Zaloguj się do konta

Buda czy parasol czy ktoś tego używał?

utworzono: 2011/12/28 23:31
rysiek30

witam,mam pytanie a wlasciwie prosbe,czy moze ktos uzywal takick budekhttp://www.sklepy.abc24.pl/default.asp?pro=317045 http://www.zakupywedkarskie.pl/Namiot_wedkarski_maly_1300.htmljesli tak to prosilbym o szczere wypowiedzi czy warto to kupic bo mam dylemat miedzy tymi budkami a parasolem.z gory dziekuje za odpowiedzi [2011-12-28 23:31]

Parasola używałem wielokrotnie i tu sprawa ma się następująco. W słońcu i lekkim deszczu świetny, ale gdy mocniej wieje i lunie parasol się buja, a zabezpieczenie przed wodą tylko z góry. Plusem jest jednak to, że możesz spokojnie operować długim kijem.
Co do budek i namiotów to jeszcze ich nie używałem, ale wydają się być całkiem ok. Osłonią przed deszczem i wiatrem z każdej strony. Ta duża budka na pewno będzie przydatna, możesz sobie w niej spokojnie urzędować, natomiast ten namiocik to chyba tylko przed pogodą ochroni sprzęt.
Ja osobiście zdecydowałbym się na tę dużą budkę. Dużo miejsca, można nawet przespać się nad wodą. 
Pozdrawiam. [2011-12-28 23:45]

oczywiście urzywałem i tego i tego przy wietrznym dniu lepsza jest buda ponieważ zasłania cie z prawie karzdej morzliwej strony od wiatru i deszczu ale pewnie jest drorzsza od parasolu . [2011-12-29 11:16]

RYCHO80

Cześć! Ja osobiście używam parasola Jaxona taki podwójnie gumowany , materiał przyznaje mocny daje rade .Ma ścianki tyle ,że nie ma przodu zamykanego ,ale ponoć jest i wersja z zamykanym przodem. Nie wiem dlaczego tak narzekają na tę firmę . Mam ,używam i jestem zadowolony . Dałem za niego 250zl . Tyle ,że trzeba go trochę wzmocnić :) bo tak jak wychodzi z fabryki to trochę sobie nie radzi przy większym wietrze . Ogólnie dołożyłem do niego chyba 20zł i teraz wiatr nie jest mu straszny:) . Co do twoich propozycji to tego Trapera to bym sobie odpuścił ,w biedronce kiedyś widziałem coś podobnego ,ale o połowe tańsze .
[2011-12-29 22:49]

rysiek30

dziekuje za podpowiedzi [2012-01-04 20:50]

withanight88

Cześć! Ja osobiście używam parasola Jaxona taki podwójnie gumowany , materiał przyznaje mocny daje rade .Ma ścianki tyle ,że nie ma przodu zamykanego ,ale ponoć jest i wersja z zamykanym przodem. Nie wiem dlaczego tak narzekają na tę firmę . Mam ,używam i jestem zadowolony . Dałem za niego 250zl . Tyle ,że trzeba go trochę wzmocnić :) bo tak jak wychodzi z fabryki to trochę sobie nie radzi przy większym wietrze . Ogólnie dołożyłem do niego chyba 20zł i teraz wiatr nie jest mu straszny:) . Co do twoich propozycji to tego Trapera to bym sobie odpuścił ,w biedronce kiedyś widziałem coś podobnego ,ale o połowe tańsze .

Kolego masz na myśli rurkę ? [2012-01-04 20:59]

rysiek30

a uzywal ktos czegos takiego?    http://www.tamaj.pl/3028-jaxon-parasol-wdkarski-2xpvc--osona-kzs015.html [2012-01-04 23:54]

Ja używam takiego i nie narzekam. Dodatkowo stosuje dwie linki uwiązane do kółka u góry i wbijam śledzie od strony wiatru.
[2012-01-05 06:26]

withanight88

a uzywal ktos czegos takiego?    http://www.tamaj.pl/3028-jaxon-parasol-wdkarski-2xpvc--osona-kzs015.html

Prawdopodobnie Pan Marek coś takiego ma(użytkował jeden sezon)  nick Bromar

Zapytaj jego bo ja nie jestem pewien. [2012-01-05 07:08]

JKarp

a uzywal ktos czegos takiego?    http://www.tamaj.pl/3028-jaxon-parasol-wdkarski-2xpvc--osona-kzs015.html

CześćMoi kumple używają ale nie Jaxona ;-) Nie wkleję tu linków do brolly za 1200zł bo za 1500zł mam namiot Trakkra do którego dwa łóżka plus klamoty bez problemu wchodzą.Ta konstrukcja odleci Ci z wiatrem szybciej niż myślisz. Póki co masz w promocji to:http://www.ravenfishing.pl/pl/product/karp/1774_namioty/x2/oval_shelter_deluxe_mesh/ravav2605mesh/Janusz JKarp [2012-01-05 07:45]

piotrcarp

Witam ja kupilem cos takiego jak devil karp troszke drozszy od jaxona ale o wiele stabilniejszy i lepsze wykonanie jak i material na na jedno czy dwu dniowe zasiadki wystarczajace podaje linkdo tego sklepu http://www.tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=77888 ale ten od kolegi JKarp tez fajnie sie prezentuje
[2012-01-05 08:42]

JKarp

CześćCześćDopiszę jeszcze tylko, że te brolly które masz zamiar kupić ma posłużyć kilka sezonów wiec moim zdaniem lepiej wydać troszkę więcej kasy i kupić coś co jest lepiej wykonane i z lepszych materiałów.Jako przykład takiego zakupu podam mój pierwszy parasol z bokami. Zakupiony w TB ale o dziwo ma znaczki FOX :-) Mam go z 8 lat i jest cały i nadal służy. Raz pomalowałem go tylko impregnatem przeciw deszczowym. Kosztował coś koło 400zł. Kumple przez ten czas wymienili po dwie parasolki lub trzy.JK [2012-01-05 12:45]

AMG

Witam.

Miałem ten sam problem. Duży wybór i mała dostępność w sklepie na miejscu. W końcu jednak po wielu przeczytanych komentarzach wybrałem. Mam parasol z bokami Jaxon AKZS 015 - 2,5m. Jak na moje potrzeby jest wystarczający. Jestem na rybach dosyć często choć na długie kilkudniowe zasiadki biorę ze sobą nieduży namiot i w nim śpię na materacu i w spiworze. Parasol służy mi głównie podczas zawodów i w momencie gdy jestem na rybach i zaczyna lać lub smali słońce. Podczas użytkowania zauważyłem poniższe cechy:

Plusy :

+ dobrze ogumowany - nie przepuszcza wody, boki też

+ ma dopinane boki

+ parasol ma nad zamkami "okapniki" więc woda nie przecieka przez zamki

+ regulowana sztyca - można ja pochylać

+ mogę rozłoży tylko parasol i  siedząc pod czaszą mogę uzywać nawet bata, tyczki

+ ma niewielką wagę i wymiary w porównaniu do namiotów - razem z bokami mieści się w pokrowcu na wedki (w osobnej komorze )

+ nad czaszą jest "oczko" więc do parasola można dowiązać linkę i łatwo go usztywnić parasol

+ pokrowce  na  parasol , ściankę boczną i szpilki w komplecie

+ pokrowiec jest duży i szeroki, nawet z doczepioną ścianką boczną mieści klamoty i 2 krzesełka,myslę że przy odpowiednim rozstawieniu klamotów zmieściłoby się i łóżko

+ błyskawiczne rozkładanie i składanie

Minusy:

- połączenie elementów sztycy jest na rączkę , która pewnie po jakimś czasie się poluzuje - lepsza byłaby blokada na srubę

- brak poprzeczki w sztycy do wkrecania sztycy w ziemię

- na sztycy przydałby się świder

- raz zdarzyła  mi się sytuacja że wiatr i deszcz były tak duże że w momencie podmuchu wiatru czasza parasola wygięła się do środka prawie do połowy odległości między sztycą a krawędzią czaszy (tylko na czas podmuchu)

- pokrowiec na parasol mógłby mieć odrobinę większą średnicę

- szkoda, że nie ma przyczepianych drzwi - byłoby to jeszcze lepsze rozwiązanie

- w zwiazku z tym iż parasol jest podgumowany nie jest tak przewiewny i troche dłużej schnie

To główne plusy i minusy , kóre przychodzą mi do głowy. Niektóre cechy są zarówno dodatnie i ujemne jak np: sztyca - dobrze, że jest regulowana ale blokada mogłaby być lepsza. Jednocześnie można ten model troche ulepszyć niewielkim kosztem np:   końcówka sztycy mogłaby byc zakończona świdrem ale z drugiej strony można teraz wlożyć ją w rurkę. Zarówno parasol jak i "buda" mają swe wady i zalety. Dla mnie lepszym wyborem był parasol a na dlugie zasiadki namiot z wyposażeniem. Chociaż i pod parasolem z bokami mozna spokojnie spać. Oczywiście w moim wypadku jednym z kryteriów  wyboru była też cena zakupu , tym bardziej , że namiot miałem. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.

[2012-01-05 14:15]

JKarp

CześćWidziałem te parasole Jaxona, Kongera itd. chyba wszystkie. Według mnie nadają się tylko jako ochrona od słońca i to jak nie ma za dużego wiatru. Sam napisałeś, że "  - raz zdarzyła  mi się sytuacja że wiatr i deszcz były tak duże że w momencie podmuchu wiatru czasza parasola wygięła się do środka prawie do połowy odległości między sztycą a krawędzią czaszy (tylko na czas podmuchu)". A jak by wiało tak cały czas?  A ile jak możesz nam powiedzieć oczywiście użytkujesz ten parasol? Ile razy w sezonie miałeś go na rybach rozłożonego?  Nie upieram się, że tylko Trakker, Nash lub inny Ehmans ale taki zakup jest na kilka sezonów a jak mówiłem koledzy już po dwa lub trzy razy zmienili parasole . Były to właśnie Mikado, Jaxon, Konger. A może taki:http://www.carpshop.pl/nash-titan-brolly-p-1167.html?cPath=20 Żartuję :-) Janusz JKarp [2012-01-05 14:57]

AMG

Witam.

Co do tej opisanej sytuacji to wtedy wiało przez pół dnia a czasza uginała się tylko czasami. Co do czasu posiadania to mam go dopiero przez sezon i rzeczewiście nie zawsze go rozkładałem. Oczywiście ten parasol nie ma porównania do jakiegoś konkretnego namiotu . Parasol to parasol a namiot to namiot. Każdy ma wady i zalety.  W moim odczuciu i jak na moje potrzeby sprawdził się, oczywiście jak dotąd. Zobaczymy jak będzie dalej. W poprzednim poście przedstawiłem warunki w jakich łowię i zadania jakie stawiam przed parasolem . Napisałem także , że jednym z kryteriów zakupu byla cena. Biorąc pod uwagę wszystko ja podjąłem pewną decyzję i jak na razie nie żałuję. Nie krytykuję innych rozwiązań ale też daleki jestem od kupowania czegos tylko dlatego że ktos coś chwali. Bez przemyslenia zakupu pod względem tego czy jest mi to potrzebne (mniej lub bardziej) , czy mnie na to stać , i bez kalkulacji wszystkich opcji nie ma mowy o zakupie. Takiej kalkulacji , moim zdaniem , powinien dokonać każdy z zainteresowanych. Każdy może podjąć swoją decyzję - grunt by był z niej zadowolony. Nie zamierzam kłócić się o to, że parasol jest najlepszym rozwiazaniem . W poprzednim poście przedstawiłem zauważone przeze mnie dodatnie i ujemne cechy mojego parasola.  Być może pomoże to koledze "rysiek 30" (i innym) w dokonaniu trafnego wyboru. To jednak  on ( i inni zainteresowani ) musi tego wyboru dononać  a ja życzę by ten wybór był trafiony. Pozdrawiam.

[2012-01-05 15:54]

JKarp

CześćOczywiście, że masz rację. Ani Ty ani ja nie zmusimy do zakupu czegoś co nam się sprawdza lub co posiadamy. Jednakże chyba przyznasz rację, że zakup pewnych rzeczy wymaga nawet wstrzymania się na jakiś czas tylko po to żeby dozbierać kasy i zakupić coś lepszego, sprawdzonego. Poza tym sam piszesz, że namiot masz jaki by on nie był. W razie czego na dłuższej zasiadce zawsze możesz ewakuować się do namiotu. W tym wypadku Piotr powinien przemyśleć ( no ja tak uważam ) czy priorytetem jest wygoda, stabilność, użyte materiały co skutkuje zakupem droższej rzeczy czy raczej niższa cena ale też co za tym idzie prostota konstrukcji, łatwość i szybkość rozkładania. W każdym razie życzę udanego zakupu. Gdyby były jeszcze jakieś pytania to służę pomocą.Janusz JKarp [2012-01-05 16:26]

rysiek30

dziekuje wszystkim za rady,napewno w gre wchodzi parasol albo cos na bazie parasola bo mieszkam w holandi i tu dopuszczone jest tylko wedkowanie pod parasolem wiec namiot odpada.jeszcze raz wielkie dzieki [2012-01-07 16:10]

piotrcarp

Mozesz kupic namiot z odpinana podloga tez mozesz taki uzywac
[2012-01-07 22:36]

rysiek30

mozliwe ale slyszalem ze mozna tylko miec parasol a nie chce ryzykowac mandatu bo sa nia male [2012-01-08 00:54]

GUGA

Witam koledzy. Odgrzebię trochę temat parasoli. Mam zamiar kupić właśnie parasol , bo nie stać mnie na fajny namiot(np. taki na bazie parasola). Uwagę moją zwrócił mianowicie ten sprzęt: http://allegro.pl/3w1-gumowany-parasol-namiot-wedkarski-250cm-i4486937491.html
Jeżeli macie trochę czasu i chęci możecie pomóc? Kilka opini naprawdę by mi się przydało. A może ktoś już posiada taki? Pozdrawiam.
[2014-08-21 14:24]

notaki

Mam identyczny tyle, ze z logo Jaxona.
Główny "maszt" wymaga wzmocnienia, lub wymiany , bo przy silnym wietrze może nie wytrzymać, a poza tym jestem zadowolony.
Przy silnym wietrze potrzebne jest dodatkowe mocowanie .
Rozwiązałem to linkami mocowanymi do szczytu parasola  i do ziemi.
Na deszcz, czy upał dobra sprawa.
Co do spania w tym... cóż... mało trochę miejsca, ale dal chcacego... :D

[2014-08-21 21:23]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia