Budowa stawu - pomoc

/ 53 odpowiedzi
dawden79


Dzięki Pstrąg że zacząłeś ten temat bo nie moglem dac upustu swojej furii.A tak chociaż lżej na secu. Emeryt dobrze napisał tu nie ma z dziadami żartów. Plecy podstawa ale teraz też nikt nie bedzie sie podkładał.

(2011/03/30 01:33)

ijek


ja juz wykopałem swoje oczko bez rzadnych pozwolen załaatwian ma 4 metry kwadratowe 1.30 głebokosci jeszcze tylko folia i można lac wode (2011/04/04 22:53)

kasalka


Ponadto (poza poruszonymi przepisami Prawa Budowlanego) urzędnik sam z siebie nie przyjedzie na żadną kontrolę, na prywatną działkę. Chyba że dostanie zawiadomienie np: "cynk od życzliwego sąsiada".
W czasie takich kontroli sprawdza się wszystko. A kary hmm... są niemałe.
Ale spokojnie, wiele zależy od ludzi kontrolowanych i kontrolujących. często takie kontrole kończą się na mandacie ok 50-100zł, czasem nieco wyższym. Delikwentowi daje się czas na sporządzenie odpowiednich planów wraz z opinią techniczną rzeczoznawcy budowlanego i może zalegalizować samowolę. Niekiedy, bardzo ale to bardzo, rzadko trafiają się uparci, którzy nie chcą po dobroci. Wtedy po odpowiednich procedurach prawnych nakazuje się doprowadzenie terenu do stanu poprzedniego (przed budową/rozbiórką) i kara pieniężna .... potworna. (2011/04/04 23:47)