzupełnienie wiedzy, sprzętu który będzie potrzebny nad wodą. Kupiłem już trochę gratów (ciężarki, plecionkę przyponową, haki, krętliki, rurki termokurczliwe, klipsy, woreczki pva, żyłkę itp. brakuje mi tylko leadcore'a, który już zamówiłem). I teraz pojawia się pytanie jak to wszystko zawiązać? Czy mogę leadcore przywiązać do żyłki za pomocą krętlika? Jak przytwierdzić klips do leadcore'a? I czy dobrym rozwiązaniem będzie wiązanie na końcu leadcore'a krętlika z agrafką, co ma służyć szybkiemu i łatwemu zmienianiu przyponu włosowego, zakończonego również krętlikiem? Kilka takich przyponów z włosem już sobie zawiązałem... Z góry dziękuję za wypowiedzi :) Pozdrawiam, Adam :)
[2013-01-29 12:11]

Witam, założyłem wątek gdyż jestem początkującym karpiarzem - a właściwie to jeszcze nim nie jestem ;p. Do sezonu zostało jeszcze trochę czasu więc wykorzystam chwile na uzupełnienie wiedzy, sprzętu który będzie potrzebny nad wodą. Kupiłem już trochę gratów (ciężarki, plecionkę przyponową, haki, krętliki, rurki termokurczliwe, klipsy, woreczki pva, żyłkę itp. brakuje mi tylko leadcore'a, który już zamówiłem). I teraz pojawia się pytanie jak to wszystko zawiązać? Czy mogę leadcore przywiązać do żyłki za pomocą krętlika? Jak przytwierdzić klips do leadcore'a? I czy dobrym rozwiązaniem będzie wiązanie na końcu leadcore'a krętlika z agrafką, co ma służyć szybkiemu i łatwemu zmienianiu przyponu włosowego, zakończonego również krętlikiem? Kilka takich przyponów z włosem już sobie zawiązałem... Z góry dziękuję za wypowiedzi :) Pozdrawiam, Adam :)

czesc. tak możesz ledadcor przywiązać do żyłki głównej za pomocą krętlika z drugiej strony ladcora jeśli zamontujesz kretlik z agrafką (szybkozłączką )  to będzie bardzo dobre rozwiązanie właśnie z powodu szybkiej wymiany przyponu o którym wspomniałeś , w tej sytuacji nie przywiązuj juz krętlików do swoich przyponów tylko zastosuj np. pierścienie pętelkowe link loop ( widoczne na zdjeciu ) [2013-01-29 12:51]

karacher

Ok, rozumiem. A jeśli chodzi o te krętliki z agrafką. Muszą być jakieś wyspecjalizowane? Im mniej możliwości wypięcia tym lepiej. A czy możesz mi jeszcze powiedzieć coś na temat wiązania klipsów do leadcora?
[2013-01-29 13:08]

Ok, rozumiem. A jeśli chodzi o te krętliki z agrafką. Muszą być jakieś wyspecjalizowane? Taki przypon z pierścieniem pętelkowym, można zapiąć do agrafki bez otwierania jej? Im mniej możliwości wypięcia tym lepiej. A czy możesz mi jeszcze powiedzieć coś na temat wiązania klipsów do leadcora?

jeśli nastawiasz się na karpia to proponował bym Ci kupić szybkozłączki i krętliki ( nr 8 )  typowo karpiowe bo masz wtedy pewność że  są odpowiednio mocne , stosuję takie rozwiązania szybkiego montażu krętliki  lub " zwykły " karpiowy krętlit plus szybkozłączka co do ladcora to masz tu pokazane jak go wiązać

http://www.bigcarp.pl/articles.php?article_id=53  potem pozostaje ci tylko założenie bezpiecznego klipsa
[2013-01-29 13:25]

w twojej sytuacji pamiętaj tylko żeby przed wiazaniem pętli założyć wcześniej na leadcor klips a i ze w środku pętli ma znajdować się krętlik ;)
[2013-01-29 13:29]

JKarp

Ok, rozumiem. A jeśli chodzi o te krętliki z agrafką. Muszą być jakieś wyspecjalizowane? Taki przypon z pierścieniem pętelkowym, można zapiąć do agrafki bez otwierania jej? Im mniej możliwości wypięcia tym lepiej. A czy możesz mi jeszcze powiedzieć coś na temat wiązania klipsów do leadcora?

jeśli nastawiasz się na karpia to proponował bym Ci kupić szybkozłączki i krętliki ( nr 8 )  typowo karpiowe bo masz wtedy pewność że  są odpowiednio mocne , stosuję takie rozwiązania szybkiego montażu krętliki  lub " zwykły " karpiowy krętlit plus szybkozłączka co do ladcora to masz tu pokazane jak go wiązać

http://www.bigcarp.pl/articles.php?article_id=53  potem pozostaje ci tylko założenie bezpiecznego klipsa

CześćPiotrek a zakładasz tą rurkę ochronną na złączkę?Wiesz, że bez tego ta złączka może się rozgiąć? Już widziałem taki przypadek.JK [2013-01-29 13:45]

Ok, rozumiem. A jeśli chodzi o te krętliki z agrafką. Muszą być jakieś wyspecjalizowane? Taki przypon z pierścieniem pętelkowym, można zapiąć do agrafki bez otwierania jej? Im mniej możliwości wypięcia tym lepiej. A czy możesz mi jeszcze powiedzieć coś na temat wiązania klipsów do leadcora?

jeśli nastawiasz się na karpia to proponował bym Ci kupić szybkozłączki i krętliki ( nr 8 )  typowo karpiowe bo masz wtedy pewność że  są odpowiednio mocne , stosuję takie rozwiązania szybkiego montażu krętliki  lub " zwykły " karpiowy krętlit plus szybkozłączka co do ladcora to masz tu pokazane jak go wiązać

http://www.bigcarp.pl/articles.php?article_id=53  potem pozostaje ci tylko założenie bezpiecznego klipsa

CześćPiotrek a zakładasz tą rurkę ochronną na złączkę?Wiesz, że bez tego ta złączka może się rozgiąć? Już widziałem taki przypadek.JK

tak zakładam  obowiązkowo ;)
[2013-01-29 13:47]

karacher

Hmm mam wrażenie, że nieco odmienne komponenty dobrałem. Możesz rzucić okiem? A może i nie? Mógłbyś wrzucić fote poprawnie zawiązanego zestawu? Ten odcinek między włosem a ciężarkiem :)
[2013-01-29 14:11]

karacher

Kupiłem ciężarki na krętlikach, wydawały mi się bardziej wygodne w użytkowaniu niż przelotowe. I jeślibyście mogli ocenić mój włos byłbym wdzięczny...
[2013-01-29 14:14]

Hmm mam wrażenie, że nieco odmienne komponenty dobrałem. Możesz rzucić okiem? A może i nie? Mógłbyś wrzucić fote poprawnie zawiązanego zestawu? Ten odcinek między włosem a ciężarkiem :)

chodzi ci  o przypon czy  o dalszą część ( bezbieczny kips ,ciężarek ,  leadcor ) ???
[2013-01-29 14:20]

karacher

Bezpieczny klips, ciężarek leadcore :)
[2013-01-29 14:24]

karacher

http://img201.imageshack.us/img201/2818/safetyclips.jpg -To wydaje się być dobrze wytłumaczone. Mój zestaw będzie różnił się tylko krętlikiem i szybkozłączką? [2013-01-29 14:33]

JKarp

CześćTak - tu jest dobrze wytłumaczone. JK [2013-01-29 14:46]

JKarp

Kupiłem ciężarki na krętlikach, wydawały mi się bardziej wygodne w użytkowaniu niż przelotowe. I jeślibyście mogli ocenić mój włos byłbym wdzięczny...

CześćZałóż kulkę np 18 mm :-)I zrób fotkę w zbliżeniu.JK [2013-01-29 14:48]

Bezpieczny klips, ciężarek leadcore :)

ja akurat stosuje ciężarki centryczne gdyż łowię w zielsku ale łowię tez czasem na zestawy które Cię interesują i wygląda to np tak :
[2013-01-29 14:57]

Kupiłem ciężarki na krętlikach, wydawały mi się bardziej wygodne w użytkowaniu niż przelotowe. I jeślibyście mogli ocenić mój włos byłbym wdzięczny...

tak jak napisał Janusz załóż przynętę jaką będziesz stosował do tego przyponu i zrób przybliżenie bo nie widać dokładnie :)
[2013-01-29 15:00]

mazak33

co powiecie na te leadcory?     http://allegro.pl/leadcor-karp-zoom-i-jet-fish-nie-korda-nash-i2985065134.html     [2013-01-29 15:10]

mazak33

co powiecie na te leadcory?     

[2013-01-29 15:12]

co powiecie na te leadcory?     http://allegro.pl/leadcor-karp-zoom-i-jet-fish-nie-korda-nash-i2985065134.html    



leadcory jak leadcory :) , jet fish na przykład to porządna firma , przydały by się trochę dłuższe :) ja stosuję minimum metrowe, moze się mylę ale te klipsy jakos dziwnie wygladają,zapytaj czy to czasem nie jaxon , co do ceny to taniocha ;)
[2013-01-29 15:19]

JKarp

CześćWpisz w Google Carp of Glory i zapytaj tam o leadcore.Dodam, że Kolega wyprzedaje towar bo zamyka działalność.Ceny przyprawiają o palpitacje serca ( tak niskie ). http://www.carpsofglory.pl/index.php
JK [2013-01-29 15:19]

mazak33

a z klipsami cos nie tak? to jest licytacja. dalem 35zl moze nikt mnie nie przelicytuje .  mowisz ze 60cm to za krotkie? [2013-01-29 15:21]

karacher

Nie mam akurat 18mm ale wyciągnąłem z zamrażarki truskawkę 16mm...
[2013-01-29 15:21]

a z klipsami cos nie tak? to jest licytacja. dalem 35zl moze nikt mnie nie przelicytuje .  mowisz ze 60cm to za krotkie?


fakt nie zerknałem że to licytacja ) , niektórzy łowią na takie długości  ja  stosuję minimum metrowe ;)
[2013-01-29 15:25]

mazak33


http://www.carpsofglory.pl/index.php malo tam towaru jest pokazane 


[2013-01-29 15:27]

Nie mam akurat 18mm ale wyciągnąłem z zamrażarki truskawkę 16mm...

dla mnie zdecydowanie za krótki włos , za duzy hak i  rurkę bym wygiął pod trochę mniejszym kontem
[2013-01-29 15:29]

karacher

Gdzieś przeczytałem, że poprawna długość włosa to taka by kulka minimalnie stykała sie z kolankiem haka bądź troszkę dłuższy... A jaki rozmiar haka preferujesz?
[2013-01-29 15:32]