Zaloguj się do konta

Budowa stawu rybnego - czym zarybiać

utworzono: 2011/06/27 18:52

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Sapik21

Witam wszystkich serdecznie.
Właśnie jestem w trakcie spełniania jednego ze swoich marzeń a mianowicie zamierzam wykopać staw.
Zacząłem od kupna działki o pow. 1750 m2 i kategorii gruntu IV działka w kształcie prostokąta o wymiarach 25\75m Przez środek działki przebiega drena którą jest odprowadzana woda ze stawu który znajduje się z 300 metrów od mojej działki. Zasilany jest wodą opadową z pobliskich bloków. Więc po przebyciu takiej drogi woda płynąca przez moją działkę jest czysta i krystaliczna więc o stan wody nie muszę się martwić. Wymiary stawu to jakieś 25/20 m czyli 500 m2.

Tylko teraz kilka pytań dotyczących samego przedsięwzięcia.

-Czy na wniosku o wydanie pozwolenia podać rzeczywisty wymiar czy też troszkę go zaniżyć   np.15/10m?
-Jaką głębokość?  Możliwość koparki to jakieś 12 m.
-Jaki kąt nachylenia skarp i co zastosować by zapobiec ich osuwaniu się?
-Jaka roślinność w stawie i wokół niego.
-Po jakim czasie zarybić i jakimi gatunkami i w jakich ilościach najlepiej?

Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi Łukasz.
[2011-06-27 18:52]

luki11111

Na pozwoleniu wodno prawnym podać stan rzeczywisty i nalezy wypełnić każdy ppodpunkt w rozdziale prawa wodnego starając sie na pozwolenie. Nie do końca rozumiem "woda opadowa z pobliskich bloków'' domsylam sie ze chodzi o deszczówke, dziwne troche ze nie trafia ona do kanalizacji jeżeli spływa z bloków. no i wracając do samej wody.... wcale nie musi ona byc krystaliczna ani czysta;p to że nie jest mętna i pozbawiona zawiesin nie oznacza że nie zawiera ona np nadmiaru wapnia , czy tez zelaza i manganu czy też innych metali cięzkich a jesli jest to spływ wody deszczowej to rownie dobrze ktos na lewo mogl podlaczyc swoja kanalizacje wiec nalezy uwazac na pierwiastki biogenne;/ wiec ja w razie czego wykonał bym testy tej wody chodz podstawowe jak ph zawartosc zelaza manganu i N i F . no i ostatnie pytanie  czy ten stawek oddalony o 300 m jest duzy? bo jesli tak to mozesz byc troce spokojniejszy bo moze on zatrzymywac szkodliwe subst. [2011-06-27 19:02]

perwer

Bardzo duzo podobnych tematów i problemów pojawiło sie ostatnio na naszym forum,.Było sporo odpowiedzi itd....ja na razie nie mam sił ,ale jak dostane mocy to cos naskrobie....
[2011-06-27 19:03]